Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Kétezret pont megér.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Itt egy S betűvel több lett.
"Sszerencsére nem kérnek túl nagy felárat ezen tulajdonságért, valamint a plusz 100 MHz-ért."

Én már rágota nézegetem ezt a procit,és elég sokat esett az ára az utobbi időben. 40k körül volt nemrég még most ahogy a cikkben is szerepel 33k ért vesztegetik.
Egy kérdésem lenne.Ezek a processzorok kizárolag Fm-1 tokozásu lapokba mennek csak bele?
Elvesztem a foglalatok sűrűjébe. :)

Illetve az am3 felfogatású hűtők erre is komatibilisek?

[ Szerkesztve ]

(#3) clippy


clippy
tag

Azt hiszem ezek a tesztek is valahol bizonyítják, hogy az AMD nem túl sikeresnek találta ezt a sorozatot, és ha jól tudom a trinity APU FM2 tokozással jön..új rendszer új alaplap és talán jobb teljesítmény.. noteszgépekben lehet nagyon tarol a Llano de pc-ben az igazi áttörést még úgy érzem nem hozta.. az Intel az erős procival még mindig jobban tudja ellensúlyozni a "IGP" számításokat..vagy még mindig olyan teszteket futtatnak amibe az "igp" nem tud beleszólni.. :F :F .. még mindig az intel féle "nyers erő" a domináns? :F

(#4) Dyno válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Dyno
veterán

Csak FM1-el kompatibilisek, AM3-as hűtők felmennek az FM1-re is.

(#3) clippy: Nekem sokakkal ellentétben, szimpi a Liano, Athlon II-t azonos órajelen verik, emellett olcsó plusz van benne egy erős IGP, sőt ugye vannak a letiltott IGP-s darabok, az Athlon 6X1-sek, amik baromi olcsóak, akár más vonalon is érvéneysülhetne, de sokakat vissza tart az hogy az FM1 már nem sokáig él, ez zavar az egészben, nem értem miért kell a Trinity alá másik foglalat, szerintem az AMD ezzel sokat veszít. Tudom ez nem idevág, de engem ez szomorít el.

(#5) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nekem is tetszett. Nem sikerült olyan rosszul ez az A8.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Tesztkörnyezetnél 2120K-t írtatok. Kezdtem örülni, hogy lemaradtam vmiről és létezik...

(#7) tombar válasza clippy (#3) üzenetére


tombar
senior tag

a Llano szerintem egész kellemes. eltekintve a relatív cpu teljesítménytől, ami köztudottan átlag felhasználásra (játék+tömörítés) bőven elég. itt az igp-n van a hangsúly, illetve a mobili piacon.
am egy 6670nel dual graphics módban kispénzű ember lazán játszadozhat, akár húzó nevekkel is kis-közepes kompromisszumokkal.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#8) V.Dave


V.Dave
senior tag

még azt sszívesen megnéztem volna hogy dedikált vga nélkül hogy fogasztanak a corei3 meg 3870k

Xiaomi mi 8 6/128

(#9) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Jó kis proci az A8, 30 ezret szerintem simán megér. Kellemes a teljesítménye is és a fogyasztása sem rossz, főleg üresjáratban.
6670-et mellécsapva kész is casual gamer pc. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) clippy


clippy
tag

Okok.. elismerem az érveiteket.. de a tesztek (akár szintetikus, akár játék, vagy "üzleti") felhasználású, számomra nem igazán meggyőzőek.. tényleg olyan, mint ha az intel "nyers" ereje dominálna, és az AMD hiába veti be a számításokba az igp-t, valahogy nem sikerül behoznia..lehet, hogy még a teszt programok nem támogatják az igp számításokat? :F :F
Ezzel az erővel sima AMD Phenom "bulldozer" procit választhatnék mert az is nagyobb teljesítményre képes igp nélkül...és AM3 foglalatban..én naív ha új tokozásra gondolok akkor nagyobb teljesítményre számítok mint a régi.. holott most pont az ellenkezője állt elő...lásd teszteket..

