Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Olcsó. És ez a lényeg.

Asszem mindenféleképpen!

(#2) Wictor


Wictor
senior tag

1. oldal, 1. bekezdésében egy hiba:
"azaz elspsorbana telefónia alapműveleteire"

Na, ezt még nem is láttam az árlistában. Lehetne a Telenornál is mondjuk ilyen árú cuccos, pont most hagytam ott a Vodát... Jó cikk.

[ Szerkesztve ]

(#3) Carline


Carline
őstag

Van benne BT és email kliens is. Ez pozitívum.
Ahogy a cikk elején említik, ha esetleg eltűnik vagy meg/beázna akkor sem lenne érte nagy krokodilkönny.
Kocsiba is el tudom képzelni szükségtelónak a kesztyűtartóba.
Ha valami malőr van még a fényképezője is jól jöhet.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#4) .bableWes


.bableWes
őstag

7000ért elfogadhato. ha meg elhagyod akkor nincs semmi baj

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#5) rep3at


rep3at
őstag

Még 2-3 hónapja vettem 10 ezerért egy Cedart (igaz hogy nem új volt, egy hetet már használták előtte), na annak azért jobb az ár/érték aránya, viszont újként ennek sem olyan rossz.

Forward thinking. كرر

(#6) dr. Kind válasza Wictor (#2) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

köszi, hogy szóltál, javítom :R

(#7) Gzolo


Gzolo
senior tag

Zenelejátszó, jack, 2mpixel kamera, de bővíteni lehet?

(#8) tjb007 válasza Gzolo (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehet bővíteni egészen 8GB -ig (természetesen microSD kártyával).

(#9) tommjee


tommjee
senior tag

Ez tényleg arra való hogy telefonálj vele ! :)

(#10) hekmi


hekmi
tag

Ha viszonylag ilyen sok a pozítivum, és az ára is ennyire alacsony, akkor miért nem jár plecsni?

(#11) roland543
Egyetértek :R

[ Szerkesztve ]

(#11) roland543


roland543
csendes tag

egy TETSZETT-et megérdemelt volna.... aranyos telo :)

Nokia N8 + Symbian Anna

(#12) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

a cikk fotóján más telefon van, mint magában a tesztben :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) amanoba


amanoba
őstag

megmondom őszintén drágább árra gondoltam a teszt olvasása közben, meglepett a 7K-s ár, ill. az is hogy nem kapott plecsnit.( a webcam funkció miatt is megérdemelte volna :) )

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#14) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo kis keszulek, foleg az arat figyelembe veve :)

"There is nothing permanent except change"

(#15) gzbotii válasza alkatraz3000 (#12) üzenetére


gzbotii
veterán

Jaja azt en is eszrevettem. Var elinte azt hittem h en neztem be.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

"a fekete plasztik egyhhangúságát hivatott megrötni..." Olcsó és funkcióját maximálisan ellátja...Ezzel legalább lehet telefonálni, nemúgy, mint bizonoyos felsőkategóriás telefonokkal...:U
Érdekes elgondolás ez a party telefon dolog, én még sose csereberéltem át partyra a telefont.:)

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#17) zdanee


zdanee
őstag

Plecsni? Vagy 528MHz alatt nem telefon?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#18) cefre00


cefre00
tag

Nekem már volt egy Alcatelem régen, és ha lesznek még ilyen telók, akkor tervezek is. Ez is aranyos masina, tudja, amit kell, és valóban megérdemli a plecsnit!!! :K

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#19) djculture


djculture
félisten

ot-305 vettem nemrég a T-mobilnál.bt nincs meg a kamera csak vga de amúgy dettó ugyanez 4 rugóért.

