Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ceia


ceia
őstag

(#70) VIC20: Tényleg nem ártott volna egy erősebb C64/III? kiadása. C65 nem jó, mert az alapmemória adta meg a gép nevét. :) Lehetett volna pl. C128, az helyett, amit végülis kiadtak ilyen néven. (mint tudjuk, nem hozott túl nagy változást: 128kb mem, +0,5MHz cpu gyorsulás, új basic..) Egy 128 vagy 256 kilós gép 2 vagy 4MHz cpu-val, +1 hangcsatornával, és normális színes üzemmód 320x200-ban, nagy durranás lett volna! (esetleg kisfloppyval..) De láss csodát, jóval később készült 1MB! memóriabővítő a 64-eshez, és valami turbókártya is ha minden igaz, no meg hdd vezérlő! Sőt, máig vannak, akik foglalkoznak ilyesmivel, és programokat is írnak rá! Átírták az Another World-öt, és rémlik, mintha a Flashback-et is :R Valamelyik biztosan meg is van nekem, és persze minden más játék is, ami nekem C64-en tetszik! Emulátoron szoktam tolni, ha rámjön :B

(#80) bitmad: Köszi a linket, ezt még nem ismertem! Én is tudok egy ilyen kincset, de az magyar oldal, és igazi magyar retró magazinok vannak szkennelve, mint a CoV és a Spectrum Világ: Muskátli
Az újságoknál kell nézni, de nekem nagyon nehezen jött be a link, sok próbálkozás után. Ezért megadom közvetlenül azt a linket is, az jól működik: Újságok

        it's more fun to compute

(#102) TIT válasza ceia (#101) üzenetére


TIT
veterán

Spectrum világba nagyon jó szövegek voltak a játékleírásoknál :)

(#103) endib


endib
tag

Felidézi a régi szép emlékeket :B

(#104) scifi71


scifi71
csendes tag

1200+PPC+060 24bit hangkártya scsi vezérlő bvision 3d kártya eddig jutottam, aztán lecseréltem Pegasos II gépre. Megy rajta a Morphos és az amigaOs 4 is + Linux meg amit akartok (winfos nem). A MorpOs böngészője versenyképes, rendesen használható + még egy csomó extra.

(#105) winhate


winhate
őstag

Jo olvasni a sok nosztalgiazo user kommentjeit.

Akinek meg megvan a gepe tessek elovenni megmutatni a koloknek is tudja mi az a szamitogep.

egyik konfigom ami muxik is : (vagy 15 ev volt mire osszeraktam)

Towered Amiga 1200+Blizzard 1240t/erc+SCSI 2x128mb ram, Scanjuggler , Fastata stb...

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#106) uzsz válasza winhate (#105) üzenetére


uzsz
senior tag

Hú barátom, az elég komoly gép, gratulálok hozzá.
Én anno 2 A500 után váltottam egy A1200 ra Blizzard 68030/40? kártyával, 8MB ram, 1,3 Gb HDD, 4x CD. Állatira élveztem azt a gépet, sokszor eszembe jut. Nyálcsorgatva olvasgattuk az angol szaklapokban a híreket a PPC kártyákról, hallgattuk a sztorikat az öregektől arról, hogy milyen toronyba épített konfigokat láttak demo scene-ken, stb. :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#107) uzsz válasza epityesz (#90) üzenetére


uzsz
senior tag

Volt ott Gloom Delux AGA, alien breed 3D 2, Breathless, genetic spice, (98 körül még Doom is portolva let?)

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#108) uzsz válasza uzsz (#107) üzenetére


uzsz
senior tag

Javitanam, Genetic Species....

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#109) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Lenne egy amatőr kérdésem. Sosem volt (még) amigám. Ha vennék egy a500-ast, lehetne benne használni a hd floppyjaimat, dd-re formázva? Vagy ilyet nem lehet? Valahol vannak még dd floppyjaim is, de nem tudom hol.

(#110) gPoint válasza lugosi (#109) üzenetére


gPoint
tag

DD-re formázva lehet használni.

