Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LackoMester


LackoMester
addikt

Betyáros egy hűtő, jó teljesítménnyel. Tetszik. Nekem is van egy rezerva HD4870-em, és bizony a hűtő már elég beteges, hangos és rohadtul nem hatékony, cserélnem kellene. Én erre gondoltam: Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO Pro, de még az is meglehet, h. a Alpenföhn-t választom. :K
Jó hűtő, jó írás. :C

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2) riolobo


riolobo
tag

Én is kiköpött ilyen 4870est vettem kb egy éve és bizony a hűtője számomra botrányosan hangos volt. Én egy scythe musashira cseréltem le ami ennél lényegesen drágább volt és nem hinném,hogy tavaly óta olcsóbb lett(még szerencse,hogy szülinapomra kaptam). Jó ez az írás és a hűtő is elég ígéretesnek tűnik csak a magassága lehet probléma.

(#4) veector


veector
senior tag

Hmm jó hűtő. Régóta nézegettem. Csak nem tudom, kompatibilis-e a HD5770-nel... Gugliban rákerestem, van ahol azt írják hogy a bal alsó sarka bele fog ütközni a kimenetekbe, de az én kártyámon ez kb lehetetlen (jobb oldalt van a gpu a kivezetésektől jó messze.

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Pofásnak tűnik, de sztem az S1 agyonveri. :)
Én is megdöbbentem, mennyire eltalált konstrukció az S1, nagyon olcsón.

(#6) Sonky


Sonky
aktív tag

Hoppá :Y
Szerintem nem éri meg :( Inkább egy S1

[ Szerkesztve ]

Egy legenda vagyok.

(#7) varsam


varsam
őstag

Jó kis írás lett, grat hozzá! :R

A hűtő azóta már az én házamban lapul, és egy 4890 Vapor-x-et hűt, igencsak hatékonyan.
Itt találtok kis összehasonlítást, akit érdekel: [link]
Nagyon jó hűtő, én is csak ajánlani tudom. Kb 25-30 fokot ver rá a Vapor-x-re, mindezt hang nélkül.

(#6) Sonky
borda:
Súly: 289gramm (ventilátor nélkül)
Ventilátor specifikációja:
Súly: 128gramm

Nekem pl S1 nem jöhetett szóba, mert túl széles volt, és nem fért el egyik irányban sem, illetve még új VRM hűtőt is kellett volna szerezni. Ezon kívül arra még barkácsolnod kell 1 vagy 2 ventit is, ezen pedig szilikon rögzítőkkel kell feltenni és maradhat a gyári VRM borda.
Akinek felfér az S1, annak pl tényleg jó lehet, nekem is volt már másik kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#8) z00li


z00li
senior tag

Ez az írásod is jóra sikeredett! Grat! :C

(#9) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Ismét egy jó cikk, grat ! :R
A hűtő jó, csak kár hogy sok helyet foglal. Megnéznék egy S1 vs. Heidi és esetleg még egy TR HR-03 összecsapást. Csak az S1 nem megy rá az 5770-re :(((

(#10) D1Rect válasza sp@rtan (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

A HR-03 nálam megalázó vereséget szenvedett az S1-től.

(#11) mrbig25


mrbig25
őstag

Köszönöm a szép szavakat :R

Jelenleg jóárasítva 8200Ft-ot kóstál egy ilyen hűtő és szvsz ennyiért már megéri. Az AC S1-nek előnye az ára, de egy (normális) 12-es ventivel, már az is 7k körül van. Tény és való, hogy még mindig olcsóbb a Heidi-től, de az az 1k már nem olyan nagy differencia.
Kérdés, hogy melyik teljesít jobban; de szerintem nem lehet nagy különbség a kettő között.

szerk:
Ha valaki küld nekem egy Heidi-t, egy S1-et és egy HR-03-at, akkor szívesen összehasonlítom, de jöhet még Musashi, T-Rad2 és BiFrost is :D

[ Szerkesztve ]

...

(#12) ]Phobos[ válasza mrbig25 (#11) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Jó cikk, jó hűtő és jó lenne egy összehasonlító teszt az általad említett vetélytársakkal.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#13) Solten


Solten
addikt

Ígéretes cucc.