(#20) Gál István


Gál István
senior tag

Végre valami izgalmas telefon a sok uncsi böhöm tepsi után ;]

(#21) koshmar válasza .bableWes (#4) üzenetére


koshmar
őstag

Azért engem egy ilyen telefon elhagyása is frusztrálna. :D

Egyébként tetszett a cikk. :)
Anno a Siemens MT-50-esem volt hasonló kinézetű, persze Bluetooth, MicroSD-bővíthetőség és még sok más nélkül.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#22) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nagyon jóáron egy korrekt, alap multimédiás telefon.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) szezso15 válasza zdanee (#17) üzenetére


szezso15
addikt

+1

Amúgy nem rossz teló, 7 rugóért teljesen megéri! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#24) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Nagyon jó hogy nem kapott plecsnit, ez a teló a nyomor, igénytelen népnek való (nem vagyok gazdag)

Cseberből vederbe

(#25) Dave1984


Dave1984
őstag

7ezret nagyon megér.Jövő hónapban beruhazok egyre.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#26) djculture válasza LEFTHORSE1 (#24) üzenetére


djculture
félisten

Most aki nem használja ki annak hiába figyel azsebébe bármilyen okosteló.Kb én is így vagyok vehetnék bámilyen okostelót de minek.Netezni eleve nem fogok ilyen mini képernyőn mert csak magamat szívatom vele.

(#27) gzbotii válasza LEFTHORSE1 (#24) üzenetére


gzbotii
veterán

miert, az iP4-nel ocskabb telo nem jo? v vegyek pl egy hasonlo tudasut, de 14e-ert a nokiatol h Elop tudjon nyaralni tobbet es jobban?
amire, es akinek kell [enyit var a telotol] annak pont jo :R

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28) kovy79


kovy79
őstag

A mSDHC bővíthetőséggel, a PC-s kapcsolat egyszerűségével és nagyszerűségével, valamint az árával teljesen korrekt arra, amire tervezték.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Azért az alcatel legalább beállt a sorba micro usb,3.5 jack....Ennyi pénzért vállalható simán ez a telefon.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#30) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Alig néhány éve,egy ilyen tudású telefonért súlyos tízezreket kellett leszurkolni.Ennyi pénzért nem érdemes fikázni,mert egy "csak"egynyári telefonnak is megéri.A kamera,mondjuk ilyen minőséggel felesleges bele.Hiába került ki az Alcatel a franciák kezéből,a sokrétű szolgáltatás,olcsósággal karöltve megmaradt.Amúgy meg Alcatel 715 for ever...Még ma is használnám ha lenne... :R

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#31) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Hát nekem csak az "fm" jel tetszik az elején. :P

[ Szerkesztve ]

(#32) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Frankó. Bár én már csak okostelót vennék, de tényleg bejön, és az ára is nagyon baráti. (Most, balcsin lévén az Optimusomról olvastam a teló tesztjét. Elképzelem fordítva... :D )

(#35) kovy79 válasza andras87 (#34) üzenetére


kovy79
őstag

Ne haragudj, de te direkt csinálod, hogy minden topikban magadnak válaszolgatsz, nemegyszer 4szer, 5ször egymás után?? Szóltak már érte páran! :U
Szerintem ne így gyűjtögesd a hozzászólásokat!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#36) gzbotii válasza kovy79 (#35) üzenetére


gzbotii
veterán

en meg azt vegkepp nem ertem, h miert kell a hsz-eket gyujteni. az hatarozza meg, h menyire v jo ember, v hozzaerto? szerintem annak ha pl sokkat kommentalsz nincs osszefugese az ertelmi szintedel es nem leszel jobb hozzaerto

na ez teljesen off :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37) zsoltyyy válasza gzbotii (#36) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Akkor megis mi masert csinalna? ;]

(#38) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ha a macskák vérnyákolnak az ablak alatt akkor ezt nyugodt szivvel hozzájuk vághatja az ember és nem sajnálja ugy mint a 100 ezres telefont.
És mivel viszonylag egyben van ez a kis telo a macskariasztás után csak felhivjuk és máris megtaláljuk az ablak alatt akár sötétben is! :DDD
7 k ért ideális,és még telefonálni is lehet vele!

(#39) Bodz


Bodz
nagyúr

Buli telefonnak tökéletes lenne. Szegény Blade-et ma is leejtettem párszor. :(

(#40) ló úr válasza LEFTHORSE1 (#24) üzenetére


ló úr
őstag

Gratulálok ehhez az építő,igényes,értelmes hsz-edhez teeee. Arra már nem is gondoltál ugye,h a műmájer lakkosfejű b***kon kívül is van emberi lét a földön?! Én is szeretem az okos telefonokat,de pl. egy összehányós buliba tökéletes,vagy melóba ahol összemocskolod,porozod,leejted,stb.Szakácsként melózok egy gyorskajáldában,szegény Spicam kijelzője nap végére tiszta paca.Ezt nem sajnálnám fele annyira sem!

