Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] AMD A6-5400K

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kedden vettem meg én is :D ,de a kis hűtőt dobtam is ki, / na jó nem egészen, egy FM1-es gépre került mert ott OEM volt a proci /

Kapott egy FX-8120 hőcsöves hűtést, de még ott is dukál egy venticsere... HTPC lett belőle, mini-ITX lapban :)

Jó cucc

"Nem tudom, hogy miért, de több év után is örömmel bontogatom a dobozokat" -> egy számtech-kel foglalkozó embernél minden nap karácsony, amikor jön a postás/futár, vagy bármi ami dobozban van kibontásra kerül :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) mcs


mcs
veterán

De bírom én is, hogy minden gyengébb AMD procihoz ezt a vacak lapka hűtést adják. Ennél még az egykori 4800+ X2-é is combosabb volt, pedig az se kutya. :DDD

(#3) Graphics válasza mcs (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát amúgy a non-K procikhoz még elég is. De én inkább rámbíztam egy hőcsöves okosságra a dolgot, az AMD-től / CoolerMaster-től /

Alapvetően nem melegedősek.

Nálam tuning még nem volt, sajna az ITX kicsi, és a proci körüli áramköri elemek hűtése gyatra, oda majd ramsüni kerül :D

Általánosságban: alapvetően az FM1 és FM2 közötti váltás a CPU-kra nem volt akkora hatással / +10% /, a GPU részleg jobban fejlődött /

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) mcs válasza Graphics (#3) üzenetére


mcs
veterán

Nálam X3 450el alaplapfüggő volt a melegedés a gyári rakétával. Régi Giga MA790X-DS4ben alapfeszültségen pillanatok alatt felszaladt 60 fok fölé terheléskor úgy, hogy kb 4000es fordulaton süvített, most pedig az Asus M5A78L-M LX V2ben 57 volt a max primeal 2500 rpm mellett. Talán ennyit számít az, hogy AM3ban eleve kevesebbet kajálnak a procik, mint AM2+ban? :DDD
Na mindegy, biztos ami biztos alapon vettem rá egy TX3 Evo-t, hogy nyáron se izzadjon. :)

Amúgy FM2es lapokból a filléres Asrockal nagyon vigyázni kell állítólag, legalábbis megy a panasz mindenhol, hogy a 100as fogyasztású procikkal akár alapon is hajlamosak elszállni a mosfetek. ;]

(#5) mcs


mcs
veterán

Ebből a [videoból] ítélve nem egészen núdli az APU.
Kompromisszumokkal egészen könnyen játékra bírható. :)

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a teszthez!

Kicsit ledöbbentem, hogy a húzott APU L4D2 1080p átlag FPS-se megegyezik egy Athlon II x4 @3.5GHz + HD 2900 Pro átlag FPS-ével (ezt én mértem itthon). Durva, na! :Y

#tarcsad

(#7) Graphics válasza mcs (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem annyira alap, viszont a mosfet hűtése el lett felejtve, de vettem mar ketoldalu japán hővezető ragasztószalagot, meg majd magasabb ramsünik. Illetve coolink swif2-120P lesz ráoperalva, hogy minden kapjon levegőt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintme ez a proci mellé az g860at kéne odarakni igaz kár mert még a celeron is elveri.
jól döntöttem hogy 15kért intelt vettem

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9) vadkörte


vadkörte
addikt

Hello!

Nem kicsit örültem meg a cikkednek!
Épp a napokban került szervizre hozzám egy még általam, kb. 8 éve épített P4-es gép. Sajnos abszolút halott szerencsétlen, úgy néz ki északi hidas. A tulajdonosnak - nyugdíjas ~60 körüli hölgy - kellene valami alap gép.
Egy ilyen APU-ra gondoltam egy Gigabyte GA-F2A55M-DS2 alaplapban. 2x2GB RAM-mal meg valami viszonylag kicsi HDD-vel megtápolva egy 450W-os Thermaltake táppal egy pici micro ATX házban..
A cél:
Internet, You Tube, flash játékok, videózás, Office.
Húzás nuku, és nem 24/7-ben menne. Filmeket is leginkább a 4 éves unokája nézne rajt. Ha nem is 8, de néhány évig el kellene ketyerésznie.
Szerinted mennyire alkalmasa fenti feladatra?