[ Szerkesztve ]

(#11) schawo válasza clippy (#10) üzenetére


schawo
titán

milyen számításokra gondolsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) Abu85 válasza clippy (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pár tesztprogramunk támogatja, de ez csak a Llano sajátja. Nem tudnánk mihez mérni, mert az SB már nem támogatja. Ezért kikapcsoljuk még, hiszen az összehasonlítás körte az almához szintű lenne. Ha itt lesz az Ivy Bridge, akkor ezeket is megnézzük, mert végre az Intel is képes lesz erre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) stratova


stratova
veterán

Köszönet a tesztért. Kellemes HTPC alap lehetne, úgy hogy ha kell oda tud lépni. A memória limitációhoz elég megnézni egy-egy HD 5570 DDR3 vs. 5570 GDDR5 vagy 5670 Ultimate vs. 5670 GDDR5 eredményt (már 1280x1024-es felbontásnál látszik a különbség, ami viszonylag közel van az 1600x900-hoz). Hiányzik ide az az 50-60 GB/s. Utóbbi kártya OC eredménye jó képet ad arról, mit tudna 6550D ha rendesen kiszolgálná a RAM.

[ Szerkesztve ]

(#14) Déta


Déta
tag

"...még valamikor 2011 július közepén gurulhatott le a gyártósorról, ami már meglehetősen régen volt."
Ez a mondatot nem igazán értem... :F
Illetve érteni értem, csak fel nem foghatom. :U

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#15) solfilo válasza clippy (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Az IGP még nincs rendesen kihasználva, sőt. Ellenben az APU jövőálló, szóval idővel, ahogy terjednek majd az ilyen programok, javulni fog a teljesítménye.

Egyébként meg nyers erőben sincsen gond. Egy i3 az emberek 90%-ának mindenre elég, ahogyan ez az A8-as is. A fogyasztás is rengeteg javult Phenom-okhoz képest, az üresjárati, alacsony terheléses értékek nagyon meggyőzőek (legtöbb embernél így megy a gép, nem fullra hajtva)

Kár, hogy egy ilyen "régi" példányt fogtatok ki, gondolom július óta csak javult valamennyit a gyártás minősége.

mod: hopsz, egy kicsit lemaradtam. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16) clippy válasza Abu85 (#12) üzenetére


clippy
tag

Abu85 :R :R tisztelettel elfogadom az érveidet.. de most mint laikus belegondolok..a phenom jobban teljesített mint a A3570.. előfordulhat, hogy az Ivy is gyengébb lesz hasonló tesztekben mint a Sandy?.. most komolyan.. nem látomaz igazi számítási fejlődést a sima CPU és APU között. :F :F :R :R

(#17) schawo válasza stratova (#13) üzenetére


schawo
titán

Ezért reménytelen, és marad is reménytelen minden IGP, amíg nem veszik komolyan a problémát.

(#16) clippy Nem értem a problémádat. A Phenomok helyett nem ez van, hanem a Bulldozer.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) MongolZ válasza Abu85 (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Persze, okés, érthető, hogy nincs ellenfél. De szvsz mégiscsak kellene tesztelni ezekkel a programokkal, hogy az emberek lássák, mégis, hol jön ki ezeknek az APU-knak az ereje, mert az emberek nagyrésze csak azt látja, hogy az Intel CPU-ban jobb, GPU-ban kevésbé, de hát az egyelőre nem mozgat meg sokmindenkit. Pont mint APU nincs letesztelve a prockó, márpedig akárhogy is nézem, ez lenne a lényege.

Látod, erről beszélek: (#16) clippy
Egy szakmai oldal rendszeres látogatója nem egészen érti, hogy mégis mire való ez az APU, hát akkor egy egységátmérőjű felhasználó? Néhány tesztprogram sokat dobna az APU-k megítélésén.

[ Szerkesztve ]

(#19) ExtremeClock válasza csucsbicep (#6) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Link se jó alatta.

(#20) Anfänger válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Anfänger
őstag

"Ott egy S betüvel több lett!"
Ès TE a régóta szót rágota-nak írod!? :F
:D :DD :D

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#21) Abu85 válasza clippy (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az CPU és az APU között akkor lehet látni a tényleges fejlődést, ha olyan tesztprogramokat használunk, amelyek támogatják az OpenCL, vagy a DirectCompute alapú feldolgozást. Ilyen egyébként a Sony Vegas Pro 10.0e és a CyberLink PowerDirector 9 az aktuális tesztcsomagból, csak ezeket nem tudjuk mihez mérni. A Llano képest ezeket az IGP erejével futtatni, de a tesztben szereplő termékek közül semelyik másik nem, így ott állna az eredmény önmagában. Majd az Ivy Bridge tudni fogja, így lesz mihez hasonlítani. Van már úgy jó 50 alkalmazás, ami közül majd válogathatunk az új tesztcsomagban. Majd bevetünk párat.

