Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Kérek mindenkit, hogy kerüljük a személyeskedést!

(#102) RootRulez


RootRulez
félisten

Pont most megyek itthonról, így csak "villámolvasást" hajtottam rajta végig, de ha előjövök, elcsámcsogok rajta. Köszi mindenesetre...

═════════════════════════════════════════

(#103) body007


body007
addikt

1 nem BE procival milyen eselyeim lennenek a tuningra? Mondjuk a legkisebb (legolcsobb) procival?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#104) Oliverda válasza body007 (#103) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerencse és hozzáértés kérdése. Nem kizárt hogy azzal is el lehet érni hasonló eredményt. Legalábbis van rá példa.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#105) O_L_I válasza Oliverda (#89) üzenetére


O_L_I
őstag

Rivatunerről térj át ATT-re. Nekem +40Mhz-t hozott. (lehet benne a GPU VID-et is húzni egy kicsit)

A teszt pedig jó!

(#106) body007


body007
addikt

Ezen az oldalon olcsobb a BE 940 mint a 920 :U :F
Nagyabol 56k forintba, sztem viszek is haza 1et :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#107) O_L_I válasza body007 (#106) üzenetére


O_L_I
őstag

Én is szerenék haza vinni innen egyet, mert az azt jelenté hogy amerikában élek.

[ Szerkesztve ]

(#108) Oliverda válasza O_L_I (#105) üzenetére


Oliverda
félisten

Mármint GPU-nál? Köszi! :)

body007: Most az aprók között van olyan aki 51ért árul új 940et.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#109) O_L_I válasza Oliverda (#108) üzenetére


O_L_I
őstag

Bizony ám! Ráadásul a tuning miatt kilőtt powerplayt is lehet vele pótolni. (a CCC-t már fel se telepítem) 1.6.9.1374 az uccsó verzió

[ Szerkesztve ]

(#110) Oliverda válasza O_L_I (#109) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké, hétvégén kipróbálom. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#111) body007 válasza Oliverda (#108) üzenetére


body007
addikt

Tenyleg, nem is neztem PH!-n :B De 1 keves keresessel maris talaltam itt 48k korul (felfel kerekitek boven)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#112) Geller72


Geller72
veterán

Ha kell fogyasztásmérő, küldhetek neked egyet, és ha végeztél, visszaküldöd. Vagy megvárjuk a szerdát, amikor meghozom a 940-em.:DD. Annyi, hogy nekem 780-as deszka van, most ebbe megy.
Amúgy egy kicsit elszomorított a csekély különbség.:(. Többre számítottam, legalább egymás közt, a két generáció közt vívott harcban. Nem mellesleg megtanultam, hogy nem grafikonokon múlik a valódi előny. Nem mindig dobja ki a szintetikus teszt, hogy mi a jobb. Csupán egyik példája a windsor és brisbane eredménye. Több programmal, éles viszonyok közt bizonyította a windsor a több cache méret előnyeit. Már 6400+-ra húztam az én 5200+-os brisbanomat, és még így sem verte meg az alapon ketyegő 5200+-ot. Lehet, hogy logikailag nem így kellene lennie, de akkor is így van. Ennyit dobott a cache. Nem everest bencekről beszélek, hanem a valós számításokat futtató programokról. 2 x 1 napig mértem mindkettőt, egyazon konfigban. Szóval nem veszem kézpénznek. vagy a Q6600-am teljesítményét sem, ami 3200-on everest szerint lazán verte a Q9650-et és a két 6340-en szerelt dual xeon cuccot is. Nem hinném, hogy a valóságos életben ez összejönne. De a héten kiderül, mert nekem is megjön a 940. És ha minden igaz, összeáll a Q9550-es konfig is. Akkor majd meglátjuk. Annyi bizonyos, hogy a Phenom 1-esek sehol nem voltak négymagosok terén alapórajelen. De a kétmagosokat minden körülmények közt verik számításban, ezen ne is vitatkozzon senki. És most már nem is olyan messze van az az idő, amikor nem lesz értelme 4 mag alatti procit venni. Eddig sokan panaszkodtak, hogy nem használja ki. Mondanom sem kell, hogy ezeket a rinyálásokat jobbára gamerektől lehetett hallani. Nehogy már egy quad tehessen arról, hogy a programozók nem tudnak, vagy akarnak programozni több szálra.
Minden olyan programban, ami használja is rendesen a négy szálat, a quad egyértelműen jobb.
Köszönöm a cikket.
Ha kell a mérő, keress meg, megbeszéljük. Komolyan gondoltam.
Üdv:
Geller

(#113) syC


syC
addikt

Köszi a benchet és a rövid töriórát. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.