Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g@bo


g@bo
nagyúr

hmm, érdekel a téma. bővithető még az irás, főleg a kanadai rész... képek is jöhetnek.

köfi.

(#2) No-kia


No-kia
őstag

haverommal minket és érdekel amerika, mondjuk nyáriszünetben, 1 hónapi szállás menynibe kerülhet? new york környékén akár? vmi olcsó? meg 18 évesen cvmi kis nyári munkát lehet csinálni? pizzafutárkodás meg ilyenek?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#3) lesaux


lesaux
veterán

Mi van, ha kék útlevelem van? Mit tud a bordó?

(#4) Misi1979 válasza lesaux (#3) üzenetére


Misi1979
őstag

Az új útlevél az eu-s útlevél, biometrikus azonosítóval ellátva.. de amerikába elég a kék is, csak legyen érvényes:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#5) Csemike válasza No-kia (#2) üzenetére


Csemike
csendes tag

Munkavállaláshoz vízum kell, amit a nagykövetségen tudsz igényelni, de nem bíztatnálak. Ha valami egyetem/főiskola hallgatója vagy, akkor sokkal könnyebb ilyen diákmunka-ügynökségen keresztül kikerülni nyárra (ABE is így volt). New York és közvetlen környéke elég drága ami a szállást illeti... Manhattanben laktunk 100 dollárért egy kollégiumi szintű szálláson közös zuhanyzóval, vécével. Ennél kevesebb pénzért vidéken szuper felszereltségű szobában voltunk, természetesen külön fürdővel, jacuzzi, szauna és uszoda használattal. Amúgy a vidék jobban is tetszett, mint New York. :K

(#6) Csemike válasza lesaux (#3) üzenetére


Csemike
csendes tag

A kék útlevél csak vízummal érvényes Amerikában.

(#7) Infomaker


Infomaker
tag

Idén kb 7 alkalommal foglaltam BP-JFK jegyet a neten, és soha, egyik weboldal sem volt olyan olcsó, mint amikor simán a www.dela.com oldalon foglaltam a Delta légitársaság direkt járatára.
Nem is értem, miért jó utazási irodánál foglalni repjegyet. Nem kötözködés, de sosem olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#8) Csemike válasza Infomaker (#7) üzenetére


Csemike
csendes tag

Igen, ez így van, légitársaságnál foglalni a legolcsóbb, csak amikor én foglaltam, már nem tudtam a Deltára foglalni.
Időponttal nem tudtam variálni.

[ Szerkesztve ]

(#9) lesaux válasza Csemike (#6) üzenetére


lesaux
veterán

köszi

(#10) ABE válasza No-kia (#2) üzenetére


ABE
őstag

Ha kint akarsz munkát vállalni, akkor először munkavállalási engedély kell Amerikából, majd meg kell jelenni a konzulátuson vízuminterjúra. Kötve hiszem, hogy saját magadnak el tudnád intézni, hogy csak úgy beengedjenek dolgozni. ;) A repjegy meg szállás az egy havi munkádnál szerintem többet vinne el, pizzafutárkodás pedig nagyvárosban... szerintem felejtsd el tapasztalat nélkül. Inkább azt javaslom, ha mész egyetemre/főiskolára (vagy már ott tanulsz), akkor keresd meg pl. a Camp Leaders-t, ők intéznek ilyen nyári tábori munkákat.

[ Szerkesztve ]

(#11) Findzs


Findzs
addikt

érdekes írás köszi

képekkel esetleg informatívabb lenne
egyszóval tegyélfelképeket :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12) hfrankee válasza Findzs (#11) üzenetére


