Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) epityesz válasza uzsz (#34) üzenetére


epityesz
aktív tag

És hány Joy-t használtál el ezekben az években? :DDD
Én rengeteget.....

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#52) Cyone


Cyone
tag

Köszi a cikket! Jó volt egy kicsit nosztalgiázni.
Nekem egy A500, A2000, A1200-as gépem volt anno.
Az A500-at még Németországból hozták a Commodore 1084s monitorral. A régi szép idők...
:N

Cyone

(#53) capulet75


capulet75
addikt

De szerettem az Amigát! Az Epic, meg az Another World... :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#54) atike


atike
nagyúr

:R :R :R :R

Jó volt ezt olvasni. Az összes írásban említett játékkal játszottam én is anno... Mekkora királyság volt... Sajnálom hogy anno eladtam... Mint ahogy a többi (mára már kincset jelentő) azt megelőző gépemet is (+4 és C64).

Jó cikk, köszi!

(#55) Syl válasza epityesz (#50) üzenetére


Syl
nagyúr

nem azért,mert idős vagyok

Én is ezzel vigasztalom magam :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56) Faterkam


Faterkam
addikt

Én most adtam el s zerkettesemet, életemben nem gondoltam, hogy ilyen érdeklődés lesz rá! Feltettem ide, és 1 1/2 óra után már le is foglalták látatlanba! :R

Amiga rulez!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57) TIT


TIT
veterán

Na én ezért nem adom el :)
Viszik ezeket mint a cukrot és drágábban mint a pc-t.
Mennyiért nyomtad el?

[ Szerkesztve ]

(#58) Faterkam válasza TIT (#57) üzenetére


Faterkam
addikt

Hááát többért, mint gondoltam, pár relikvia azért még maradt. Ha valakit érdekel akkor Pü.-ben kérdezhet, de ez már télleg off!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#59) nyisziati


nyisziati
veterán

"Pedig a jó öreg mikrokapcsolós Quickshotok és társaik elég sokat kibírtak."
Azért ez erős volt... :D Nekem kb. egy reklámszatyornyi Quickshot-om volt már ~'90-ben, amikor a C16-ot felváltotta a C64, és hol volt még ekkor az A1200-asom... :))

(#60) nyisziati válasza berzol43 (#20) üzenetére


nyisziati
veterán

A Superfrog szerintem a mai napig kategóriája legjobbja, a Populous pedig zseniális volt a maga idejében, igazából szerintem azóta sem tudtak ilyen kategóriateremtő játékot létrehozni, ami ennyire elrugaszkodott az addig létező játékoktól.
Anno nem is sikerült végigjátszanom, de kb. 15 évvel később végigtoltam.

(#61) csigabig válasza frescho (#46) üzenetére


csigabig
tag

szia

Lehet tudok segíteni neked ebben.
Vasárnaponként vásár van itt Pécsen ha találok megfelelő magnót
akkor szívesen megveszem neked vagy elküldöm neked az én eredeti Enterprise 128
magnóját mivel nekem van Exdos Kártyám floppy meghajtóval.Ha elfogadod akkor
postaköltségért elküldöm neked.Igaz a számlálója nem jó de azért működik rendesen.

Maradok tisztelettel Csiga

(#62) Atyus


Atyus
tag

Egy kis utazás a múltba..
Én Spectrumos voltam, de az Amiga volt az ISTEN, a vágy. Igaz írtam néhány programot is a Speccy-re, pl. magyar beszéd szimulátor, de aztán jött a PC és a Sound Blaster és a VGA kártyák kora.
A Dragon Lair-t mint interaktív animált filmet csodáltam annó, hogy mire képes a technika, s az Amiga jellegzetes hangja is esti S3M és MOD hallgatásra sarkallt még PC-n is.
Az egy korszak volt, amit kár lett volna kihagyni!

Köszönet a cikkért!
ui.:néhány Youtube-os linket szívesen fogadtam volna..Más mozgásba látni az a múlt élményét felidéző alkotásokat.

