Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jubilleum válasza Barthezz2 (#29) üzenetére


jubilleum
senior tag

My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista.
I don't like that.
Én máshogy emlékszem :D
és ezt az idézet is alátámasztja.

(#52) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Valóban nagyon ocsmány és a 4870 már nem elég FULL HD-ba, ennyiért ez szégyen. Olyan vastag, hogy külső bill nélkül még játszani se lehet rajta, akkor meg már asztali. FAIL.

(#53) Kolondrum

Első notinak jó lett volna csak kissé drága.Ha már nem lehet igazi ferrari legyen olyan a notim. :))

(#54) BoB


BoB
veterán

Az a vicc hogy ez egy "GAMER" laptop, de a 300.000ft-al OLCSÓBB Asus gépen gyorsabban mennek a gémek, dizájn ide vagy oda...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#55) nbg válasza Kendek (#16) üzenetére


nbg
senior tag

Bela nem azert megy BKV-vel, mert csoro, hanem mert kornyezettudatos... ;)

Ez a kameras arcfelismeres profilvaltashoz meg okes, de kepernyozarnak? Lefotozom az urget, kamere ele tartom a fenykepezo kijelzojet, azt' ennyi...

Hangrol meg annyit, hogy aki ilyen gepet vesz, nem nagyon jatszik fules nelkul...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#56) MaUser válasza nbg (#55) üzenetére


MaUser
addikt

Vagy inkább azért mert még nincs jogsija, vagy fiatal kora miatt a szülei anyagi helyzetének megfelelő kocsi adóját nem akarják fizetni a szülei Angliában. (Fiatal, londoni férfinak egy erősebb autóra horror az adó, főleg ha már volt valami kis koccanása, ami azért abban a forgalomban könnyen előfordul.) ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#57) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Huhh!
Durva a kis cucc, bár mondjuk az asztali gép mellé nem kéne, mert nehéz.
De ha 1db számítógépet kéne választanom, akkor ezt :)

@nbg : A franc se értette, hogy tud egy laptop jól szólni. 99%-ukban 1"-os és 0,2W-os kis csipogó van. Az sokféleképpen szólhat, de jól nem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) Face8814


Face8814
őstag

Az a baj hogy itt sok embernek csak a write only funkció van bekapcsolva!
Olvasni is kéne, nem csak írni egyből.

Le lett írva, hogy meg lehet venni már 5870-el is ezt a gépet, sőt.
El kell látogatni a honlapjukra és szétnézni. Nem rögtön fikázni, hogy csak ilyen VGA, meg olyan Win, meg amolyan Ram.
Ez egy korábbi konfig. Alienék meg nem arról híresek, hogy ne lehetne összeállítani szinte bármit az aktuális csúcs cuccokból!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#59) HXY


HXY
addikt

Egy ilyen multimédiára kihegyezett gépnél miért nem 16:9-et használnak??

A business kategóriában pl. a ThinkPad T510-nél meg erőltetik a 16:9-et... :((

(#60) sanzi89


sanzi89
addikt

Az ilyen notiknak nem látom egyáltalán értelmét. :( Valószínűleg az én hiányosságom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#61) N4ri87 válasza sanzi89 (#60) üzenetére


N4ri87
senior tag

Én is így vagyok vele. Az én olvasatomban egy notebookot a hordozhatóságra találtak ki, márpedig nem valószínű, hogy a vonaton cod4 fogom nyomni online. Ha meg több időre utazom el, akkor valószínű, hogy jobb dolgom is van a játékoknál.
Ez a gép pofás /egy kis Lamborghini dizányt látok benne/, viszont az a kopasz buksi nem ér meg ennyi pénzt.

C805

(#62) hcl válasza N4ri87 (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez gyakorlatilag DSR. Asztali gép helyettesítő, csak vinni is tudod.

