Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69) ceia


ceia
őstag

Én is Amigás voltam, és bár el kellett adnom első PC-m megvásárlásához szeretett A500-am (máig bánom) még ma is Amigásnak vallom magam. UAE rulez :)
Nagyon tetszik a cikk, noha nem nagyon ismerem a kezdeteket, a többi adat tekintetében elmondható, hogy minden korrekt. Bevallom, eddig nem tudtam a típusok egyéni fantázianeveiről - pl. hogy az A500 a Rock Lobster ;]
Nekem a lehető legjobb kivitelű volt: USA billentyűs, KS 1.3, ECS, bár csak fél mega chip a lapon, de a legjobb (Telmex?) bővítővel, és a floppy LED-je narancs! színű volt, nem piros. Már lemondtam arról, hogy újra vegyek egy Amigát, pont azért, mert nagyon lehangoló a besárgult gép látványa. A szőkítést megismerve új remény csillant meg a láthatáron. Köszönet a cikkért! :C

(#21) hege8888
Ezt találtam, remélem erre gondoltál: Mod Archive
A State of the Art nekem is nagy kedvencem volt, meg a második része, a 9 Fingers. Ha még nem láttad, ezt érdemes megnézni!!! Minden Amiga rajongónak kötelező anyag :K Spaceballs - 9 Fingers + making of !!!

(#45) VIC20
Nem értek egyet azzal, amit az Amiga hangjáról írtál :( A 8 bit nem feltétlenül jelent sercegést.. Talán nem a megfelelő hanganyagot hallgattad rajta, mert éppenhogy hihetetlenül jól szólt. Simán elment hi-fi-nek a hangzása, ha megfelelő vasat használtak a digitalizáláshoz. Jó példa erre a No Limit demó, amiben a 2 Unlimited két sikerszámának speciális mixét lehetett hallani: No Limit és Magic Friend. Nagyon hosszú ideig szólt, és olyan minőségben, hogy kierősítve akár diszkóban is le lehetett volna adni! De tudnám játékok zenéit is sorolni. (1000 Miglia, PP Hammer, Gods, Turrican 2..) Az Amiga hangját valószínűleg azért nem fejlesztették, mert az tulajdonképpen elég jó volt egy játékgéphez, később meg már volt egyéb gondjuk is.. A C64-nek én is nagy rajongója vagyok, én is azzal kezdtem - de nem lehet összehasonlítani akár egy A500-zal. Voltak játékok, amik még jobbak is voltak rajta, pl. Gianna Sisters, vagy amiket át sem írtak a nagytesóra, pl. Terry's Big Adventure. Mindkettő csodálatos gép, de nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.