Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balage21


Balage21
tag

Szia. Csak egy ötlet, próbáld meg kitámasztani a telefont és időzítővel exponálni (esetleg állvány?), mert bármennyire is próbálod kézből a szívverésed is elég a bemozduláshoz és máris életlen a kép. Továbbá az érzékenységet én mindenképp alacsonyabbra venném és a záridővel kellene játszani. Jó fényeket!

[ Szerkesztve ]

(#2) Snowy_owl válasza Balage21 (#1) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Xiaomi Selfie Stick pl, de van ezer féle.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3) Carlas


Carlas
senior tag

Azért egy jó égbolt fotó nem a p30-nál kezdődik. sajnos az lehet egy átlag user számára jónak tunik a kép de egy fotós számára vicc. Azért annyi jó hogy legalabb valamit lehet csinálni vele és facebookra látványosabb mint a régi megoldások. persze egy telefon ami sosem lesz egy szinten egy alap milc-el sem de jopofa.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Az igen, még a Plútó is simán látszódik, nem is értem miért fosztották meg a bolygó titulusától.

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Astrolagoon válasza Carlas (#3) üzenetére


Astrolagoon
junior tag

Fotós is vagyok nekem nem vicc.Az a vicc,hogy már P30 szintű fotókat lehet lőni DSLR nélkül körömnyi szenzorral..

(#6) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Semmi komoly célom nem volt az éjszakai fotózással. Egyetlen egy dolgot akartam, hogy látja-e a csillagokat a mobil kamerája? Erre megadta a választ az eszköz, igen. Kész. Lehet oszolni. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7) Carlas válasza Astrolagoon (#5) üzenetére


Carlas
senior tag

Én is az vagyok :) és számomra mint fotós eszközre tekinteni vicc, de mint facebook posztra való, esetleg amatőr családi fotókra, nyaralásra eszköz tökéletes. Erre találták ki.
Mi az olyan szint? Ha rendes méretben nézzük a mobilos képeket /akár p30 pro/ nagyon mosott, zajos, festményszerű stb stb. Kis méretben persze jobb. Az automata is jó de köze nincs minőségre egy m4/3 rendszerhez sem. Sose lesz és nem is ez a célja. A fizikán /fing szenzor/ a sok automata nem segít csak elfedi egy szintig és műeffektezi a hibákat. De ez facebookra tökéletes, arra én is azzal tolom ha nem kifejezetten a minőség a cél.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#8) Carlas válasza Algieba (#6) üzenetére


Carlas
senior tag

Persze hogy megoldható, már régebben is az volt, ha csak ennyi volt a cél az okés. A hangsúly azon van hogy a minőség milyen lett...

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#9) Snowy_owl válasza Carlas (#7) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én is mindig ezt veszem észre. Lövök egy képet, mondjuk verőfényes napsütötte időben, és telefonon nagyon szépe meg nagyon jó, de felteszem számítógépre, és monitoron már nem olyan. :( De közben az is igaz, hogy a kompakt Panasonic SZ10-es fényképezőmet képminőségben már tényleg lepipálja. De csak azt, és nem a DSLRt.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#10) Carlas válasza Snowy_owl (#9) üzenetére


Carlas
senior tag

Nem is kell tőle azt várni mint egy fényképezőtől. Ha a helyén kezeljük a dolgokat akkor tökéletes arra amire készült. Nem mindenki akar fotós lenni, aki meg igen az nem a telefonnal csinálja. Ettől még a telok sokat fejlodtek ami nagyon jo dolog. Csak van és lesz is korlátjuk de ez nem feltétlen baj ha nem magyarázunk bele többet mint amik.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#11) Algieba válasza Carlas (#8) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ezzel párhuzamosan érdekel, hogy meddig tudok elmenni a mobillal. Profi fotós nem akarok lenni, de élvezem a kattintgatást. Most van egy mini kiállításom (18 természetfotó) tavalyi, helyi képeimből, de azokat Canon Powershot A630-assal lőttem. Viszont egyre kevésbé akarok kamerát cipelni, még a kompaktot sem. Azonban vonz a sokféle szép. A laptopon a háttérkép Lumia 925-el készült és nem sokkal rosszabb mint hasonló párja, a gépes. A téma a ligeti csillagvirág.
A trend a netes megosztás. Ez és a profi fotózás két ága a fényképezésnek. Én nem keverem a kettőt. De az egyiket örömmel csinálom. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) Carlas válasza Algieba (#11) üzenetére


Carlas
senior tag

jókat ki lehet hozni de csak ha RAW-ba fotozunk. az segít rajta. otthonra és hobbynak tökéletes és nem is kell több. megértem akinek ennyi elég. Bár én hobbyra egy jobb compactot ajanlok pl Sony RX100 széria. nagyon jó méret és a képe is állat ehhez mérten. de ha csak telo akkor ott is csak raw fotok + szerkesztés kell.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#13) Algieba válasza Carlas (#12) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem költök szűkös anyagi forrásaimból fényképezőgépre. Persze hogy ennyi pénzért a jó váz és objektív pompás képminőséget ad, de sose fogok 100 ezres eszközzel mászkálni. :N A Powershot ajándék volt. A laptopomat használtan vettem 80-ért. Nem éri meg hobbira ennyit költeni, amikor a mobillal is elérhető nekem a vágyott kép. A rawos mókolásra sor fog kerülni, ha jó áron elém ugrik ilyet tudó mobil. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Carlas válasza Algieba (#13) üzenetére


Carlas
senior tag

Mindenki annyit koltson amennyit tud és amit el akar érni magának. Ha neked ez megfelel akkor elég is, mind addig amig nem akarsz fejlődni. ha igy ennyi neked tökéletes akkor nincs is vita :D
Az a baj amikor sokan többet képzelnek egy mobilba mint ami. De igy érthető.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#15) Algieba válasza Carlas (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hobbi fotós létemre már van művészi koncepcióm, azt akarom viszontlátni a képen, amit a szememmel is látok. Semmi több. Ha ezt hozza egy kamerás mobil, elégedett vagyok. A témáim egyszerűek, leginkább közeli fotókat készítek. Mert azok fejezik ki legjobban a figyelmet, ami a szeretet jele. Imádom a természetes fényeket és színeket. Mivel természeti lény vagyok, nem akarok elveszni az eszköz számtalan beállítási lehetősége közt. Amikor fotózok, ragadozó üzemmódban vagyok. Éles szemmel meglátom, ami tetszetős nekem. Szötymörgök max. 5 percet egy témánál, aztán robogok tovább a környezetemet vizslatva újabb szépségért. Egyszerűen sport, vadászat nekem a fényképezés és sikeresen vadászni csúzlival is lehet. ;)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#16) UnA válasza Algieba (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Ebben abszolút veled értek egyet, a sok technokrata semmire sem megy a pixelháborúval. Látásmód nélkül semmit sem ér a fotózás.

(#17) Carlas válasza UnA (#16) üzenetére


Carlas
senior tag

Itt mar reg nem a pixelhaborurol van szo. az mar reg nem fontos sehol. nem is tolja senki ezt mint regen.
mintha a pixeleken mulna a kepminoseg. mulik de nem ugy ahogy gondoljak. de egy jo kephez azert kell egy jo eszkoz is. a latasmod meg nem annyi hogy kozelrol lefotozom.... azert a fotozas ennel picit tobb.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#18) UnA válasza Carlas (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

De én hol írtam ezt a látásmódról? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.