Aki nosztalgiázni szeretne, annak ajánlom :
http://www.scene.hu/2012/03/07/4-retro-video-es-kvarcjatek-kiallitas-a-csokiban/

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#63) Oliverda


Oliverda
félisten

Utólag azt kell mondjam, hogy a PC játékélményben sajnos nem tudta felvenni a versenyt az Amiga-val. Nálam ezek a játékok viszik a prímet:

Moonstone
Another World
Project-X
Agony
Apydia
Superfrog
EOB I. & II.

Persze volt még jó néhány másik is amivel anno hosszú napokat eljátszottunk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#64) talpas


talpas
aktív tag

Zaklatott lettem. Köszönöm a cikket.
500-ast akartam én is de kosárban vettem 1db. 80-as endurót, összeraktam, siker, majd ennek árából lett A1K2. Huhh 94-ben talán. Another World. Szép emlékek. Én Tüó voltam, Bombastik v. mi a game neve nyomtuk éjszaka. Másnap gyűrött agy, kevés alvás:).De ezek mind örök emlékek nekem. Ha vasárnap voltam szol-ban akkor a Settlers osztott képernyőn. Örökké és örökké bennem marad. Na meg mikor "szügyön" kell döfni a lovagot :)) DOC-ban.
És szomorú de 2011-ben kb. 2 hónapig hirdettem azokat a neves újságokat amik idevágóak a nevüket nem írom ide direkte. És 1 ember sem érdeklődött. Megjegyzem ingyé volt és nem a konyhafelszerelés rovatban. Aztán emlékszem mikor az óraportra 1 Magyar srác megépítette az MP3 HW-t, és mikor 68040-et rakhattam a gépbe. És 1 vagyon volt az 1Mb.
És az első HDD-re ami 10Mb volt talán rohadt drágán.
Isten Veled Jay! és az AMIGA tündöklés után sajnos tényleg "csak" álom maradt.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#65) Faterkam válasza Oliverda (#63) üzenetére


Faterkam
addikt

És a Flash Back?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#66) Oliverda válasza Faterkam (#65) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nekem már nem jött be annyira. :(

Még egy cím: Mega Lo Mania :K

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67) technicolor


technicolor
csendes tag

Uncsitesómnál láttam először AMIGÁT egy zöld-fekete monitorra kötve. A MAD ELKS demo futott rajta. Csak ámultam-bámultam, azonnal tudtam kell nekem is egy ilyen masina.

Amit szerettem még játékok közül, és nem lett megemlítve a Kid Chaos. Sokan Sonic klónnak nevezik, mert gyorsan szaladgál benne a főhős, de szerintem ennyi az összes hasonlóság. A teljes zenéje meghallgatható: [link]

Ja és a Spaceballs: 9 Fingers demot sem fogom elfelejteni sohasem. :))

(#68) Faterkam válasza Oliverda (#66) üzenetére


Faterkam
addikt

OnEscape-t ismerted? Magyar fejlesztésű volt!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#69) ceia


ceia
őstag

Én is Amigás voltam, és bár el kellett adnom első PC-m megvásárlásához szeretett A500-am (máig bánom) még ma is Amigásnak vallom magam. UAE rulez :)
Nagyon tetszik a cikk, noha nem nagyon ismerem a kezdeteket, a többi adat tekintetében elmondható, hogy minden korrekt. Bevallom, eddig nem tudtam a típusok egyéni fantázianeveiről - pl. hogy az A500 a Rock Lobster ;]
Nekem a lehető legjobb kivitelű volt: USA billentyűs, KS 1.3, ECS, bár csak fél mega chip a lapon, de a legjobb (Telmex?) bővítővel, és a floppy LED-je narancs! színű volt, nem piros. Már lemondtam arról, hogy újra vegyek egy Amigát, pont azért, mert nagyon lehangoló a besárgult gép látványa. A szőkítést megismerve új remény csillant meg a láthatáron. Köszönet a cikkért! :C

(#21) hege8888
Ezt találtam, remélem erre gondoltál: Mod Archive
A State of the Art nekem is nagy kedvencem volt, meg a második része, a 9 Fingers. Ha még nem láttad, ezt érdemes megnézni!!! Minden Amiga rajongónak kötelező anyag :K Spaceballs - 9 Fingers + making of !!!

