Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JordyG


JordyG
tag

Amikor még a játékok játékok voltak, nem az FPS számok számítottak (azt se tudtuk mi az) hanem a játékélmény. Ma többnyire csak ez hiányzik a Tech-Demo Alfa, Béta állapotok mellett. (nagy tisztelet a nagyon-nagyon ritka kivételnek)

: Természetesen akkor is pénzért dolgoztak a készítők, de más volt az egész. Anno azzal lehetett eladni valamit ha élményt nyújtott maguknak a készítőknek is. ...akár már maga a gép elkészítése, (c64/Amiga)
Ma már azelőtt eladásról beszélünk, hogy 1 bit leírásra került volna, és nem csak az elkészült valami mű, hanem ezáltal az ipar is.

(#2) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jó kis Amiga.Nálunk a nagy kedvenc a Superfrog volt,néha ma is játszok vele Dosboxon :D

(#3) Millerchris


Millerchris
tag

Én pont ezért játszom sokkal kevesebbet, mert nem adnak már annyi élményt ezek a játékok.

A holnap mèg messze van!

(#4) twollah1976 válasza JordyG (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

És indul a verkli....

Brühühühüühühühühühűűűűűűűűűűűű
Régen minden jobb volt...

Anno azért volt régen minden jobb, mert nem volt más.

Más:
Már akkor is leegyszerűsítették a dolgokat.
A jump and run játékokra volt egy motor abba csak be kellett dobálni a dolgokat és kész is volt a játék.

Megjelent pár korszakalkotó, már klasszikussá érett játék, de a nagy többség a szokásos jump and run, shoot em up, felül vagy hátulról nézetes akármi verseny volt és mellé becsúsztak a coin up konverziók.

Kis túlzással végig nyomtam a 8 bites korszakot (ZX Spectrum), utána a 16 bitest (Amiga), a 32 bitbe is beleharapdaltam (Amiga 1200).

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) NandoXXL válasza twollah1976 (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Izgalmasabb világ volt. A hőskor, eredeti még nem látott ötletek és a túlárazott hardverek világa volt. Sajnos most már profit maximalizálás van, a címeknél, cserébe olcsón van vas, és játék is. Nem kell itt picsogni mint egy fürtös kurva, mert mások hiányolnak némi kreativitást, és lelkesedést a játékok többségéből. Hülyeség az hogy minden jobb volt, de tény hogy egy izgalmasabb korszak volt a kezdet. Persze volt Wii korszak is, meg Gears, Uncharted stb. csak nyitott szemmel kell járni. Lehet most a VR, vagy a Switch lesz egy generációnak a meghatározó. Most pedig vedd fel a mamuszod, nyugodj meg és idd meg a kakaód a konyhában:)

(#6) nyisziati válasza JordyG (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, én is azért keresem az indie játékokat, mert ott még az őszinte játékélmény a lényeg.

Zicokuka: a Superfrog nálunk is az egyik kedvenc volt, öcsémmel ketten toltuk végig vagy két hónap alatt. És akkor még mentett állás sem volt... :))

Millerchris: nálam az Xbox eladásában is szerepet játszott, hogy egyszerűen nem kötött le, felesleges volt annyi pénzt játékokra meg live-ra költeni. Még a Populous-szel is többet játszottam dosboxon, mint azzal.

(#7) NomadND1


NomadND1
senior tag

Alien Breen, mondom milyen jó kis lövölde erre részletek az engedélyekből:

saját névjegyek olvasása
hívásnapló beolvasása
a készülék be- és kikapcsolása

Megéri :W

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hát nem tudom, így bele nézve a Giana-ba (az egyetlen ami érdekelne a listáról), szerintem ennél jobb volt a C64-es verzió (a zenéje mindenképpen). De még jó pár játékra volt jellemző, hogy valamiért az Amiga verzió nem sikerült olyan jól mint a C64-es, de persze ez nem az Amiga képességei miatt volt, hanem -ahogy tudom-
sokkal nehezebben lehetett programozni, mint a C64-est.

