Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] AMD A6-5400K

Hozzászólások

(#51) xAttilax válasza frescho (#31) üzenetére


xAttilax
őstag

kíváncsi leszek az ivy cerka mennyivel lett jobb mint elődje. anno volt egy kis ideig G530-am, játékon kívül mindenre elég volt, egy "otthoni" gépben. alul feszeléssel kísérletezel vele?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#61) pilu85


pilu85
őstag

láttátok volna a sempron140+ hűtőjét, majdnem int egy mackósajt ventivel a tetején. :DD

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#62) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A vitát tekintsük itt és most lezártnak. Köszi!

Everybody lies.

(#63) Sotho


Sotho
őstag

Mi lehet az oka hogy az AIDA cpu tesztjeiben az 1 magos eredmény és a 2 magos között nem 2x különbség van és hogy a photoworx ilyen gyengusz miközben a memóriakezelése a procinak egész jó? A cache?

(#64) frescho válasza xAttilax (#51) üzenetére


frescho
addikt

Nem tudtam, mert a lap nem hagyta. Gyarilag annyira alacsony a fesz, hogy nem is lehetne vele nyerni. Kb. egy het, amig megjelenhet. A grafikonok keszen vannak, fel kell tolteni, szoveget irni. Egy Pentium paros is jo lenne, szivesen osszeeresztenem egy 750K-val oket.

T_Stark: Valoszinuleg az is benne van, hogy igy a TDP limiter nem lep be tuning eseten.

Sotho: Nem C2C kell nezni, mert az alap orajele a regi szerianak sokkal alacsonyabb, a 945-nek pont 20%-al kevesebb, 3GHz. Az modulos szerkezettel azonos tranzisztorszambol, illetve fogyasztasbol erosebbet lehet epiteni. Ez azert kell, hogy helyet szabaditsanak fel az IGP-nek.

A skalazodas a modulok miatt nem aranyos. De az Aida tesztek tenyleg erdekesek. A teszttol is fugg, hogy mennyire parhuzamositottak, illetve mennyire szeretik az uj architecturat.

Ajanlom figyelmedbe a skalazodast 1-4 szal kozott: [link]
Itt pedig az 1 vs. 2 mag/modult: [link]

Nem tokeletes egyik teszt sem, de igy talan lathatod, hogy mire gondolok. Az is hozzatartozik, hogy a modulos felepites meg mindig sokkal jobban viselkedik, mint az Intel fele HT.

dragonfx: Az FM2 teljesitmenye ott vegzodik, ahol az AM3 kezdodik. Ezen a ponton az FM2 jelentosen olcsobb. (Kb. ez az i3 teljesitmenyenek felel meg, ami arban szinten az FX szintejn van, mert a CPU dragabb, a lap olcsobb 1155-hoz.) Ezek melle a procik melle en egy 7770-et tarsitanek, a 7850 mar kicsit sok szerintem, de szivesen kiprobalnam, ha valaki szponzoralja.

FX-4100 25k
750K cca 18.5k

Az alaplapok frontjan is hasonlo a helyzet. Normalis FM2 lap kb. 18k korul kaphato, de egy ajanlhato AM3 ennel 4-5 ezressel dragabb. Sokan nem tudjak, de ez utobbiaknal problemat okoz a tapellato reszleg homerseklete miatti leszabalyozas.

Persze az FM2 csak akkor megoldas, ha ez a teljesitmeny eleg es kesobb sem akarunk tobbet. Bar a hirek szerint lesz upgrade lehetoseg, de ma meg nem egyertelmu, hogy mire es mennyiert.

Findzs: Szimpla eliras, ahogy lesz idom kijavitom.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#65) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Sztem az vegyen ilyet, aki majd értelmes keretek között játszani is akar persze dual graphicsban gondolkozva ha már egyszer költünk full HD-s monitorokra. Teljesítményben is fogja hozni azt a szintet mint amit egy sima proc és erősebb VGA combóra költenénk, de nekünk akkor is DG van!!! :K :B

Öreg vagyok már bohócnak!

