Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) habo2


habo2
csendes tag

Gratulálok! Nagyon jó kis teszt lett, bár én csak laikusként tudom ezt mondani! :R
Szerintem simán mehetett volna címlapra is :K :R :R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#3) Gergő_ válasza ,,no name" (#2) üzenetére


Gergő_
őstag

"+1" :K

(#4) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó teszt, grat! :C

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

tessék felrakni címlaposra bizony :K :R

(#6) whiz


whiz
aktív tag

Kár, hogy nincs egy-két "igazi" teszt (játékok, alkalmazások - az egy szem 3dmark-ot leszámítva), de gondolom így is nagyon sok meló volt ezzel. De a hiányérzetem ellenére nekem is nagyon tetszik az írásod! :R

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#7) peti_s


peti_s
addikt

Nekem tetszik, jó teszt. :R

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Szeretem mikor az ilyen király írásokat csak elduva/véletlenül találom meg.... :U Címlapra vele de azonnal!!!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) nandon


nandon
tag

Jó összefoglaló! Gratula a cpu-gyüjteményhez is! Bár lehet, hogy nem annyira hasznos írás, mégis jó volt olvasni! Szerintem is címlapon a helye!

RISC86 Power

(#10) peti_s válasza nandon (#9) üzenetére


peti_s
addikt

Hasznos ez, engem pl. érdekelt hogy u.olyan beállítások mellett hogy teljesítenek a CPU-k. Én egyedül a K6-III eredményén lepődtem meg 3DMARK-nál.

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Címlapra vele! :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) #95904256


#95904256
törölt tag

Sajnos nem működik olyan szavazásos rendszer amivel a címlapra lehetne juttatni egyes cikkeket. Ennek jelenleg egyetlen járható útja van, ha törölik az egész bejegyzést és címlapos írásként jelentetik meg újra.

[ Szerkesztve ]

(#13) lezso6 válasza #95904256 (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vissza az üzifalat!!!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) habo2 válasza lezso6 (#13) üzenetére


habo2
csendes tag

te nagy iw*w fan lehetsz :DDD :DDD

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#15) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egyébként a Rise procik a Mandel tesztben miért nyírják ki a mezőnyt. Mi olyat tudnak, amit a többi nem?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) nandon válasza peti_s (#10) üzenetére


nandon
tag

Persze, szerintem is, csak a záró-sorokra reflektáltam!

RISC86 Power

(#17) peti_s válasza nandon (#16) üzenetére


peti_s
addikt

Hát igen, az sztem nem kellett volna Akosf részéről, érdekelne mi a hasznos szerinte. :)

(#18) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akosf ! Csak abban nem értek veled egyet, hogy ez egy haszontalan teszt.Rendkívül hasznos sokak számára - köztük nekem is .A retro kedvelők jól összehasonlíthatják régi processzoraikat.A tesztelt procik közül hármat is aktívan használok.Ezt az üzit is K6-2+ -os gépen írom :D
Első osztályú ötlet az azonos órajel. Szerintem is címlapot érdemelne :C

(#19) #95904256 válasza Dr. Romano (#15) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kíváncsiságból utánanéztem a dolognak. A helyzet az, hogy az FPU Mandel legidőrablóbb ciklusának kódja meglehetősen egyszerű, így könnyű megérteni a dolgot:

Ezen a rövid ciklusmagon belül egyszerre két folyamat zajlik. Az egyik maga a számoló rutin, a másik pedig egy szélsőérték felügyelet. Ez utóbbi vastagon szedve emeltem ki. Mint látható van benne egy óriási teljesítménycsökkentő baki. A szélsőérték figyelésnél a memóriába QWORD-ösen kerül az adat aminek csak a felső DWORD-jét olvassuk vissza. Ez a pirossal szedett rész. ( Egyébként a legtöbb optimalizációs manual ( Intel/AMD ) felhívja a figyelmet arra, hogy ILYET NE! mert a processzorok nem tudják hatékonyan kezelni a kiírás alatt lévő ( L1 cache-be tartó ) adat részleges visszaolvasását. )

Tulajdonképpen az FPU Mandel eredményét legalább annyira ez a részleges adatkezelési probléma határozza meg mint maga az FPU. Vagy talán még jobban! Az ember ugye rögtön gondolná, hogy a Rise-nál rágyúrtak erre a problémára a load-store unitban, de... kíváncsiságból újból lefuttattam az Everest 5.02/FPUMandel-t egy K6-III+ és a Rise processzoron. És mit láttam?! Hogy szinte megtévesztésig ugyanaz a kód futott a két processzoron, de mégsem ugyanaz!

Csattanó: Mit gondoltok mi volt a különbség a két kód között?
Igen... az, hogy itt DWORD-ösen volt tárolva az FPU-ból az adat...

