Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Oliverda válasza helkis (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt még kihagytam a tesztből hogy 3.6GHz-et alapfeszen viszi és ekkor max. 44-45 fokosak a magok Prime közben. Tehát nem éppen az a melegedős fajta ha nem szállunk el a feszültséggel.

Nekem 55K-ra jött ki, de 60K bruttóért (vagy akár kicsit alatta is) már bárki hozzájuthat. Csak körül kell nézni az aprók között.

L3zl13: Az hogy a késleltetése töredéke a RAM-hoz képest. Nézd meg újra az Everest-es méréseket.

CimbiX, Obi-1: Én így találtam rá erre a történetre de ha valamelyikőtök átírja akkor szívesen kicserélem arra.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#52) helkis válasza Oliverda (#51) üzenetére


helkis
addikt

Deneb-topiban már volt szó róla, vagy talán linkelve is általános fogyifelmérés, ha van rá lehetőséged+kedved majd mérj pár konkrét adatot ezzel kapcsolatban! :R alap, tuning, idle, full illetve pár hőfok.. ha jól olvastam valam eszméletlenjó a powermanagemantje.. ;)
köszi! :R

árban teljesen korrekt ez a 60k, anno a q6600-omat is ennyiért sikerült beszerezni mikor bejöttek.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#53) Oliverda válasza helkis (#52) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyelőre sajnos nincs semmilyen fogyasztásmérő cuccom de tervben van hogy beszerzek egyet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#54) TomLion válasza Oliverda (#46) üzenetére


TomLion
tag

Kipróbáltam pár dolgot, végül kikapcsolt HT mellett sokkal egyenletesebb lett a grafikon.
Érdekes, hogy mindig ugyan azokon a pontokon lett kevés az fps. :F , ráadásul az össz FPS érték is magasabb lett. (A TB be volt kapcsolva mindkét esetben,vagyis 2,8GHz volt az órajel :B )
A HT máshol pl GTA4 ben rendesen dob a teljesítményen, és vannak alkalmazások, amik figyelmen kívül hagyják. Egyébbként Vista 64 bit és a januári Catalyst van fennt.

Általában lehet mondani, hogy a konzolport játékok száma nő, így mindenképpen a 4 magos prociké most már a terep, sőt, ha a GTA4-et vesszük alapul, a minél több magos prociké :DDD

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#55) Prof01


Prof01
veterán

Nagyon jó teszt és a cucc is! :K Grat! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#56) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Jó kis villámteszt lett. :C
Jó látni a phenom pówert :D

(#57) Chosen


Chosen
addikt

Tényleg villámteszt(PH-főoldalhoz képest) de a lényeg rajta van , ha még intel is lett volna..... ;] , habár az nem villám lett volna már :U

Deneb vagyok, ments ki innen! - ez tetszett :DDD

(#58) antikomcsi válasza helkis (#52) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én mértem, 3500MHz-en üresjáratban kevesebbet eszik 10W-al, mint a 6400+ azonos beállításon. 20 x 200-on, 1.65V-on eléggé megugrik a fogyasztása ;] 100W-al többet mért a műszer, ezért nem is engedtem betölteni a windowst, ugyse lett volna stabil.

Köszönjük Olinak, hogy szakított időt ránk, és elkészítette ezt a kis gyorstesztet. :R