(#66) datatomm válasza Yutani (#6) üzenetére


datatomm
tag

Szerintem azt a szintet már hoznia kell. Elvárható. És ez nem a legnagyobb.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#67) frescho válasza ArmanD. (#65) üzenetére


frescho
addikt

A dual graphics szerintem ertelmetlen. Az arabol erosebb rendszer jon ki, mondjuk egy 750K-7770 paros.

https://frescho.hu

(#68) Ga


Ga
tag

Alapos teszt. Jó látni ilyen igényes és irást is vállaló embereket.

Személy szerint viszont nem nagyon értem a Trinity/Llano-hoz való általános hozzáállást (legalábbis az itteni fórumokon).
Két magos OC edition?? Kicsi a hűtő?? 350W-os ATX táp??? (még a jobbik eset)
Az AMD APU ezen környezetben vert helyzetben van.

Nézzük csak, mire van kitalálva:
- ITX méretű ház, szigorúan 6cm alatti magassággal
- paneltáp (120W)
- FullHD TV-re kötve

Adjunk hozzá pl:
- A85 ITX lap
- A10-5700
- LP 1866 RAM

Ebben a környezetben egyszerűen nincs alternativája, amely hozná ugyanazt az általános felhasználási, video és FullHD játék élményt.

A K edition-nek APU esetén nem látom értelmét, akkor már inkább CPU+GPU+ATX+hűtő+stb. A múltkori dVGA/APU teszt is erre világitott rá. Belekerült volna pl az 5700 eredménye, és mindjárt más lett volna a konklúzió.
(az 5700 kvázi az 5800 teljesitményét hozza, 65W-ból...)
A Richland is úgy tűnik erre tart, nem a teljesitmény fog nőni, hanem 45W alá megy a TDP.

Bye,
Ga

[ Szerkesztve ]

(#69) ArtOfTrance


ArtOfTrance
tag

Tetszik a cikk, de sajnos ez is csak azt tudatosítja bennem, hogy ezek az APU-k egészen egyszerüen nem érik meg az árukat, mert amilyen jó a 3D teljesítményük, a CPU rész még mindig kb. a Phenom szintjén van...

(#70) frescho válasza Ga (#68) üzenetére


frescho
addikt

A gondot az okozza, hogy nincs normalis alaplap hozza, vagy ami van ITX meretben, azt dragan merik. Amannyibol kijon egy lap-mem-APU ITX trio, annyibol kijon siman egy nagyobb teljesitmenyu, alacsonyabb fogyasztasu Intel low profil kartyaval.

A full HD jatek elmenyt pedig nem hozza csak regi jatekoknal. EGy Crysis, FC3, BF3 mar 1600x900-nal is szaggat low beallitas mellett. A multimedia kepessegivel meg nincs igazan elorebb, mint egy Ivy Bridge Celeron.

Nem az APU-val, hanem a koritessel es az araval van gond. Az elso az, hogy nincs hozza olcso es normalis lap, memoria. A masodik pedig hogy nem olcsobb a nagyobb nevu konkurencianal.

ArtOfTrance: Aki most akar valtani P4-rol, 939-es Athlonorol, vagy valami hasonlo regebbi vasrol, annak ez is hatalmas elorelepes. A teljesitmenye boven elegendo az atlag embernek.

https://frescho.hu

(#71) ArtOfTrance válasza frescho (#70) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Na meg az is gond, hogy alig van program ami kihasználná a GPU rész erejét. Aztán mire változik a helyzet, ez már rég egy kifutott széria lesz.

Abban egyetértek, hogy az általad említett platformokról ez nagy elörelépés, azt viszont nem értem, hogy az AMD miért nem képes 2009 óta versenyképes architektúrát lerakni az asztalra.

Persze az is benne van a szituban, hogy ök durván feltették az integrációt egy lapra, aztán egyszercsak majd ha szoftverfejlesztök is megtanulnak másképp gondolkodni, hirtelen lehet,hogy még ezek az APU-k is szárnyalni kezdenek...