(#111) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok hát él sosemőregő barátnőnk.
Tiszteletem mindenkinek.
De örülök hogy itt a ph találtam működö amigás forumot.
Én már nemistudom pontosan vissza idézni túll nyálasra sikerülne lehet hogy igenis nem szégyenlem.
Ne nevessetek ki a mai napig fantasztikus dolognak tartom nem reto érzésnek érzem igazából egy élmény.
Amiga zenét hallani a neten most is zenéthalgatok.
Őrök szerelmemmel A500amigámmal aki még soha soha nem hagyott engem és másókat sem cserben soha.
Híába múlnak telnek az évek ő őrőkké él és éní ís fog,remélem az ifjabb korosztáj is netán itt a forumra ha csak egy pillanatra is betévedne nem hinné mijen csódálatos gépek amikről ti is irtók a jővő generációnak is szerintem.
A mainapig is az asztalon ketyerészik,nem lehet megunni nemtudom miért pedig már ajánlóttak nem kevés lóvét érte és a spekikéért is de mig élek elnem adóm őket mert sokat köszönhetek nekik is hogy itt űlök és ámúlók bámúlók.
Ez ójan érzéssel hévvel fog el mintha a mainapon zsírujónan megvásárólt "Barátnőmet"és nemútólsó sórban "Spekikécskémet"vettem volna meg.
Róhanva haza hogy őssze szerlve végre lássam az asztalomon mükődní őket.
Nagyon sok sok múnka útán jőtt rájúk őssze a pénz végre akkoríban,talán efógúlt vagyók írántúk ez nem fóg megváltózí sóhasem ebből a sórból a"PC-t"sem szándékózóm kízárni ő más de fojamatósan fejlődík,de ötis megszerettem hasónló örömök miatt.
A "PC"-t nemakarom össze hasónlitani,nemis szabad mert a "TRABNTOT és aROYSZ"sem,de a munkámat neki is köszönhetem.

Kedvenc gamek listája a teljesség igénye nélkül:
Superfrogg
Cannon fodderek
Bubdrian demó,remélem jól emlékszem a névre.
Bulderdash hegyek tőbb verzióban is létezett.
Alien bredek
Buba stik
Lemmming sorozatok
Walker
Wings
R-type
Lotusz eszpirit turbo challenge
The settlers
Trodlers
És még a rengetg tőbbí más.

Nagyón elfogott a hév és érzelem már túlzóttan nyálas igyis.
Most éppen zongorával és szintivel prímán ősszehangólt zene szól a fülemen igy kicsit feledni tudom az élet nehézségeit is.

Az egész élet csak játék tele nehézségekkel amit magam és másókkal eggyűtt túdjúk csak még szebbé tenni az egészet.
Élni és élni hagyni.

Záróm a sóraimat bitósan úncsí vagyok,csak kikellett irjam magamból a sóraimat elnézést érte.

Lugosi részére és aki olvassa

Lenne egy amatőr kérdésem. Sosem volt (még) amigám. Ha vennék egy a500-ast, lehetne benne használni a hd floppyjaimat, dd-re formázva? Vagy ilyet nem lehet? Valahol vannak még dd floppyjaim is, de nem tudom hol.

Tudni fogod használni,de csakis"Barátnőjelőlteddel"és nem fogsz csalodni benne meglátód.
A mai gépeddel ne hasonlitsd össze a belsöflopyja meghajtója még mindig hasonló sebességű a mainapig is.

Sok sikert egéssége

:R :R :)

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#112) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok hát tényleg él a kisasszóny él élnifog.

A team 17 ismerős?

Most hivtak telón hogy befogók ájúlní szőveggel,szeríntem tí ís.

Kérem az ídő útazók fígyelmét felszállásra felkészűlní tasztatúrában,székben biztónságí ővet kérem csatóljátókbe.
Képre katt.