hfrankee
senior tag

Az USA nagykövetségen egyszer voltam egy barátnőmnek elhozni a vizumát,naggyon komoly a security!
A tengerészgyalogos a 40cm-es bombabiztos üvegfal mögött,keze a piros gombon,a magyar biztonságiak meg csupaszon intézkednek :D
Kipakoltattak velem mindent,megröntgeneztek és mondják hogy menjek be az ügyintézőkhöz,megrántom az ajtot nem nyilik,azt gondoltam ezt is mindjárt nyitják remoteval.Rámpirit a biztonsagi hogy menjek már,mondom zárva ez a szar,már majdnem üvölt hogy nyissam már és haladjak.Hát neki álltam cibálni az ajtot és kiderült,hogy páncélozott üveg plusz tömör acél vagy 200kg,anyááád!!
Ha ott valaki robbantana a magyar biztonságiakon kivül mindenki másnak csak a füle csöngne :D
Na komoly volt nem tudom neked volt ilyen flessed,vagy azota már változtattak,ez kb 3 éve volt.
üdv
MOD: A lánynak 80 %ban hamis papirjai és igazolásai voltak,meg is kapta asszem fél éves vizumot de már 3 éve kint dekkol :D

[ Szerkesztve ]

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi csemike, :R

azon nagyon csodálkozom, hogy a debit kártyátokat nem fogadták el. Nekünk CSAK az van, pedig itt élünk má' egy jó ideje. :Y Igaz, a debit kártyánk visa pofázmányú, és, ha valakinek "nem tetszik", csak azt szoktuk mondani neki, hogy, OK, you can use it either way, ;) vagyis kreditként is veheti, oszt all right. :DDD

Kuponos újságot a Burger Kingben, McDonald'snál stb éttermekben is ingyen lehet kapni a bejáratnál, vagyis semmit nem szükséges venned ahhoz, hogy kapj egy ilyen füzetet. Ugyancsak bárhol az USA-ban a legdrágbb helyektől kezdve a legegyszerűbb üzletekig, mindenhol ingyen használhatod a WC-t is, akár vásárlás nélkül is.

Egyes benzinkutaknál ugyan külön, az épületen kívül van ez a helyiség, és el kell kérni hozzá a kulcsot, de ez ritka. (Csak a nagy utazók kedvéért mondtam)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) ABE válasza talmida (#13) üzenetére


ABE
őstag

Az én debit kártyámat mindenhol elfogadták, még autókölcsönzésnél is, pedig ott elvileg credit volt az előírás. (Sajnos arról a kártyáról fogyott el először a lóvé, emiatt szívtunk.) Mondjuk én a táboron keresztül kaptam Payoneer MasterCard-ot, lehet azt jobban komázzák, mint egy magyar Visa kártyát. :)

(#15) Dany007


Dany007
veterán

Na, hát nem volt rossz! Köszönjük.
Persze lehetett volna részletesebb is : P
Mennyi idő Milánó - Ny?

(#16) LJ.


LJ.
tag

Én egy éven át használtam kinnnt a CIB-es VISA debit kártyámat. Eleinte nem működött, de kitapasztaltam hogy amikor kérdezik hogy credit/debit akkor azt kell modani hogy credit és tökéletesen megy PIN nélkül. Ennyi. Csak alá kell firkálni és kész is :)

(#17) talmida válasza LJ. (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

ugyanezt mondtam én is :K

csak olyankor kér(het)ik az ID-t. (a pikcsör ájdít :DDD = fényképes igazolványt)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#18) LJ. válasza talmida (#17) üzenetére


LJ.
tag

bocs, valahogy a Te hozzászólásodon átsiklottam :B

(#19) Csemike


Csemike
csendes tag

Jó estét!

Köszönöm a hozzászólásaitokat! Igazság szerint nem élménybeszámolónak szántam, hanem kifejezetten a dolgok praktikus oldalát akartam megvilágítani, elmondani a tapasztalataimat. Amikor (még csak lélekben, de már) készültem az utazásra, nagyon sokat böngésztem a netet, olvasgattam fórumokat, de igazából sok mindenre nem találtam választ. Mire számítsak a hatóságoknál, milyen szokásaik vannak az amerikaiaknak, stb. Úgyhogy akinek szintén vannak tapasztalatai, ha mást tapasztalt mint én, vagy kibővítené valamivel ezt a témát, írja le, hátha épp egy kezdő tengerentúli utazó böngészi kétségbeesetten a netet. :) "Öreg motorosokra" feltétlen számítok. ;)
A kártyaproblémával kapcsolatban: én sajnos elég betoji voltam, mert arra rájöttem én is, ha nem mondok semmit, és nem kérdeznek semmit, akkor hitelkártyának nézik a bankkártyámat, de ha rákérdeztek, hogy credit or debit, én nem mertem hazudni. :D Attól féltem, hogy rögtön előterem a földből kismillió homeland security pólós gépkarabélyos, hogy lekaszaboljon. :DDD Ettől függetlenül nem értem a mai napig, hogy miért nem működik Amerikában debitként a bankkártyám. Ha bárhol a pin kódot kellett megadni, az nem volt jó. De ha a mekdonácban húztam le a kártyámat fizetésképp (pin nuku), az oké volt.