(#72) frescho válasza ArtOfTrance (#71) üzenetére


frescho
addikt

Ezek szerintem nem kezdenek el szarnyalni. Mire kihasznalnak oket, addigra minimum egy generacioval odebb leszunk es a kozos cimter lesz az alapfeltetel a megfelelo sebessegu mukodeshez. Kb. ahogy az elso 939-es X2-ok. Mire tenyleg kellett a ket mag, addigra mar az AM2+ platformnal jartunk. De ez szigoruan az en velemenyem.

https://frescho.hu

(#73) ArtOfTrance válasza frescho (#72) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Én is ettöl tartok. Az Intel meg csak tömi a zsebeit. Jó nem mondom, hogy nem fogadnám/fogadtam volna el bármelyik i7-et újkorában, csak az a baj ,hogy amíg az AMD nem tud versenybe szállni, addig ök az egymáshoz képest minimális teljesítménytöbblettel bíró CPU-kat is jelentös árkülönbséggel tudják adni, mint ahogy azt teszik is.

Ha ez így megy tovább akkor árat tekintve az pl. i3-hoz képest mondjuk az i5 szinte egy "másik platform" lesz, holott a teljesítménybeli különbség nem olyan hatalmas.

(#74) zoltanz válasza ArtOfTrance (#71) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mértne használnák a GPU-t ki már most? A kritikus alkalmazásokban megoldott: pl képszerkesztés (Photoshop -ban működik), x.264 film enkódolás (Handbrake ugyancsak megy).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#75) Ga válasza frescho (#70) üzenetére


Ga
tag

Azért nem teljesen ugyanarról beszélünk. :)
Egy nettop (~5cm) vagy egy USSF(~6cm) magasságú ITX házba LP kártyát nem lehet belerakni. A 120W-os paneltáp esetén pláne nem fér bele egy dGPU, valószinűleg a majdnem azonos teljesitményt nyújtó 6670 is már kiütné a biztositékot (szó szerint). A PH! teszt alapján több, mint 50%-al többet kér, 150W fölé is mehet.
ld grafikon

100W-os fogyasztási keretbe (paneltáp) beleférő, megközelitő GPU teljesitményt nyújtó alternativák egyszerűen nincsenek Intel vonalon . Van viszont több OEM előre szerelt megoldás, amely mobil platformra épitve (mobil i3/5, mobil GPU) hasonló megoldást tud nyújtani, de bőven notebook árban repkednek, szemben egy ilyen rendszer árával.
Lap - 25-26K
APU - 29-31K (épp mikor hogy áll Ftunk)
RAM - 14-17K
itx ház paneltáppal + külső táppal - 21-24K
SSD igény szerint

Sum 90-100K, Ft árfolyamtól függően.

Hasonló méretű megoldások, PH!-ról:
Mac mini - 200K
Arctic MC101 - 500EUR/150K
Illetve rengeteg, horror árú Atom szutyok.

Itt sajnos nincs versenytársa, és pontosan ezért is "drága", pontosabban ezért nem megy le az ára.
Az Arctic érdekes alternativa lehet, 1,5* teljesitmény 1,5-szeres áron, viszont a Kaverit, ha akarja, sem fogja tudni az ember belepasszitani.

Bye,
Ga

[ Szerkesztve ]

(#76) ArtOfTrance válasza zoltanz (#74) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Nézd, ha kihasználok valamit, akkor az nekem az alkalmazások 70-80%-a. Ha ezt veszem alapul, akkor tömörítésben, super pi-ben stb. stb. (mindenütt ahol jelenleg lemaradnak), durva elönyre kellene szert tegyenek az APU-k, a +200-300 feldolgozóegység miatt, mondjuk egy mezei phenommal szemben.
Te magad is azt írod, hogy a kritikus alkalmazásokban megoldott. Szóval nagyon gyerekcipöben jár még a dolog.

(#77) zoltanz válasza ArtOfTrance (#76) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem vagyok mérnök, sem matematikus. Chip-ek folyamatosan fejlődnek, egyre inkább alkalmasak lesznek általánosabb számítási célokra, most hiába írnának olyan app- okat a többséggel nem lenne hatékony. Azért írtam kritikust mert ezeket a feladatokat pl képszerkesztés cpu-ból már nem lehet sokkal jobban gyorsítani. Az x.264 enkódolás meg erőforrás igényes, ezek fekszenek a mai Gpu-knak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#78) frescho válasza Ga (#75) üzenetére


frescho
addikt

.A jelenleg elerheto legerosebb alacsony fogyasztasu APU az 5700-as. Multimediaban egy hasonlo aru i3-mal kb. egyenerteku, mind a ketto tamogatja a filemk dekodolasat stb. Jatekra mar jobb az 5700-as, sajnos egy full HD TV-hez keves az IGP teljesitmenye, de 720p-ben elvisz szinte mindent. Ez nekem keves, kakor adnek ki ennyi pezt egy APU-ert, ha minimum egy 7750 tudasat hozna. Remelem a Kaveri vegre tudni fogja ezt.