(#45) VIC20
Nem értek egyet azzal, amit az Amiga hangjáról írtál :( A 8 bit nem feltétlenül jelent sercegést.. Talán nem a megfelelő hanganyagot hallgattad rajta, mert éppenhogy hihetetlenül jól szólt. Simán elment hi-fi-nek a hangzása, ha megfelelő vasat használtak a digitalizáláshoz. Jó példa erre a No Limit demó, amiben a 2 Unlimited két sikerszámának speciális mixét lehetett hallani: No Limit és Magic Friend. Nagyon hosszú ideig szólt, és olyan minőségben, hogy kierősítve akár diszkóban is le lehetett volna adni! De tudnám játékok zenéit is sorolni. (1000 Miglia, PP Hammer, Gods, Turrican 2..) Az Amiga hangját valószínűleg azért nem fejlesztették, mert az tulajdonképpen elég jó volt egy játékgéphez, később meg már volt egyéb gondjuk is.. A C64-nek én is nagy rajongója vagyok, én is azzal kezdtem - de nem lehet összehasonlítani akár egy A500-zal. Voltak játékok, amik még jobbak is voltak rajta, pl. Gianna Sisters, vagy amiket át sem írtak a nagytesóra, pl. Terry's Big Adventure. Mindkettő csodálatos gép, de nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#70) VIC20 válasza ceia (#69) üzenetére


VIC20
őstag

Az első PC-s, SB (kompatibilis) hangkártyámmal és az Amigánál neklem ez volt az általános tapasztalatom. (GUS rulez!)

Persze tényleg voltak kivételek, ez a hanganyagtól, meg - ahogy a cikkben olvastam - programozói trükköktől is függött. Előbbi esetben szerintem nem véletlenül diszkókat, diszkózenét említettél, utóbbi meg már nem 8 bit, hanem 14.
És igen, elég jó volt a hang egy játékgéphez, a C64-es szintetizátorát viszont zenészek is használták, sőt, egyesek - némileg átépítve - használják a mai napig is.

"Mindkettő csodálatos gép, de nem egy kategória."

Hát, igen, ezt mondják meg az okosok, kíváncsi vagyok rá, ki mit gondol erről. Amikor eljátszom a "mi lett volna, ha" gondolatmenetet, az általában arról szól, hogy ha a C64 CPU-ja 2, vagy 4 MHz-es lett volna, aztán eleve tettek volna bele memóriabővítő foglalatot, mintegy buzdítva a népeket, a piacot, hogy nem 64 kilobájt a világ, esetleg a VIC tudott volna több színt, és nem csökkent volna a vízszintes felbontás a felére színes módban, esetleg a SID kibővült volna még egy csatornával... Akkor talán nem lett volna Amiga? (Jött volna mindjárt a C65.)

Szóval mikor csap át a mennyiségi változás minőségibe? Ez már más kategóriának számít, vagy ugyanaz, csak több lehetőséggel?

(#71) frescho


frescho
addikt

Kicsit OFF, de hatha tudtok segiteni:

- 386-os korszakban milyen progikat hasznaltatok. Van egy listam, de ki akarom boviteni masok kedvenceivel.
- Keresek 486SLC alaplapot

https://frescho.hu

(#72) hcl válasza frescho (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Stuntscar, X-Wing, RAR, ARJ, PkZIP, UC2, chkdsk, Dos Navigator, Mortal Combat, Deluxe Paint, SEA, Chuck Yeager's Air Combat, Landmark, Turbo Pascal ;), Volkov Commander...

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) Syl válasza frescho (#71) üzenetére


Syl
nagyúr

386-os korszakban milyen progikat hasznaltatok

Amigás vagy pécés programokra gondolsz?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74) VIC20 válasza frescho (#71) üzenetére


VIC20
őstag

Huh, lehet, hogy könnyebb lenne a listát látni és kiegészíteni.

(#75) Tim82 válasza frescho (#71) üzenetére


Tim82
nagyúr

Felhasználói:
Windows 3.1 (ugye OS-nak még nehezen hívható), Word for Windows 6.0, Norton Commander főleg.