Amúgy a teszt jó lett, informatív, érthető. Gratulálok.

Üdv. V. Körte

(#10) wetomi


wetomi
aktív tag

Bizony én is megörültem a cikknek, mert végre egy-az egyben látom, hol tartanak ezek a kis APU-k a mostani rendszeremhez képest. Nekem is az említett X2 240-em van, alapórajelen. Ugyan a jelenlegi is elegendő még, de már megérné a váltás. Nagyon tetszenek.

(#11) T_Stark válasza dragonfx (#8) üzenetére


T_Stark
őstag

Netezős/multimédiás átlagfelhasználásra az A6 is vígan elég CPU erőben, IGP-ben meg bőven verné a G860-at is. Ha meg nem kell IGP csak a CPU erő, akkor ott vannak az FM2-s Athlon X4-ek is.

(#12) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó lett.
OpenCL tesztet miért nem tettél bele? Szeretik az APU-k pedig, ott van pl HandBrake (Nightly Build) h.264 enkódolással.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13) dragonfx válasza T_Stark (#11) üzenetére


dragonfx
veterán

jo ha nem akar valaki játszani és így olcsobban 2in1 akkor megéri

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats, jó teszt, és jó kis szerkezet! :C

Ha lenne még asztali gépem, biztos Trinity-vel hajtanám!
Viszont alaplapot már nem vennék usb3.0 és HDMI nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) Graphics válasza vadkörte (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért a Thermaltake tápot lehet el kell dobni... mert volt elég veszélyes széria belőle... HEC és Solytech belsős... utóbbi főképp LT-450P

A kitűzött céloknak tökéletesen megfelel, én faternak dobtam össze egy nagyon low-cost megoldással. :)
SFX tápos fekvő ház / minőség FSP táppal /

Igaz én FM1-re építettem, de FM2-ből is ugyanazon az áron lehet

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) solfilo


solfilo
veterán

Köszönöm a tesztet! :R
Elég jól megy a kis A6-os. Bár egy kicsit túlárazott.

solfilo

(#17) frescho válasza dragonfx (#8) üzenetére


frescho
addikt

Uj szerias Ivy Pentiumot is melle lehetne rakni es egy 750K-t... Ha szponzoralod, akkor szivesen lemerem a teljesitmenyuket. Neked lehet, hogy tokeletes dontes az Intel, van akinek jobb dontes az APU.

Yutani: En is ledobbentem. Kb. egy HD4650 tudasat hozza tuningolva...

vadkörte: Nem tudom, de hosszabb tavra talan jobb valasztas egy 5500. Osszessegeben nem sokkal dragabb, de a ket modul jobban teljesit sok esetben.

zoltanz: Olvashattad, hogy magara a tesztelesre eleg limitalt volt az ido. Sajnos nem lehet mindent belezsufolni. Ha kicsit tobb idom lett volna, akkor elso korben a mar regota meglevo linuxos teszteket vettem volna be, de mar azok sem fertek be, pedig erosen az alvas rovasara ment a meregetes.

solfilo: Az ara pont olyan, hogy merlegelni kell. Ha a G530 araban lenne, akkor egyertelmu lenne a valasztas, de azt az AMD (pontosabban a GF) nem gyozne gyartokapacitassal.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#18) Graphics válasza frescho (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is hezitáltam az 5500 és ez között ,de végül ez győzött ,mert olcsóbb volt, lehet majd pár hónap múlva leváltom ,vagy egy kis SSD-t kap.