https://frescho.hu

(#79) Ribi


Ribi
nagyúr

Szegény X2-240 fogyasztásával valami nem volt rendben, mert azt a 200-240Wot nem tudja megenni. Ennyit sikerült kicsikarni a mostani konfigomból is. Az pedig kicsit éhesebb jószág. :U

(#80) Findzs válasza frescho (#78) üzenetére


Findzs
addikt

jó de 65w os fogyasztástól nem rossz ez a teljesítmény :K

mire meg kijön a kaveri addigra itt lesznek az új boxok velük az erősebb grafikai tudású játékok amikhez megint erősebb vas kell majd

ha a richland helyett jönne a kaveri, a jelenlegi játékfelhozatal mellett, úgy lenne ütőképes :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#81) frescho válasza Ribi (#79) üzenetére


frescho
addikt

A CPU fogyasztas csak a fele. A tuningolt erteknel meg kapott rendesen feszultseget, hogy stabil maradjon.

Findzs: Az ar fog donteni, hogy megeri-e majd az uj platform. Most pont annyiert adjak, hogy erdemes gondolkozni az Inteleken is.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#82) Ribi válasza frescho (#81) üzenetére


Ribi
nagyúr

De a sima, nem tuningolt tesztnél is 200Wot eszik.
Nekem a 95+150 TDPs gép eszik ennyit, neked meg a 65+80 TDPs. Szóval emiatt mondom, hogy nem kerek.

[ Szerkesztve ]

(#83) frescho válasza Ribi (#82) üzenetére


frescho
addikt

Ennyit mertem. Ha csak a CPU fogyasztast nezed, akkor nincs gond a mert ertekkel.

Hogy mi az oka a GPUs ertekeknek jo kerdes. Mivel semmi extra nem volt a gepre akasztva, ami indokolna a tulfogyasztast. Csak a tap hatasfokara tudok gondolni.

https://frescho.hu

(#84) Ribi válasza frescho (#83) üzenetére


Ribi
nagyúr

Melós gépem pont egy X2-240-es, IGP-vel és ez maxra stressz tesztelve 80Wot evett. Idle 48W.
Csak emiatt mondom, hogy valami nem kerek. Szóval valami kb +25-30Wot hozzádobott. Csak nem volt ennyire rossz a táp. Hétfőn megint lemérem.

[ Szerkesztve ]

(#85) kromatika


kromatika
veterán

jó teszt.köszi.

(#86) mexel


mexel
veterán

Ha az amd oldaláról akarok videókártya drivert leszedni akkor milyen videókártyát kell választani?
Desktop -on belül az APU és az A serie? A 13.2 bétával nincsenek gondok? Vagy elég az előtte lévő 13.1?

(#87) frescho válasza mexel (#86) üzenetére


frescho
addikt

Igen, azt kell letoltened.

Nem tudom, en mindig az utolso stabilt hasznalom.

https://frescho.hu

(#88) mexel válasza frescho (#87) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! A biosfrissítés win alól megy ezeken a lapokon? Nem találtam progit hozzá. Vagy csak dos-os pendrive-os frissítés lehetséges?

(#89) mexel válasza mexel (#88) üzenetére


mexel
veterán

Közben sikerült, megvan az instant flash :) vak voltam, valahogy átsiklottam felette.

(#90) frescho válasza mexel (#89) üzenetére


frescho
addikt

En a BIOS-aloli frissitest preferalom.

https://frescho.hu

(#92) mexel válasza frescho (#90) üzenetére


mexel
veterán

Megtörtént. A proci az valójában hány magos? mindenhol 1 magot írnak a tesztprogik.

(#93) frescho válasza mexel (#92) üzenetére


frescho
addikt

1 modul, ket mag. Windows feladatkezelo hany magot lat?

https://frescho.hu

(#94) mexel válasza frescho (#93) üzenetére


mexel
veterán

Magok 1 és 2 logikai processzor. Win 8.

