Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Találtgyerek válasza tihs (#350) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Egyenlőre most csak a hőmérséklet izgat.
Ha meglesz a teljese konfig,akkor majd tesztelgetem. :)

06-3o/9759I39

(#352) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Közben elfelejtettem írni az eseményekről.
Op. rendszert feltettem,ment pár teszt is.55 fok volt a legmagasabb hőmérséklet a gyári hűtővel.Szerintem ez még nem vészes.Közben már az új gazdájánál van a konfig.

06-3o/9759I39

(#353) kisza25 válasza Találtgyerek (#352) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az nem vészes, gondolom két maggal, akkor meg pláne jó, biztos elégedetten fogja használni az új gazdája:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#354) Találtgyerek válasza kisza25 (#353) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Igen 2 maggal.Egyik ismerősöm fiának lett összerakva.

06-3o/9759I39

(#355) tihs válasza Találtgyerek (#352) üzenetére


tihs
tag

Az elfogadható.

(#356) Buster17


Buster17
addikt

nekem nem sikerült a +1 mag :(

(#357) kisza25 válasza Buster17 (#356) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem megy mindben sajnos, ezért érdemes tesztelt példányt venni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#358) tihs válasza Buster17 (#356) üzenetére


tihs
tag

Frissíts BIOS-t! Egyáltalán mi van a CPU-ra ráírva?

[ Szerkesztve ]

(#359) edu15ish


edu15ish
csendes tag

sziasztok!!az lenne a kérdésem h asus m2n68-am se2 alaplappal lehet kétmagositani az AMD Sempron 140 procimat és ha igen akkor hogy?Válaszotokat előre köszönöm :)

(#360) tihs válasza edu15ish (#359) üzenetére


tihs
tag

NVIDIA nForce 630a Chipset-el nem hinném.

(#361) firex


firex
csendes tag

Hello all! :D

Lenne 1 kérdésem...Gigabyte GA-M61PME-S2P alaplapba van-e lehetőség megnyitni egy LE-140-es 2.-magját?? :)

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#362) kisza25 válasza firex (#361) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nincs :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#363) ata99


ata99
tag

Üdv mindenkinek
[ez] az új szerzeményem, mindkettő kéz alól van persze aránylag olcsón de mivel szivás van vele minden inditásnál lehet szétkergetem a nyájat. Szerintem a lap lesz a hunyó, legjobban az mérgit rajta hogy nem tudom felrakni a beépitett vidikari frekijét mert az asuson felment 900-ra de igy alapon csak kismiska az mellett. Na de vissza a procihoz,az inditási teendők a következők:
1. CMOS reset -még inditás előtt mert még a BIOS sem indul el
2. -dátum vissza állitás
-C&Q letiltás -ha véletlen bekapcsolva marad nem indul
-szorzó visszavétel 8-ra -ha magasabb kifagy induláskor
-feszemelés 1.50 V-ra -auto-n nem indul, 1,45-nél még kifagy induláskor
-restart
3. -szorzóvisszaállitás 13,5-re -auto-n kifagy induláskor
-feszlevétel 1,40-re -1,38-alatt már lefagyhat menet közben
-restart
lecsukás után még pár percig újra tud indulni 2 maggal de később már lehet kezdeni az egészet elölről. BIOS újra a gyári van fent, a legújabb nem tudja kinyitni a 2. magot. Még megpróbálok valami megoldást találni a lap topicjában hátha van valakinek valami jó ötlete

[ Szerkesztve ]

(#364) kisza25 válasza ata99 (#363) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

milyen lap és mi a gond a tuning nem megy vagy a beállításokat nem jegyzi meg, vagy ezt mind meg kell csinálnod, ha 2maggal akarsz indítani?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#365) ata99 válasza kisza25 (#364) üzenetére


ata99
tag

A lap egy MSI 785gt-E63 de megtalálod a validban is amit linkeltem. Minden egyes inditásnál ez a procedúra mert kifagy a bios az üdvözlő képernyőnél amikor be kellene olvasnia a vinyókat. Régebben mig meg volt az ASUS m4a785td m-evo az is hasonlót produkált csak épp minden 3.-4. inditásnál viszont az újabb biosszal ez a kifagyás eltolódott 8-12 inditásra. Sajnos teljesen sose szűnt meg. Meg is szabadultam tőle egy nativ 2 magos asszisztálásával. Valszeg ennek is az lesz a sorsa.
Később a tunningal nincs gond hisz gond nélkül elindul hidegen 270 fsb-n is 1.50V mellett csak ahogy felmelegszik kifagy, most is úgy használom ahogy a valid van, igaz prime alatt dob egy-két hibát de az nincs nagy hatással rá vagy legalább is még igy nem fagyott ki egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#366) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, nemrégiben megpróbáltam feloldani egy am3-mas sempron második magját, elindult a gép, jobb alsó sarokban jelezte hogy új hardver van a gépben, majd megkért ahogy indítsam újra, és ujraindítás után hibaüzenettel találkoztam: ctfmon nem tud elindulni valami ilyesmi... emellett ha megpróbáltam előhívni a feladatkezelőt, akkor is hibaüzenet jött fel... sokminden működött, 20percig ment prime95 hiba nélkül miközben interneteztem.
Végül úgy gondoltam hogy ideje visszaállni a stabil sempronomra, de miután a biosban visszaállítottam, és az felismerte a sempronomat, a windows indulásával nemhogy megszűntek, de elszaporodtak a "nem indult el" típusú hibaüzenetek.CMOS reset sem segített. Végül egy windows újratelepítéssel oldottam meg a dolgot.
Mi lehetett a baj? Lehetséges hogy a második mag hibátlan, és a bajt valamiféle összeütköző driverek okozták?Ha igen hogy lehetne megoldani?
Arra is gondoltam hogy esetleg a windowst már úgy kéne feltenni hogy 2magosra van állítva...
Kérlek segítsetek, mert bár nem olyan fontos az a második mag, de mégis szeretném megoldani a kérdést.

(#367) kisza25 válasza ata99 (#365) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sajnos erre nem tudok megoldást javasolni
Golyobis: szia a helyedben megpróbálnám 2maggal telepíteni egy próbát megér :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#368) ata99 válasza kisza25 (#367) üzenetére


ata99
tag

Talán megoldódik a probléma mivel elkezdtem felrakni egyesével a bioszokat és találtam olyat köztük amelyikkel idáig nem volt semilyen nagy gond csupán 1x nem indult el egyáltalán de miután lecsuktam és ujrainditottam elindult. Sose fogom megérteni hogy mire jó ha az újabb bioszokkal ki-be kapcsolnak funkciókat és miért nem hagyják az első biosz beállitásai szerint, mindegyiknél át kellett néznem az egészet hogy mit raktak újat és mit kapcsoltak be utólagosan hogy lekapcsolhassam mert anélkül nem indult, sajna ez a proci nem volt 100%-os mikor bezárták, meg is kinlódtam vele rendesen

(#369) Golyobis válasza kisza25 (#367) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Végül sikerült, először letöröltem a régi drivert majd ujraindítottam a gépet, biosban bekapcsoltam a második magot és úgy indítottam el így nem voltak gondjaim azóta is 2 maggal használom, mondjuk azt nem értem hogy miért athlon 2 x2 4450e-nek ismeri fel a gép.

(#370) tvar


tvar
csendes tag

Eladó egy a cikkben is szereplő, hasonló tulajdonságokkal rendelkező proci, ha érdekel valakit:
http://hardverapro.hu/apro/2_magosithato_am3__1_magosbol_x3-as_teljesitmenyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.