Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] AMD G-Synckel?

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Inkabb dobja az nvidia a GS-t, es alljon be a FS moge :(((

OK

(#2) Tyrel válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Tyrel
őstag

Gyakorlatilag ez történik, csak kicsit burkoltabban, gondolom hogy ne kelljen egyértelműen elismerniük hogy sz*r ötlet volt magasról tenni a szabványra...

Meg persze így hogy megtartják a G-Sync modulokat, így több kontrolljuk marad az egész felett, jobban tudják szabályozni, gondolva itt főleg az exkluzív funkciókra, mint pl. a G-Sync és a HDR együttes támogatása.
Ez ugye AMD oldalon is "saját" még, legalább is a FreeSync2 csak az ő kártyáikkal megy.

FreeSync egyébként olyan szempontból rossz, hogy... um, nagyjából ugyan az a helyzet mint az Android és az IPhone közt. Utóbbi ugye egyértelműen drágább viszont nagyon szabályozott/ellenőrzött, így biztos lehetsz benne, hogy azt kapod amit vártál. (G-Sync)
Ezzel szemben a FreeSync (Android) esetében a gyártók szabad kezet kapnak, úgy implementálják ahogy akarják és az AMD validációi ill. minőségbiztosítása ezen a téren jóval gyengébb (elvben FreeSync2-nél erősebb már). E miatt - főleg az olcsóbb szegmensekben ill. egy adott panelméreten belüli alsó kategóriában - elég gyakran találkozni kifejezetten rossz FreeSync implementációkkal.
Ilyenkor jön az hogy pl. villódzik a monitor, kialszik a háttérvilágítása, meg hasonló hibák amikre rendszeresen panaszkodnak FS esetén. Ezeknek az okozója az eseték 80%-ban maga a monitor (maradék esetben a szoftver/driver), szimplán spóroltak az elektronikáján... nem volt cél a gyártó részéről a normális FS támogatás, épp csak annyit tettek meg hogy bekapcsolható legyen, az eredmény minősége meg már a te bajod... G-Sync-el ilyen nincs, ott nem tudják elspórolni az elektronikát mert kötelezően az nVidiától kell venniük.

Röviden, alapvetően semmivel sem rosszabb a FreeSync, de több lehetőséget ad a visszaélésre, ill. a gyártói hanyagságra.

Turenkarn

(#3) #72042496 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na még csak az kéne, hogy egyik gyártóspecifikus implementációt a másik váltsa.

Az nVidia vége valahára a szabványos megoldások mögé állt be azzal, hogy elkezdték támogatni a VESA Adaptive Sync-et és a HDMI VRR-t is.

(#4) Predatorr


Predatorr
őstag

Ellenőrizetlen hírt megosztani megint kattintásért... :( Kacsa (magyarul nem értőknek: fake news) magazin. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) Wombath válasza Predatorr (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Látom sem a lead, sem a szöveg értelmezése nem sikerült, de legalább a délelőtti kávé mellé összejött egy kis fröcsögés. Házi feladatnak javaslom estére a fake news kifejezés elemzését

(#6) bencek


bencek
csendes tag

Nem értettem hozzá így be is néztem anno, Nvidia kártyát vettem a Freesync-es monitoromhoz. aztán kaptam észbe, hogy a G-sync monitorok horror áron vannak és rohadtul nem éri meg beruházni rá, inkább kellett volna AMD karit venni..
szóval ezt a G-sync-et tényleg nem tudom minek erőltetik, elfelejthetnék már és lehetne egy a szabvány akár mit is jelentsen technikailag...

"The road to success is always under construction"

(#7) szasanyi


szasanyi
félisten

Szerintem ez csak pletyka, mert ha igaz akkor semmi értelme a G-sync moduljainak. Mondjuk nem is lenne baj, ha egy szabvány lenne mégpedig a Freesync. Ez a monitorgyártóknak, fejlesztőknek, programozóknak is előnyt jelentene.

