Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blt.62


blt.62
őstag

A hagyományos GPS-re is letőlthető?

MegtorloXp

(#2) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Az elkepzeles jo, de nem igazan latom az alkalmazas valodi lenyeget ugy megtestesulni, hogy ez rendben legyen minden teren. A magas ertekeles es a sok felhasznalo egyertelmuen azt mutatja, hogy van piaca es kell egy ilyen. Ellenben mint videki ember, ha pl Budapesten fordulok meg nagyritkan, sajnos ez az alkalmazas nem elegseges. Nekem egy olyan reszkoz kell, ami segiti a tajekozodasom, ergo csak a navi felel meg. Nem lett volna jobb ezt a szolgaltatast egy olyan csomagban elerhetove tenni, ami pl kiegesziti a Google navijat egy trafi poi csomaggal? Igy nem kell egy kulon alkalmazast futattni, ami mellett mar tuti nem megy parhuzamosan egy nav is, vagy az ember megorul a ket eszkoztol. En igy latom, ez az en velemenyem...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#3) hyperman25


hyperman25
tag

Heh, egy pillanatra azt hittem már, hogy Nemzeti Dohánybolt trafikokat lehet vele keresni. :D

(#4) Peterson_ válasza hyperman25 (#3) üzenetére


Peterson_
addikt

Idővel talán azt is:P

Tényleg hasznos app, viszont a droiddal szembeni "hátrányos megkülönböztetést" tényleg el kéne már felejteni.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#5) RepeatSector válasza blt.62 (#1) üzenetére


RepeatSector
senior tag

IGO-hoz(windows CE, mobile) van ilyen adatbázis! Azt ha minden igaz ingyen le lehet tölteni bármelyik verzióhoz!

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#6) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Tényleg szép és hasznos,de androidon inkább HOLO UI kéne :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#7) sing1ep1ayer válasza tom956ster (#2) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Osztom a véleményed. Ez csak azoknak jó, akiknek a navira nincs szükségük, akik tudják hová mennek, oda viszot sietnének minden áron. Most fel lett kapva a program, de ez csak ideiglenes, nagy jövője valószínűleg nincs. Ha mázlijuk van, talán megveszi tőlük az alkalmazást egy nagyobb cég a navijához, ellenkező esetben szerintem eltűnnek a süllyesztőben.

(#8) Danndi


Danndi
tag

Nem rossz alkalmazás, viszont a WAZE is tudja/tudná ezt ha többen használnák, és azzal még navigálni is lehet...

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Az app jo, de alapjaban veve jobb lenne betartani a sebesseghatarokat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) HuMarc válasza leslie_smith (#6) üzenetére


HuMarc
addikt

Ilyenen fennakadni

Egyébkét nekem tetszik, hasznos lehet :K

(#11) nord_ válasza sing1ep1ayer (#7) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek, ez az alkalmazás akkor lenne ütős, ha nem csak általánosságban látnánk a mérési pontokat, hanem be lehetne állítani, hogy a megtervezett útvonalon mutassa kizárólag a traffipaxokat.

(#12) MaUser


MaUser
addikt

Azért napi ingázóknak szvsz hasznos, mivel az adatbázist frissítik. Reggel indulásnál ránéz az ember a gmaps-ra, hogy van-e dugó és erre, hogy hol van éppen aznap kamera. :) De tény, hogy sokkal hasznosabb lenne, ha a kettőt egyben tudná valami és főleg nem a mobilon, hanem pc-n, mert sok utcát áttekinteni mobilon szenvedés...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) sing1ep1ayer válasza MaUser (#12) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

PC-vel autózni is szenvedés. :DDD

Egyébként az Android és az iOS nem csak mobilon fut, léteznek már tabletek is, némelyik PC-ket megszégyenítő felbontású kijelzővel. Azokon már könnyedén áttekinthetnél sok utcát is. ;)

(#14) catroot


catroot
veterán

Pont most reggel szedtem le :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15) ikormos válasza RepeatSector (#5) üzenetére


ikormos
csendes tag

Az IGO-hoz NINCS ilyen adatbázis.
Amire Te gondolsz, az olyan helyeket tartalmaz, ahol _szoktak_ trafizni, teljesen statikus adatbázis.
Ez a program a közösség folyamatos jelzéseit veszi figyelembe. Ha Te autózol valamerre, látsz egy trafit, bejelölöd, hol láttad. Ez azonnal megjelenik a többi felhasználó programjában, és ottmarad valamennyi ideig, majd eltűnik.
Az biztos, hogy az IGO-s adatbázis semmit nem ér (illetve a telepített trafik és a vasúti átjárók jók), mer pl. Pesten áthajtva táblától-tábláig folyamatosan csilingel..
Ez működhet, ha sokan használják..
KI

(#16) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Hali!