(#18) MongolZ: Ez egyfelől igaz, mert meg lehetne nézni, de nehéz lenne összehasonlítani alma-alma szempont alapján. Mindenesetre a termék marad, szóval lehet belőle majd később még tesztet csinálni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) clippy válasza schawo (#17) üzenetére


clippy
tag

Bocsi.. úgy látom nem érted.. ha ebben a tesztben is a "phenom" jobban teljesít a bullról nem is beszélve akkor pont ez a gondom.. olyan érzésem van mint ha az AMD 2 lépést visszalépett volna.. a régi AM3 rendszer nagyobb "teljesítményre" képes mint az újabb FM1.. ezek után tényleg kíváncsi vagyok a trinity FM2-re..

(#23) clippy válasza Abu85 (#21) üzenetére


clippy
tag

:R :R ok.. valahogy erre gondoltam.. és írtam is, hogy talán eme programok nem is támogatják az "APU" tényleges számítási tudását.. viszont akkor teljesen felesleges ilyen teszteket megosztani hisz a "magyar paraszt" aszondja.. jójaza fenom.. ócsóbb is az ajemhármas mint az efemegy..és ha az eredményeket nézzük tök igaza van..most hiába beszélsz likat a hasába, hogy még nem nagyon van olyan progi ami a tényleges teljesítményét tudná mérni, ill. nincs az intelnek hasonló procija amivel összelehetne hasonlítani, csak a számokat fogja nézni.. fuuu a PhenomII xxx leverte az új AMD procit.. pont.. :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#24) stratova válasza clippy (#22) üzenetére


stratova
veterán

Más szegmensbe tartozik. AM3 féle Phenom II utóda a Bulldozer lassan Piledriver. Llanoé pedig Trinity. Llano CPU-részről egy kipofozott Athlon II megnövelt L2 cache-sel, ami kapott egy HD 5550-5570 szintű GPU-t. Utóbbit esetenként kooperatív munkára is tudja fogni APU lévén.
Alma, körte.
Megelőztek:]

[ Szerkesztve ]

(#25) clippy válasza stratova (#24) üzenetére


clippy
tag

:R :R okok ezt mind elismerem.. de akkor nem kell olyan teszt ahol az "almát a körtével" hasonlítjuk össze.. ezért számomra zavaros ez a teszt.. tejesen más technológiát hasonlítanak össze olyan progikkal amik az új "technológiát" nem is támogaják...
ezzel az erővel hasonlítsunk össze egy sztereó és egy 5.1-es rendszert.. tök más az egész...főleg akkor ha a "filmek" 98%-a csak a sztereó minőségben van és a többi 5.1-ben..sztereón az új rendszer 1-1 oldala szinte nem is hallható annyira halk a többi meg üvölt.. ergo azt mondod szar a hangminőség...holott csak nincs olyan rendszered és programod ami támogatná...valóban.. alma, körte.. :R :R

(#26) kzkz


kzkz
őstag

"Azt természetesen most is el kell mondanunk, hogy Full HD-hoz és a fölé az esetek döntő többségében erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."
Mi van még a FullHD fölött?

Amúgy FM1-es platformból lehet legolcsóbban összedobni egy gépet, aminek az alaplapja full felszerelt (6 sata, usb3), és proci ügyileg ugyanúgy teljesít, mint egy másik platform, és integrált VGA-s (amiben viszont a legjobb is).

Nade már idén jön az FM2, tehát ha most vesz az ember egy FM1-es gépet, akkor azt csak egyben tudja eladni, a bővítésnek lőttek.

És rengeteg a szívás FM1-nél az alaplap + memória + tuning fronton, úgy látom ezzel a tesztnél is szembesültek.
Nálam egy Asus F1A75-M Pro-ban a 2133-as GEIL memória 1333-nál gyorsabban nem volt hajlandó elindulni, ugyanebben a lapban a Kingmax 1600-as ram, meg egyáltalán nem ment!
Ezzel szemben Asrock A75M-HVS-ben mindkét ram ment, de max 1600-on.
Gigabyte D2H végű lapjában a GEIL ment 1866-on is, de feljebb nem.
A procim a tesztben szereplő 3870K volt, de 3650-nel is próbáltam.