(#8) Synthwave válasza Wombath (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Troll reg.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Idő kérdése volt hogy valamelyik ki fog "halni"
Az a vicc hogy ennyi idő kellett hozzá.
Az egyik méregdrága a másikat meg utánad dobják.....
Vajon melyik éli túl..... :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) Redneck válasza Lacika112 (#9) üzenetére


Redneck
veterán

Azt hiszem nem kérdés melyik lesz az. Szerintem már annak sincs sok értelme hogy G-Sync néven futnak a Freesynces nV-s monitorok...
Azért mondjuk kár hogy a régi kijelzőket nem lehet majd AMD kártyával adaptív szinkronra bírni, de nem is az nV lenne ha megoldanák.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) tomio válasza Tyrel (#2) üzenetére


tomio
tag

Jól szólt, uram!

A megvalósítást elvileg a piacnak kellene büntetni. És nem úgy h a végfelhasználó becopja, hanem úgy h kereskedő nem vesz értékesítésre selejtet. Webshop meg aztán tényleg öncopat, mert ott a 14 napos indokolás nélküli elállás. Legalább azok ne tennék akik jóformán készlet nélkül, nagykerből beszerzésre építenek; aztán a visszaküldött hulladékokból csak képződik egy "jó" kis készlet. Nem jó mindent áttolni a lánc végére...

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#12) Abu85 válasza Tyrel (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A G-Sync modul lényegtelen. A probléma az, hogy pár monitorgyártó látott benne fantáziát, belerakta a pénzt, és most eladhatatlan, mert az NV lehozta a G-Sync-et az olcsó kijelzőkbe is. Nyilván vannak olyan játékosok, akinek durva merevedése lesz a modultól, de a döntő többség felteszi a kérdést, hogy miért fizessen jóval többe ugyanazért az alaptechnológiáért. Viszont a monitorok fejlesztésében benne áll a pénzt, azt nem tudják visszavonni, így kell valami, ami még addig életben tartja a régi G-Sync-et, amíg a még fejlesztés alatt álló monitorok ki nem futnak. Újat pedig nyilván nem fejlesztenek.

A probléma a G-Sync esetében eleve az, hogy nem tudod annyira jól szabályozni a HDR-t, mint G-Sync modul nélkül. Ehhez egy külön hardver kellett, ami viszont nem teszi lehetővé a direkt tone mappingot, tehát az NVIDIA nem is tud olyan képességű monitort kínálni, mint az AMD a FreeSync 2 HDR-rel. A modul nélküli G-Sync-kel egyébként tudnának, csak akkor meg a modulos G-Sync kijelzőket hátrány érné, holott az van eladva a legjobbként, csak éppen a módosításokat nem lehet szoftveresen elvégezni. Az AMD számára a FreeSync 2 HDR azért bitang egyszerű, mert nem használnak modult, az egész egy szoftver, aminek a hardveres alapja a GPU-n belül van. Ugyanezt viszont tudná a Turing is, csak nem a modulos G-Sync kijelzőkkel, hanem a modul nélküliekkel. Ellenben ehhez kell API kiegészítés is, amilyen az NV-nek nincs, inkább várnak, hogy a Microsoft szabványosítsa, amire van esély, csak az AMD állandóan elkaszálja a dolgot.

A FreeSync az dettó ugyanaz, mint a G-Sync. Nem különbözik a technológia működése. A minőségbiztosítás is ugyanaz, ha a logó a kijelzők FreeSync. Az NV-nél kell figyelni arra, hogy az adott kijelzőt lehitelesítsék a GeForce-hoz, mert sok piacon lévő kijelző sose látott GeForce-ot, amikor a VRR firmware-t tesztelték, de a driverrel láthatod, hogy az NV kezeli ezeket, és adagolják hozzá az egyes monitorok támogatását a listához. Ezekkel már garantáltan nincsenek problémák, ugyanazt a minőséget adják, amit a FreeSync biztosít.

