Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04824576


#04824576
törölt tag

Nem rossz. Nekem csak egy bajom van vele. Én szoktam használni a numerikus billentyűzetet, szóval az nagyon hiányozna belőle.

(#2) wattafaka


wattafaka
senior tag

Hodor

(#3) hokuszla


hokuszla
aktív tag

[link]

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#4) opr


opr
veterán

Az ara megmenti, ha ennyi lenne europaban is, akkor tarolhatna a hibai ellenere is, de ilyen arral, macbook koppintos lopos akarom mondani szep, letisztult es eredeti dizajnnal ;] tarolhatna.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Bici


Bici
félisten

Én majd a következő verziót kérem 7nm-es APU-va, 3:2-es arányú kijelzővel, bazinagy tapival, a szélekig kiérő billentyűzettel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) apatyas


apatyas
Korrektor

Remek remek, örülünk az újabb példánynak. Kissé fapados a nyomi nyílgomb, épp belefér a töltő, pen-drive, egér, szal azért mégiscsak használható. Ha ennyiért (meg a szokásos) elér Európába is, jó lesz. Gondolom, a kitartott Cinebench-teszten hamar belassul a hűtés miatt, de majd utánanézek.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nagy pro, hogy AMD Ryzen és hogy a Macbook Pro -ból az árcédulát nem utánozták. Persze gondolom mire ideér, teljesen más ára lesz...ha ideér.

Negatívum, hogy Huawei.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Hieronymus válasza opr (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem biztos, hogy az ára megmentené Európában.
A HP ENVY x360 szériáiban kicsit drágábban ám jobban felszerelt notebookokat lehet kani. (Akcióban már volt hasonló áron is.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Alchemist válasza apatyas (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

Kissé fapados a nyomi nyílgomb

Az egész billentyűzet nyomi, kici ócó MBP koppintás.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) Fecogame válasza hokuszla (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Fura ez a lista, pl. a 7200U benne sincs.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11) Máté94 válasza #04824576 (#1) üzenetére


Máté94
addikt

Én örülök, hogy elhagyják. Végre nem csúszik el minden balra a NumPad miatt.

Tessék megtanulni gépírni. ;]

(#12) #04824576 válasza Máté94 (#11) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha olyan sokat írsz, hogy gépírást kell tanulni hozzá, sokkal jobban jársz egy ergonomikus billentyűzettel. Olyat meg nem szerelnek laptopba, csak külsővel tudod megoldani.

Én viszont feleslegesen cipelnék magammal külső numpadot, ha a legtöbb laptopba tesznek numerikus billentyűket. Ha sokat dolgozol számokkal, a felső számsor felejtős. Az ott baromi kényelmetlen. Max. kényszer megoldásnak jó.

(#13) [K2]

Jajj, ne... Már megint az a fránya billentyűzetből előjövő kamera. Szegény hárombetűsök ismét sírhatnak :))

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#14) dabadab válasza #04824576 (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Ha olyan sokat írsz, hogy gépírást kell tanulni hozzá"

Aki számítógéppel dolgozik, az nem tud olyan keveset írni, hogy a rendes, tízujjas gépelést ne érné meg megtanulni.

DRM is theft

(#15) #04824576 válasza dabadab (#14) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kérdés, mit értesz munka alatt.
Mert ha konkrétan a munkát, tehát programozóról, rendszergazdáról, irodistáról, stb. van szó, azok a munkájukat általában fix helyen végzik, ahol viszont bőven tudnak ergonomikus billentyűzetet tartani a gép mellett.

Az átlagembernek viszont felesleges gépírást tanulni. Persze érdeklődésből lehet, én is gondolkodtam már rajta. De a lényeg nem is ez, hanem hogy több értelme van egy numerikus billentyűzetnek a laptopon, mint hogy mindenáron középen legyen a QWERTY, mert gépírás. Előbb veszek külső billentyűzetet, mert kényelmes, mint numpadot, mert nincs a laptopon. Olyan laptopot sose vennék.

