Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65) atomjani


atomjani
csendes tag

Ez majdnem azt tudja, mint a több 100 ezer Ft értékű telefon. Nem vicc. Lehet vele netezni, fényképezni, rádiózni, zenélni, játszani stb.
Összességében elégedett vagyok vele, azért megosztom pár problémámat vele.
Netezés
Mi az, hogy nagyon lassú a net? A régi Sony Ericsson K320i is ilyen nettsebességű volt és 2-3 másodpercet ki lehet bírni. A képek letöltését kikapcsolva elfogadható a nettsebesség.
Le kell szedni a legújabb Opera Mini 4-et és azt használni. Azért, mert a beépített verziónál sokkal kezelhetőbb.
Billentyűzet
A kezelést illetően csak két dolog zavart. Egyszer a billentyűzet nemigazán áll kézhez, bal oldalon a 7-es és a * gombot nehéz a bal kezemmel megnyomni. És kicsit hangosak a gombok. A szöveg íráskor egyrészt lehetne intelligensebb a T9 funkció és a szöveg írása is lehetne szoftveresen is kényelmesebb.
Van az a piros gomb, az csak bezavar és ha véletlenül rányomok másodszor is, akkor kilép, akármiben is vagyok. Szöveg íráskor ez fájdalmas. Ja igen, a szöveget nem lehet a vágólapra menteni, a másolás és beillesztés funkció hiányzik.

A menürendszer talán picit rendezettebb, testre-szabhatóbb lehetne, de így is elfogadható.
Mondanám azt, hogy 3MB helyett nagyobb belső memória is lehetett volna, de majd a 2 GB micro SD kártya pótolni fogja. :)
A kamera nem érdekes, inkább veszek normális fényképezőt, ami mindegyik telefont lepipál. :)
A képernyő szerintem oké. Nekem nagyon durva volt az, hogy a legkisebb fényerővel is lehet látni a képernyőt a napon, a színekkel és a felbontásokkal is elégedett vagyok.
Én használtan vettem a napokban 5 ezer Ft-ért. Lehetséges, hogy a felsorolt nyűgjei kezelve vannak egy drágább telefonban. Igen, lehetséges ez. Jelen helyzetben viszont pénzben nemhogy nem érte volna meg drágábbat vásárolni, de vajon érnek is e annyit, amennyiért kínálják. Szerintem nem, de ebbe ne menjünk bele.
Szerintem az, hogy nem 3 órán, hanem 6 órán keresztül tudok netezni az aksi miatt, miközben már rádiót is tudok hallgatni, az már jó. Az én részemről ez a telefon oké. Nem örökre szól, de évekig használni fogom. :)

Nem minden logikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.