(#7) szasanyi: Sosem volt értelme. Párszor már leírtuk, hogy igazából mindegy, hogy a rendszer a kijelzőben, vagy a GPU-n belül működik. A működés alapvetően ugyanaz. A G-Sync modul abból élt, hogy az NV nem támogatta a szabványos VRR-t, amit a VESA csinált, csak időközben beálltak mögé, és ez a még modulokban gondolkodó partnereknek marha nagy pech, mert eladhatatlan terméket fejlesztenek. A modulos megoldás támogatásának a kibővítése alapvetően arra jó, hogy a partnerek, akik rábasztak erre, még el tudják adni a készülő fejlesztésüket, aztán igazából mindegy, a jövőben úgyis mindenki valami szabványos megoldást választ.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Komplikato


Komplikato
veterán

A Gsync megoldás drága és én sem értettem miért kell ennyire saját megoldás. De nem hinném, higy kihalna. Régebbi monitorok szerintem firmware frissítéssel sem fogják tudni. A legdrágább monitorokban lévő Gsync Ultrat meg biztos ezután sem vinné egy Radeon.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14) Qtya123 válasza Tyrel (#2) üzenetére


Qtya123
őstag

"...azt kapod amit vártál. (G-Sync)Ezzel szemben a FreeSync (Android) esetében a gyártók szabad kezet kapnak, úgy implementálják ahogy akarják és az AMD validációi ill. minőségbiztosítása ezen a téren jóval gyengébb..."

Igen, én is azt hittem egy ideig. Bele is nyúltam idén a zsebbe és 230e Ft-ért vettem is egy g-sync monitort. Aztán rá kellett jönnöm, hogy nagyon nem azt kapom amit vártam, illetve olyan, hogy minőségbiztosítás? :N

Kb a második nap használat után a gép bekapcsolásakor ez fogadott: [link] [link]

Itt van az nvidia oldalán egy elég sok bejegyzést tartalmazó fórum: [link]
3 éve indították, de még most is folyamatosan fut a topik a tapasztalt hibáról.

De tele van vele az Acer community, Az Asus fórum és minden más olyan gyártó fóruma is, akinek a monitorában G-sync modul van. Hosszú évek óta fennálló probléma. A mai napig nincs rá teljes értékű megoldása sem az nvidiának, sem a monitorgyártóknak. Sokan küldték vissza firmware frissítésre, de az esetek 90%-ában utána is előjött a tulajoknál. A probléma maga a g-sync modul, abban van valami számítási anomália néhány indításkor a jelben és azért csinálja. Mindegyik g-sync modulos monitorra van rá példa a neten. Teljesen mindegy, hogy Dell, Acer, Asus, AOC. Az is mindegy, hogy IPS, TN, vagy VA panel....

Egy egyszerű monitor ki-majd bekapcsolás után eltűnik egyébként. 144 Hz-en 10 indításból kb 2x előjött. 165 Hz-re állítva nem nagyon jön elő, de tudni kell, hogy 165 Hz-re húzva a monitort a pixel válaszideje romlott az AU panelnek. Nem mellesleg egy majdnem negyedmilliós monitort ne kelljen már ki-be kapcsolgatni egy ilyen hiba miatt.

Előtte FreeSync monitorom volt, ugyanúgy 144 Hz-es IPS és a két technológia között nem láttam eltérést, akármennyire is hasonlítgattam gyors mozgásnál, ghosting tekintetében stb...