Szóval mivel ABE-val voltam az USA-ban, megbeszéltük, hogy én írok egy cikket az utazás praktikus oldaláról, ő pedig ír egy igazi élménybeszámolót. :) Csak még nem készült el. Persze ez nincs kőbe vésve, lehet, hogy én is írok majd még valamit, legfeljebb nem címlapra került. :) Annyit már most elárulhatok, hogy Észak-Amerika hatalmas élmény, érdemes nekivágni. És a közhiedelemmel ellentétben ehhez nem is kell milliomosnak lenni, csak egy picit tájékozottnak.

hfrankee: én ezt nem merném megcsinálni. :( Azon is csodálkoztam, hogy a munkatársaim fogadásokat kötöttek, vajon visszajövök-e, vagy kint maradok. Természetes volt, hogy visszajövök, egyrészt mert törvénytisztelő állampolgár vagyok, másrészt, ha illegálisan kint maradok, akkor hazajöhetek ugyan Magyarországra, de az is biztos, hogy jó darabig vissza se engednek az USA-ba. Pedig én már most visszamennék. :C

talmida: köszönöm a hozzászólásaidat, rád feltétlenül számítok ebben a topikban. :)

Dany007: Játszhatunk kérdezz-feleleket is. Próbáltam amennyire csak lehet részletes lenni, persze azért így is kimarad ez vagy az, mert valakinek más számít fontos információnak. Úgyhogy kérdezz, ahogy most is tetted. :)
Milánó-New York kb. 7 óra volt. Turistaosztályon is kibírható. :) Mondjuk nekem a higiéniával voltak problémáim, de nekem mindig azzal van problémám. :D Sikerült is egyszer-kétszer ABE agyára mennem az állandó "fuj, nem ülök le oda/kézfertőtlenítőt, most azonnal!!!/láttad hogy néz ki a fürdőszoba??!!??/szerinted itt ki van takarítva??!!" fonémákkal. :DDD Meg is kaptam, hogy olyan vagyok, mint a Görcs ikrek c. rajzfilmsorozatban a tisztaságmániás anyuka.

Fényképeket ma nem tudok feltölteni, amúgy is nehéz kiválogatni a majd' 1000 fotó közül, hogy melyiket töltsem fel, hiszen mindegyik nagyon fontos nekem. :) De ígérem, lesznek képek. Addig is érjétek be ezzel. Nem sok kép, amerikai utazásunk kb. 5. vagy 6. napján készült, de most egyelőre ez van. :)

(#20) Dany007 válasza Csemike (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, nem gond. Csak én Tunéziáról írtam 6 oldalt képekkel xD De sz.tem egy Amerikai út, főleg kicsit több ideig tartó egy fél könyvvel is felér : )
Hja, akkor te ne menj Tunéziába : D

(#21) Csemike válasza Dany007 (#20) üzenetére


Csemike
csendes tag

ABE is szenved, nem gyön az ihlet. :DD Végülis, szerintem ki kell találni egy jó struktúrát, és akkor ezek a nagy volumenű beszámolók is könnyebben lejegyezhetők. Ezt tanácsoltam is neki. Csak mondjuk az emberben folyton ott motoszkál, hogy "jaj, ezt is kihagytam, meg azt is, pedig milyen jó volt!".
Nekem nem gond Tunézia sem, ha van nálam 10 liter domestos, 20 csomag fertőtlenítő kendő, és jó néhány flakon kézfertőtlenítő. :DDD

(#22) Dany007 válasza Csemike (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Uhf : D Na ja, de csak nem állsz neki poharat mosni az étterem kellős közepén? : D
Btw. mi az a kézfertőtlenítő? : o Még sose hallottam... mezei nevén szappan netán? :D

(#23) Csemike válasza Dany007 (#22) üzenetére


Csemike
csendes tag

A kézfertőtlenítő olyan gél, amit víz nélkül lehet használni. Praktikus a használata, ha amúgy sokat kell kezet mosnod. Gyógyszertárakban, drogériákban és hipermarketekben lehet venni.