Játékok:
Prince Of Persia, Stunts, Catacomb, North & South, Wolfenstein 3D + Spear Of Destiny, Doom, Doom II, Warcraft. Ja meg az utolérhetetlen Észkerék. :DDD

Ezek mind elfutottak 92-95 között az első családi gépen, anyám munkahelyről kapott 386-os laptopján. Bár a Doom rendesen tudott szaggatni, 4 MB RAM mellett ez annyira nem csoda.

Most ennyi ugrik be, a rákövetkező 486-oson azért több minden futott, de igyekeztem nem idekeverni olyan játékokat, amivel azon játszottam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76) hcl válasza frescho (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Descent! Newsmaster :)
Vistapro. 486-on, DOS-on.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77) VIC20 válasza Tim82 (#75) üzenetére


VIC20
őstag

"Windows 3.1 (ugye OS-nak még nehezen hívható)..."

Ja, ja, szóval kezdjük ott, hogy DOS :) (Ms? Dr.?)

+QEMM386, egy időben Stacker, de aztán lementek a vinyóárak, illetve ARJ-ztem mindent, ami épp nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#78) Syl válasza VIC20 (#77) üzenetére


Syl
nagyúr

Én még a win9x -et sem tartom OS-nek. :D

DOS-ból persze DR, csak aztán az MS elintézte, hogy a win 3.11 ne fusson rajta.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79) hcl válasza Syl (#78) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mivel ha betű szerint nézed az OS fogalmát, akkor csak egy DOS-ra épülő shell :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) bitmad


bitmad
aktív tag

Tudok ajánlani egy jó oldalt, annak aki nem ismerné.
Innen tudtok letölteni egy csomó amigás, c64-es újságot, magazint pdf formátumban.
Én szeretem olvasgatni ezeket a külföldi régi újságokat, amikhez annak idején nem lehetett hozzájutni.

(#81) frescho válasza VIC20 (#74) üzenetére


frescho
addikt

OS: DOS + win 3.1 es Slackware
Felhasznaloi (Windows): Works 2, WinWord 2.0, Excel 4.0, Foxpro, volt meg valami haz latvany tervezo, de nem ut az eszmbe a neve
Felhasznaloi (DOS): Norton utilities, NC, VC DOSNav,
tomorito: RAR, ZIP, ARJ, AIN
Jatekok: X-COM, Doom, Hexen, Heretic, X-Wing, TIE fighter, Warcraft, Sam & Max, Day of the Tentacle, Dark sun, Prince of Persia 2, System Shock, Jagged Alliance, Quarantine, Destruction Derby, The Horde, Command and Conquer, Worms

Amit hozza lehet adni: Wing commander, Lotus III, Mortal Kombat, MechWarrior

Syl: Mint lathato x86-ra gondoltam. Elkapott a nosztalgia es eloszedtem par 386-os deszkat. Talan valamelyiket sikerul feleleszteni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#82) Syl válasza frescho (#81) üzenetére


Syl
nagyúr

OS: Win 3.1 és némi OS2 Warp
Alkalmazások: CorelDraw 3, PageMaker 4(?), Quark Xpress 3, Norton Commader
Játékok: nagy részét felsoroltad, de a Carmageddont kihagyni???? :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83) hcl válasza Syl (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az már bőven a 386 után volt :( P1-eken játszottuk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) Syl válasza hcl (#83) üzenetére


Syl
nagyúr

Nemán! 486-on kezdtem a Win95-öt, a carmageddon meg dos-os játék volt. Nem?

szerk
Igazad lesz, most látom, hogy 97-es játék.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#85) hege8888 válasza ceia (#69) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

A 9Fingers is megvolt, meg a making of video-t is ismerem. (Esti olvasnivalóm mára a logut.hu-ra, meg scene.hu-ra redukálódott.. :( )
A Mod archive-t köszi ismerem, meg kis kereséssel meg is lett a keresett introzene.
A Skid Row-os Pinball Fantasies introzenére gondoltam. Ahogy megláttam a képernyőt beugrott.
A másik számról sajnos semmi infóm nincs, szóval mégegyszer leírom, hátha valaki ismeri:

