Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Muton


Muton
addikt

ez már döfi!
lassan fölöslegesek lesznek a belépő vga-k

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2) sgergi válasza Muton (#1) üzenetére


sgergi
veterán

Alakul! Már csak egy teszt kéne ennek a tudásáról, és a g45-ről. Lassan meg kéne azt a HTPC-t építeni.

(#3) kts88 válasza sgergi (#2) üzenetére


kts88
senior tag

Szerintem ezt nem kifejezetten HTPC-be tervezték. Arra ott van a 780G. Ezt a lapot az nvidia 780a ellen küldik, 2x16 sávos cf, tuning, 20-30k közötti ár nem éppen egy filmnézős gépre vall.

(#4) Ste


Ste
addikt

legyen matx-ben is :)

talán erről olvastam, hogy lesz olyan változata (vagyis már létezik) ahol a déli híd is közvetlen kapcsolatban áll a processzorral, ezáltal is növelve többek között annak túlhajthatóságát is

(#5) Muton válasza sgergi (#2) üzenetére


Muton
addikt

ha jól rémlik a g45-ben 10 shader van, erre meg 40-et írnak, szóval remélem lenyomja. meg csak nem bőgeti le magát az ati az intellel szemben :DDD

Ste: én is támogatom a matx-et. bareboneban gondolkozom újabban

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nem pihen az AMD, úgy látszik, a hatalmas veszteség nem szegte kedvüket. És igazuk van, csak ilyenekkel tudnak kilábalni a problémából.

Szerintem ez alapból erősebb, mint a G45, mert az is kb. egálban van a 780G-vel, vagy talán még kissé gyengébb. Ez meg egyértelműen erősebb lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7) Raymond válasza sgergi (#2) üzenetére


Raymond
félisten

"Már csak egy teszt kéne ennek a tudásáról"

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok!Most ez lekapcsolja a VGA-t vagy nem?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) #56573440 válasza Muton (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

"bareboneban gondolkozom újabban" a barebone legjobb tudomásom szerint egy olyan rendszer neve amiben sok minden alapból benne van jellemzően a ház mellett a lap és a táp is néha a proc hűtés. ez nem a méretosztályt jelöli, mert a shuttle vasak is barebonok, de van normál ATX-es bari is, sőt laptopban is van barebone, ez csak a felszereltség ;)
amire te gondolsz az szerintem SSF small form factor, ezek a kis gépek amik jellemzően matx itx és társait nyelik be.
a kettő nem zárja ki egymást, sőt az igazi sff-ek csak barebone kiszerelésben kaphatóak, egyedi ugyanis a lap meg a táp is.
ez a lap meg kezd arra hasonlítani amit én is szeretnék, de ahogy a tesztet nézem még mindig van étvágya, bár ha nem egy bitangnagy phenom ült volna bele akkor már jobban hasonlított volna az elképzeléseimhez a vas. majd ha lesz diablo 3 akkor még visszatérek egy erősebb int vga-ra talán ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) #65675776 válasza kts88 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

CF csak 2x8 sávval van a 790GX-nél.

(#11) dokar válasza Raymond (#7) üzenetére


dokar
addikt

amindenit, jó erősre sikeredett :Y

extra - SEXRay

(#12) Muton válasza #56573440 (#9) üzenetére


Muton
addikt

igazad van. ssf lesz az, amire én gondolok.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13) sgergi válasza Raymond (#7) üzenetére


sgergi
veterán

:R

(#14) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha igazak a lentebb linkelt teszten mért értékek, akkor igen komoly teljesítménye lett az IGP-nek. [link]
Egyébként milyen árban lehet ezekre számítani? Ott az oldalon 90 dollár körülre írták Giga lapot.

Szerintem ősszel benevez egy ilyen lapra, meg hozzá persze egy 4850-re, és akkor két évig meg van oldva a fejlesztés relatíve olcsón.
Egyébként elnézve ezt a lapot, akinek kevés ideje van játékra, vagy csak nem érdekli, annak bőven elég lesz az igp, nem kell vidkarit vennie.
Mondjuk szerintem amd-nek jobban megéri gyártani alaplapot kvázi 3450-mnek megfelelő igp-vel, mint külön gyártani egy vidkarit, amin az alacsony ára miatt nincs sok haszon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) Raymond válasza dokar (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Kar hogy csak a draga lapokban van ilyen konfiguracioval (extra RAM). Egy 60-80 EUR-os mATX lap egy olcso X2 tarsasagaban ami elviszi a CoD4, QWET es HL2Ep2-t Medium-on (sajna azt nem teszteltek csak a High vs. Low-bol itelem) jatszhato sebessegel 1024 vagy 1280-ban nem lenne rossz :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) Yutani válasza dokar (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Miben lett erős? Grafikában? Persze, de abban már a 780G is verhetetlen volt. A tesztet jobban átnézve látszik, hogy az NF750 SLi sok esetben gyorsabb, főleg a perifériakezelésben (HDD, USB). Valamint most már nem lehet elmondani, hogy jobb az AMD chipset fogyasztása, mint az Nforce-é, mert utolérte, sőt!