(#95) frescho válasza mexel (#94) üzenetére


frescho
addikt

1 modul ket maggal. Bar a magok itt kicsit mast jelentenek. De akkor megvan mind :)

https://frescho.hu

(#96) mexel válasza frescho (#95) üzenetére


mexel
veterán

De akkor erre az amd-re is igaz, hogy nem "valós" 2 magos? Szomorú vagyok. Nem olvastam mostanában eléggé utána, valamiért abban a hitben voltam hogy ezek igazi 2 magosak.

(#97) frescho válasza mexel (#96) üzenetére


frescho
addikt

Ket magos, csak nem a klasszikus ertelemben:

[link]

https://frescho.hu

(#98) mexel válasza frescho (#97) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos igen lassúcskának tűnik, már bánom hogy megvettem :( A tesztek alapján azt hittem gyorsabb, de nem adja azt az érzetet amit vártam. Nem vagyok intel fan, de jó pár gépet összeraktam már a 1155-ös procikkal (amd-t kerültem mostanában), és egy g840-850-esnél már érezhető mindenhol a gyorsaság. Egy egyszerű videókártyával nem lett volna sokkal drágább a dolog. Most már ezt is kipróbáltamm az amd az apu miatt adta el a procit nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#99) frescho válasza mexel (#98) üzenetére


frescho
addikt

Egy G850 hatarozottan gyorsabb CPU-ban. AMD-nel az IGP-n a hangsuly.

https://frescho.hu

(#100) mexel válasza frescho (#99) üzenetére


mexel
veterán

Igen, már rájöttem. Sajnos sima használat közben is "érezhető" szerintem a különbség. Nem olyan gördülékeny valahogy a dolog. :) Vagy nem tudom hogyan írjam, a lényeg hogynem csak tesztekben érezni.

(#101) frescho válasza mexel (#100) üzenetére


frescho
addikt

A teszben szereplo G530-as Celeron is erosebb, a Pentium mar tenyleg erezhetoen jobb.

https://frescho.hu

(#102) mexel válasza frescho (#101) üzenetére


mexel
veterán

Igen, olvastam is a tesztedet, amit egyébként köszönök! (én is szeretek tesztelni ithhon, saját részre) Sajnos azt nem gondoltam hogy ennyire érezhető a különbség. Én így úgy érzem, hogy nem éri meg az árát, mert egy olcsó intel+egy olcsó videókártya nem sokkal drágább, de jobb teljesítményt nyújtana. Egy olyan videókártya ami az amd apu teljesítményét hozza szerintem pár ezer ft-ért megvehető. (mondjuk nem tudom mire képes az apu)

[ Szerkesztve ]

(#103) mexel


mexel
veterán

Van egy problémám. Itt leírtam.
közben arra jöttem rá, ha eltávolítom a videókártya drivert akkor semmi gond, ha viszont feltelepítem azonnal előjön a hiba.
Nem találkozott ennél a procinál ilyen problémával valaki? Mert ilyen proci az ami ezt csinálja.

(#104) frescho válasza mexel (#103) üzenetére


frescho
addikt

Oszinten bevallom nincs mas tippem, mint a driverek ujratelepitese. De ezt mar megtetted gondolom teljes torlessel egyutt. Volt XP ala egy driver cleaner program, esetleg azzal erdemes meg nekimenni, az teljesen kigyalulja meg a registrybol is a drivert, majd ujrarakni az utolso tamogatott verziot.