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#41) RobinHD


RobinHD
tag

jó mobil, igazi alap kategória :D
annyira lennék kíváncsi, h a térerőt mennyire tartja stabilan, például perem területeken, vagy a hegységekben, ahol ugye sokkal gyengébb a térerő??! :S

Privátra illik válaszolni! :)

(#42) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ennyi pénzért nagyon jó kis cucc lett.

(#43) cefre00 válasza LEFTHORSE1 (#24) üzenetére


cefre00
tag

Igénytelem ám a tudod ki... :((
Arra, amire tervezték tökéletes telefon...

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#44) alienpapa válasza LEFTHORSE1 (#24) üzenetére


alienpapa
senior tag

ez kész... :(((

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#45) zsoltyyy válasza LEFTHORSE1 (#24) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nem értem miért lenne ez a telefon "nyomor". :F
Szerintem 2. telefonnak, idősebbeknek akár elsődlegesnek is kiváló. :K

(#46) bigga válasza zsoltyyy (#45) üzenetére


bigga
aktív tag

Aki nagyon tele van, el van szállva, sznob, nem dolgozik olyan helyen, vagy csak egyszeűen elkényeztett gyerek, annak ez egy gagyi telefon. De sokszor nekem is jól jönne, hogy ne az Xperiát zúzzam mindig, ha nem muszáj.
Amúgy van akinek ez is kielégíti az igényeit, föleg, hogy sok ismerősöm csak divatból veszi az okostelókat, kihasználni meg nem tudja vagy nem is akarja, és egy ilyen telóval meg simán el tudna lenni.
Na meg persze az öregebb korosztálynak is jó lehet.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#47) djculture válasza RobinHD (#41) üzenetére


djculture
félisten

ot-305 röl tudok nyilatkozni ,semmi baj a térerővel még itt az isten háta mögött se a prérin néha ahol járkálok.:) Én az akksit bírom ezekbe nagyon birják.Enyém is 4-5 napot bir simán átlagos használattal.

[ Szerkesztve ]

(#48) malwy


malwy
senior tag

Na ez kéne nekem, csak T-mobillal.

(#49) xAttilax


xAttilax
senior tag

olcsó mp3. ha nagyon kéne telo és nem lenne lové simán vennék egyet

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#50) GetReal


GetReal
csendes tag

Amikor én vettem hétezerért egy Sonyt 4 éve, annak 100 kb tárhelye vot nem volt kamerája sőt még egy infrája se :D de hát ez van változnak az idők

Ha végigolvasod, rájössz, hogy ez megint egy szar végigolvasós vicc, de attól még elolvasod végig.

(#51) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Én sehol nem találom a magyar piacon. Éppen most keresek másodlagos telefont eddig a nokia 1616 v. 1800 volt a befutó, de ha ez árban ugyanannyi akkor nagyon veri a két nokiát (bár az elemlápa hasznos kis kütyü, főleg egy "fesztivál telefonnál", meg jobban is bízik az ember egy nokiában mint egy alcatelben). Csak kártyafüggetlenül kéne...(szerintetek ha megveszem vodásan, ki lehet kódolni? én pont t-mobilhoz és telenorhoz használnám)

(#52) perempe válasza rep3at (#5) üzenetére


perempe
addikt

Én novemberben 10k-ért vettem E50-et bluetooth GPS-szel, amin már futnak a turistautak.hu térképei, fényképezés mellett hangot is tudok rögzíteni.

Ha a Tiszára megyek, akkor amcsi piacra szánt -nincs 900Mhz- Samsung SGH-X495-t használok; Tiszafüreden van 1900MHz. Egy flash állítólag ezen is segít...