[ Szerkesztve ]

(#15) Redneck válasza Qtya123 (#14) üzenetére


Redneck
veterán

Sosem találkoztam még G-Sync modulos monitoromnál problémával. Most baromira örülök mert általában csomó random hibát be szoktam sz*pni amit be lehet, ha játékról van szó. :P

Szerk:
Pedig két OS-t használok.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) Qtya123 válasza Redneck (#15) üzenetére


Qtya123
őstag

Én megkérdeztem néhány felhasználót itt a PH-n, akikről tudtam, hogy ilyen monitoruk van, úgy a fele csapatnál jelentkezett a hiba. Ha 144 Hz-en használod és nem jelentkezett a hiba, akkor szerencsés vagy. :)

(#17) Komplikato válasza Redneck (#15) üzenetére


Komplikato
veterán

Pedig olyan hiba is volt régebbi modellekkel, higy ha 144Hz-en használták őket, lett egy mocskos nagy input lag. Egy stream alatt mesélte a csatorna tulajdonosa, hogy a hibát ki lehet küszöbölni ha 140hz-re állítja a monitort.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) Redneck válasza Komplikato (#17) üzenetére


Redneck
veterán

Szerencsére (kopp-kopp) egyik hibával sem találkoztam. 18Hz-es OC-n kicsit világosabb de ennyi, nem úgy használom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19) IamMenyus válasza Z_A_P (#1) üzenetére


IamMenyus
tag

kösz, de inkább ne dobja.. nekem hibátlanul megy több kártya-, és monitorcsere után is.

Ha lesz jobb alternatíva akkor majd váltok, addig kicsit sem érdekel más gyártó más implementációja, beta-tesztelgessen más :)

(#20) szasanyi válasza Abu85 (#12) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, úgy van ahogy mondod. És az utóbbi évtized legnagyobb NV-s újítása az volt, hogy a G-sync mehet a Freesync monitorokon is.

(#21) b. válasza Abu85 (#12) üzenetére


b.
félisten

Az eredeti cikk konkrétan arról szól hogy a jövőben érkező Gsync modullal ellátott monitorok támogatni fogják minden kártyán a HDMI -VRR-t és az adaptive syncet HDMI-n és DP_-n át. azaz egy szabványos eljárást engedélyeznek GPU tól függetlenül, de nem azt írják hogy nem lesz előnye a Gsync modulnak. Jelenleg a Freesync 30 FPS alatt nem működik, gyakorlatilag 48- 60 Hz ig 4 K alatt megy míg a Gsync igen ami az érkező konzolok szempontjából igen fontos lesz, ha mondjuk véletlenül 4 K ban néha benéz 30 FPS alá a sebesség... jelenleg az LG OLED TV-n 40-120 Hz-t tud de a Big format Gsync TV-k 1 Hz-től működnek..
Kérdés az érkező konzolok tudása és hogy lesznek e rajtuk 30 FPS re lockolt játékok 4 K-n mert az poén lenne ha a gsync modulos kijelzők képesek lennének mondjuk a konzolokkal radeon GPU val 1 Hz-től működni :D.

Mindenképpen örülök annak, hogy egy vagy több szabványos eljárást nem lehetetlenítenek el a gsync modulos kijelzőkön mert kb ennyi a lényege a dolognak az mellett gondolom meg lesz az előnye és az ára a dolognak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Rojik válasza Redneck (#15) üzenetére


Rojik
tag

Nekem az ASUS ROG PG258Q monitorom is produkálja időnként a hibát. :))

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#23) Abu85 válasza b. (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha támogatni fogja a szabványt, akkor nem lesz előnye a G-Sync modulnak, sőt effektíve G-Sync modul sem biztos, hogy lesz. Kap a kijelző egy szimpla scalert, és a GPU kijelzőmotorja megoldja. Ettől támogathatja a szabványos rendszereket, mert már nem a monitoron belül történik a szinkronizálás, hanem a GPU-n belül.