Az a jelly bean ikon fent a notification részen az melyik programé? Érdekelne mert még nem láttam ilyet. :)

(#17) Zirowe válasza zozo2001hu (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt jelenti, hogy be van kapcsolva az usb debug.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18) gerii


gerii
addikt

Kérdés hogy működik-e háttérben, miközben pl megy a navi? Hasznosabb lenne egy POI adatbázisként, mert minek is bámulja az ember a programot útközben, hisz semmi infót nem ad (a hang bőven elég).

(#19) zozo2001hu válasza Zirowe (#17) üzenetére


zozo2001hu
tag

Köszi!

Látszik hogy anno a Gingerbread idején kapcsoltam be utoljára ezt a funkciót. :)

(#20) tom956ster válasza ikormos (#15) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Erre a szolgáltatásra énis a Waze navit használom, mint android mint S60 platformon. Ott szintén megvan a realtime, én magam is jelentem a látott trafikat ;) és ugye közben Magyar hangon navigál is...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#21) blt.62 válasza RepeatSector (#5) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi.

MegtorloXp

(#22) Traffi Hunte


Traffi Hunte
csendes tag

Alkalmazásunk természetesen a háttérben futtatva is jelez, legyen szó felhasználói jelentésről, fix traffipaxokról, police.hu-n fellelhető adatokról, illetve kpm mérésekről.

Adataink forrásai:
- www.police.hu webhelyről feldolgozott traffipax információk (sötétkék ikon)
- Fix traffipaxok (szürke ikon)
- Felhasználói jelentések (világoskék ikon)
- NKH(KMP) jelentések (sárga ikon)

A Kamionosokkal szövetségben, az ő kérésükre vezettük be az NKH(KPM) jelentéseket. Ezzel sikerült majdhogynem megdupláznunk a napi használatot, mely napi 4-5000 egyedi felhasználót jelent.

Célunk, hogy ALKOSSUK MEG EGYÜTT MAGYARORSZÁG LEGJOBB TRAFFIPAXJELZŐ ALKALMAZÁSÁT!

Kérjük tekintsétek meg első promó videónkat is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Willhunting válasza tom956ster (#20) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Hát szerintem is inkább Waze. Tudja ugyanezt a funkciót és mellette navinak is jó.

(#24) zozo2001hu válasza Traffi Hunte (#22) üzenetére


zozo2001hu
tag

Szia!

Minden tiszteletem ezért a programért amit készítettetek, valószínűleg sokunknak spóroltok akár több 10.000 Ft bírságot is ezzel az alkalmazással.

Tudom ez már csak szépséghiba, de mint Android holo theme rajongó kérhetném, hogy a következő frissítésnél az Android verziónál legyen figyelembe véve az általános holo theme gui tervezési iránymutatás?

A következő linken találtok ezzel kapcsolatban segítséget:

[link]

(#25) jFox válasza Traffi Hunte (#22) üzenetére


jFox
őstag

Én is használom már egy ideje, de van egy-két problémám vele.
- Itt Miskolcon többször jelzi, hogy a 3.sz úton trafi, közben meg ha rákattintok, hogy hol is, akkor a Martin kertvárosban jelzi, ami elég messze van a 3.sz főúttól. :F
- A trafi előrejelzések miért csak attól az időtől jelennek meg, amikor már kint vannak?
- Jó lenne ha lehetne offline térképet is használni. pl. OpenMaps
- és igen jó lenne bele navigáció is, bár én a hangot nem használom, ha simán tudna útvonalat tervezni az elég lenne.

Ezek nem szemrehányások, csupán jelzések hogy mit lehetne még jevítani rajta. És köszönjük eme remek kezdeményezést! :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#26) Telda


Telda
addikt

Én személy szerint betiltanék minden ilyen eszközt és alkalmazást, illetve a rádióknak sem engedném, hogy bemondják a traffipaxok helyét.