Nekem a C64-nél megállt az a korszak, pedig nagyon szerettem volna akkoriban egy Amiga-t is, de relatíve drágának számított. Meg folyton tervezgettem is és azon agyaltam, hogy 500-ast vagy inkább 500+-t lenne e érdemesebb venni. Aztán addig-addig, hogy nem lett semmi az egészből. Mondjuk annyira már nem bánom, mert a C64-es éra is elég sokáig húzta és a maga módján mozgalmasabb és élőbb volt, mint az Amiga színtér (legalábbis itthon).

Készült egy doksi film is az Amiga hőskoráról: [link] ->Én még nem láttam, de tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#9) jedis


jedis
senior tag

Nagy kedvenceim dobogós sorrendben :D :

Dune 2
Deliverance
Cannon Fodder
Project-X
Dessert Strike
Jungle Strike
Alien Bred
Jaguar XJ220
stb. stb.

És tényleg az volt a legjobb, amelyik játékban nem lehetett menteni ( tört verzió ), és kb. a 178-adikra tudtad csak végig vinni a 20 pályát . :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) Tyrel


Tyrel
őstag

Mit nem adnék egy Disposable Hero-ért... :))
Uh és a Moonstone! :C

Turenkarn

(#11) Cifu


Cifu
nagyúr

Gondolom jogdíj / licenc problémák miatt nem stimmelnek a zenék sokszor, pl. az Alien Breed zenéje mekkora volt már... Ebben a Android változatban még nyomokban se lehet felfedezni...

@twollah1976: Anno azért volt régen minden jobb, mert nem volt más.

Háááttt.... ez így barokkos túlzás, akkor is volt kismillió féle játék, és tudtál válogatni... Azért egy Creatures, Moonstone, Monkey Island, Populous és társai szintű játékra nehéz azt mondani, hogy nem volt kreatív.

A jump and run játékokra volt egy motor abba csak be kellett dobálni a dolgokat és kész is volt a játék.

Lásd még SSI szerepjátékok ugyanez pepitában, vagy Lucasarts kalandjátékok. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) AxBattler válasza NomadND1 (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, valahogy mindig ez a vége, ezért is húzódozok a Droid-tól, pedig nyáron muszáj lesz a Windows Phone-t leváltanom... :U

W10 tabletre szerencsére old school, vagy indie játékok tömege elérhető via GOG, vagy Steam.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#13) nyisziati válasza Tyrel (#10) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, a Moonstone egy sötét szobában rendesen para volt, ahogy a szörny előtört a földből... :Y

(#14) ceia


ceia
őstag

Kiváló Amiga játékok vannak, de hogy az érintőkijelzőre hogy sikerül áthozni, az már egy másik dolog. Én nem vagyok oda érte, hogy telón játszak. De az a kontroller nagyon klassz lehet!

Azért volt sokminden jobb, mert más világ, más felfogás volt, a mainál bizony jobb. Én legszívesebben visszamennék a 80-as évekbe, és újra C64-eznék (amúgy is az volt a kedvenc évtizedem), de csak 87-ig, akkor lenne Amigám, és jöhetnének újra életem legszebb évei! Sajnos csak 92-től volt Amigám, de ha már vissza lehetne ugrani, egy kicsit csalnék. ;]

        it's more fun to compute

(#15) Redneck


Redneck
veterán

Nagyon jó játékok, kicsit bánom hogy nincs Androidos készülékem, ezek közül nyomnék egyet kettőt! :K

Kis hiba:
9) Alite-nél szintén a Wings videója szerepel!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#16) NomadND1 válasza AxBattler (#12) üzenetére


NomadND1
senior tag

Jó a droid, csak ésszel kell használni.
Ha bírod a kötöttségeket, akkor ott az iOS. Piszok jó, csak szokni kell. Nekem nem ment :D

[ Szerkesztve ]

(#17) kovy79 válasza twollah1976 (#4) üzenetére


kovy79
őstag

És indul a verkli....

Brühühühüühühühühühűűűűűűűűűűűű
Régen minden szar volt, most sokkal jobb...

Szerintem nem biztos, hogy jobb évente egy új bőrt kapni a 20 éve piacon lévő dolgokból...

(#7) Sárkányvölgy, én az ilyeneknek mindent tiltok, kipróbálom a programot, majd szépen kap egy egyes osztályzatot.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#18) nyisziati válasza Redneck (#15) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi, javítva!