Saor Alba

(#14) bartucc


bartucc
addikt

Én kicsit drágállom, de nem is használtam sose 20ezer Ft-nál drágább vga-t, így szerintem megbocsájtható. Egyébként nagyon eltalált konstrukció, csak megvan az ára, igen rendesen.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15) CptMisi


CptMisi
őstag

Jó cikk, jók a képek :K
kíváncsi vagyok, mire lenne képes egy 5850el, persze ha rámegy :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kéne egy nagy összehasonlító teszt!

Köszi, jó írás, meglepődtem, mennyire hatékony ez a hűtő.

(#17) mrbig25


mrbig25
őstag

Ismételten köszönöm a véleményeket.

CptMisi: az 5850-nek nem nagyobb a fogyasztása, mint a 4870-nek és ezzel egyetemben -tudomásom szerint- kevesebb hőt is termel, ergo megállná a helyét az 5850-en is. Emellett szerintem fel is lehet rá rakni, mert nem olyan széles ez a hűtő, hogy az (általában) útban levő DVI csatikhoz hozzáérjen.

^Clown: köszönöm a véleményed. És igen, én is örülnék egy összehasonlító tesztnek, de nem sok esély van rá, hogy több VGA hűtőt össze tudjak szedni :(

...

(#18) D1Rect válasza mrbig25 (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy S1-re lehet érdemes beruházni, használtam 3-4K-ért lőhető. ;)

(#17) mrbig25: 5850-hez lehet kéne egy vrm hűtő pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#19) CptMisi válasza mrbig25 (#17) üzenetére


CptMisi
őstag

Persze, kevésbé melegszik, kevesebbet fogyaszt :K azt nem tudod, hogy elfér -e a gyári backplate is? :)

D1Rect: igen, ez érdekelne...mert VF-3000A-t/MK-13-t/T-Rad2 GTX-et néztem, VRM-R4-el, de így már drágább azért, főleg hogy VRM-R4et nem kapni itthon :DDD

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#20) mrbig25 válasza D1Rect (#18) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, én is olyat akarnék, mert a mostani Zalman hűtő, ami gyárilag van a Giga 4850-en, az botrányos. Csak én ugyebár az mATX méret miatt meg vagyok lőve, bár az S1 az pont beférne még 25mm vastag ventivel, de a tápegységtől kb. 3mm-re lenne :) így nem biztos, hogy sok levegőhöz jutna.
Számomra a Coolink GFX Chilla lenne a nyerő, minden szempontból, csak megszűnt a forgalmazása vagy nem tudom mi van, mert sehol sem kapható :W
Bár mostanában sok használt S1-et sem látni...

Az 5850 szerintem jó lenne a saját hűtésének alsó fémlemezével is.

CptMisi: 1 sorral fentebb látod a gyári backplate-et, szerintem bőven elférne.

...

(#21) CptMisi válasza mrbig25 (#20) üzenetére


CptMisi
őstag

:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#22) Probber


Probber
őstag

Jó és hatékony hűtőnek tűnik, de ez az ár! :Y

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#23) mrbig25 válasza Probber (#22) üzenetére


mrbig25
őstag

Jelenleg 8200FT az ára, amiért kapsz egy jó hűtőt, egy jó ventit és a szükséges kellékeket.
Az Accelero S1 ára jelenleg 5700Ft körül alakul, amihez veszel egy Turbo Modult vagy egy jófajta 12cm-es ventit és szintén 8k-nál tartasz, szóval én nem mondanám annyira drágának a jelenlegi ára alapján.
Az AC TwinTurbo Pro, ami jobb vétel lehet, feltéve, ha 8k alatt hozzá tudsz jutni.

[ Szerkesztve ]

...

(#24) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Jó írás lett. :R

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#25) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

ez olyan mint egy procihűtő ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#26) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Én most vettem egy 4890 vapor-x-et, de nagyot kellett csalódnom. Lehet h befektetek egy ilynbe én is. Már csak azért is tetszik, mert nem teljes videokártya hosszúsákú, ezért nem kell vacakolni a vrm bordával.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#27) jobbman válasza mrbig25 (#11) üzenetére


jobbman
tag

+ egy VF1000 is jöhetne közéjük, 2darab 9centis ventivel a tetején. ;]

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.