(#24) Dany007 válasza Csemike (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Na, hát mindennap tanul valamit az ember :D
Mi vittünk ki szappant itthonról. Meg kézmosáshoz használtuk a csapvizet. Több klór volt benne, mint egy úszómedencében. De végülis a klór is fertőtlenít : )

(#25) joey04


joey04
titán

Nagyon jó írás, hasznos. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) talmida válasza LJ. (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem azért mondtam, mintha baj lett volna az ismétlés, csak megjegyeztem.. ;)

Csemike, a közlekedéshez ill. kreszhez szeretném még hozzátenni azt, hogy nem csak, hogy pirosban szabad jobbra kanyarodni, ha tiszta a pálya, de jobbkéz-szabály sincs. Táblák irányítanak, vagy az mehet, aki előbb a kereszteződésbe ér. (Általában udvariasak az emberek, még akkor is, ha sietnek. Ti is tapasztaltátok? :B )

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) ABE válasza talmida (#26) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem inkább elővigyázatosak és türelmesek, mint udvariasak az emberek, nem nagyon játszanak pl. elengedősdit. ;) Néha furcsa volt, hogy sokat "totojáznak" itteni szemmel nézve. (Bocsánat, hogy én válaszolok, de én vezettem végig, Csemike a GPS-szel hadakozott.) :DDD

(#28) No-kia válasza Csemike (#5) üzenetére


No-kia
őstag

és kanadában ? ott gondolom könnyebbb az ilyesmi

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#29) Csemike válasza joey04 (#25) üzenetére


Csemike
csendes tag

Köszönöm. :)

talmida: így van, ABE vezetett, én meg a GPS-t néztem, bár szerinte nem vagyok túl hatékony. :)) Amúgy az tűnt fel, hogy elsőbbségadás-tábla alig van, inkább stoptáblás kereszteződések vannak, amiket mindenki nagyon komolyan vesz és mindig megállnak. Még ha gyönyörűen belátható is a kereszteződés, és nem jön senki, akkor is. Érdekes volt még, hogy körforgalommal nemigen találkoztunk. Cape Cod-on volt egy.

No-kia: jó, hogy felhoztad ezt a témát. Utánanéztem a kanadai követség honlapján: vízumügyintézés Magyarországon megszűnt. Letelepedési, munkavállalási vízumot a bécsi nagykövetség végzi. Vízummentesen pedig fél évig lehet Kanadában tartózkodni. Ki kéne menni fél évre Kanadába... :U

[ Szerkesztve ]

(#30) fekeandras


fekeandras
őstag

"Furcsak dolgokat reggeliznek az amerikaiak, de végülis rossznak nem nevezném a frencs tósztot juharsziruppal és sültkolbásszal."

Nem vagyok egy finnyás ember de a juharszirup az valami rettenetes. :D

(#31) Mawyx válasza Csemike (#19) üzenetére


Mawyx
senior tag

No, fertőtlenítés terén egyetértünk, én is ki tudok borulni a higiéniás körülményeken :D
Eddig mindig azt mondtam, hogy van pár hely, ahová el szeretnék jutni életemben, de van pár, ahová semmiképp. A soha semmiképp kategóriába tartozott Amerika, viszont vagy 2éve fordult a dolog. Nem tudom miért, de nagyon szeretnék kimenni turistáskodni, ott lenni egy kicsit, de mondjuk egy hónaphoz már sok pénz kell meg sok idő, kevesebbel nem sokra megy sztem az ember, az nagyon lóhalálában pár dolog megnézését jelenti, pedig ha már elmegy olyan marhamesszire az ember...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#32) ABE válasza Mawyx (#31) üzenetére