(#27) gerii válasza Telda (#26) üzenetére


gerii
addikt

Élhető országban én sem "engedném", de ahol nem a korrektségre mennek a _hivatalos_ szervek (nem csak a zsaruk), ott hadd védje már magát az ember (nem az X6-os 200-al repesztő emberek), ha el akarják venni a semmi pénzét is.

(#28) jFox válasza Telda (#26) üzenetére


jFox
őstag

Nekem sem azért jó egy ilyen, mert száguldozok. Hanem azért hogy jobban figyeljek oda, hogy véletlenül ne lépjem túl az adott sebesség korlátozást. Gondolom mással is előfordult már, hogy elbambult és csak ment a másik után, aki meg nem tartotta be a sebbeséghatárt, és máris kapta a csekket.
Na pl. az ilyenek elkerülésére jó, hogy felhívja a figyelmet, hogy ellenőrzés várható.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#29) nord_ válasza Telda (#26) üzenetére


nord_
veterán

Majd amikor egy fa vagy egy parkoló kamion kitakarja előled a 30-as táblát és 50-nel bemérve egy rahedli pénzt fizetsz ki, akkor átértékeled ezt a gondolatot...

Egyébként megsúgom, a sebességmérések helye és időpontja nyilvános - a rendőrség teszi közzé a honlapján. :P

(#30) nemtomivan válasza nord_ (#29) üzenetére


nemtomivan
csendes tag

Osztom a véleményt!!! ;)
Amúgy nagyon jó app!! Sok sikert a fejlesztőnek!

(#31) HuMarc válasza nord_ (#29) üzenetére


HuMarc
addikt

Jó, csak ha a táblát nem látod, és azt hiszed, 50-nel kell menni, az már nem segít, ha tudod, hogy traffipax jön :U

(#32) nord_ válasza HuMarc (#31) üzenetére


nord_
veterán

Az alkalmazás kiírja a sebességhatárt.

(#33) HuMarc válasza nord_ (#32) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja efelett átsiklottam :B Ebben az esetben tényleg nagyon hasznos lehet :K

[ Szerkesztve ]

(#34) sgery


sgery
őstag

Én is a Waze-ra voksolok.
Nálam már mindig fut, kivisz minden dugóból :)

De amúgy pedig ne hajtsatok gyorsan és nem kell figyelni semmire, ez a lényeg...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35) nord_ válasza sgery (#34) üzenetére


nord_
veterán

A Waze akkor visz ki a dugóból, ha a dugót valamelyik Waze tag bejelölte. ;)
A Waze akkor tarolhatná le a piacot, ha asz utak tele lennének érzékelőkkel és az adatok elég sűrűn megérkeznének a cég központjába. Nah, akkor minden nagynevű és múltú navigációs cég kábé másfél percen belül lehúzhatná a rolót. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Száguldozzunk persze :W :D

amúgy jó :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Macccy válasza Graphics (#36) üzenetére


Macccy
senior tag

:W Neked nem kell !
26 km otthon -> munkahely, dél Buda ... ezen a nagyon rövid szakaszon - amiből ráadásul csak talán 6-8 kilométer van a városban - nem tud az egyszeri autós az egyenes FŐÚTON úgy végigmenni, hogy a sebességet betartva zöldhullám lenne! A gyorshajtást vagy kénytelen vagy meglépni pár szakszon mindössze +10-15 km/h mértékben, vagy beállsz újra és újra a lámpákhoz! Okosan kell vezetni, nem mint a birkák a karámban, én ha tehetem nem állok és alakítom a gázolajjal nyert energiát fékporrá!

Fentebb pedig írta valaki és teljesen egyetértek vele, a magyar Rend ... khmm ... őrség mindössze pénzt szed be, nem tekintélyük van, hanem a pénztárcánk féltése miatt lassítunk, de nekik ez sokszor nem elég és ahogyan pár hónapja az Egér úti eset megmutatta, attól sem rettennek már vissza, hogy leszereljék a 70-es táblát és 50-re lefényképezzék az ingázókat! Ha tehát BÁRMI módszer létezik, amivel visszatarthatom tőlük a pénzt, az mind közkincs!