https://frescho.hu

(#105) mexel válasza frescho (#104) üzenetére


mexel
veterán

Sehogy nem jött össze. Mivel kísérletezés előtt acronis-al elmentettem a rendszert, újból megpróbáltam. most a driver cleaner (vagy valami hasonló) progival minden létező drivert leszedtem amit csak lehetett. Nem csak a futókat, hanem azokat is amik még régről maradtak, de használaton kívül voltak.
Minden feltelepült, de amint a vga drivert és smbus drivert telepítem kezdődik a káosz. ha az asrock oldaláról vagy telepítőlemezéről telepítem a drivert akkor egyszerűen nem találja a vga-t. driver felmegy, de olyan mintha ott sem lenne. Ha az amd oldaláról szedem le a legújabbat akkor feltelepül, de hibás lesz. A monitort sem találja utána, nem engedi 60Hz fölé menni, stb. ha elindítok pl egy winampot szétesik a kurzor.
Nem kezdő vagyok, de ez kifogott rajtam. 2 napja ezt csinálom de mindig ugyanaz a vége. Valószínűleg valami rossz abban az xp-ben, de nem jöttem rá mi lehet, főleg hogy minden drivert lepucoltam.
Sajnos ez miatt tele lett a hócipőm az FM2-vel és az apujával, más ati kártyával nem szívtam még így.

(#106) frescho válasza mexel (#105) üzenetére


frescho
addikt

Bar nem tisztem vedeni, ha mas alatt ntiszta installal nem jon elo, akkor ez nem az FM2 hibaja. SM driver nelkul is csinalja ezt?

https://frescho.hu

(#107) mexel válasza frescho (#106) üzenetére


mexel
veterán

Persze, nem az fm2 hibája, csak mégis macerás volt. SM nélkül nem néztem, sajnos erre már nem volt időm.

(#108) frescho válasza mexel (#107) üzenetére


frescho
addikt

Esetleg ebben a forumban probald meg: [link]

https://frescho.hu

(#109) mexel válasza frescho (#108) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!. Közben felraktam egy szűz win 8 64 bit-et, de sajnos valahogy nem igazán stabil a rendszer. Az ati oldaláról leszedem a drivert, de a telepítés végén kiírja hogy nem sikerült tökéletesen telepíteni a drivert. máasnak nincs ilyen gondja?

(#110) zolee33


zolee33
csendes tag

a win 8 szerintem még eggy fostalicska....ez az én véleményem.
win7 64 bit-et használok,A6 5400k 4400-ra huzva 8gb ram,vidinek 2gb van adva.soha semmi gond nem volt vele.
crysis3,batlefield3.....szépen fut,nem szaggat,és persze a rendszer is stabil.
win xp-t utáltam mindig is,mindig behalt valami.win8-at is használtam eggy darabig,de se nem gyorsabb,se semmilyen téren nem hozott semmi olyan extrát amiért megérné rá váltani.
eggy kérdés:
egyáltalán ilyen apu-hoz miért használsz xp-t?teljes directx 11.....stb,az xp semmit se tud kezdeni vele.
driver most az ujj 13.1-es van fenn.ezzel sincs semmi gondom.de lehet csak én vagyok szerencsés... :)

(#111) mexel


mexel
veterán

Már win8 van fent ahogy írtam, de a videókártya drivere az ati oldaláról érdekesen települ. Nem az én gépem, ezért kellett volna a megszokott xp-jét visszatenni a használónak. Most kapott win8-at, majd megszokja :)

(#112) zolee33


zolee33
csendes tag


ennél többet várhatok még ettől a konfigtól?:
asrock fm2A55dgs
A6 5400k
2x4 gb xms3 2000 mhz
........
??????

(#113) frescho válasza zolee33 (#112) üzenetére


frescho
addikt

Eleg szepen megtuningoltad, sokkal tobbet nem erdemes kitaposni belole.

https://frescho.hu

(#114) zolee33 válasza frescho (#113) üzenetére


zolee33
csendes tag

a lap miatt gondolom ennyi a vége a procinak.....
a ramokbol szerettem volna többet kihozni,2000-es és csak 1800-on mennek...,de legalább igy nem melegszik.
még egy kérdésem lenne:érdemes ezt a lapot kicserélnem eggy A75 pro-ra?,és egy 6670-el nyernék valamicskét vagy sokat hozzá tenne a videohoz?
mondjuk a videoval nincs is különösebb bajom,nem játszom nagy grafon...Crysis3,Batlefield3,mostwanted 2012,.....mennek szépen,csak ugye az ember telhetetlen.... :)

