Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Eme sok mag már a földben van, és elvetésük után nyolc nappal az első növénykék megjelentek! :) Kikelt a tépősaláta, körömvirág, bab, borsó, és a retek. :D Természetesen a többi növény kelését is várom.

Holnap kapnak egy öntözést, mert már száraz a talaj felső része, ahol ők vannak mint picike növénykék. Aztán jön Medárd és lesz sok eső, a gaz nőni fog, kaszálhatok ismét és kapálhatok... :O ;]

Naplementekor üldögéltem a kerti széken és élveztem a sok zöldet, a jó levegőt, a nyugalmat. :)

A cseresznye virágainak zöme megtermékenyült. Pici aggodalom van bennem, mert legutóbb, amikor ennyire jól termékenyültek a virágai, extra meleg és száraz év volt. Ez volt a 2007-es év, amikor szegény fa majdnem belehalt a túl sok termés és a nagy meleg okozta sokkba. :( Koronájának fele elhalt. Ami megmaradt, tán annak köszönheti életét, hogy kb. 600 liter vizet hordtam le a telek elején lévő kerti csaptól hozzá. Ne legyen az idei forró év, mert nem biztos, hogy kibírja.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.