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#53) LEFTHORSE1 válasza zsoltyyy (#45) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Nem e telefon nyomor meg igénytelen , hanem azok akik ilyent vesznek, azok vagy nyomoru sorsban élnek vagy csak egyszerüen ennyire futja az igényességük, ezzel nincs is semmi baj, én csak azon cserszentem fel hogy egyesek hiányolták a plecsnit, szerintem egy ilyen csak ennyit tudó telefon ne is kapjon plecsnit, én pl minden másra használom a mobilom csak épp telefonálásra nem, a munkám során szinte naponta vagyok könyékig olajas (hidraulika szervíz), mielőtt nekifognék a munkámnak a mobilomat mindig beleteszem egy patentzáras egszerü kis nylon zacsiba, azon keresztül vígan lehet kezelni...

Cseberből vederbe

(#54) prolad


prolad
őstag

Retro forever...
a cikk olvasása után elővettem a noika 3500c mobilomat nosztalgiázásképp

(#55) SkyLaci válasza LEFTHORSE1 (#53) üzenetére


SkyLaci
őstag

Na akkor mond meg milyennek kell lennie egy igényes telefonnak, amit a felhasználó csak arra szeretne használni hogy telefonáljon, smsezzen, esetleg felnézzen a facebookra.

(#56) cefre00 válasza LEFTHORSE1 (#53) üzenetére


cefre00
tag

Te gondolom valamilyen újgazdag, sznob akárki lehetsz. Meg sem fordult a fejedben, hogy "egyeseknek" nincsenek olyan anyagi lehetőségeik, hogy valamilyen hiper htc-t vagy Nokiát vegyenek?

Gondolom nem, mert nem ereszkedsz le az egyszerűbben élők közé. Mégis milyen alapon nevezel te igénytelennek bárkit, aki mondjuk egy ilyen telefont vesz vagy venne?

Ne haragudj, de az ilyen sztereotípiákra épülő, rendszerint alaptalan kijelentésektől a hideg ráz ki. :F

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#57) ló úr válasza SkyLaci (#55) üzenetére


ló úr
őstag

Háth (Zs)Ájfónnak,minek másnak?? ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#58) zseniális19


zseniális19
csendes tag

Hello
A Tesco-ban a mai naptól kapható(09.15-ig) Telenor.S520 néven 4990Ft-ért, ha valakit érdekel.
Üdv

(#59) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Mától a Tescóban 3990Ft Dominó kártyával, amiből 600Ft lebeszélhető!
Ma vettem egyet tartalék telónak, eddig meg vagyok elégedve, csak a hozzá való headsetet ki se bontsátok, mert műanyag az egész, érdemes mást használni. :)
Szóval 4 ezerért nagyon megéri SIM kártyával együtt.

(#60) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A kijelző fényerejét lehet állítani? Ha igen, hol?

(#61) Fancy-boy válasza Fancy-boy (#60) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sim kártya nélkül próbáltam, akkor nem látszódott a Kijelző menüpont. Most már megy.

(#62) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Az alapképernyőn meglehet változtatni, hogy a bal gombra ne a Zene, a jobb gombra ne a Kamera legyen beállítva?

(#63) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Most már ezt is megtaláltam. Viszont úgy látom Bluetooth-t nem lehet gyors-gombra kirakni.

(#64) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Ez a telefon is ugyanúgy kiírja, hogy éppen milyen szám megy a rádióban, mint az 505.
Tehát NEM vették ki ezt a lehetőséget belőle.

A megoldás annyi, hogy a rádió beállításaiban arra kell rámenni, hogy "Állomásadatok", azon belül pedig a "Rádió kiírást" választani.

Nem mindegyik állomás támogatja ezt a funkciót, de például a Petőfi vagy a Rádió1 kiírja az éppen aktuális előadót/szám címét.

[ Szerkesztve ]