(#115) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Az A6-5400K egy giga GA-F2A85XM-HD3 lapban (ez a legolcsóbb HDMI-s lap) mennyire jó netezés, filmnézés, NAS funkciókra? SSD és 4 GB ram is lenne. Gyári hűtőre mennyire lehet számítani FD Core 1000 házban? Kellene nagyobb hűtő, vagy ez is megteszi? Prociba inkább válasszak A6-6400K-t vagy A8-at? Kb. 10k-val több az A8, de az biztosan több, mint elég... :U
Köszi!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#116) frescho válasza ViZion (#115) üzenetére


frescho
addikt

Amit irtal, arra eleg akar az 5300 is, jatekra viszont meg az 5400 sem igazan. A gyari huto nekem nem tetszett, lecsereltem egy hocsoves Phenom vagy FX hutore. Ilyen idoben mar szerintem terhelve zavaro lehet a hangja filmnezes kozben.

https://frescho.hu

(#117) ViZion válasza frescho (#116) üzenetére


ViZion
félisten

:R
FD Core 1000 ház, Xigmatek Loki a kiszemelt. Az úrnak tartós cucc kell, szal. biztosra mennék. Irodai gépet szereltem 5300-al, azért videónál nem is tudom... határeset, nem? Itt nagy TV-re HDMI-n kell a filmeket kirakni, döccenés nélkül. Asrock FM2A85X EXTR.4-M lapot ajánlották, ezen van HDMI, stabil deszkának mondták. Kap 4 GB @1600 ramot. agyaltam a kisebb procin is:
A6 5400K: 14.400.-
A8 5500: 22.600.-
A8 5600K: 23.200.-

Szal. A6-A8 között kellene egy proci 16k körül... de nincs. :U A6 gyengébb az IGP is valamivel, nem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#118) FishAir válasza ViZion (#117) üzenetére


FishAir
senior tag

Nálam A6 5400K egy Asrock FM2A55M-HD+ lapban (olcsóbb, mint amiket írtál) tökéletesen teszi a dolgát egy 50-es panára kötve. Gyári hűtővel egy CM Elite 361 házban hangtalan, pedig a ház fektetve be van tuszakolva egy polcra, úgy, hogy gyakorlatilag egy milliméter hely van felette. Szóval én nagyon meg vagyok vele elégedve, pedig etetem BD25-50 anyagokkal is.

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#119) #27483136


#27483136
törölt tag

Na, most nagy bajba kerültem.
A mostani gépemnél szeretnék egy kicsit (nagyon) pörgősebbet és már kinéztem, már a kosárban van az A6-5600K. Semmi házimozi, játékot meg pláne. Főleg az kell, hogy kevesebbet kelljen könyökölnöm a fordító programok, illetve a nyák-tervező program mellett.
Az tűnt fel, hogy ha a G530 a maga 2,4GHz-ével partiban van az 5400K-val, akkor mi a viszonyuk a G860-nal és a G2130-cal.
Szóval, erősen nézem ezeket.
Véleményetek?

(#120) CsMike


CsMike
tag

Szia mindenkinek. egy a6 5400k és egy VTX3D Radeon HD6570 2GB os-nak kellene menni-ee dual-ba de nem nagyon akar összejönni :S 3d mark ritka hogy lefusson . mert újra indul a gép , néha nfs rivals alatt is újra indul ha be van állítva a DG , a másik h nfs alatt az fps em rosszabb dual-ba mint simán a kártyával, az uccsó furcsaságom a driver , mert egy régi driver-el még megy is minden tehát hd7540d + hd6570 dual-t ir ki minden stb viszont a legfrisebb driver felrakása után már hd7540d +hd 7540d dual -van mindenhol esetleg ötlet ?

(#121) CsMike válasza CsMike (#120) üzenetére


CsMike
tag

senki nem jár már ere felé ? mert valami nagy gond van sztem a fent említett gépben :S sajna dual grap mod ba a game-k újra indulnak és nem is mennek megfelelően , de a legujabb catalist fennt van és így látja azt h hd 7540D + hd 6570 dual mod van de az fps is kicsi pl kodba nfs-ben stb.

(#122) frankie!


frankie!
őstag

Ez is nagyon jó cikk. Itt is azt kédezném, hogy MadVR-es videólejátszást próbáltál-e (vagy valaki más), és ha igen, milyen minőségi szintet lehet vele elérni?
A másik, ami engem is érdekelne, hogy a Dual Grapics működött-e rendesen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] AMD A6-5400K
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.