(#20) Rive


Rive
veterán

A memóriaírás sebessége miért olyan gyanúsan konstans majd' mindenhol? Ne már' csak az MII-ben legyen aktív WB cache :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21) Gergő_ válasza #95904256 (#12) üzenetére


Gergő_
őstag

ezt a pár szakmai hozzászólást nem nehéz újra beírni ha átkerül szakmai logoutra, vagy nem akarod a címlapon látni? (mert szerintem simán kitennék oda)

[ Szerkesztve ]

(#22) #95904256 válasza Rive (#20) üzenetére


#95904256
törölt tag

Természetesen nem csak abban van WB cache.
Az alaplap tiltja a WB-t. BIOS-ból nem állítható.

(#23) finest


finest
őstag

Éppen most raktam én is össze egy socket7 gépet, Asus P5A lappal, Amd K6-2 300-as proccal (64MB 100Mhz Ram, Diamond Vodoo1 8MB PCI VGA és 8GB IBM HDD, creative Vibra 16 hangkari társaságában), sajnos nem nagyon bírtam semmi tuningot kicsikarnia proccból 4.5x66Mhz az egyetlen beállítás, amin hajlandó bootolni a lap. A procc elvileg 3x100-ra van hitelesítve...
Ezzel együtt meglepően jól megy a gép, annak ellenére, h az alkatrészek 10+ évesek.
Majd csinálok én is memoria tesztet valamelyik nap összehasonlításként. ;)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) Rive válasza #95904256 (#22) üzenetére


Rive
veterán

:(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) Rive válasza #95904256 (#22) üzenetére


Rive
veterán

Hm. Kis keresgéléssel arra találtam tippet, hogy a WT/WB limitek talán az installált memória mennyiségétől függenek. Kipróbálnád ezt a dolgot más memóriaméretekkel a kedvemért? Mondjuk 128 és 256 mega esetén WB-be vált-e vagy feltűnik-e a BIOS-ban valami vonatkozó beállítási lehetőség?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26) #95904256 válasza Rive (#25) üzenetére


#95904256
törölt tag

Már az előző válasz előtt kipróbáltam a memória méretének csökkentését, illetve egy ALI chipsetes (GA-5AX rev5.2) lappal is tettem pár próbát. Abban mindig működött a WB a tesztelt K6-III és Pentium proceszorral.

szerk.: Esetleg az MVP3 chipset lehet még a gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#27) Rive válasza #95904256 (#26) üzenetére


Rive
veterán

Nem hiszem, hogy chipset... Majd holnap utánakaparok ennek alaposabban. Esetleg egy lementett BIOS-állományt tudnál nekem küldeni a levélcímemre? Meg egy manualt?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) #95904256 válasza Rive (#27) üzenetére


#95904256
törölt tag

A manual letölthető a netről ( nekem is innen van ) : [link]
A BIOS szintén ( ez van most is benne ) : [link]

(#29) #95904256 válasza Gergő_ (#21) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem jó ez úgy ahogy van. Különben sem hiszem, hogy egy socket7-es tesztnek a címlapra kellene kerülni... vannak ennél hasznosabb írások is. ;)

(#30) benedekco


benedekco
addikt

:C

9 hónapja vártuk!

:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#31) Dr. Romano válasza #95904256 (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Huh jól beleástad magad, kösz az infót :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#32) Yutani válasza #95904256 (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratulálok a teszthez! Címlapra vele, kell a retro ebben a rohanó világban! :R

#tarcsad

(#33) Balala2007 válasza #95904256 (#19) üzenetére


Balala2007
tag

Az EVEREST forumban valaszoltam ra. (Aprosag: a ket piros sor kozott az FSUBR az aa-bb-t szamol...)

AIDA64.com

(#34) Balala2007


Balala2007
tag

Nagyon szep procigyujtemeny es jo a cikk!
A K6-2+-ban es K6-3+-ban lennie kellene 3DNow!+-nak, 5 uj utasitasnak, tudtommal nem csak sima shrink volt az. Vagy esetleg nem minden peldanyban van ilyen?

AIDA64.com

(#35) #95904256 válasza Balala2007 (#34) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönöm! :R

Természetesen a K6-2 és mindegyik utódban van 3DNow!.
Csak erre nem tértem ki az írásban, mindössze a Winchipeknél említettem meg mint érdekesség. Persze az AMD jóval gyorsabb 3DNow!-ban...

Egyébként a FSUBR dolgot biztos, hogy én néztem el? :U
FSUBR ST,ST2 -> ST= - ( ST- ST2 ) = ST2-ST

Illetve az http://instlatx64.fw.hu/-t nem kívánod megújítani?

[ Szerkesztve ]

(#36) Balala2007 válasza #95904256 (#35) üzenetére


Balala2007
tag

FSUBR: en neztem el, bocsanat, a kommentjeidben a 'b' a valos es 'a' a kepzetes resz, ez kevert meg.