A keresett zene erősen Technotronic stílusú ahogy kezdődik, a "refrén"-ben meg Madonna Vogue-jának az zongora akkordjai vannak. Én Firefox-Tip-re tippelek a "hangszerelés"
stílusából ítélve, de arra nem volt türelmem, hogy több száz mod-ot letöltsek-meghallgassak.
Kb 90-91-es a zene, mert a kazin volt még mellette Kilsje Paa Kilsje.
Nekem is csak kazin van felvéve, mert akkor még nem volt Amigám, csak mikor voltam
Amiga-nézőben, vittem egy kazit a srácnak, hogy vegye tele :)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#86) adalbert1 válasza Tim82 (#75) üzenetére


adalbert1
veterán

A Doom szaggatott? Nekem emlékeim szerint folyamatosan ment egy 386 SX40-en 4 MB rammal (azt tudom, hogy 2 MB-tal el sem indult, részben ezért is bővítettem).
Az én listám: Dos Navigator, Norton Commander, Win 3.1, arj, rar
Játékokból kicsit összemosódik a 386-486-Pentium korszak, de amik szerintem ezen a gépen mentek: Wolfenstein 3D, Doom 1-2, Commander Keen, Sim City, Sim Farm, Operaiton Wolf, Summer/winter olympics, Ski or Die, Prehistorik 1-2, Dune 2, Warcraft, Prince of Persia 1-2, Mortal Kombat, Ufo 1-2, Stunts, Alien Breed, Larry 1 VGA kiadás, Cool Spot, Golden Axe, Iron Man (vagy valami hasonló volt a címe, nagyon egyszerű rallys játék), Super Cars, Syndicate, Pinball Fantasies, Worms.

A legjobb játékélményeim nekem is egy Amiga A500-hoz köthetőek. Egyik gyerekkori barátoméknak volt, nála játszottunk az alábbi játékokkal: Apocalypse, North & South, Lotus, Swiv, Brutal Sports Football, Settlers, Moonstone, Mega lo Mania, Cannon Fodder.
Most az emlékek hatására elő is szedtem a WinUAE-t, és rögtön belefutottam egy problémába: használja valaki Xbox 360 gamepaddel? North & South alatt sehogy sem megy az egységek váltása gamepaddel, hanem mindig a billentyűzeten kell a shift-et nyomni, ezt valaki át tudta már hidalni?

(#87) hcl válasza Syl (#84) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De gépigénye is volt neki :) Amúgy én konkrétan a Win95-öt egy 486SLC33-on nyomtam, 4Mb RAM-mal :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#88) Tim82 válasza adalbert1 (#86) üzenetére


Tim82
nagyúr

SX-25-ön igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#89) csigabig válasza frescho (#71) üzenetére


csigabig
tag

szia

Én még mindig őrzőm azt a cd amit akkor kaptam amikor becseréltem egy 40MBHDD!Az volt a biznisz ebben hogy oda adtam egy 40MB HDD ezért Én kaptam egy 20MB HDD és egy teli CD játékokkal.Egy párat leírnék fejből amikkel sokat játszottam.
Timecom , Rally , Raptor , Prehistoric , Princ of Persia , Doom , stb !!!
Ha gondoljátok megnézhetem a lemezt milyen gamek vannak rajta !!

[ Szerkesztve ]

(#90) epityesz


epityesz
aktív tag

Asszem pont a doom miatt tértem át pc-re:)
Deathmach-eztem Amigán sokáig mikor is már nem bírtam elnézni a doom-ot Pc-én :Y

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#91) VIC20 válasza frescho (#81) üzenetére


VIC20
őstag

Hát, a QEMM386-ot hova is írjuk? Rendszerprogram, memóriakezelő.

Felhasználói: Imagine (ray tracer), Scream Tracker, Impulse Tracker (zeneszerkesztők)
VGA Copy

Jétékok: Star Controll I-II, Dune I-II. Ha már a C&C is ide tartozik, akkor jöhet a Red Alert, meg az X-Com: Apocalypse is.
Reunion, Civilization, Populous I-II (3?)
Lehet, hogy a játékokat ketté kéne szedni: szigorúan DOS-os, meg Windows-os. E szerint pl. a Dungeon Keeper (I) DOS-os, a II. rész pedig már Windows-os kategória.
Eye of the Beholder sorozat, Baldur's Gate sorozat.
F-29 Retaliator, Epic
Wolfenstein (ha már Doom és System Shock... stb. volt.)