Az biztos, hogy beváltotta a reményeket, hamarosan egy kis Dirt Showdown-ot nyomok rajta. az i5 iGPU-ja nem való rá :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) solfilo válasza frescho (#17) üzenetére


solfilo
veterán

Igaz, a G530 ellen az A4-es megy. Picit gyengébb CPU-ban, mint A6, igp-ben jelentősen, de minden szolgáltatást ugyanúgy tud és így is jobb, mint az Intel HD sorozat.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20) Sotho


Sotho
őstag

Az AIDA64 ben clock to clock egy phenom 2 -höz képest nagyon nagy a visszalépés sajnos. :( 95W 945 procim van 2 maggal rommáveri de lecsekkolom 1-el is ;]

(#21) mcs válasza Sotho (#20) üzenetére


mcs
veterán

Memóriatesztekben nagyon jó, de a cpu részén én is meglepődtem, hogy mennyire vérszegény. Queenben még az X2 7850 is megnyúzza. :U

(#22) frescho válasza mcs (#21) üzenetére


frescho
addikt

A memoria atvitel nem erdekel. Lemertem, mert sokan kivancsiak ra, de sokkal tobbet mond, hogy alkalmazasok alatt hogyan viselkedik. Egy gyengebb X2-vel osszevetheto a tudasa. En sem akartam elhinni eloszor, de a magas orajel sokat segit a modulos felepitesen.

Persze a regi szeria is tuningolhato,csak akkor a fogyasztasa is sokkal magasabb. Cserebe az ara alacsonyabb, fokent hasznaltan. Szoval kinek mire van penze, igenye...

https://frescho.hu

(#23) mcs válasza frescho (#22) üzenetére


mcs
veterán

Ahol érvényesül a modulos felépítés, ott egészen jól teljesítenek az új AMD procik, de ami nem használja ki, ott eléggé gyatrák. Számomra félkarú óriás benyomását keltik így, főleg, amilyen magas órajelen produkálják azt, amit. Persze, az órajel nem minden, de mégis furcsán hat. :DDD Most már csak a programozókon múlik, hogy a jövőben mennyire akarnak ráoptimalizálni erre a felépítésre. Ettől függetlenül az IGP fejlődése lenyűgöző.

(#24) frescho válasza mcs (#23) üzenetére


frescho
addikt

A Bull lenyege, hogy kicsi a CPU meret. Ez azert fontos, mert APU-nal az IGP-nek kell helyet szoritani. Egy masodik szerias 775-os Core 2, vagy AM3-mas Athlon-t nincs ertelme 1 modulos APU-ra cserelni, ha csak a teljesitmenyt nezunk. Viszont ha azt is figyelembe vesszuk, hogy 65W-bol cirka olyan teljesitmenye van, mint egy X2-4650 parosnak, akkor egy elhalalozott, vagy uj gepnel mar van ertelme.

https://frescho.hu

(#25) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Van valakinek ötlete, hogy ebben a "cikkben" az A6-2400K/ 3.6GHz AMD termékhez miért egy G530 / 2,4 Ghz celka lett hasonlítva, ami egyrészt más kategória másrészt az árszegmensük is jelentősen eltér, a mai aktuális árakat tekintve az AMD CPU-ja kb 50%-al drágább.

Mondjuk nem lett volna egyszerűbb egy még gyengébb Intel CPU-t mellé állítani? Csakhogy jobban érezhető legyen az AMD főlény. Persze minden csak viszonyítás kérdése.

Esetleg egy ilyen összehasonlítás? [link] Kinek mit mond?
G860 árban megegyezik eme teszt alanyával....

(#26) Graphics válasza fsb1000 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fentebb írták is, hogy miért G530 :)

Ha az AMD olcsóbban adná , akkor nem tudna a GF annyit gyártani...

De ettől függetlenül még ott van az A4-es vonal is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) frescho válasza fsb1000 (#25) üzenetére


frescho
addikt

Szivesen olvasok egy ilyen "cikkben" leirva a sajat tapasztalataidat. Kerdes, hogy megfinansziroznal-e egy plusz processzort.

Az 5300, mai egy arkategoria CPU-ban 5%-al lassabb a mert 5300-hoz kepest. Az IGP teljesitmenye kb. 70-75%-a, de meg igy is csunyan megverne a Celeront. A vegkovetkeztetes nem valtozna, de igy lehetoseg volt tuningra is.