1db géped van, azzal otthon is nyomod, és pl. ha kollégista vagy, ott is. Nem kell két asztalit tartani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) Gabesz84 válasza hcl (#62) üzenetére


Gabesz84
őstag

ez ott bukik hogy ennyi penzbol siman kijon 2 nagyobb teljesitmenyu asztali...

(#64) rudi válasza Fr3eWar (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos! Csak az alja volt 4 mm vastag, a felső rész olyan 2 mm lehetett.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#65) Zodicus


Zodicus
senior tag

Ha milliomos lennék se venném a drágább, de gyengébbet...

(#66) Jhonny06 válasza Face8814 (#58) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nálad meg az értelmezés funkció OFF-ban van gondolom. Nyilván meg lehet venni nagyobb VGA-val is, de attól még ennek a konfignak elavult VGA-val ugyanúgy ennyi az ára, ami kurva sok és nevetséges. (Most csak a saját kommentemre vezettem vissza, még mielőtt..)

[ Szerkesztve ]

(#67) proci985 válasza BeLucZ (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nézted, hogy hogy alázta le a 88gtt a tesztekben? az UT nem játszik, nagyon proclimitesnek néz ki a grafikonok alapján (ezt is megéltük). néha 150% körül is odavág a desktop 88gtnek, az kb egy 4850 lehet desktopon.

az i5 mellett nem vagyok olyan biztos, hogy IGP is menni fog. függ a használt alaplaptól (bár mobil fronton nem vagyok otthon).

3x2 giga meg lehet azért nincs, mert lehet mobil i7 vonalon nincs trichannel memória.

jóféle, bár nem kéne (lanpartyhoz öreg vagyok, ennyiből vennék egy laptopot és építenék magamnak egy asztalit... hordozhatóságban kompromisszum, viszont halk lesz).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) pisti666 válasza Jhonny06 (#66) üzenetére


pisti666
tag

Nem akarlak megsérteni de adok egy linket inkább 2-őt [Alienware] [árfolyam] és miután megnézted és átváltottad aztán lehet hogy asus kicsit 50k-val drágább mint az ugyan olyan felszereltségű Alienware

[ Szerkesztve ]

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#69) Dassler válasza pisti666 (#68) üzenetére


Dassler
őstag

Az Asushoz is amerikai árat nézzünk akkor. Vagy akkor drágább 50k-val?
Amúgy én összeraktam egyet, egy picivel 4k fölött van :DDD dollárban.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#70) #40731136


#40731136
törölt tag

Az a billentyűzet tiszta GTA: The Ballad of Gay Tony hatású. :D

[ Szerkesztve ]

(#71) Face8814 válasza Jhonny06 (#66) üzenetére


Face8814
őstag

Ez jópofa!
Elavult konfig, elavult VGA-val! ;)

Nem is gondoltam volna, hogy notebook vonalon ez a fajta hardverszint az elavultságot képviseli! :DDD
Lehet lemaradtam valamiről? ;)

Egyébként túl kellene már lépni ezen a "kúrva sokba kerül, én nem vennék ilyet" vonalon. Dobálózhatnék az élet más területeiről példákkal ahol szintén nagyon sokba kerül valami és nem vennél ilyet. Nyilván nem neked találták ki, nem neked árulják. Ettől függetlenül az Alienware képvisel egy bizonyos szintet, minőséget amit valaki vagy megfizet, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#72) drherbyke


drherbyke
csendes tag

Öcsém 797 ből mekkora asztalit meg mekkora laptopot hoznék ki
:)
Nekem a procim Athlon 2 x3csak 17 ezer volt mégis cr10 alatt 10800 pontot kapott(12487)

Azért megkérdeném, ki vesz 800 ér laptopot??????????