Hé, most látom, hogy 386-oson szeretnéd játszani: azon a legtöbb nem indul el, de a tieid közül se mind. Vagy lehet, hogy elindul, de nem fogod élvezni. :)

Szóval akkor négy halmaz lesz: DOS/Windows és 386/erősebb gép. Melyik unió kell Neked?

(#92) VIC20 válasza adalbert1 (#86) üzenetére


VIC20
őstag

A videókártyán sok múlott: nekem 486-on is tudott szaggatni, amíg ki nem cseréltem a gagyi ISÁ-s videókártyámat VESA LB-ra.

(#93) adalbert1 válasza Tim82 (#88) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor lehet, hogy a CPU vagy a későbbi hozzászóló által említett videokártya lehetett a szűk keresztmetszet.

Tegnap a 386-os listából kihagytam a Colonizationt és a Scorched Earth-öt, mindkettő korszakalkotó játék volt.
Ajánlom amúgy egy abandonware oldal végigböngészését (ez kicsit szürke zóna, ha valamelyik moderátor wareznek értékeli akkor kiszedi), itt pl. év alapján is lehet keresni, ami 95 és régebbi, azoknak a 90%-a megy 386-on is.

(#94) Atyus


Atyus
tag

Másfél órán át Amiga zenék:
http://www.youtube.com/watch?v=ebUiW65TDGk&feature=related

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#95) atike válasza VIC20 (#91) üzenetére


atike
nagyúr

Stunts.... :) Legjobb volt a maga nemében... A pályaépítős rész meg egyenesen király volt... Test Drive sorozat, Golden Axe, Hexen, Indy 500, Monkey Islandok, Lemmingsek, Prince of Persiak, Prehistoric 2, Mortal Kombatok, LHX Attack Chopper... Így hirtelen kiegészítésképp... :) Bocs ha olyat is írtam amit már más is.

(#96) Atyus


Atyus
tag

Miért használok Amigát 2011-ben?
(Amiga OS 4.1 és 3.9)
http://www.youtube.com/watch?v=s1RsvEm7UrU&feature=related

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#97) Meanmachine8


Meanmachine8
csendes tag

Üdv!

Anno amiga 600-assal kezdtem még workbench 2-vel.
Aztán rá egy évre (1998) lett egy Amiga 1200-asom.
Ahhoz volt szinte minden ami kellett.
1Gb-s hdd + 32x cd-rom.
A PCMCI porthoz ha jól tudom van ethernet portos kártya 10/100-as.
Nekem anno még déltávos dect-es telós hálón át 1 órán át hozta be az [link] oldalt, ami elég vicces :).
Végül 2002-ben eladtam akkor már volt benne egy Blizzard IV 68030/50Mhz-es bővítő kártya 16Mb-rammal.

Nekem nagy kedvencem volt és ma is az lenne, ha meglenne még a gépem.
Természetesen tervezem, hogy veszek egy Amiga 4000T-t ha lesz rá pénzmagom és eladó config. A HDD-vel elég sok dolog terül az ember szeme elé. A mindennapi használatra kitűnő gép.

(#98) Faterkam válasza Meanmachine8 (#97) üzenetére


Faterkam
addikt

Én anno az Ezerkettessel Cd-t írtam (makeCd), webeztem, E-maileztem (Yam, Ibrowse) modemmel, (mindenkinek csomag) B1240, 64Mb rammal. Néztek is rendesen Pc-s körökben ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#99) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Húh, mekkora szám volt ez annak idején és mennyire vágytam egyre.

(#100) biokill1


biokill1
tag

Köszönöm az írást! :)

Nekem Atarim volt (ST 1040), de mindig is Amigára vágytam :)
Igaz az Atari már kis floppy-s volt... Sajnos amikor jött a váltás 486-ra el lett ajándékozva, pedig de jó lenne elővenni néha....

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5c/Atari_ST_1040.jpg

rejtett up! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.