(#16) dabadab válasza #04824576 (#15) üzenetére


dabadab
titán

"átlagembernek viszont felesleges gépírást tanulni"

Miért lenne felesleges? Egyrészt baromi egyszerű, gyakorlatilag öt perc alatt el lehet mondani az elméletet, aztán két hét, amíg az ember megszokja, másrészt meg így a XXI. században mindenki gépel elég sokat. Te is.

"több értelme van egy numerikus billentyűzetnek a laptopon"

Az a laptop, amin elférne egy numerikus billentyűzet is, túl nagy :)

DRM is theft

(#17) [K2] válasza dabadab (#16) üzenetére

"Az a laptop, amin elférne egy numerikus billentyűzet is, túl nagy"
A 13" az nagy? :)

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#18) dabadab válasza [K2] (#17) üzenetére


dabadab
titán

Oké, de ez csalás :D

DRM is theft

(#19) #04824576 válasza dabadab (#16) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem is az elmélettel van a gond, de kétlem, hogy 2 hét alatt meg lehet szokni. Ahhoz azért több idő kell, és rengeteg gyakorlás. Én meg am géphasználat szempontjából azért nem tartom magam átlagembernek. Átlagember alatt inkább olyanokra gondoltam, akik szakszóval élve a "felhasználók". Akiknek kimerül a számítógép használat a böngészgetésben és/vagy a játékokban. Ők vannak többen. Nekik meg gyak. WSAD, meg egér. :D Totál felesleges a gépírás.

Miért lenne nagy? A belső elrendezéstől függ. Vannak már ultrabook-ok is numerikus billentyűzettel. A 15,6-osokon meg szinte minden típuson van. Persze az ultrabook-oknál összenyomorgatják őket, de még mindig jobb, mintha nem lenne.

(#20) #04824576 válasza [K2] (#17) üzenetére


#04824576
törölt tag

Na, ez a másik dolog, a tapipad. Mindig is rühelltem. Viszont érintőképernyőként van értelme, még ha ilyen monokróm is, mint amit linkeltél. Csak hát azok nem olcsók sajnos.

Olyat am nem tudtok véletlenül, ami hasonló megjelenítős, és egyszerű tapipad helyére lehetne beszerelni, valamilyen belső USB portra csatlakoztatva? Nem hallottam még ilyenről, de azért gondoltam, rákérdezek, hátha valaki látott már.

(#21) Dhampir válasza #04824576 (#12) üzenetére


Dhampir
félisten

+1

(#22) opr válasza Hieronymus (#8) üzenetére


opr
veterán

Igen, de arra nem hiszi azt mindenki, hogy macbook, erre meg de. Bizonyos korokben ennek van ereje.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) Hieronymus válasza opr (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem tartozom azokhoz a körökhöz. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) opr válasza Hieronymus (#23) üzenetére


opr
veterán

En sem, de biztos lehetsz benne, hogy ezzel boven a kisebbseghez tartozunk ilyen teren. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) cucka válasza #04824576 (#15) üzenetére


cucka
addikt

Érdekes, engem kifejezetten zavar, amikor a numerikus rész miatt balra van tolva a billentyűzet és trackpad, sose vennék olyan gépet. ízlés kérdés, nyilván

(#26) #04824576 válasza cucka (#25) üzenetére


#04824576
törölt tag

Tény, hogy ízlés kérdése, és van mindkét fajtából laptop, csak aztán ne váljon az elhagyása általánossá. Mert az több embert fog zavarni, mint ahányan örülnek neki. Vagy a legjobb, ha olcsóbb lesz, és elterjed az olyasmi megoldás, amit (#17) [K2] linkelt. Az mindkét tábornak optimális megoldás lenne, csak az ilyen megoldás nem egy olcsó dolog sajnos.

(#27) ralfee106 válasza #04824576 (#1) üzenetére


ralfee106
tag

hát 14 colon ha te numerikus bill-t használsz akkor grat, sztem még nem is láttam 14-es gpet numpaddal..... 15"-on már oké...

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#28) Hieronymus válasza #04824576 (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"....csak az ilyen megoldás nem egy olcsó dolog sajnos."