ABE
őstag

Nekem azt mondták a helyiek, hogy ha van 2-3 hónapod, akkor egészen sok dolgot meg tudsz már nézni. Ha van fél éved, akkor pedig kb. láthatod az egész USA-t. Mi is gondban voltunk az idővel (meg pénzzel), mert mindig azon filóztunk, hogy mit hagyjunk ki, mi nem fér bele az időbe. De 2 hét is csodás tud lenni. ;)

fekeandras

A táborban nekünk szó nélkül felszolgálták (illetve mi szolgáltuk fel) reggelire a palacsintát juharsziruppal és sült szalonnával. Volt ám ízorgia rendesen... :DDD

Csemike

Na igen, az egyszerre 4 irányból stoptáblás kereszteződések igen furák, itthon nem nagyon látni olyat. :)

(#33) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Király kis írás lett, gratta.

Én nekem tervem, hogy megyk ki amerikába, de nemcsak nyaralni, hanem véglegesen.
Bár az még messze van kicsit..Úgy akarok kimenni, hogy Ott is nagykorúnak számítsak, ne csak itt.

(#34) Csemike válasza ZooLee19.. (#33) üzenetére


Csemike
csendes tag

A bevándorás nagyon nem egyszerű, ha tényleg ilyen terveid vannak, akkor olvasgasd a követség honlapját. Én azt hámoztam ki belőle, hogy gyakorlatilag lehetetlen "mezítlábasként" letelepedni az USA-ban. Hacsak nem próbálod meg a vízumlottót.

(#35) talmida válasza Csemike (#34) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Eddigi ismereteim szerint a vízumlottó nyerési esélye majdnem olyan kicsi, mint az igazi lottóé. :(( Szerintem a leggyorsabb és legbiztosabb letelepedési mód a tanulás, majd munkavállalás alapján történik.

Vagy, ha valaki kimagasló valamiben, akár sportban, zenében, vagy valami szakágban és bizonyítani is tudja ezt, akkor azok is hamar megkapják a letelepedési engedélyt (zöldkártyát).

Ez történt 2 barátunkkal is. Az egyik comp.grafikusként azonnal el tudott helyezkedni az USA-ban, miközben egy főiskolán tanult. A munkahelyeken azt nézik főleg, hogy mit tud az ember, nem a papírjait, de a végzettség persze nem hátrány :DDD , csak, ha nem tudsz bizonyítani, akkor fabatkát sem ér.

Szóval annak a barátnak maga a munkahely intézte az egész hivatalos procedúrát, neki szinte a kisujját sem kellett mozdítania. A másik barátunk Magyarországon végzett a szegedi egyetemen fizikusként, majd egy adandó alkalommal jelentkezett Arizonába egy kuttató munkára (hivatalos kiküldetés vagy megbízatás keretében), majd pár év múlva ők is szintén könnyen megkapták a zk-t. Ma már mindegyik amerikai állampolgár is.

IN GOD WE TRUST!

(#36) Gergő_ válasza talmida (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

hány évnek kell eltelni a zöld kártya és az állampolgárság között?
(lusta vagyok keresni, te bizosan csípőből tudod, köszi)

(#37) Csemike válasza talmida (#35) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hát igen. Kiemelkedőnek kell lenni egy adott területen, hogy az embert kihívják dolgozni, vagy kutatni egy egyetemre. Unokatestvérem is 5 éves ösztöndíjat kapott Atlantába miután lediplomázott, mert nagyon tehetséges (biomérnök).
De az emberek többsége nem ilyen kivételes zseni, hogy kapkodjanak utána az amerikai egyetemek. Legalábbis az én szempontomból több esélye van a vízumlottónak. :DDD Hacsak nem szűkölködnek odaát szociális munkásokban.