Itt jön elő, amire korábban többször is utaltam, hogy a G-Sync Ultimate esetében az NVIDIA már nem írja elő azt, hogy G-Sync modulod legyen. Elég, ha van egy jobb scalered, és onnantól kezdve a kijelző dettó ugyanúgy működik, mint egy VESA rendszer. Az NV rádobja erre is a pecsétet. A dolog, hogy eleve nincs különbség a rendszerek között működésben, és ezzel a megoldással nem kellene többet hardvert fejleszteniük, elég lenne csak a firmware-t. Ez alapvetően lehetővé tenné az NV-nek, hogy egy csomó pénzt spóroljanak, hiszen gyakorlatilag csak szoftvert írnak általa, amit eladnak drágán annak, aki nem tudja, hogy ugyanazt meg tudja venni olcsón. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) sittes79


sittes79
addikt

A kérdésem, hogy az én freesynces monitorom ami még nincs a támogatott listában vajon működik e frankón az nv kartyammal, amúgy látszólag igen, de ezt csak én látom így vagy tényleg igen?

(#25) b. válasza Abu85 (#23) üzenetére


b.
félisten

"the company will enable VRR support for next releases of monitors equipped with the company's G-Sync module. This will essentially enable AMD graphics cards to work with NVIDIA-branded G-Sync monitors."

"This will not, apparently, be happening with already-released G-Sync modules, whether carrying NVIDIA's first take on the technology, nor the v2 G-Sync modules."

Akkor lehetséges hogy az eredeti cikk rosszul fogalmaz, mert ott direkt kiemelik az új modult ,de mondjuk még valóban csak pletyka szóval meglátjuk mi lesz belőle. az tény hogy a HDMI 2.1 alatt sem fog 4 K-n alacsony FPS től működni modul nélkül.

sittes79 : Milyen monitor? Itt találsz egy nem hivatalos listát tapasztalatokkal az unofficial monitorokról: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) sittes79 válasza b. (#25) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi megnézem majd, monitorom AOC AGON AG322QC4

(#27) #16939776 válasza Qtya123 (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

A DP aljzatokon monitoron, vga-n ónozott /öntisztító/ érintkezők vannak, időnként szét kell húzni hogy frankón működjön a kapcsolat. Nekem a rendszeres kábel széthúzkodása a gép áramtalanított állapotában megszüntette a kép elcsúszását.

(#28) sittes79 válasza #16939776 (#27) üzenetére


sittes79
addikt

:Y :Y :Y :Y
Are you serious? Trollkodol Te ugye?

(#29) Qtya123 válasza #16939776 (#27) üzenetére


Qtya123
őstag

Na hát nekem abban az időszakban szét volt húzva minden mindentől elég gyakran. Szóval ezt a megoldási lehetőséget kizárnám. :D

(#30) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na valaki mondja már meg nekem hogy
Nvidia freesynchez nem elég a freesync skála tetejétől számitva 3 hzel kevesebb egyedi felbontást csinálni? Pl 72 hz-en használni a monitort mivel a freesync határa 75 hz rajta.
Gondoltam Így NV vezérlőpultban bekapcsolt vsync mellett nem kell rivatunerrel lekorlátozni.
Ez így elég a törésmentességhez, vagy túl lassú a nvcp és külső pl RivatunerSSt kell használnom?

(#31) Semin válasza bobalazs (#30) üzenetére


Semin
senior tag

Most FreeSync-et vagy VSyncet szeretnél használni? Egyszerre a kettő nem fog menni.
Hibát tapasztaltál? vagy miért szeretnéd 72 Hz-re korlátozni a dolgot?
A monitor felső határa mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#32) bobalazs válasza Semin (#31) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

rosszul mondod. a freesync egyfajta vsync. a kettő pont hogy együtt megy jól.
75 a max a monitoron is.
miért szerentém 3 hz-el kevesebbre korlátozni:
olvasnivaló
de gondoltam valaki van itt aki érti a dolgokat.

(#33) Semin válasza bobalazs (#32) üzenetére


Semin
senior tag

"rosszul mondod. a freesync egyfajta vsync. a kettő pont hogy együtt megy jól."
Ennek olvass utána, de a lényeg hogy nem. Két külön technológiai megoldás, de tudnak együtt működni.