Több hetet szívtam velük, rengeteg ki-beszerelés, utazás, bolti ügyintézés, ram-cserélgetés, végül úgy döntöttem elég egy FM1-es gép otthon, a másik már nem ilyen lett, idén többet nem akarok szerelni semmit :)

(#27) Ribi válasza Abu85 (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

De azért ugye érted mit szeretne.
Olyan tesztet sem lehet csinálni, hogy X filmet lerendereled ezzel x progival, majd APU-val is. Hiába más módon csinálják, van vesz egy dobozt és nyomkodja. Baromira nem érdekli hogy hogyan és mi történik, csak szeretné tudni, hogy perpill ha ilyen cpu-t vesz, akkor azzal mit lehet kezdeni. A teszt viszont baromira nem mutatja ezt meg. Le van tiltva úgymond a lényege, ami miatt APU szegény. Hiába alma körte, gyömülcs gyömülcs mind2 és van aki ezt szereti van aki azt.

kzkz: "Mi van még a FullHD fölött?" Hát a 2560 meg ugye a több monitoros rendszerek.

[ Szerkesztve ]

(#28) schawo válasza Ribi (#27) üzenetére


schawo
titán

Más lesz a végeredmény, nem lehet őket összehasonlítani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) clippy válasza Ribi (#27) üzenetére


clippy
tag

Pontosan ezt mondom.. köszi :R :R :R

(#30) clippy válasza schawo (#28) üzenetére


clippy
tag

akkor miért lett ez a teszt? ha a szavaiddal élve "nem lehet őket összehasonlítani"?? pont ez a problémám.. :R
ezzel az erővel hasonlítsunk össze egy trabantot egy mercedesszel.. mindkettőnek van 4 kereke kormánya motorja stb.. más kategória mindenben..

[ Szerkesztve ]

(#31) stratova válasza clippy (#25) üzenetére


stratova
veterán

Felsorolás szintjén jól mutatnak a programok, amikben hasznosul az APU, de véleményem szerint akkor terjednek majd el igazán, amikor betoppan Ivy is. Alma körte összevetésre házon belül ez a teszt nyújt még némi betekintést.
Ezen felül azoknak jön még jól egy ilyen APU, akik kis helyre szeretnének moderált fogyasztású rendszert, alkalmanként szükségük van komolyabb CPU erőre és koca játékosok ezért nem tervezik diszkrét grafikus kártya használatát. Például egy ilyen rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#32) Sanya


Sanya
nagyúr

a 3850 és 3870 között bruttó 2000 forint különbség van, amely számomra a 3870 felé döntené a mérleg nyelvét.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) vanhalen válasza clippy (#22) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Bocsi.. úgy látom nem érted.. ha ebben a tesztben is a "phenom" jobban teljesít a bullról nem is beszélve akkor pont ez a gondom.. olyan érzésem van mint ha az AMD 2 lépést visszalépett volna.. a régi AM3 rendszer nagyobb "teljesítményre" képes mint az újabb FM1.. ezek után tényleg kíváncsi vagyok a trinity FM2-re.."

Bocsi, de nem bírom szó nélkül megállni :DDD

Naszóval, egy dolgot érdemes tisztázni: a Llano külön kategória.
Nem egyenesági leszármazottja az athlon-athlonXp-athlon64-athlon64-x2-Phenom-phenom2 ésatöbbinek.
Az elsődleges hangsúly az IGP-n, az IGP "új" soi gyártástechnológiáján meg a heterogén programozhatóságán van, meg azon, hogy legyen egy elfogadható teljesítményű "APU"-juk is a bobcat-en kívül, amit amúgyis csak az atom ellenfelének szántak és a fogyasztásra megy rá, meg más eszközökbe szánták.

Felfogható egy tesztprocesszornak is amit (szerintem) csak azért tolták a pofánkba "idejekorán" mert az Intel a 2006-os állításaival ellentétben mégiscsak CPU-ba integrált IGP-s cuccokra erősített a későbbiekben, sőt most már ők is "APU"-ban látják a jövőt.