(#38) Gergő_


Gergő_
őstag

nem flémet akarok kelteni(legefeljebb egy kis offot ;] ), tényleg komolyan kérdezem:
miért akarnak többen honosodni pont az Egyesült Államokban?
fejből tudok mondani 10 országot Európában ahol:
boldogabbak az emberek, jobban élnek és jobban ki van építve a jogállam, ergo van "szabadság".és biztonság is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#39) puttputt válasza Csemike (#37) üzenetére


puttputt
őstag

Egyszer poénból regeltünk a sulin keresztül - még gimnáziumban - a vízumlottóra, azaz a beugró reklám után mentünk egy reges oldalra, ott.
4-5 percen belül csörgött a vezetékes telefon, a vonal túlvégén egy amerikai nőci, gratulált agyba főbe... ;] :DDD
Kiderült, hogy kb. 50k lett volna a teljes összeg, s akkor megkaptam/tuk volna a ZK-t, meg az engedélyeket.
Nagyon ki lehetett éhezve, mert erősködött rendesen, aztán szép óvatosan a tudtára adtuk, hogy ez "még nem aktuális", meg ilyenek... :U

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#40) Csemike válasza Gergő_ (#38) üzenetére


Csemike
csendes tag

Kipróbálnám milyen ott az élet, 1-2 év erejéig, de nem telepednék le. Ahogy sehol máshol sem. Hiányozna ez a porfészek. :))
puttputt: Kérdés, hogy az ötvenezer az forint, vagy dollár?:DDD Amúgy biztos valami illegális oldalt próbáltatok, a követség erre külön felhívja a figyelmet, hogy nem kérnek pénzt a vízumlottón, de vannak csalók és blabla, és vigyázzunk...

(#41) puttputt válasza Csemike (#40) üzenetére


puttputt
őstag

Forint - most számítottam át -, de visszakövettük a nőt, tényleg onnan volt. (Akkor még nem volt divatban ez a fajta csalás.)
Megadott mindenfélét... ID, név, mailcím, honlapcím...
Meg is lepett, de tényleg korrektül megvolt minden.
(Követségi tag.)

Persze, nem ilyen módon kell letelepedni (szerintem), ha komolyan vesézgetjük..., kb. aszerint, ahogy talmida írta. Vagy "csak" szimpla munkavállalás, szerencsével, kapcsolati körrel.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#42) talmida válasza Gergő_ (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Általában 5 év, de a férj-feleség kivételt képeznek, vagyis, ha az egyik fél már állampolgár, akkor a másiknak csak 3 évet kell várnia. A gyermekek a törvény szerint nem számítanak ilyen közeli rokonnak :Y , úgyhogy nekik is 5 év a várakozási idő.

De van egy sokkal gyorsabb metód is a zk-hoz való hozzájutáshoz, amiről elfelejtettem írni. Az esküvő. :D Ha amerikai állampolgárral kötsz házasságot, akkor ez automatikusan, szinte azonnal megtörténik. De a fake-házasságot kötőket nagyon szigorúan büntetik, ha kiderül róluk, hogy csak a "papír" miatt volt...

puttputt Minden olyan esetben, amikor pénzt kér valaki a zk lottó kitöltéséért, az kamu, mert a zk lottó teljesen ingyenes!!! Komolyan, sokan csak csőbehúzzák ("kizsebelik") a tájékozatlanokat. :((( Ráadásul semmivel sem lesz nagyobb esélye az illetőnek, mintha maga töltötte volna ki.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#43) Gergő_ válasza talmida (#42) üzenetére


Gergő_
őstag

tényleg akkor csak be kell házasodni :D mint ahogyan az a Zöld kártya című filmben volt :D (jó kis vígjáték érdemes egyszer megnézni)

(#44) talmida válasza Gergő_ (#43) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyébként ez az "iparág" hihetetlenül virágzik, szinte , mint a gyerekkereskedelem. Valamannyi pénz fejében vadidegenek is megteszik neked ezt a "kis" szivességet, mert a váláshoz sem kell túl nagy cécó, csak lóvé. :((( De azért nem ajánlom, hogy ismeretlenül bárkihez odamenj ilyen 5lettel, mert a többség nagyon becsületes, és könnyen megeshet, hogy előbb találnád magad a hűvösön, mint az anyakönyvvezető előtt. És, ha összejött a házasság, nem szabad elválni hamar, mert, mint mondtam, nagyon szigorúan utána járnak és büntetik a hazugságot, vagy csalást.