A kérdés az mi a célod
(minden megoldásnak van hátránya, azt kell választani ami neked nem gond)
Itt kifejtik, hogyan éri meg használni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34) bobalazs válasza Semin (#33) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát haver mondom neked hogy kikapcsolt vsync mellett hiába van leszabályozva az fps nem működik a freesync rendesen, törések vannak a képen és elég csúnyán.

(#35) Semin válasza bobalazs (#34) üzenetére


Semin
senior tag

nem kizárt..
A monitorod nem szerepel az nvidia hivatalos comp. listában [link]
De redditen is jelezték, hogy nem mindenkinek működik [link]
(vagy nem minden játék esetében)

(#36) bobalazs válasza Semin (#35) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oké nem vitatkozni akarok. Nem kell túlbonyolítani, mindenhol írják hogy bekapcsolt vsync mellett kell használni a freesyncet, mert épp attól van az előnye, csökkenti a vsync késleltetést a freesync.
Ugyanis a freesync egy hardveres sync, a vsync meg egy szoftveres.

Vsync = ON Nvidia control panelben
Vsync = OFF játékban
ennyi a lényeg
Így amint a megfelelő határértéken van a kijelző automatikusan megy a freesync.

freesync will work with vsync on?
FreeSync removes every single negative aspect of Vsync (input lag, stuttering) so there is no reason to disable it, unless the game in question performs poorly with Vsync enabled. Whenever possible i use Vsync and FreeSync together.
na most ugyanez a helyzet az nvidia kártyás freesync monitorral is, hogy kell neki a vsync, nem elég leszabályozni az adott fpsre a játékot, mert széttörik a kép.
Egyébként van egy nem hivatalos master testing list
ahol szerepel is mint működő, elég nv control panelbe bekapcsolni.
a reddit cikkben is írják hogy be kell kapcsolni az adaptive syncet, (ami gyakorlatilag =vsync on)

[ Szerkesztve ]

(#37) b. válasza bobalazs (#36) üzenetére


b.
félisten

Kikapcsolt Vsync állapotban kell használni a freesyncet nvidia kártyával vagy a "3 D alkalmazás határozza meg" is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) bobalazs válasza b. (#37) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

vsync offal Akkor miért törik a kép? Te gondolom 144 hz-en használod a monitorod azért nem látod? 75 hz-es monitorral 72-75 hz-en nagyon látványosan törik.

[ Szerkesztve ]

(#39) b. válasza bobalazs (#38) üzenetére


b.
félisten

"a reddit cikkben is írják hogy be kell kapcsolni az adaptive syncet, (ami gyakorlatilag =vsync on)"

Az adaptive syncet kell bekapcsolni nem a vsyncet . ez két különböző dolog.

attól hogy 144 Hz-n használom nem törik a kép 75 Hz-n sem meg 140 nél sem .ez a lényege a freesyncnek/ gsyncnek vagy adaptiv szinkronizációnak. A Vsync 60 vagy 30 Hzre fixen működik. ugye 60 FPS re érdemes leszabályozni az FPS-t is így vagy ennek a többszörösére de adaptiv syncnél nem kell hogy a z FPS fix legyen max érdemes ahogy írtad is 75 FPS alá korlátozni.
nekem a fenti beállításokkal megy a freesnyc nvidia kártyával, tökéletesen.
Vsync on állapotban nem jó.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) bobalazs válasza b. (#39) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor nálad ez egyedi eset:
AMD has already put out advice on a proper setup, and describe how FreeSync and VSync were meant to be both enabled.
:DDD

Adaptive sync nincs nvidia panelban bekapcsolt gsync mellett.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) b. válasza bobalazs (#40) üzenetére


b.
félisten

nem egyedi eset .
Mint írtam a vsync nem egyenlő adaptive sync. Azt itt kapcsolod be.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) bobalazs válasza b. (#41) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam ez van. [link]