(#19) ViZion válasza jedis (#9) üzenetére


ViZion
félisten

Pool of Radiance és az outrun, meg az interkarate kimaradt...
Dune2 szuper volt, még PS1-en is megvettem, imádtam.
Inkább a feelinget kellene modern ruhába kiadni, voltak GoG-os játékaim, amiket anno imádtam, de ma már nem köt le. Azért a totala-t toltam pár hétig.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) dugynok válasza Zicokuka (#2) üzenetére


dugynok
senior tag

Imádtam :) Mennyit játszottam gyerekként vele. Éééés a cheat code? Egy életre bennem maradt! WELTRAUMKAKALAKEN

A többi címek is megvoltak, na és a jó kis klubb élet sem volt semmi :)

(#19 ) ViZion:

Dune2 van droidra is!

[ Szerkesztve ]

(#21) TIT


TIT
veterán

Scorched tanks is amigára volt a legjobb+a slamtilt.
Disposable hero meg is van,de a project x jobb...mert Team17,most már nincs ilyen maximalista csapat.

[ Szerkesztve ]

(#22) Degeczi válasza SunMount3r (#8) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogyis, sokkal egyszerűbb volt az Amigát programozni!
A M68K proci assembly szinte magasszintű nyelvként hat a 6502-höz képest, de a grafikai hardver lehetőségei is sokkal könnyebben elérhetőek voltak, mint C64-en.

(#23) hege8888


hege8888
aktív tag

Idejöhetne a Speedball 2 is. Pár éve (még Motorola Defym volt) toltam a telón a buszon.
Volt demo (4 meccs) és full verzió is.
Pedig elég jó volt a megvalósítás,minden ott volt a helyén, ahol 25 éve. Grafika modern szintre felhúzva,
a hangok áthozva (icecreaam! :) )
Aztán eltűnt a Playstore-ból. :( És azóta sincs fent :U

Valaki tud róla többet?

Próbáltam retrózni, de ott hatalmasat csalódtam, hogy a Pinball Dreamshez nem tudtam az akkor éppen kipróbált emulátoron a szükséges billentyűket elővarázsolni.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#24) Zoja™ válasza hege8888 (#23) üzenetére


Zoja™
őstag

Kicsit sajnálom, hogy ez a korszak kimaradt az életemből. 29 vagyok, de gyerekkoromban valahogy nem kötöttek le ,,tv játékok", - így volt csúfolva nálunk - mire elkezdtem foglalkozni a játékokkal, addigra már bőven PC-s korszak volt.

(#25) pelenka35


pelenka35
őstag

Another World ...hmm talán az egyetlen (amiga/c64 időkből)játék amit végigjátszottam ..

Gamertag:Rob3rt75

(#26) winhate válasza twollah1976 (#4) üzenetére


winhate
őstag

Hm te vagy az Raven ?

Nekem most is ossze van rakva az Amiga. (kell kép ? )
Ha kell barmit inditok rajta. (jatek , felhasznaloi progyk , net , video , zene stb...)

Mi a francnak nosztalgiazni Androidos nyalogatos vackon ? Ott az eredeti.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27) Degeczi válasza winhate (#26) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert magad is tudod, h kevesen vesződnének eredeti fenntartásával. Nekem se lenne helyem hozzá, és CRT monitort sem akarok már látni.

(#28) Raymond


Raymond
félisten

Megvettem par DotEmu cuccot es Fire TV-n controllerrel elvezheto az R-Type (es II) meg a Double Dragon Triology is. Nostalgia rulez! :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) pomorski válasza Redneck (#15) üzenetére


pomorski
őstag

Semmi gond, ha nincs androidos géped, nyomhatod őket Amigán is!

(#30) TIT válasza Degeczi (#27) üzenetére


TIT
veterán

Nem kell fenntartani,én is eladtam a moncsit,rálehet kötni scarttal a tv-re.

(#31) nyisziati válasza winhate (#26) üzenetére


nyisziati
veterán

Sokba kerül egy eredeti (most már). Ráadásul a hardver is bizonytalan, mi működik rajta. A javítás meg gyakran egy rémálom, főleg, ha egy "kissé avas" kondit kell leforrasztani... :N
Nemrég taglalták a retro hardverek topikban egyébként, elég horror sztorik voltak.

Én maradok a UAE emulátornál, vagy a droidra portolt cuccoknál.