Az AMD-nek is elő kellett rukkolnia valami ütőssel, ha már egyszer ők dobták fel az egész CPU-IGP/APU témát és ha az Intel nem is teljesen egyenrangú IGP-kkel állt elő, de azért mégiscsak virít mobil fronton (vagyis annyira mégsem tré, hogy ne lehessen használni, sőt/lásd Macbook Air/ultrabook erőltetés)

Az, hogy FM1 rövid életű, meg az, hogy az IGP mellé sebtiben belepakoltak egy athlon2-őt kb. erről szól, hogy LEGYEN és megmutassa, milyen alapokról, milyen képességekkel indul az egész heterogén APU cucca AMD-nek. Addigis mobil fronton virítanak vele (amennyire a GF tesztüzemének kihozatali aránya engedi) amire BŐVEN jó és amúgyis a mobil szegmens évek óta kiszorítva az asztalit, hamarabb és több profitot termel a számukra, hamarabb megtérülnek a fejlesztésbe ölt dollárok.

Később majd jönnek az "igazi" APU-ik a trinity a consumer piac fősodrába, a piledriver meg a profi szegmensbe (gondolom én, aztán lehet kevés volt a KV? :DDD )

Addigis AMD nyert egy évet, a programozók kísérletezgethetnek az új (szerintem félkész, de azért már hasznos) Llano/bulldozer pároson az új SDK-ikkal, meg készít(gethet)ik azokat a progikat, amik MAJD a valódi heterogén éra kezdetén ténylegesen kihasználhatóvá teszik ezeket az APU-kat.

Mi meg élvezhetjük addig is a fejleményeket/híradásokat és néha a felemás összehasonlító teszteket, mert az Intel még nem állt elő "igazi" APU-val (körte-alma ahogy abu mondaná)

[ Szerkesztve ]

(#34) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok!
Valakinek esetleg nincs infója hogy menyi feszt lehet adni a NB vagyis északi hídnak hogy ne károsodjon? Most +02V -nál tartok.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) MongolZ válasza Ribi (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Így van! Egy teszt, ahol a Phenom II mint CPU, ahol i3/i5/stb, mint CPU. és Llano mint APU. Nem érdekelnek a struktúrális különbségek, az eredmény a fontos.

schawo: Persze, hogy más lesz a végeredmény! Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire! Ha már egyszer heterogénen programozható, akkor lássuk a medvét! Nem is értem, hogy eddig miért nem készült ilyen teszt a ph oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#36) vanhalen válasza atti_2010 (#34) üzenetére


vanhalen
senior tag

Aztat nemtom, viszont 32 atom távolságra vannak a "huzalok" szóval csak óvatosan :DD

(#37) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha csak a mobil piacot és az igp-t nézzük, nem rossz.

(#38) drkbl válasza Abu85 (#21) üzenetére


drkbl
őstag

Esetleg hozzáfűzni a teszthez ugyanazon feladat APU támogatású eredményét? Hiszen lehet, hogy egy Sony Vegas Pro felhasználónak a feladatára sokkal jobban megérné az APU, mint az a félkarú tesztből következik.

(#39) clippy válasza vanhalen (#33) üzenetére


clippy
tag

:R :R okok.. de akkor "csak azért tolták a pofánkba "idejekorán"", hogy legyen valami új? kicsit olyan mint a HD-DVD kontra Blue-Ray ?oszt majd idővel kiderül, hogy melyik lesz a befutó? az FM1 nem lett befutó.. a köv CPU-APU már FM2-es.. fél év-egy év mulva jön az FM3 vagy GK1-es? tenyleg elhiszem, hogy új a technológia.. azt is értem, hogy a jelenleg használt progik nem támogatják.. de könyörgöm.. akkor miért kell olyan "procikat" összehasonlítani ami külön műfaj? főleg, ha az új technológiát szinte utolsó helyre hozza? :F :F :W

(#40) MongolZ válasza drkbl (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Na, csak kibújik a szög a zsákból, hogy nem csak én vágyom ezekre az eredményekre.

(#41) vanhalen válasza MongolZ (#40) üzenetére


vanhalen
senior tag

Szerintem is baromi jó 5let.. hiánypótló is lenne egy ilyen "kiegészítés" én pl. marhára híváncsi vagyok rálya :K

(#42) MongolZ válasza vanhalen (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

Igen, drkbl fogalmazta meg jól. Valószínűleg szemléletet kell váltani és nem CPU-t a CPU-val, IGP-t az IGP-vel kell összehasonlítani, hanem feladatmegoldást a feladatmegoldással.