Én kífekűdtem és műkődík ís a címe"Superfrog HD"pc-re jőtt ki.
A telóban hallóm a zenéjét, boccs nemakarok vúlgárís lenní de"B...SZ..K"űvőltést hallók tőlűk hogy, móst én játszóm vele, de nem énakarók, haveróm gyerekeí hangját hallóm,nagy "PC"fanok.
A haveróm móndja nemlehet a gyerekeímet levakarní,a gépről még kisem próbálhattam.
A grafikája elmóndása alapján nem pískóta,átlag gámergép a configja.
Máma átís megyek megnézní lesem fekszem mig nem láthatóm.
Ha érdelel valakit mik az élményein szívesen leíróm.
Már megínt hosszú vóltam elnézést kérek érte.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#113) IstvánLászló válasza Tim82 (#2) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az 1200-ast beepitett IDE vezerlővel pcmcia csatlakózóval agás és nem agás csipszezzel is gyártötták.
Az "akkori tervező mérnőkők pcmcia csatlakozoval is ellátták nemis gondolták mijen lehetőségek rejlenek a gép egész hardverében".
A másódik mondatót csak idéztem olvastam kb 5éve valamijen cikket az amigákról,nekem is megvan valahol egy pcmcia csatlakózó ajzata 500-as géphez készűlt.
Akkoriban módemen kómúníkáltúnk és gőzőm sem vóltrőla miaz a pcmcia,mostanában láttam laptopot aminek a pcmcia nevezetű csatlakózója kisértetiesen hasonlit ami az 500-as géphez készűlt és ámúltam.
Nincs ójan ismerősőm akinek a laptopjába belelehetne nézni hogy hány pojúsú bűtyőksór csatlakózna a beletet kártyáhóz.
:R :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#114) #27483136


#27483136
törölt tag

Jaj! A Cannon Fodder, meg a Pinball Dreams!
(Bár én 1200-assal kezdtem. De tudom kinél van a gépem, mindig felmerül, hogy vissza kéne szerezni.)

(#115) IstvánLászló válasza #27483136 (#114) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia!
Nemtudód véletlenűl hogy a 2.0-ás kickstartót hogyan lehet flopydiscre kimenteni.
Nagysegítség lenne számómra,mert teljesen elakadtam mitkéne csínáljak.

A Cannon Fodder, meg a Pinball Dreams,tényleg jók.
Mitszólsz a Superfrog HD-hez.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#116) IstvánLászló válasza #27483136 (#114) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia ELP
Szerintem ha 1200-as amigát tudnék emberiáron venni én biztosan nemadnámel,mert mostis keresgélek ezügyben.
A megbizhato eladó fontos szempontom mert lehet hogy látszolag müködik a gép de lehet belsö nemészrevett hibája,példáúl valamijen hozzávalo felhasználoi program eszálhat,ezért nemhibáztathato az eledoja sem.
Eszt azért iromle mert legtöbben csak játékokat és demokat futtatnak a géppeiken hiba jelzések nélkül amik nagyon jol müködnek.
Engemis komojan érdekelne egy 1200-as gép mert csak egy 500-as masinám van amivel még nemvolt semmijken müszaki probjémám,mostis remekül üzemel.
Üdvözlettel:
István László
:)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#117) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Superfrog HD - remek, PC-n akkor elő a gamepad-et. :))
...

de a napokban "visszaüzemelem" a régen eltett Amiga 500 (1MB : ))) -am
és hajrá! :Y

Szóval azon tolnám kicsit a Superfrog-ot, az tuti!
A Cannon Fodder-t is elővenném, habár az Java-s verzióban se(m volt) rossz okostelón ;]
Sőt, van egy remek 3D-s klónja Android / iOS! :K
A SCUMM játékokkal :DD mind a mai napig játszok smartphone-on és kicsit PC-n / ScummVM :R
A Perihelion-t is láttam a floppy-k között, na, az utolérhetetlen - kíváncsi vagyok működnek-e még a lemezeim...

Apropó: van olyan aki másolna nekem?

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#118) IstvánLászló válasza SimonJanos (#117) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Janos
Dobj egy privit hamarabb észre veszem,remélem tudok valamit segiteni neked.
Üdvözlettel:
István
:)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#119) IstvánLászló válasza SimonJanos (#117) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Apropó: van olyan aki másolna nekem?
Mire gondolsz,dobj üzenetet hamarab észreveszem.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#120) SimonJanos válasza IstvánLászló (#119) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszi, megy!