(#32) hege8888


hege8888
aktív tag

http://play.mob.org/game/speedball_2_evolution.html

Nahhh... megtaláltam.
Próbáljátok már ki, mert most elsőre kidobott Redmi2-n.
26 mega, és a megvalósítás szerintem nagyon méltő a 91-es SpeedBall 2 höz.
Még floppykerregés is van töltés alatt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#33) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Szerencsére van UAE,persze androidra is :)

(#34) dugynok válasza hege8888 (#32) üzenetére


dugynok
senior tag

Óóóó, itt megtaláltam a Gobliiins-t!!! Hogy az mekkora játék :)

(#35) Calibra72


Calibra72
aktív tag

(#36) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most nosztalgiából megnéztem egy pár YT videót és ezeket szemeltem ki:

chaos engine
aquatic games
nitro
goal
turrican 1-2-3 (bár ezeket mind végigtoltam anno C64)
albion
fuzzball

Valaki még tud hasonlóan színvonalasakat ajánlani?

UAE-n fog menni a dolog.

Amiga 500 Unboxing.

[ Szerkesztve ]

(#37) sh4d0w válasza jedis (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Dessert Strike - támadnak a sütik? :)

https://www.coreinfinity.tech

(#38) Degeczi válasza TIT (#30) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na még csak az kéne, 50" TV-n 320x200 játékot futtatni...

(#39) Calibra72 válasza SunMount3r (#36) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Én is ezt tettem: https://www.youtube.com/watch?v=T58HuAjgXJg
Mondjuk az Alien Breed 3D kimaradt belőle,meg pl.a Desert Strike stb.

[ Szerkesztve ]

(#40) asdf_ válasza TIT (#21) üzenetére


asdf_
veterán

A Slamtilt megvan PC-re es meg win10 x64-en is elfut.

(#41) TIT válasza Degeczi (#38) üzenetére


TIT
veterán

Ezért nem kell akkora tv,de az 1200-nek dupla akkora a felbontása és nekem a 37-esen nem volt semmi baja a scorhed tanksnak.

asdf_: Tudom csak nem találtam meg és pc-n a labda mozgása nem olyan jó,detto superfrognál a scrollozás.

[ Szerkesztve ]

(#42) nyisziati válasza hege8888 (#32) üzenetére


nyisziati
veterán

Engem is kidobott.

(#43) Wesder


Wesder
félisten

Androidon a Contra volt a kedvencem règiek közül, de lekerült play-ről sajnos :(((

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44) nyisziati válasza Wesder (#43) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem ez volt az egyetlen... :(
Nem is beszélve a félresikerült konverziókról, pl. North & South. Nem mindig sikertörténet az átültetés.

(#45) jedis válasza sh4d0w (#37) üzenetére


jedis
senior tag

:Y :R :D :D :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#46) hege8888 válasza nyisziati (#42) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hát nem tudom, Defyn, meg Atrix2-n tök jót játszottam rajta (Cyanogen volt rajtuk), de most a Redmi2-n full csalódás, az irányítás borzalom volt.
A tűz gomb nem tudom hova tünt el, csak szaladgáltam a pályán az éppen
random iránított játékosommal.
Illetve a menüknél is látszik bug, vannak grafikai ismétlődések.

Még kipróbálom a párom Radmi Note3ján..

Ettől függetlenült ezt, meg a Gobliins is belevehetné a cikkíró.

Sőt, pár éve volt valami Turrican-klón is, csak nem tudom mi volta neve, de nagyon hasonlított a játékra.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#47) nyisziati válasza hege8888 (#46) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ettől függetlenült ezt, meg a Gobliins is belevehetné a cikkíró."
Majd szólok neki. :D

(#48) arelim


arelim
tag

az another world-öt eric chahi készítette, nem egy 'team'. ;)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#49) nyisziati válasza arelim (#48) üzenetére


nyisziati
veterán

Design, program & artwork: Eric Chahi
Music by: Jean Francois Freitas
Sound effects: Jean Francois Freitas, Eric Chahi
Thanks to: Jesus Martinez, Daniel Morais, Frederic Savoir, Cecile Chahi, Philippe Delamarre, Philippe Ulrich, Sebastien Berthet.

(#50) Yutani válasza Degeczi (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megoldható LCD-vel is:

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.