(#43) b. válasza bobalazs (#42) üzenetére


b.
félisten

állítsd teljes képernyősre egyelőre próbáld meg úgy.
Itt ez a videó [link] itt is igazából csak ennyit csinál
Első lépésben itt kiválasztja a monitornál a gsync compatible módot

Majd a másik menüpontnál amit linkeltél aktiválja azt.
A vsyncet állítsd alkalmazás vezéreltre.
amit te írtál a vsync dolog a legelején volt mikor Nvidia behozta ezt a dolgot .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) bobalazs válasza b. (#43) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

és akkor vsync offnál kell a rtss lekorlátozás? mert nekem 3d alkalmazással megadva és játékon belül vsync offal bőven 80 fps fölött jár, a freesync range pedig 75 hz a max.
(nvcpl Menüben nincs olyan hogy adaptive sync)

[ Szerkesztve ]

(#45) b. válasza bobalazs (#44) üzenetére


b.
félisten

Igen,MSI afterburnerrel/ RTSS korlátozd az FPS-t 75 alá. [link]
Mert ez a VGA kimeneti FPS-t korlátozza és azt szabályozza le.

Az Nvidia Gsyncnek hívja az adaptive syncet a saját driverében ( is)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) bobalazs válasza b. (#45) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát akkor biztosan nem működik az egész nálam mert hiába szabályoztam le 72re, szakad a kép, látványosan simább vsync on a játékban, 60 fps el. A monitor freesyncet ír verticalnak, a gsyncet meg láttad a képen.

(#47) bobalazs válasza b. (#43) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A másik dolog meg, most inkább függőleges szinkronizálás be nvcplben hagyom, mert a 3d alkalmazásra bízom akkor bizony leszabályoz pl. a crysis 60 fpsre, és nem tudom feljebb állítani, egyébként 75.

(#48) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A V-Sync variálható frissítés (VRR) mellett az NV-nél is ugyanazt csinálja, mint az AMD-nél. Ha aktív, akkor nem megy a variálható frissítés fölé a képfrissítés, ha pedig a tartomány alámegy, akkor nem fog törni a kép. Ha a V-Sync ki van kapcsolva, akkor az fps nagyobb lehet a maximális frissítésénél, amire a monitor képes, de variálható frissítés bekapcsolásával így sem fog törni a kép. Viszont ha a tartomány alá megy, akkor megtörhet.

Ha valaki variálható frissítést akar, előbb a G-Sync módot kell bekapcsolni. Aztán ha ez megvan, akkor mindegy, hogy mit állít a 3D résznél a vezérlőpanelben a függőleges szinkronizálásra, az kompatibilis magával a VRR móddal, csak mást jelenthetnek, mintha nem lenne aktív a VRR. Ezért van ez két menüre választva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) bobalazs válasza Abu85 (#48) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:|
Kösz főnök.
Jól értelmezem hogy VRR ≠ freesync?
Vsync off 75 hz-ig felmegy a freesync monitor mégis van képtörés. Fölötte is. Lehetséges hogy nem működik a freesync nvidiával hiába van bekapcsolva a vezérlőközpontban?

(#50) Semin válasza bobalazs (#49) üzenetére


Semin
senior tag

Valószínűleg kompatibilitási gond van. 1-2 játéknál a beállítások variálásával át lehet hidalni a problémát, de az látszik, hogy a monitor nincs a támogatottak között.
Anno egy LG29UM68p-vel (szintén 75Hz) próbáltam az nvidia kártya - Freesync kombót, de minden művészkedés nélkül működött rendesen. (se kép törés se semmi).

Van valahol egy félhivatalos lista a felhasználók által tesztelt párosításokról, hátha ott van valami. Du megpróbálom megkeresni

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] AMD G-Synckel?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.