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#121) IstvánLászló válasza SimonJanos (#120) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Küldtem üzenetet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#122) IstvánLászló válasza SimonJanos (#120) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Új üzenetet küldtem lehet hogy nem olvastad még el idö hiányában.
Irjál ha gondolod igyekszem minnél elöbb válaszolni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#123) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Küldtem üzenetet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#124) IstvánLászló válasza SimonJanos (#120) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Válaszoltam. :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#125) #48967168


#48967168
törölt tag

hopp!

(#126) IstvánLászló válasza #48967168 (#125) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia GalaHUN

Hoppika

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#127) elodman válasza nyisziati (#60) üzenetére


elodman
aktív tag

jawohl

eredeti, stílusteremtő, agyserkentő, kedves, édi stuffok 8-16 biten jöttek leginkább, a gonden age-ben.

Bullfrog elképzelhetetlen távlatú, koncepciójú manager-isten játékai, + dungeon keeper később
Delphine software,
team 17,
no és a kewl demok.
--

WinUae-ben Save State gyakran nem működik (pl Pool of Radiance, bár kissé corrupt a disk),
míg FS-Uae-ben hibátlannak tűnik.

(#128) nyisziati válasza elodman (#127) üzenetére


nyisziati
veterán

Így van. Gyakorlatilag azoknak az embereknek a kreativitása teremtette meg a ma létező cuccokat. Ráadásul a mai hiper-szuper grafikás, gigabájtos-tízgigabájtos játékokat nagyon gyakran savazzák, hogy mennyire egysíkúak, ötlettelenek, egymástól lopottak és a sokadik bőrt rántják le róluk. Tavaly néztem a tíz legnépszerűbb játékból 9 (!) FPS volt. :Y

(#129) SimonJanos válasza nyisziati (#128) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nekem nagy kedvencem a pixelgrafika, "csinálom is" és szeretem az ilyen játékokat, főleg ha ScummVM vagy RPG - Android OS, ált. direkt a kis képernyős, billentyűzetes okostelómmal játszom velük.

De amúgy ez általam elején-utált "3D-s" "hentelős" játékokra szépen áttértem PC-n. ;]
Az elején még fanyalogtam utána már nem volt időm pl. egy Settlers-re: most amúgy remek kikapcsolódás dual monitorral dolgozva kis balakban futtatni! :K

A szép korszak a CoV volt, konkrétan emlékszem hogy Laser Squad
(kimaradt a fenti felsorolásból: ma is kedvencem 'Spectrum emulátoron / okostelefonon!)
játékleírás után egyszerűen beleégett az agyamba és napokig álmodtam vele. :Y
Mondjuk érthető volt, a cikket IBM-en írtam, Hercules kártyán, szép zöld-fekete monitorral és egy másik ilyen monitoron ment a Laser Squad - ti. nem kellett a színes kijelző ahhoz... :C

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#130) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Mi lett volna ha...

Tramiel elerhetett volna valami hasonlo eredmenyt mint Jobs az Apple-val tette. Igazabol amit sokan nem ertenek az a vezeto szerepe. Vezeto nelkul nincs semmi, o biztositja, hogy a megfelelo korulmenyek meglegyenek a nagyszeru dolgok szuletesehez.

Tech cegeknel maradva, Jobs nelkul az Apple is elhalalozott volna (bar az se kizart ha akkor marad ugyszinten :) ). De ahogy foleg az akkori MBA-s nagyokosok gondolkodtak az a hagyomanyos iparban mukodo realitas volt. Nem a tech vilagaban.

Lathatuk mire vezetet ez akar a Kodak, Xerox (mi minden lehetett volna meg), Commodore, Nokia stb eseten. Egyik kedvenc konyvem amugy - Lee Iacocca - Egy menedzser élete. Ebbol le lehet szurni azt mi tortenik ha gond van a hal fejevel :). Amit aCchrysler-rol irt, na kb az tortent a hasonlo tech cegeknel is.