De képzeld, egy másik dolog meg az, hogy hasonlóan virágzik az okirathamisító "üzem" is. Sokan hamis, de teljesen igazinak látszó soc. sec. számmal, munkavállalásival, vagy zk-val rendelkeznek. (az sem ritka, hogy halottak, meg elvesztett jogsisok adatait használják) Szinte megfagyott a vér az ereimben, amikor egy fiatal magyar pár az utcán hangosan dicsekedett, hogy nekik fake papírjaik vannak, amiket eddig mindenütt elfogadtak. És tényleg, mindketten munkaviszonyban voltak. :(( Majd hanyatt estem! :( És még szinte büszkék is voltak magukra.
:O )

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) Gergő_ válasza talmida (#44) üzenetére


Gergő_
őstag

ezek durván hangzanak nagyon
de mondom én az USA-ba maximum turistaként mennék :P

(#46) donw3ga válasza g@bo (#1) üzenetére


donw3ga
senior tag

Kanadába készülsz? :)

(#47) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Sajnos.
De első körben ha nem is költözök ki, mindenféleképpen egy jó melóért szeretnék kimenni, amiből max 20% ot adózok le, nem úgy mint ebben a jelenlegi szutyadékban ahol "énünk" vagy már a legtöbben azt se:C

(#48) Devid_81 válasza Misi1979 (#4) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Dehogy eleg az!
Vagyis tenyleg eleg, de akkor mehetsz vizumot igenyelni a kovetsegre...amit sokkal kisebb esellyel adnak meg es 100$ az igenyles
A bordoval meg johetsz a netes reglap kitoltes utan.
En is bordoval vagyok itt.
Ha valakinek kell valami info es tudok segiteni, akkor nyugodtan kerdezzetek, de csakis itt a forumban es elore szolok senkinek nem tudok se melot, se szallast, se amerikai feleseget aki mar a repteren varja :D

szerk: jah most olvasom a hsz-eket, van mas is aki ide valosi :)

[ Szerkesztve ]

...

(#49) Devid_81 válasza Gergő_ (#38) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ebben teljesen igzad van!
Maximalisan egyet ertek veled!
Mindenki nagy remennyel jon ide, mint ahogyan En magam is, majd itt rajossz, hogy dolgozni kell a $-okert rendesen.
Egy biztos, ha egy ertelmesebb alasod van itt akkor nem faj a fejed, hogy mit eszel holnap.
Viszont fajhat mas miatt, ugyanis ha csak benn ragadtal mint sokan masok, akkor csak egy "homokszem vagy az ocean parton" pont annyira van jogod barmihez is.
Itt ha atvernek, kihasznalnak akkor nincs kihez fordulni, maximum nyelsz kettot, es elfelejted , hogy akar tobb ezerrel is tartoznak neked...
Amerika pont olyan mint ahogy elkepzelik sokan, addig szep es jo ameddig nyaralokent vagy itt...
De meg is keresem nektek, hogy milyen is az igazi amerika

Ime egy 750.000$-os lakas ha kihuzod a tuzhelyet es moge kukkantasz.
Itt szinte minden ilyen...csak latszat van, es undorito ami mogotte van...es ez mindenukre jellemzo.
Arrol nem beszelve, hogy mekkora pocsekolas megy itt, kepesek egy furdoszobaba tobb mint 0.5kWattal vilagitani amig zuhanyoznak...de meselhetnek meg az eletromos almahamozorol stb...

...

(#50) No-kia válasza Csemike (#29) üzenetére


No-kia
őstag

haverommal mi is nagyn gondolkozunk rajta, hogy nyáron kimegyünk 1-2 hónapra, ismerősöm tavaly nyáron dolgozott ilyen közminkásként vagy mi ként, és óránként 1700ft-ot keresett , nem tom lehete egy héten 5 napot dolgozni e ha igen, akkor bból azért elvagy odakint, meg hát a nyelvgyakorlás, csábító

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.