"Ha ehhez hozzávesszük, hogy a K6-III és K6-III+ processzorok közt tulajdonképpen "csak" annyi a különbség, hogy ez utóbbi újabb gyártástechnológiával készült a mobil alkalmazások számára..." -> Ezzel kapcsolatban gondoltam arra, hogy tudtommal a K6-IIIPlus-ban van 3DNow!Plus, azaz PFNACC, PFPNACC, PSWAPD, PF2IW, PI2FW, amik azert sokszor jol johetnek.

InstLatx64: a freeweb vacakol, karbantartas utan eltuntettek az egeszet (nem eloszor), es egyelore nem engednek ujraregisztralni se. Fontolora vennem, hogy mashova rakom ki, de az fw.hu mar egesz jol bejaratott...

Szivem szerint az egesz gyujtemenyed adatait kiraknam ra. :D

AIDA64.com

(#37) #95904256 válasza Balala2007 (#36) üzenetére


#95904256
törölt tag

Igazad van, a K6-III+ és K6-2+ processzorok 3DNow! utasításkészlete valóban bővebb ezzel az 5 utasítással. Na majd mindjárt berakok a cikkbe egy kis táblázatot... ;)

Egyébként előbb-utóbb eljutok odáig, hogy felkerül a netre a gyűjtemény valami kereshető adatbázis formájában. Ismerek pár jó oldalt amiből össze lehet gyúrni egy még jobbat. Na meg van még pár csemege a fiókokban. ;) Például ha jól rémlik, akkor a NexGen-eneken nem is indult el az Everest. ( Sajna csak Win98 hajlandó futni rajta, az is úgy, hogy Cyrix-nak hazudja magát a processzor. :DDD )

(#38) Rive válasza #95904256 (#37) üzenetére


Rive
veterán

Például ha jól rémlik, akkor a NexGen-eneken nem is indult el az Everest.
Pedig Fierynek VAN NexGen rendszere :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#39) frescho


frescho
addikt

Jo kis iras. Miert nem raktad cimapra?

https://frescho.hu

(#40) peti_s válasza frescho (#39) üzenetére


peti_s
addikt

Mert önbizalom problémákkal küszködik. :D De Ő az a fajta, akinek hatalmas a tudása, mégsem "menőzik" vele. :)

(#41) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Valamint remélem, hogy aki végig olvasta annak tetszett is.
Nagyon is... :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#42) Balala2007 válasza #95904256 (#37) üzenetére


Balala2007
tag

Feltamadt az http://instlatx64.fw.hu, fel is raktam amiket kuldtel. Ha kuldesz EVEREST CPUID dumpokat + screenshotokat + instlat dumpokat, szivesen felrakom akar az egesz flottat. Tudok kuldeni olyan exe-t, amivel a memlatency matrixokat is le lehet gyartani. Mit szolsz hozza?

AIDA64.com

(#43) #95904256 válasza Balala2007 (#42) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hát... épp elkezdtem gyártani amit kértél Riportokat a Rise processzorokkal. Már vagy 4-5 el is készült. De ha kapok olyan exe-t amivel több adatot lehet kinyerni, akkor inkább azzal folytatnám. Ezeket a riportokat elküldöm az Everest topikban megadott címre. Válasz levélben jöhet az az exe... :)

(#44) #95904256 válasza Balala2007 (#42) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönöm, hogy újra felélesztetted az instlatx64 oldalt.
Szép, tekintélyes gyűjtemény... :R

Ha jól látom, az RDTSC utasítást nem ismerő processzorok közül egyedül egy Intel 486DX4-100 CPUID dump van kint. Ezek szerint az RDTSC mentes processzorokon ne is próbálkozzak az Everesttel? ( Lehet, hogy ezért nem akar futni a NexGen-eken meg talán az M1-es Cyrix-okon sem... )

Ha érdekel, esetleg megpróbálhatok összehozni egy Pentium Overdrive ( PODP5V63 / PODP5V83 ) eredményt is... Ezen a WinXP is vígan elfut. :)

(#45) Balala2007 válasza #95904256 (#44) üzenetére


Balala2007
tag

Az instlatx64.fw.hu-t nem en lottem le es nem is en inditottam be, hanem valami gixer volt egy hetig a freewebnel. :)

Az EVEREST benchekhez igen, kell az RDTSC utasitas, benne is van a doksiban.

Minden proci erdekel, az Overdrive is, meg a K5 is.:)

A Rise riportokat koszi szepen, megkaptam. A tovabbiakat majd a valaszban irom le.

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#46) frescho válasza peti_s (#40) üzenetére


frescho
addikt

Respect :R

https://frescho.hu

(#47) Doomgiver


Doomgiver
aktív tag

Nagyon jó teszt..kár hogy csak most olvastam... :R :R :R

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.