(#59) katt777


katt777
félisten

Hát, az Everest tesztet elnézve, 3.8GHz-en már picit megveri az E8400-at 4.05GHz-en. Nem semmi +2 maggal! :DDD 3DMark06-ban (játékok) 1 szinten van a 3.3GHz-en járatott E8400-zal. Az tuti, hogy nem cserélném el a mostani processzoromat, főleg, ha belegondolok, mennyit fogyaszt egy 125W TDP-jű proci 30% tuninggal, illetve mennyit fogyaszt a 65W TDP-jű E8400 10% tuninggal (alapfesz), amellyel egyenértékű játékokban. Az AMD adott egy nagy pofont a szarnak :) , de azt elismerem, hogy a Phenom I-eseknél sokkal jobb. (Nem véletlen, hogy a Phenom II ellen az Intel az E8700-at dobja harcba.) Láttam, hogy nagy tesztekben 3.8GHz-en olykor még meg is közelíti az alap órajeles i920-at. Persze játékokat illetően az utóbbira is fölösleges cserélnem, de végeredményben szerintem a legoptimálisabb választás továbbra is egy Q9-es proci marad, ha valaki 4-magosra vágyik, az AMD meg csak dolgozzon, hogy végre megint tudjon egy versenyképes processzort alkotni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#60) Oliverda válasza katt777 (#59) üzenetére


Oliverda
félisten

"Hát, az Everest tesztet elnézve, 3.8GHz-en már picit megveri az E8400-at 4.05GHz-en. Nem semmi +2 maggal!"

Ha az általam készített Everest cache & mem. benchre gondolsz akkor elárulom hogy az csak és kizárlóga 1 magot használ a teszteléshez, tehát ha letiltottam volna 2-3 magot feltehetőleg akkor is hasonló eredmény jött volna ki. Mondjuk erről te is elég egyszerűen megbizonyosodhatsz ha nyitsz mellé egy task manager-t.

"3DMark06-ban (játékok) 1 szinten van a 3.3GHz-en járatott E8400-zal"

Ezt kicsit bővebben ki tudnád fejteni?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Ismét egy hatalmas teszt,egy méghatalmasabb PH usertől:R....

már látom milesz az utodja a mostani 64+ BE-mnek...Ph II 940 feletti proci...csakis BE(a szorzózár mentesség nálam alapfeltétel lett sajna:DDD )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#62) v.tom válasza Oliverda (#39) üzenetére


v.tom
őstag

Ezek szerint még érdemes várni a váltással. Még túl sok lapot sem láttam, ami nagyon megfogott volna. Esetleg az itt is bemutatott msi.

(#63) antikomcsi válasza katt777 (#59) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na majd kiderűl mit hoz a jövő, de én kétlem, hogy az E8700 lenne az ellenfél, mint ahogy nem is az i920. Sokkal inkább vélem annak a Q9300-9400-at.

Hamarosan meglátjuk, miként vélekednek erről a PHenom tesztben.

(#64) katt777 válasza Oliverda (#60) üzenetére


katt777
félisten

Igaz! :DDD :R Viszont alap órajelen az az 1 mag írásban messze van az E8400-tól. De engem egy valami érdekel: a játékok alatt nyújtott teljesítmény, mert másban csak az a kérdés, hogy mennyit várok a munka elvégzésére, de mindenképpen várnom kell.

3Dmark-ban egyszerűen megnéztem, milyen CPU órajeleken produkálja a VGA-m az általad készített tesztben belinkelt GPU pontszámokat, azaz hol éri el ugyanazt a kihajtási szintet. Ez pedig 3.3 GHz (és alap órajelen sem sokkal kevesebb). Igaz, hogy 4850-ed van (ezt csak most néztem :B ), de az a HIS majdnem egy 4870 (teljesen kihajtva a 4870 alig gyorsabb, persze ezt inkább Vantage-ben kéne már megnézni), és az eredményeim már régiek. Majd nézek egy friss tesztet.

antikomcsi: Hát, én ezt olvastam, aztán majd elválik. A legtöbb embert nem érdekli egy akármilyen számolós tesztben elért CPU-eredmény, csak a gyakorlati haszon. Az E8700 meg lazán elvisz 5GHz-et egy Phenom II fogyasztásával és sebességével.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#65) katt777 válasza Oliverda (#60) üzenetére


katt777
félisten

Tényleg, nyomj már egy Vantage tesztet légyszí!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#66) Oliverda válasza katt777 (#64) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd AM3-nál feltehetőleg a mem. írás is megváltozik kissé.