Na az ilyen és hasonló gondolatok után nem szokott történni semmi.

(#43) echterion


echterion
nagyúr

Hm, lecserélni nem éri meg, de akinek 3850-esre fájt a foga, annak inkább ez.

Egy kérdésem lenne a cikkíróhoz is: amikor csak a szorzó lett emelve tuningkor, alaphelyzetben működtek az energiagazdálkodási lehetőségek?

**********

(#44) Silentfrog válasza Anfänger (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én ezért nem irok cikket! A leütésekben lévő hibát ráfogom a rossz billentyűzetre! :DDD

Az lehet körülbelülre tudni,hogy a 3870k igp része milyen videokártyának felel meg körülbelül?
Hd4670 szintre tippelek de nem tudom biztosra.

[ Szerkesztve ]

(#45) vanhalen válasza clippy (#39) üzenetére


vanhalen
senior tag

"okok.. de akkor "csak azért tolták a pofánkba "idejekorán"", hogy legyen valami új? kicsit olyan mint a HD-DVD kontra Blue-Ray ?oszt majd idővel kiderül, hogy melyik lesz a befutó? az FM1 nem lett befutó.. a köv CPU-APU már FM2-es.. fél év-egy év mulva jön az FM3 vagy GK1-es? tenyleg elhiszem, hogy új a technológia.. azt is értem, hogy a jelenleg használt progik nem támogatják.. de könyörgöm.. akkor miért kell olyan "procikat" összehasonlítani ami külön műfaj? főleg, ha az új technológiát szinte utolsó helyre hozza?"

Azért tolták mert a részvényesek felé is kell virítani és folyamatosan lebegtetni az AMD nevet (olyan ez, mint a reklám) amúgy meg van egy verseny még mindig Intel és AMD között, ami még valamikor a 90-es évek vége felé kezdődött azzal, hogy "ki éri el a gigahertz-et elsőként"

A legtöbb embernek, aki pc-t használ, foggalma nincs arról, hogy mi dolgozik a gépében.
A szlogeneket, az eladó ajánlását, meg a színeket nézi a logókkal és pár, egyénenként eltérő szubjektív dolgot (pl. "olllyan kis cukiii")

A "legyen valami új" annyiból helytálló, hogy a brazos (egyébként nagyon jó! de..) herélt APU-ján kívül kellett egy teljes(ebb) értékű erősebb cucc. Igazából senki nem járt rosszul szerintem vele, talán csak a GloFo. Ne mondd, hogy egy átlagos igényt nem elégít ki egy Llano-s laptop. Sőt, elég szépen futtatja a játékokat is, amire előtte brutál "gémer" laptopok voltak csak képesek horribilis árakon, most meg megveheted elég jó áron. Szóval nem "csak azért, mert új" mi is profitálunk belőle.

Meg mondom ott van az a pár millió programozó, akik addigis csiszolgathatnak. Meg a nevet is köztudatban kell tartani/lebegtetni. Egy új termékcsaládot nem könnyű bevezetni egy már viszonylag lefedett piacon. De ha már egyszer beégetted a "köztudatba" akkor kiirtani is nehezebb (lásd Atom :DDD )

A HDTV kontra Blue-Ray párhuzam azért nem jó, mert ott SZABVÁNYOK versenyeztek egymással, hogy a gyártók melyik mellé állnak. Az Intel és AMD APU-i ugyanazokat a rétegeket/szabványokat használják majd OpenCL/directCompute pölö. A kivitelezés más bennük, de ez a rész azonos pár kivétellel, amiben még konkurrálnak egymással.

FM2 nyilván nem véletlen váltja FM1-et. Meg mernék esküdni (az AMD évtizedes gyakorlatát és hozzáállását figyelembe véve) hogy nem a vevőkkel való kitolás volt a céljuk, hanem tényleg valami technikai dolog állhat a háttérben, ami szükségessé teszi.
Ők, ha csak tehetik, nem szívesen váltanak foglalatot, kinyújtják a foglalataik életciklusát, ameddig csak lehet és igyekeznek a régebbieket is valahogy támogatni az új procijaik megjelenésekor úgy vettem észre.