[ Szerkesztve ]

(#73) pisti666 válasza Dassler (#69) üzenetére


pisti666
tag

Igaz de 4k ért már többet fog tudni mint az asus :)

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#74) Z_A_P


Z_A_P
addikt

write-only ertetlen emberkeknek a korabbi hozzaszolasom :(
[link]

OK

(#75) BeLucZ válasza proci985 (#67) üzenetére


BeLucZ
addikt

És szerinted egy 4850 szintű teljesítmény elegendő?Noti ide vagy oda, de ha csúcskategóriás akkor üssön!

corei7 920xm meg 5870 mobility cf >>> igy lenne okés ez a gép

(#76) zuchy válasza BeLucZ (#75) üzenetére


zuchy
őstag

Az már 1 milla fölött lenne. Ez a csúcskategória....

PC-STYLE.hu

(#77) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Régebben notin jáccottam de eccerüen megfizethetetlen, ezért is váltottam asztalira, töredékéből kap az ember jóval nagyobb teljesitményt!Persze aki megteheti vegyen ilyet én is elfogadnék, de nincsenek ész érvek egy ilyen gép megvásárlására, ez egy presztizs eszköz:)

(#78) hcl válasza Gabesz84 (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg 1 asztali, meg egy autó amivel viszed? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

800 K ... és geyboard :D Kihagyom :P

(#80) Prof01


Prof01
veterán

Anyáám! Ki az az állat aki kiad ez 5,5 cm!!! vastag notebook-ért 800k-t? :DDD Úgy néz ki, mint a 10 évvel ezelőtti notik, vagy még durvábban. :Y :C

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#81) GabN73


GabN73
addikt

hozzámvágnák nem dobnám vissza :DDD
de én maradok az Asus mellett. +1 évet várok,addira úgy is csak 200ba kerül majd egy használt fullos :DDD

(#82) Prof01 válasza GabN73 (#81) üzenetére


Prof01
veterán

Addigra már nem lesz fullos. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#83) Pulsar


Pulsar
veterán

hát ezek az ár érték verseny utolsó helyezettei...
Hihetetlen, hogy egy ilyen gépért mi pénz el nem kérnek, cska azért mert Alien Ware...

(#84) rudi válasza Dassler (#69) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az árakat mindig az adott régióban kell nézni. Ahogyan a cikkben is írtam, a tesztelt konfig a német Dell oldalon összeállítva nagyjából annyiba kerül mint a hazai ára. És igen az USA-ban már olcsóbb mint az Asus G73J hazai ára. És igen, az USA-ban a G73J még olcsóbb. Egész konkrétan már 350 000 forintnak megfelelő dollár körül ($1800) megkapható az alapmodell HD 5870-nel és négymagos procival (ami szerintem hiba, úgy $150 elkótyavetyélése). Az USA Dellnél egy vele azonos felszereltségű M17x $2649-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#85) Digitalis


Digitalis
senior tag

Ennyi pénzért inkább egy háromszor brutálisabb asztalit, (kb. 300eFt) a maradékot meg félreteszem taxira, vagy veszek egy használt suzukit. De nem ragozom tovább, mert felesleges. Amúgy ez a fröccsöntött noti 800e-ft... ami 3év múlva ipari hulladék lesz, de gémer noti lévén előbb szét hullik.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#86) zazahoho


zazahoho
őstag

az ára nagyon durva :W ,de azért azt is meg kell nézni,hogy nem kis hazánk átlagfizetését kell nézni :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#87) hackeeeee válasza zazahoho (#86) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát.. Tény, hogy ezek a gépek nem itthonra vannak kitalálva.. Dehát itthon is rámegy a haszon... kinti árban gugli szerint 366 843.393 HUF az ára.

Na a másik, hogy ez már nem cipelésre van kitalálva, arra ott vannak a kisebbek.. A tény az, hogy minőségi egyedi gépet kapunk a pénzünkért. Bár ugye Dell vas, kicsit eléggé átalakítva.

Véleményem szubjektív...