Meg mindig milyen izgalmas eljatszani a gondolattal :) Ez is jelzi mennyire nagyszeru masinak is voltak az Amigak :)

[ Szerkesztve ]

(#131) winhate


winhate
őstag

Na inditsuk be a topicot. Ugyis nagy retro hullam van mostanaban. 😉

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#132) winhate


winhate
őstag

Most ahogy nezegettem ismet a cikket nagyon eros a gyanum hogy anno ez a gep az enyem lehetett.
Nem sokan satiroztak be fekete alcoholos filcel a gep tetejen levo amiga logot.
En igen 😉

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#133) 1tom


1tom
tag

Nagyon kihalt ez a topic is. Van itt a PH!-n még olyan aki Amigával foglalkozik?

[ Szerkesztve ]

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#134) winhate válasza 1tom (#133) üzenetére


winhate
őstag

Persze sokan csak nem itt irkalnak hanem amigaspirit.hu n.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#135) 1tom válasza winhate (#134) üzenetére


1tom
tag

Köszönöm a választ. Akkor megyek oda.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#136) 1tom válasza winhate (#134) üzenetére


1tom
tag

Nem rossz oldal csak kár, hogy nem lehet regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#137) Faterkam


Faterkam
addikt

A C64, A500, A1200-as lépcsőt végigjárva szoktam nosztalgiázni a Csengery Fuck-Ya klubbestéken :D Zorba, Lay, Ratman Saughassy, Docky SD stb kemény maggal ;) Én a Csokiba csak Partykra jártam. Akkor még Tomcat is emberközelibb volt! Már amennyire ez nála szóba jöhetett ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#138) 1tom válasza Faterkam (#137) üzenetére


1tom
tag

Ne haragudj, hogy bele vauzok, de ezek nekem is ismerős dolgok.
Ez szinte mind nekem is mind megvolt, kivéve az Amiga 1200. Jelenleg 2db A500-am van. A FuckYa-ba és a Csokonaiba én is jártam akiket felsoroltál mind ismertem is. Mondjuk Zorba, a Fuckya Klub szervezője néha nálam kiverte a biztosítékot a kötekedésével, hogy ez nem D-copy klub stb... De szerettem oda járni, jó kis hely volt, sokat lehetett tanulni az Amigáról. A Csokonai az más asztal volt. Tomcat az mindig fura volt.

[ Szerkesztve ]

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#139) Faterkam válasza 1tom (#138) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ez akkor azt jelenti TE sem mai gyerek vagyol :DDD

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#140) 1tom válasza Faterkam (#139) üzenetére


1tom
tag

Ez így van, de még bottal nem járok. :)

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#141) Faterkam válasza 1tom (#140) üzenetére


Faterkam
addikt

Hát én már ahhoz is Qva közel ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#142) 1tom


1tom
tag

Hátha valaki olvassa és tud rá válaszolni: van egy rev6 alaplappal szerelt Amiga 500-as gépem amire a belső (chip) 512kb mellé be lett építve plusz 512kb ram. A JP2 át van juperelve az alsó és középső állásról, a középső és felső állásra, mert csak így látja az 1mb chip ramot. Az eredeti alsó és középső állásban csak 512kb chip ramot lát a gép. A trapdoornál levő jp7 alsó és középső állása ellenére nem lát semmilyen ramot ha az ott levő portra csatlakoztatok bármilyen memóriát. Hogy lehetne megoldani, hogy a gép lássa az alaplapon levő 1mb chip ramot és a trapdoor felől 512kb slow vagy fast ramot?

[ Szerkesztve ]