Persze ez nem azt jelenti, hogy ezzel lehúzom, dehogyis! Ha veszek új alaplapot az X2 vagy Phenom alá, akkor tuti 790GX chipsetes lesz, mert jó ha van CF (bár csak 2x8 vonal, ám PCIe 2.0), és jó a fejlett Phenom támogatás is!

#tarcsad

(#17) Pepe78


Pepe78
senior tag

Várható áráról nem tudtok valamit?????

:R

(#18) Yutani válasza Pepe78 (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Chipsetről beszélünk, nem alaplapról! :D

Azonban a Gigabyte GA-MA790GP-DS4H alaplap 150 USD körül van megjelenéskor, így olyan 23-25k körül lenne jelen árfolyamon. Feljebb nem hinné, mert ott már a Giga 790FX-es lapja van.

Persze lesznek olcsóbb, 20k alatti lapok is, ez a Giga egy extra lap lesz!

#tarcsad

(#19) engusz


engusz
veterán

Örvendetes, hogy most már nem a gyártók döntése lesz alkalmazni a Sideport Memory adta lehetőségeket.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) Oliverda válasza Yutani (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

"...az NF750 SLi sok esetben gyorsabb, főleg a perifériakezelésben (HDD, USB)."

Érdekes lenne ha az újabb SB750 gyengébb lenne mint az SB600/700. [link] Illetve azt sem ár szemelőtt tartani hogy ezek (a fogyasztás is) nem csak a chipseten hanem magán az alaplapon(BIOS-on) is múlnak. Tehát én azért még megvárnék ennek a kijelentésnek a tényként való kezelésével pár tesztet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) cizoe


cizoe
őstag

Azért nem akármi, hogy ezen az igp-n a cod4 HIGH-on 1024ben majdnemhogy folyamatos képet ad...

A HL2 ep2 pedig tökéletesen játszható highon...

Grat AMD!

(#22) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Kiváló ez ha momdom. Ha valaki meg akar dobni egy ilyennel privizzen. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) bnss


bnss
veterán

Ebben a topicban olvasható néhány infó az eddigi ilyen chipsettel szerelt lapokról.

Nem rossz a teljesítmény így első ránézésre, egy kellemes árcédulával - ahogy 780G esetében is volt/van - igencsak jó választás.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#24) dokar válasza Yutani (#16) üzenetére


dokar
addikt

Valamint most már nem lehet elmondani, hogy jobb az AMD chipset fogyasztása, mint az Nforce-é, mert utolérte, sőt!

"The 790GX is running not only a much faster integrated graphics component, but also an onboard 128MB performance cache. "

extra - SEXRay

(#25) CPT.Pirk válasza cizoe (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áhh elnéztem, rosszra válaszoltam. Mindegy, képeket már hagyom itt.




Nevezhetőek az eredmények meggyőzőnek! :C

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) Oliverda


Oliverda
félisten

The AMD 790GX Chipset Arrives - Asus M3A78-T Motherboard

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Yutani válasza dokar (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jó, az a többször mért 6 watt különbség legyen a sideport memory meg a gyorsabb IGP számlájára írva. És akkor egál. :)

Igazából a fogyasztás irreleváns, mert aki a HTPC-be akar ilyen képességű chipsetet, nincs más választása: az Nvidia egyáltalán nem tud felmutatni ilyen képességű lapkakészletet, a 780G meg hiába fogyaszt kevesebbet, lassabb és gyengébb képességű.

Én mindenképpen játékos gépbe raknám a 790GX-et, ott meg nem számít a fogyasztás (egy X2 6400+ esetén képmutatás lenne az alacsony fogyasztást emlegetni...).

Részemről ennyi, felesleges tovább ragozni.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#28) shtml válasza Oliverda (#26) üzenetére


shtml
őstag

Átfutottam, nem rossz lap, kár, hogy Asusék ismét spóroltak, lehagyták a DisplayPortot. Sebaj, majd a Gigabyte ráteszi azt is.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Hahha, AMD rendesen odacsap a többi gyártónak, csak így tovább ;]
Öröm látni megjelenni ezeket a lapokat, remélem v.mi komolyabb procit is kitalálnak bele hamarosan, aztán akkor végre rendesen odacsapnak az intelnek.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#30) TomBoy1986 válasza Raymond (#7) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Kegyetlen erős lett ez a 790GX. Nincs igazából ellenfele.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#31) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Marha jó lett ez a cucc. Aki játékra is alkalmas HTPC-t akar, az elgondolkodhat ezen. AMD über alles :)

(#32) Gyuri27 válasza Yutani (#27) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi gyengébb minél? Az nv többet zabál, melegszik és kb így tud ugyanannyit mint az amd 780g. Akkor még a 790gx-ről nem beszéltünk sideportal és annélkül ill a 780 sideportos verziójárol se.