És EZÉRT NAGY NAGY NAGY PIROS PONT a készítőknek! :C
(akik szerintetek nyilván szintén ültetett karbontetős micukkal szúrják azért kódoltak egy ingyenes appot)

(#38) sing1ep1ayer válasza Telda (#26) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Üdvözlöm a topikban Miniszterelnök Úr! :R

:DDD

(#39) RepeatSector válasza sing1ep1ayer (#38) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Ha ő lenne a csorbán, akkor már a híradóban visítana, hogy minden ilyet tiltanak és aki használni meri azt kilövetik!Í(snajper minden járőrkocsiba )

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#40) bagkri01 válasza Telda (#26) üzenetére


bagkri01
őstag

Ne haragudj meg a hangnemért, de Te vagy rendőr vagy, vagy hülye vagy, piszkosul nem számít a pénz. Még egyszer elnézést érte de ez kikívánkozott. Én nem szoktam száguldozni, de a sebességet így is át kell lépnem néha, jól jöhet ez az alkalmazás sok mindenkinek. A radar blokkoló az tényleg pofátlanság, de gondolkozz el rajta, hogy azt is kik használják legfőképp.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#41) mrThomi


mrThomi
addikt

Arra nemtalaltam infot hogy ez a cucc csak magyarorszagon mukodik ????

Nothing Phone (2a)

(#42) ribery22


ribery22
tag

Úgy tudom (Veletech-en kapott infó alapján), hogy a következő frissítés után WP-re is jön

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#43) catroot válasza mrThomi (#41) üzenetére


catroot
veterán

Magyar adatbázisokból veszi az infót, szóval igen.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#44) sgery válasza nord_ (#35) üzenetére


sgery
őstag

Félig van csak igazad. Mert ha bemész a dugóba, megkérdi, hogy dugóba kerültél? Ha igen, akkor tervez egy kerülő utat. Akkor van szívás, ha ez autópályán történt...
De amúgy minden kocsiba waze használó kellene, olyan gördülékeny lenne a közlekedés mit a csuda.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#45) HuMarc válasza sgery (#44) üzenetére


HuMarc
addikt

Csak "kicsit" olcsóbban kéne adni a 3G-t :U Meg az autókat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) Gaborking


Gaborking
tag

Két heti írtam nekik, már tervezik WP8-ra is :C

(#47) Ceree válasza sgery (#44) üzenetére


Ceree
senior tag

+1

Szerintem is a Waze típusú navi+real time forgalmi információnak van értelme, mondom ezt mint Waze használó.

Másolat_eredetije

(#48) G.Peter


G.Peter
aktív tag

Én meg azt mondom, hogy inkább ez mint a waze. Azt nem vagyok hajlandó használni, örülök, hogy van helyette egy remek magyar fejlesztésű program.
Mondjuk én általában ugyanazon a néhány útvonalon vezetek, így nincs szükségem navira. Ha új útvonalon megyek, akkor meg előtte megnézem térképen és szerencsére elég jó a memóriám :)

(#49) Valzor válasza zozo2001hu (#16) üzenetére


Valzor
aktív tag

Szőrszál hasogatás, de egész pontosan azt jelenti, hogy be van kapcsolva az USB debug és éppen rá is van dugva egy számítógépre. Ha csak simán bekapcsolod, attól még nem jelenik meg a kis ikon.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#50) Traffi Hunte válasza jFox (#25) üzenetére


Traffi Hunte
csendes tag

Kedves jFox!

Köszönjük az észrevételeidet, a hibákat mielőbb megvizsgáljuk.

A sebességmérő berendezéseket az adatok mennyisége, és a riasztási rendszer miatt mutatjuk mindig az adott időben. Ha nem így tennénk, túl sok adat lenne egy időben a listákban és a térképen is. Ráadásul délután érdekel valakit egy reggeli mérés ténye? A valós idejű felhasználói jelentéseknek is így van értelme, és úgy gondoljuk ez egy olyan ok lehet, ami végett érdemes akár a háttérben futtatni az alkalmazást.

Alkalmazásunk offline is működik, a felhasználói jelentések kivételével.

Navigáció fejlesztésére sajnos jelenleg nincs erőforrásunk. :(

Egyék kérdések esetén is állunk rendelkezésedre, írj nekünk nyugodtan az info@traffihunter.hu címre, vagy akár ide is!

Üdvözlettel:
A Traffi Hunter csapata

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.