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#143) ceia


ceia
őstag

Szeretem az Amigás oldalakat olvasgatni, retrózásként is, és vannak új hírek, persze leginkább az új, AmigaOS-t futtató gépek tulajdonosainak. Viszont máig készülnek új játékok az A500-ra is! Általában ingyen letölthetőek, csak a nagyon igényesen megcsináltakat kell megvenni, de azoknál teljesen érthető, nagyon sok munka van benne. Ma találtam egy érdekes játékot A500-ra, ingyenes, és mivel a leírásában egy furcsa magyar nevet találtam, ami vicces is, gondoltam, megosztom itt a PH-n. Keresgélni kezdtem a fórumban, és sajnos azt látom, nincs Amiga nagy topik! Pedig biztosan sokakat érdekelne, ha jól el lenne indítva. Végül is találtam pár kisebb Amigás topikot, és ezt választottam ki, hogy ide betegyem a játékot. Remélem, akad akinek tetszik. ;] [Star Dust Wars]

        it's more fun to compute

(#144) 1tom válasza ceia (#143) üzenetére


1tom
tag

Itt nem nagyon mennek az Amiga topic-ok. Engem is az amigaspirit-re invitáltak, de oda nem lehet regisztrálni, más még ma is futó fórumról nem tudok. Köszönöm a linket!

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#145) winhate válasza 1tom (#144) üzenetére


winhate
őstag

Amig nem tudsz reggelni spiritre addig tudom ajanlani az eab ot.
Nagyon jo oldal.
[link]

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#146) CirrMee válasza winhate (#145) üzenetére


CirrMee
addikt

A gond csak annyi, hogy abból a korosztályból vagyunk nem kevesen, akiknek max az oroszt próbálták a fejébe verni - ergo nem nagyon megy nekünk az ingliss'... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#147) winhate válasza CirrMee (#146) üzenetére


winhate
őstag

Lehet komplett weboldalt forditani. Problem solved ;).
Nem szeretnem reklamozni az adathalasz oldalt.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#148) 1tom válasza winhate (#147) üzenetére


1tom
tag

Én bereggeltem az EAB-ra. Köszönöm a linket!

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#149) winhate válasza 1tom (#148) üzenetére


winhate
őstag

Nincs mit. Nagyon jo a forum csak ajanlani tudom.
Raadasul van lehetoseged amiga s stuffok beszerzesere is.
Privatban irj ha erdekel.

Eszméletlen stuff:
infinitymusicplayer

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#150) ceia


ceia
őstag

Néhány régi Guru magazin online változatban és Amigás lemez Guruk windowson futtatható programként. [link]
Akit érdekel, privátban küldhetek linket, ahol több Amiga lemez Guru letölthető adf-ben és dms-ben.
Ha valaki nem ismerné a Checkpoint nevű retró podcastet, nagyon jó, és vannak amigás támájú adásaik is. Hallgathatók, vagy letölthetők a Soundcloudról.
A téma az Amiga! [link]
Guru I. rész - vendég Shy! [link]
(nekem a második rész már nem annyira tetszett)

A következők nem Amigás témák, inkább retró, és magyar érdekeltségűek, de ugye az Amiga után mindannyian PC-ztünk, és innen is vannak már kedves emlékek.
Nagymáthé Dénes, a terep2 írója. [link]
Az egykori magyar Quake bajnok lány, Kornélia. [link]
Ezt azért ajánlom, mert a kedvenc nem Commodore és nem retró podcastem tőlük.
Játékok, amiktől megijedtünk - A vendég Brigi, aki horror rajongó, ám nagyon kellemes hangja van és jó humora. [link]

Természtesen, mivel ez egy alapvetően retró játékos blog és podcast, van Quake-es, C64-es, Plus4-es és Spectrum-os rész is, és még nagyon sok minden.
Ez pedig egy igazi gyöngyszem, egy PD játék, amit ajánlok mindenkinek. Nem nagy szám, csupán egy "pálya" egy képernyő az egész. A ládatologatós játékok (Sokoban) műfajába sorolható, ebben azonban húsvéti tojásokat kell a helyükre tolni. Lehet, hogy valami húsvéti partyn adták ki, nem tudom. Azt hihetnénk, ez az egy pálya hamar meglesz, de nekem először két órámba tellett, mire megcsináltam! Pedig nem nagy a labirintus, csak 16 tojás, de jól ki van találva! A tologatás közben nagy segítséget jelent, hogy mind a 4 billentyű más hangot ad. Így egy idő után az újrakezdésekkor már nem is a pályát néztem, hanem csak a közben megjegyzett dallamot játszottam vissza, akár oda sem kellett hozzá néznem. ;] [link]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.