Amd - Radeon - Ryzen

(#33) Khan13


Khan13
senior tag

Ilyen chipseteknél elgondolkodok hogy talán jobb lenne AMD-re váltani... de kíváncsi vagyok mit ad ki az nvidia Intel alá aug. végén, illetve amiket kiad, mit fognak teljesíteni.

(#34) g@bo


g@bo
nagyúr

wá... még a végén az ati jó vétel volt...

(#35) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Szerintem aki HTPC-t epit az varjon meg egy par honapot, igazan erdekes dolgok jonnek, pl Atom uj chipsettel, de ez a 790-es chipset se rossz, kivancsi vagyok a fogyasztasara.

Egyebkent a 780-as is van 128MB memoriaval, errol nem tudtok tesztet?

http://www.jwele.com/motherboard_detail.php?407

(#36) Raymond válasza adriankoooo (#35) üzenetére


Raymond
félisten

A techreport-os cikkben ott vannak fogyasztasi adatokk is. Terheles alatt 200W egy Phenom 9850-el, tehat egy kisebb Brisbane-el ebbol kb. 100-at leszamithatsz es megvan az hogy mennyi az annyi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) Simi2000


Simi2000
tag

Hajrá AMD!

Csak így tovább

:))

(#38) csongi


csongi
veterán

Most már csak egy kicsi hijányzik hogy egy jó ipg rákerüljön egy teljes értékű CF vagy CFX lapra. Remélem a következő chip már tudni fogja..Akkor lesz átütő ereje. Mondjuk 3db HD4850 és cendben ott lapúl egy ipg. Még a gamer gépek nagy része is többet megy üresjártaba mint ful terhelés alatt. nem kevés hőtermelést áramfogyasztást lehet megspórolni. Tudom most jön majd az hogy aki játszani akar azt nem érdekli a fogyasztás. Ez globális dolog és nem a felhasználó oldaláról kell nézni. És ezt kívánja a fejlődés iránya.)
Csak így tovább. A x1250-el nagyon meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#39) borsi válasza adriankoooo (#35) üzenetére


borsi
tag

J&W 780UVD

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#40) Ayg0 válasza csongi (#38) üzenetére


Ayg0
senior tag

Mire eljutunk oda, hogy piacra kerül egy ilyen chipset is, addigra már low-mid profilos VGA lesz a HD4850... :)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#41) kircipeti


kircipeti
senior tag

Egy ilyem IGP hol van egy 7600GT-hez kepest?

(#42) Oliverda válasza kircipeti (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

A 6600GT alatt van valamivel. Esetleg az IGP-t 1GHz fölé húzva 667MHz-es sideport beállítással elérheti a 6600GT szintjét.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) Oliverda


Oliverda
félisten

Biostar 790GX $99.99 :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Ayg0 válasza Oliverda (#43) üzenetére


Ayg0
senior tag

4 fázis és 4 pines tápcsati (ezt se különösebben szeretnék a phenomok :) ), nincs hűtés a MOSFETekre... Giga már itt jobb választás szvsz.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#45) greatchaos


greatchaos
addikt

végre azokat is kezdik látni a nagy gyártók, akik nem igazán játszanak, de ha kell low, min-be azért ki lehessen próbálni a dolgokat...

TETSZETT:R

(#46) marcee


marcee
addikt

Biztos az hogy DDR3 ram-ot is kezel? Az ábra szerint "csak" DDR2-t!

\m/

(#47) greatchaos válasza marcee (#46) üzenetére


greatchaos
addikt

a dedikált ram lehet ddr2 vagy ddr3

(#48) Chaser válasza sgergi (#2) üzenetére


Chaser
titán

Most dobott ki az intel egy miniITX lapot, ráadásul nem integrált proccal, olyat teszel bele amilyet akarsz, a 780g-hez hasonló HW-s videogyorsítással, DVI, HDMI, minden földi jóság, ha már HTPC akkor sztem miniITX, AMD-ből meg az ilyen lpok qrv@ drágák :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Komplikato válasza Chaser (#48) üzenetére


Komplikato
veterán

J&W Minix 780G? Mondjuk nem olcsó, de ... egy G45 ITX se lesz az.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) Yutani válasza Chaser (#48) üzenetére


Yutani
nagyúr

...Intel... miniATX... 780g-hez hasonló...

A hasonlóság abban kimerül, hogy monitort lehet dugni az alaplapra. Hol van egy ócska Intel integrált szutyok egy AMD 780G-hez? Még az NV IGP-t sem éri utol sehol az Intel vacka, nemhogy az AMD megoldását.

Wake up, Mr. Freeman, wake up!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.