A "jelenleg használt progik nem támogatják" ez nem teljesen igaz, mert ott vannak pl. a HD tartalmak meg a webböngészők flash directWrite meg hasonló tartalmainak a hardveres gyorsítása. A Llano ilyen szempontból eléggé fejlett, nem tudom, a későbbi trinity mennyivel lesz fejlettebb ezen a téren, de Llano már most is minden igényt kiszolgál ezen a téren, ami jelenleg, vagy a közeljövőben felmerülhet. Ezen kívül kérdés (amire én is kíváncsi lettem volna de a tesztbe sajnos nem került bele, hogy) az a pár videovágó meg egyéb progi, amik már kihasználhatnák a Llano előnyeit mit virítanak Llano-val karöltve.

Összegzésként: a Llano egy köztes megoldás a régebbi CPU és a még (szerintem) félkész jövőbeni APU-k közt, de már most is elég jól teljesít. Kíváncsian várom milyen lesz a végleges. De addigis a kérdéseidből nekem az jön le, hogy nem múlt el nyom nélkül benned sem a PC-s felfogás, hogy "alaplap/cpu/vga/ram" stb. és melyik gyártó miben alkotott nagyobbat, mit érdemes összeválogatni, melyik téren melyik alkotórész erősebb a konkurenciánál és ehhez hasonlók.

Most mindkét gyártó "platformot" épít a saját technológiáik köré, igyekezve megtartani a legnagyobb kompatibilitást (a ringyózzal, meg a programokkal)

De az egész APU koncepció a köré épül fel, hogy amíg eddig a VGA/IGP pihengetett 2D-ben és csak fogyasztotta az áramot, addig egy APU-ban a grafikus rész ne csak a grafikát számolja, hanem a használt programok kódjainak azt a részét is, ami eddig kizárólag a CPU-t terhelte pedig a graf chipen gyorsabban lefutna és még a CPU is tehermentesítve lenne egyéb feladatokra, vagy pihen és energiát takarít meg stb.
Llano kísérleti jelleggel ezt csinálja, de még nem annyira terjedt el a szoftveres háttér (kb. olyasmi lehet, mint anno a 64bitnél) de már most műxik és amiben a belepakolt (elavult) processzor rész gyengélkedik, arra rásegít a grafikus chip + játszhatsz is ha akarsz.

Pár éve kibújtál volna a bőrödből egy olyan gép láttán, ami ezeket az igényeket egyben kiszolgálja. Most meg azt kérdezik sokan: "de hát a zintel sokkal erősebb minek ez a loserség? Mert más a szempont. Amire kell egy "átlagembernek" arra rendszerint még ez is sok. Amennyivel erősebb Llano-nál mondjuk egy i3-i5 sandy-vel szerelt laptop az meg szerintem annyival kevesebb is annak, aki komoly munkára használná, vagy brutál "munka" gépekhez van szokva szóval..

[ Szerkesztve ]

(#46) atti_2010 válasza echterion (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Működnek persze, habár nem én vagyok az író.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) Geller72


Geller72
veterán

Ehh..kuka.. :( .

(#48) Tidus


Tidus
addikt

Az a kétezer forint amivel drágább az A8-3870 éppen megéri, de semmivel sem ér többet.
Amúgy grat. a teszthez jó lett, a helyesírási hibáktól eltekintve.

(#12) Abu85: "...Ha itt lesz az Ivy Bridge, akkor ezeket is megnézzük, mert végre az Intel is képes lesz erre..."
Rendesen le van maradva az Intel...

(#47) Geller_1972: :C

[ Szerkesztve ]

(#49) atti_2010 válasza echterion (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Még 110Mhz -es Bus frekvencián kinyitott szorzóval is működik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) buherton válasza Abu85 (#21) üzenetére


buherton
őstag

A körte nem tehet arról hogy a másik oldalt még csak alma van... Emiatt pedig a körte tulajdonságait kizárni rasszista dolog, mert hogy neki az almával szemben almának kell lennie. Ez kirekesztés, amit a PH! alapelvei is tiltanak :P .

Kit érdekel hogy melyik mi tud? Az Intel és az AMD legjobb cuccát tesztelitek, akkor teszteljétek is le, de teljes körűen. Felhasználókat nem érdekli, hogy most APU, vagy ANYU van a gépben. Csak menjen.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.