Szoval ha biztositod a tesztkornyezetet akar Intel akar AMD vonalon, akkor ki lehet egesziteni a cikket.

https://frescho.hu

(#28) Gave válasza frescho (#27) üzenetére


Gave
addikt

Nagyon hiánypótló a cikk, eh mennyit kerestem értelmes tesztet külföldi lapokon pár hete és nil találat volt. :R

(#29) Graphics válasza Gave (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, a nagyobb vadak voltak tesztelve a PH-n, de a mainstream kategória inkább ez, sőt az A4-esek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) xAttilax


xAttilax
senior tag

Ismét jó kis tesztet csináltál! :R nagyon bírom az írásaid, remélem készül már a következő.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#31) frescho válasza Graphics (#29) üzenetére


frescho
addikt

5300-rol mar irtak a logouton. Az ismeretsegi korben is altalaban az also kategoriat keresik. Ha valakinek segitek gepet osszeallitani, akkor azt altalaban egy "burn in" teszt kereteben gyorsan meg is merem. :)

xAttilax: Egy G1610 grafikonjait keszitgetem eppen, erdekes osszevetni a G530-al.

https://frescho.hu

(#32) dragonfx válasza frescho (#17) üzenetére


dragonfx
veterán

csak azt nem értem manapságkinek kell otthonra angy netezős gép??
akkor már inkább egy laptop
vagy tab netán egy jo telefon.kisebb.sokoldalubb
ha meg játék akkor már nem egysiku és a g860 leveri az a6ot.
750k az milyne proci?a8?fm2es?
a g2130at nem hinném leveri.én amikor vettem a gépet ugy néztem az a10-5800k cpu része kb egy i3 2120szal vane gy szinten.na most ha az a10 a csucs az a8 nem tom hl lehet de igen kb egy g2130 tájékn.jo lehet brutál tuninggal leveri.

vagy melyik az az 750k?4magos?6?8?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33) Gave válasza dragonfx (#32) üzenetére


Gave
addikt

Tapasztalatom szerint elég sokaknak elég a netezős gép.

* Irodai munkára (Office App-ok)
* Programozóknak
* Lite Grafikai munkákhoz, Webdesignhoz

Még biztosan van rengeteg alkalmazás ahová nem kell több teljesítmény.

Gyakorlatilag produktiv tevékenység prioritása mellett a telefon és tablet kuka. A noti meg elég drága és szerintem kényelmetlen is, ha amúgy is iroasztalon van 24/7.

Játék, megint, kinek mi a játék?. Egy A6 5400-en a Diablo3 pédául szerintem elfut alacsony felbontásokon.

[ Szerkesztve ]

(#35) dragonfx válasza Gave (#33) üzenetére


dragonfx
veterán

jo de ha már játszok és hosszutávra értesd 2-3 évre vezsek konfigot egy külön vga.s intle rendszer mennyivel drágább
20-30k?? ezt oszd le csak 2 évre...ennyit megér külön.
én ha lenne zseton tuti 17 collos asus csucslaptopot vennék és mánem is kéne....i7tel olyna vga.val ami üt ver.ok 500k de 5 évre jo vagy....

nekem is volt sokáig 12 évig p4em utobbi 5 évbe netezésre filmezésre volt csak jo tudom mire érted.de ezért váltani kár....

a tab telefon relativ tényleg kicsik...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36) frescho válasza fsb1000 (#34) üzenetére


frescho
addikt

Szakmai trend. Nem vagyok tagja a prohardver csapatnak, egyszer sem talalkoztam egyik szerkesztosegi taggal sem.

Ha esetleg arra gondolsz, hogy az AMD-nek kell gyoznie, akkor azt hiszem leirtam, hogy mire alkalmas es miben gyengebb.