(#65) atomjani


atomjani
csendes tag

Ez majdnem azt tudja, mint a több 100 ezer Ft értékű telefon. Nem vicc. Lehet vele netezni, fényképezni, rádiózni, zenélni, játszani stb.
Összességében elégedett vagyok vele, azért megosztom pár problémámat vele.
Netezés
Mi az, hogy nagyon lassú a net? A régi Sony Ericsson K320i is ilyen nettsebességű volt és 2-3 másodpercet ki lehet bírni. A képek letöltését kikapcsolva elfogadható a nettsebesség.
Le kell szedni a legújabb Opera Mini 4-et és azt használni. Azért, mert a beépített verziónál sokkal kezelhetőbb.
Billentyűzet
A kezelést illetően csak két dolog zavart. Egyszer a billentyűzet nemigazán áll kézhez, bal oldalon a 7-es és a * gombot nehéz a bal kezemmel megnyomni. És kicsit hangosak a gombok. A szöveg íráskor egyrészt lehetne intelligensebb a T9 funkció és a szöveg írása is lehetne szoftveresen is kényelmesebb.
Van az a piros gomb, az csak bezavar és ha véletlenül rányomok másodszor is, akkor kilép, akármiben is vagyok. Szöveg íráskor ez fájdalmas. Ja igen, a szöveget nem lehet a vágólapra menteni, a másolás és beillesztés funkció hiányzik.

A menürendszer talán picit rendezettebb, testre-szabhatóbb lehetne, de így is elfogadható.
Mondanám azt, hogy 3MB helyett nagyobb belső memória is lehetett volna, de majd a 2 GB micro SD kártya pótolni fogja. :)
A kamera nem érdekes, inkább veszek normális fényképezőt, ami mindegyik telefont lepipál. :)
A képernyő szerintem oké. Nekem nagyon durva volt az, hogy a legkisebb fényerővel is lehet látni a képernyőt a napon, a színekkel és a felbontásokkal is elégedett vagyok.
Én használtan vettem a napokban 5 ezer Ft-ért. Lehetséges, hogy a felsorolt nyűgjei kezelve vannak egy drágább telefonban. Igen, lehetséges ez. Jelen helyzetben viszont pénzben nemhogy nem érte volna meg drágábbat vásárolni, de vajon érnek is e annyit, amennyiért kínálják. Szerintem nem, de ebbe ne menjünk bele.
Szerintem az, hogy nem 3 órán, hanem 6 órán keresztül tudok netezni az aksi miatt, miközben már rádiót is tudok hallgatni, az már jó. Az én részemről ez a telefon oké. Nem örökre szól, de évekig használni fogom. :)

Nem minden logikus.

(#66) Bankrator


Bankrator
csendes tag

Jó estét!Làttam Postafon akcióban 4990-ért ilyen telefont.Tudja e valaki hogy a postán engedik e kibontani ,kipróbálni a készüléket?Csábitó még,hogy 350 ftos havidijért egy tetszöleges 70es (Postafon vagy Vodafon ) számot féláron 19.50 ért lehet hivni.

(#67) atomjani


atomjani
csendes tag

Ez a cikk megtévesztő, hiszen sokkal többet tud az alapfunkcióknál. Netezésre, zene vagy rádió hallgatására, katszásra nagyon is tudom ajánlani. Nagyon oda kell figyelni, hogy mit ír az elején az ember, mert ahogy most kezdi, az nagyon is megtévesztő. Nem azt mondom, hogy milyen kényelmes és mindent elbír és tud, azért mégsem kéne ennyire lealacsonyitani úgy, hogy csak alapvető dolgokat tudó készüléknek állítjuk be, mert nagyon sok dologra alkalmas. Még jó hogy nem 10-20 éves telefonokhoz hasonlítjuk.

Nem minden logikus.

(#68) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok.

Most ismerkedem a telefonnal.
Van olyan beállítási vagy valamilyen lehetőség, hogy amíg be van kapcsolva a telefon, az alatt ne legyen teljesen fekete a képernyő? Idő, dátum kijelzés, vagy esetleg logó megfelelne valami energiatakarékos módon. Ugyanis nem szeretem, hogy nem elég ránézni a telefonra, hogy megtudjam nem merült-e már le, hanem valamelyik gombbal életre kell kelteni a képernyőt.

(#69) nokiaguru16


nokiaguru16
csendes tag

Sziasztok

Zenehallgatással mennyit bír a telefon? kibír 8-10 órát?

(#70) zseniális19 válasza nokiaguru16 (#69) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Szia
Pontosan nem mértem le, de a leírásban szereplő normál használat mellett 3-4 napot simán kibír állítás igaz, van hogy 1 hetet is kihúz, ebből következtetve gondolom bírja a 8-10 órát, de nem max hangerőn.

(#71) Balage005


Balage005
csendes tag

Bàrcsak gyàrtanànak még ilyen telefonokat! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.