Mármint a számok tapipadra festése?
Az érintés feldolgozása és a számok meghatározása tisztán szoftveres eljárás.
Bár 13" méretig még ez sem jó megoldás, mert kevés hely jut a számnak, könnyű mellé nyomni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) #04824576 válasza Hieronymus (#28) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem kérdés, hogy meg lehet oldani, de nem mindenki gyakorlott programozó, aki nem csak az alapokkal van tisztában, de a tapipad driver-ét is ismeri annyira, hogy programot írjon hozzá. Na meg a festegetés sem a legjobb megoldás, mert kopik.

(#30) Hieronymus válasza #04824576 (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lefordítom magyarról, magyarra, amit írtam.
A gyártók nagyon kevés ráfordítással meg tudják oldani a problémát.
Vélhetően licencelni kellene a megoldást. Viszont nagyon kicsi az igény, a tapipad numerikus billentyűzetblokk jellegű felhasználására.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) #04824576 válasza Hieronymus (#30) üzenetére


#04824576
törölt tag

Én viszont a végfelhasználók szempontjából gondoltam, hogy nem olcsó, nem a gyártási költségre. Sok ilyen dolog van, amit aprópénz létrehozni, mégis méregdrágán árulják, és ez is egy ilyen.

(#32) Hieronymus válasza #04824576 (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Luxus megoldás, miért kellene olcsónak lennie?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) #04824576 válasza Hieronymus (#32) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem kell. De nem az okon vitatkoztunk, hanem a tényen. Én mondtam, hogy azért ne hagyják el a numerikus billentyűzetet az összes laptopról, mert az ilyen alternatív megoldások drágák. Erre kérdezted, hogy miért lenne drága? Csak szoftveres megoldás. Teljesen elbeszélsz mellettem.

(#34) Hieronymus válasza #04824576 (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mit lehet a tényen vitatkozni?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) #04824576 válasza Hieronymus (#34) üzenetére


#04824576
törölt tag

Azon pörögsz, hogy most akkor drága, vagy nem.

- Írtam, hogy ne hagyják el a numerikus billentyűt, mert az alternatív megoldás drága.
- Erre te, mondtad, hogy nem drága, csak szoftveres megoldás.
- Erre én, megoldható, de macerás.
- Erre te, a gyártóknak nem az.
- Erre én, nekik nem, de én a vegfelhasználók szempontjából mondtam, hogy drága, nem a gyártási költségre.
-Erre te, persze, hogy nekünk drága, mert luxus.

És itt a kör bezárult. Kimondtad, hogy drága, tehát ha nekem olcsón kell numerikus billentyűzet a laptopra, akkor hagyományos kell.

Nem lett volna itt ilyen hosszú beszélgetés, ha nem váltogatsz végig a végfelhasználó költségei, meg a gyártó költségei között.

(#36) Hieronymus válasza #04824576 (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hagyjuk.

'- Erre te, mondtad, hogy nem drága, csak szoftveres megoldás."

Igen és mi ezzel a probléma? Nem azt írtam, hogy a felhasználónak adják olcsón.
Rugózunk ezen még néhány kört.
$8.99 -ért lehet vásárolni például egy USB Numeric Keypad, Jelly Comb N001-t, az Amazonon.
Ha ez sem elég olcsó, akkor nincs ötletem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Tetsuo válasza #04824576 (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, akkor te abba az 1% alatti felhasználói rétegbe tartozol, akinek szüksége van numerikus billentyűzetre, tehát ez a laptop nem jó neked, de van sok másik, ami talán igen.

(#38) #04824576 válasza Hieronymus (#36) üzenetére


#04824576
törölt tag

Szerintem is hagyjuk, mert megint nem a lényeget fogtad meg. :)
Az utolsó mondatodra meg azt mondom, hogy olvass vissza.

(#39) #04824576 válasza Tetsuo (#37) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem is arról beszéltünk, hogy ne létezzen ilyen laptop, csak azt mondtam, hogy ne váljon általános trenddé a numerikus billentyűzet elhagyása. Am meg több az 1%-nál, hidd el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.