Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Noukoum válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak sajnos a használt piac sem teljesen normalizálódott és nem is fog, mert az új nvidia kártyák szerintem nem jók. (16xx) Hogy miért? Szerintem bőven elég az 1660ti-ről beszélni, ha jól tudom a sajtó/teszterek ezt találták a legjobbnak (vagy ami egyáltalán jó) Na most ez a kártya baromi izmos mert egy "középkategóriás kártya" ami már 1080p 60fps-t hozza, sőt 1440p 60fps-re is képes ha néhány dolgot lentebb veszünk. És hogy mi a baj? Hát az hogy itthon 80ezer forintól kezdődik a kártya (ami még nem is lenne vészes ha legalább picit csökkenne), és úgy az első nevesebb populáris márkák példányai "jó" hűtéssel az konkrétan 100ezer forint. Hm. 100 ezer egy olyan kártyáért ami konkrétan jelenleg egy az egyben megegyezik a gtx 1070 teljesítményével (ja amúgy a 1070 is közelítette a ~100ezret meg a banyaszmizeria előtt úgy 2 éve:D) (A driveres erősítéseket meg kár várni, ezt az AMD csinálja.) A gtx 1070 3 éves kártya. Szóval 100rongyért kapsz egy jó 1080p kártyát, vagy egy kompromisszumos, 1-2 éven belül meg foghiányos 1440p kártyát (nyilván a leggrafikaigényesebb tripla A címekre gondolok) Szóval egy "gamer" hosszabbtávra nem veszi 1440p-re, akkor mi akar ez lenni 100ezres full HD kártya 2019-ben? Egy ilyennel már 300ezernél kezdődik a gép. És persze kérdezheted hogy mi köze ennek a használt piachoz, hát az hogy mióta kint van a 1660ti és gtx 1070-eket dobálnak 70-80ezerért jó esetben garival aprón. 3 éves kártya, ami ugye bőven nem csúcskártya (nem ezért van felára, 1080-al jelent meg ugye meg jött utána a 1080ti)

És ez a legjobb modell, az 1650 és sima 1660-ról szót sem ejtettem. Lehet hogy nornalizálódott a használt piac, de csak azért tűnik úgy mert az irdatlan nagy magas árakhoz szoktunk hozzá. Azóta kijött 1 széria és eltelt sok idő.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.