A "trend" helyett vedd figyelembe, hogy nem ebbol elek, nincs keszletem, ami a kezem koze kerul csak azt tudom tesztelni. Regi cuccokat gyujtok, de az ujakbol nem engedhetem meg, hogy keszletet halmozzak fel. Amennyiben biztositod a hatteret orommel kiegeszitem az irasom. De ezt akar te is megteheted, szivesen megosztom a beallitasokat es a meglevo adatokat. Eddig a hasonlo kritikat megfogalmazo emberek kozul egy tette ezt meg.

dragonfx: Sok embernek nem kell laptop. Sokszor szimplan nem tudjak megfizetni, mert egy Alaplap CPU-Memoria trio 30k alatt meguszhato, a tobbi alkatresz maradhat. Nem kell mindig a kaviar. Raadasul sok ember csak neha jatszogat.

A 750k 2 modulos (4 mag) es szabadon tuningolhato, de nincs benne IGP. Kb. egy i3 tudasat nyujtja (single trheardben lassabb, multi threadben gyorsabb) fele aron, magasabb fogyasztassal. En ezt a procit ajanlanam belepo szintu jatekos gepbe egy HD7770-el, HD-ben medium beallitasok melle FC3, Crysis 3 singe melle. Cirka egy FX-4100 tudasat nyujthatja.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#37) dragonfx válasza frescho (#36) üzenetére


dragonfx
veterán

az fx.ek annyira nem eltaláltak drágák.
na majd megnézem emnnyibe fáj lap+cpu ebből a 750k.ból.
nekem 30k volt a cpu+alaplap.ugy érzem ez totál jo ár.és én 1440 highba eddig mindennel elvoltam néhol 1680ba is.
a C3 nem mértékadó egy xarul megirt játék.erődemonstráciora jo amugy kb semmire nekem nem jön be.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#38) Findzs


Findzs
addikt

nagyon profi hasznos teszt, köszi :R

a grafikonokhoz szándékosan van 1833 -írva ram ferikenk 1866 helyett? :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#44) T_Stark válasza dragonfx (#32) üzenetére


T_Stark
őstag

A 750K tulajdonképpen egy A10-5700 letiltott IGP-vel, csak szorzózármentes és 100W-os TDP-je van. (Amit személy szerint sokallok) És ami a lényeg, hogy zsír újonnan dobozosként 18-19K-ért adják.

(#46) Sotho


Sotho
őstag

clock to clock teszt ugyanannyi mag is aktív.
fpu v8 tesztben jobb az 5400K.

5400K(2core,3.6GHz) vs Phenom 2 x4 945 (2core,3,6GHz)

945:
......................%
cpu queen ...+39
cpu photow +200
cpu zlib ........+12
cpu aes .....+227
cpu hash..... +39
fpu vp8........ -26
fpu julia .......+59
fpu mandel...+60
fpu sinj. .......+78

[ Szerkesztve ]

(#47) Findzs válasza T_Stark (#44) üzenetére


Findzs
addikt

azért 100w -os mert amd -ék osztályokba sorolják a fogyasztást és a 65w -ból épphogy "kilóg"

a neten sok teszt van ahol a 740 -essel együtt szerepeltetik és ott szépen látszik, hogy csak pár wattal eszik többet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#48) T_Stark válasza Findzs (#47) üzenetére


T_Stark
őstag

Ezt tudom, csak azért sokalltam mert az A10-5700 IGP-vel együtt is belefért a 65W-ba, ez meg IGP nélkül sem. Magasabb magfeszültséget adtak neki, vagy miért?

(#49) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ismét egy nagyon jó teszt. Nem kis idő és energia kell ezekhez, főleg ha még közben le is betegszik az ember, én is átestem rajta és a kötelező gyakorlatokat épp hogy teljesíteni tudtam, nem hogy még cikket írni, elismerésem!

(#50) Findzs válasza T_Stark (#48) üzenetére


Findzs
addikt

most nem tálálom azt a tesztet ahol mint írtam a 740 -el egyetemben tesztelik és mint írtam is csak pár wattal lépi túl a 65w -ot, inkább 70w -osnak fogható fel az meg éppen, hogy nem 65

meg azért is 100w -os osztály mivel k -ás és ha húzni fogják bizony többet is fog fogyasztani
az 5700 meg nem szorzózár mentes ha a 750k se lenne szorzózár mentes biztos 65w -osként adnák

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] AMD A6-5400K
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.