(#88) atike


atike
nagyúr

Atyaúrég, milyen durván néz ki! Nagyon bejövős a külső... Na meg a belső is! :) Csak az az árcímke... Huh. Az meredek. Majd ha nyerek a lottón... :) :)

(#89) hackeeeee válasza hackeeeee (#87) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, összeállítottam az Alienware oldalán ezt a gépet, amit teszteltek a srácok.. 2249$, kerekítve 460.000Ft kinti (hazai) árban.

Ha akarjátok, éljétek ki magatokat. :DDD [link] Kérhettek bele CF-et is. :D Viszont itt nincs hozzá 5870, csak 4870, vagy 4870 CF.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#90) Gerisz válasza Kendek (#16) üzenetére


Gerisz
addikt

De Béla Green! Nem szennyezi a környezetet és nem akarja, hogy csődbe menjen a BKV

(#91) Napfénysüti

Brutális gép de ezt még lehet laptopnak nevezni? ;]

Més que un club!

(#92) hackeeeee válasza Napfénysüti (#91) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Forma stimmel. :D

Véleményem szubjektív...

(#93) keIdor válasza Zodicus (#65) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94) 64b0r


64b0r
aktív tag

Bazz, ez a billentyű-világítás... :Y
Egy CD-korong összes színét hozza, és mégsem kelt bazári hatást. Mondjuk saját használatra csak a kék-fehéret tudnám elképzelni, de ezzel bármelyik lan-partyn ki lehet érdemelni egy-két elismerő "aztabazmeg"-et. :K

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#95) Alchemist válasza Napfénysüti (#91) üzenetére


Alchemist
addikt

- Nem notebook ez, hanem űrállomás - mondta Obi van Kenobi.
:DDD

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#96) EczkE


EczkE
addikt

Nem semmi cucc, de ennyiért. :U A bill világítása meg: :C

Asszem mindenféleképpen!

(#97) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

"Grafika Mobility Radeon HD 4870 1 GB GDDR5"

Wait...what? 4870-es nincs GDDR5-el, csak 3-al, GDDR5-el csak 5870 van. Ahogy elnézem a notebook.hu weblapját, csak GDDR3-as 4870 van benne...eléggé vicc kategória ez a 4870vs5870...a DELL 100.000 Ft-al többet(!!) kér a gépért ha a régebbi és lassabb 4870-es VGA-t szeretnénk az új 5870-es helyett...noooormáááális? A 4GB DDR1 se azért drágább 4GB DDR3-nál, mert jobb...tudtommal :U

A notebook.hu részéről pedig jöjjön
a jó:
mint mondtam a lassabb, régebbi, ATi Mobilty Radeon 4870-es konfig drágább mint az új, gyorsabb, ám mégis ~200.000Ft-al olcsóbban adják ezt a konfigot a notebook.hu srácok, mintha külön rendelnénk a DELL/Alienware-től

a rossz:
b) miért nem az új VGA-val szerelt modellt árulják ennyiért (vagy a VGA ára miatt akár olcsóbban) ?! Remélem nem az volt a döntő tényező, hogy a drágább a jobb...

[ Szerkesztve ]

(#98) Darth_Revan válasza pisti666 (#68) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ezzel csak 2 gond van:
1) tudtommal Európában élünk, tehát az európai Alienware-t kellett volna linkelni (nem azonosak az árak vám és áfa miatt) és az amerikai képviselet nem is szállít Európába.

2) Nem a Valuta árfolyamot kell nézni, hanem a Deviza árfolyamot. Valuta=készpénz, Deviza=ami a bankszámlán elektronikusan létezik. Legalábbis gondolom neten rendelésnél te is átutalással fizetnél :)

[ Szerkesztve ]

(#99) Borgi


Borgi
aktív tag

hi:
"A faron érdekes részlet a pont középre helyezett tápcsatlakozó,"

a kép pont nem erről árulkodik :) most akkor hogy van ez?

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#100) pisti666 válasza Darth_Revan (#98) üzenetére


pisti666
tag

Tudtommal szálitalnak europárba is
2 ott a pont azt elméztem :R

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.