*köhint

Hát azért én erősen kétlem hogy fair összehasonlítási alap a 4870-ed bármennyire is veszed vissza az órajelét. Az én kártyámon ugyebár GDDR3 van a tiéden pedig GDDR5.

Javaslom inkább ebben a listában nézelődj ha reálisabb összehasonlítási alapot szeretnél. ;)

Vantage pedig nincs mert nincs Vista-m. (és már nem is lesz ;])

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67) lúzer válasza Oliverda (#66) üzenetére


lúzer
veterán

A képen látható Prime stabil eredmény eléréséhez mindössze +0.05V feszültségre volt szükség.

áruljátok már el, itt mit kell nézni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#68) Oliverda válasza lúzer (#67) üzenetére


Oliverda
félisten

Mármint hol? Alatta van egy CPU-Z screenshot, a szövegben található linken pedig a Prime fut éppen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) kts88


kts88
senior tag

Azért teker ez az új proci. Gondolom megtette hatását a +L3 a Far Cry -ban.

A 3dmark-hoz pedig grat, jó látni az AMD-t az élen :DDD

(#70) Chosen


Chosen
addikt

Megkérdezhetem , milyen házikóban van a konfig? :B

(#71) Cadal


Cadal
őstag

Hello!
Tervezed esetleg, hogy más progikban is leteszteled az agena és a deneb közti különbségeket, vagy most csak egy gyors teszt volt, amiben a fenti progikra koncentráltál és inkább megvárod a PH-s tesztet.

Amúgy az aldiban lesz ákciós fogy mérő csüt-től(ha van esetleg hozzád közel)!

(#72) Oliverda válasza Chosen (#70) üzenetére


Oliverda
félisten

Az adatlapomon rajta van. Egyébként egy Chieftec Bravo BX.

Cadal: Már kb. egy hete nincs nálam a 9950 és ezért sem tudtam több összehasonlítást készíteni. Még mielőtt kivettem gyorsan lefuttattam ezeket hogy legyen valami kis alpa, aztán ment is az új gazdájához hogy meg tudjam venni a 940-et. A PH! tesztben viszont szerintem biztos szerepelni fog ilyen (vagy hasonló órajelű) proci. Köszi a tippet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#73) TomBoy1986 válasza katt777 (#59) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Uhhh... te mekkora állatságokat tudsz írni, valami félelmetes :D
Tényleg nézd már meg az Oliverda által linkelt listát. 3DMark játéktesztek csak két magot használnak, egyedül a CPU rész használ többet (na ezt ugye kénytelen vagy elhinni, mivel ellenőrizni nem tudod ;] )

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#74) Oliverda válasza TomBoy1986 (#73) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet ellenőrizni csak 2 monitor vagy megfelelő progi kell hozzá.

(#72): "...legyen valami kis alap..."

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#75) TomBoy1986 válasza Oliverda (#74) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Azt nem tudja ellenőrizni otthon, hogy 2 magot használ csak a játék rész, mert nincs 2-nél több magos CPU-ja. Így értettem.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#76) helkis válasza antikomcsi (#58) üzenetére


helkis
addikt

;] :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#77) sm0ke*


sm0ke*
csendes tag

gyenge

(#78) lúzer válasza Oliverda (#68) üzenetére


lúzer
veterán

jó, ezt nem ismerem, most látom először

iterációkat látok egymás alatt, mi a poén?
hogy nem fagy ki?
bocs, nem flame akar lenni, tényleg nem tudom.

jó, tesztelni nem szoktam, pl. superpi-t ismerem, minél alacsonyabb az idő annál jobb, de ez?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#79) Thrawn válasza lúzer (#78) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nem stabil a proci vagy valamelyik mag, akkor az a szál hibával leáll. Amíg fut nincs semmi gond.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#80) lúzer válasza Thrawn (#79) üzenetére


lúzer
veterán

kösz!
akkor ez nem összehasonlításra jó, hanem tuning stabilitás mérésre ha jól értem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#81) Oliverda válasza lúzer (#80) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan. A Blend tesz rendesen megdolgoztatja a CPU magokat és a memória alrendszert is. Ha pár órág hiba nélkül fut akkor stabil a gép.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#82) lúzer válasza Oliverda (#81) üzenetére


lúzer
veterán

thx, értem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#83) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Végre egy ember, aki az égboltnak is figyelmet szentel...

Nem minden vándorút céltalan...

(#84) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Jó.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#85) bartucc válasza fekeandras (#5) üzenetére


bartucc
addikt

Nagyon köszönjük a tesztet! Jól jön viszonyítási alapnak:)

Nekem tetszik a teljesítménye, quad helyett most ezt vennék, lehet hogy erre fogok legközelebb váltani. :U
De van egy olyan bizakodásom, hogy itt már az a 125-ös TDP nem azt jelenti mint az előző csúcsmodelleknél, vagyis túlbecsült érték kicsit :C

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#86) Oliverda válasza bartucc (#85) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát nem 125W-ot fogyaszt teljes terhelés mellett az már korábban kiderült.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#88) katt777 válasza Oliverda (#66) üzenetére


katt777
félisten

A VGA-d teljesítménye magáért beszél, látható az elért GPU pontszámokból. Egyébként nem csodálkozom rajta, mert a 3850 turboX is lazán befogta a ref. 4870-eket, és a GDDR3 miatt sok eseteben minimálisan még gyorsabb is volt. Természetesen a 4870 is tuningolható, én csak a közelítően azonos pontszámok miatt vetettem össze.

Pedig Vantage kihozná a +2 mag előnyét.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#89) Oliverda válasza katt777 (#88) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig azonos órajelen nem gyorsabb mint egy bármilyen 4850-es referencia kártya (végülis ez is referencis csak pár apróbb ponton különbözik). A GPU-t pedig 712-nél nem lehet tovább tekerni. Egyedül a VRAM ami elég jól bírja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) bartucc válasza Oliverda (#86) üzenetére


bartucc
addikt

Ennek örülök :C :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#91) drizzt1666 válasza katt777 (#88) üzenetére


drizzt1666
tag

"mert a 3850 turboX is lazán befogta a ref. 4870-eket" WTF? :F
Sry ember, de te nagyon el vagy tévedve :Y

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#92) CYBERIA


CYBERIA
őstag


Ott 40 másodperc után kicsivel mi történik?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#93) cizoe válasza drizzt1666 (#91) üzenetére


cizoe
őstag

4850

(#94) katt777 válasza drizzt1666 (#91) üzenetére


katt777
félisten

Természetesen 3870-re gondoltam, csak elütöttem. Nagy logika kell kitalálni, eltévedt "wtf" barátom. :N

cizoe: A 4850 turboX esetében ugyanazt látom, mint az elődmodellnél. Hiába no, a HIS mindig is jó tuningos karikat csinált.

Oliverda: Hát, azonos órajelen persze, hogy nem gyorsabb, de már az elődmodell esetében is a GDDR3-as RAM-okkal fogta be a nagy tesót a turboX. Emléxem, hogy a 3870 szintjére tuningolt egyéb 3850-ek is simán verték az alap órajeles 3870-eket, pedig az órajelek megegyeztek, csak ugye a GDDR3 gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#95) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Na, sikerült megtalálni a Google Föld-ben a Google Égbolt nézetben, a Deneb-et:
20h 41m 25.9s, +45° 16' 49"
;)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#96) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ha ez a rövid cikk, mi a hosszú? :) Mennyibe fájt a proci?

(#99) Oliverda válasza WonderCSabo (#96) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ha tudtam volna hogy ennyit fog csúszni a PH! féle teszt akkor lehet hogy motiváltabb lettem volna egy bővebb összehasonlítás elkészítésében, de úgy voltam vele hogy minek fáradjak ha amire meglesz hozzá a procim már itt kijön a teszt. Na mindegy.

CYBERIA: Ott valami izzasztóbb rész van.

sm0ke: Nem szeretnék flamet a topikba! :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.