Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ami mukodik ne javitsd meg...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2) sztanozs válasza Snoop-y (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Aha, persze ;]
Ez így egy wannacry után kifejezetten építő tanács :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) joghurt válasza Snoop-y (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Valami baj mindig lehet, amiért szükséges lehet frissíteni.
Nekem pl. az egyik BIOSnál indokolatlanul energiatakarékos módba váltogatott. A következő "javítás" ezt ugyan megoldotta, viszont folyamatosan zúgatta a ventillátorokat. Aztán a következő meg néhány USB eszközt nem ismert fel jól. A jelenlegi verzió csak az ujjlenyomat-olvasó kezelésében beteges, de szerencsére anélkül jól megvagyok.

A te hozzáállásoddal az a gond, hogy az ilyenek miatt kaszált a WannaCry is: nincsen látható működési probléma, "csak" épp régóta közismert biztonsági lyuk, amit be kellene foltozni. Nem tudom, mi a rosszabb: megkockáztatni, hogy egy frissítés esetleg elrontson valamit, vagy hogy ismert hibákat, biztonsági lyukakat hagyjunk meg biztosan, szándékosan.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) t72killer válasza joghurt (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó látni, hogy Dell-ék is indiai IT-szakközépiskolák szakköreinek szervezték ki a BIOS-írást:W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) sad_Vamp válasza joghurt (#3) üzenetére


sad_Vamp
őstag

intim kérdés: milyen gépen volt ennyi problémád a biossal? (csak hogy tudjam milyet nem kell venni)
NKM az ócska asusnál volt 2 ilyen probléma (ventilátor búgatás, meg még valami) azóta ASUS sem veszek :N

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#6) tomazin válasza sztanozs (#2) üzenetére


tomazin
veterán

Hiába mondod ezt, sajnos 2 élű ez a fegyver. Samsungéknál nagyon meg kell gondolni, hogy frissítesz-e, mert changelog nincs, és bugokat úgy javítanak, hogy megszüntetik a fícsört...

[ Szerkesztve ]

(#7) .LnB


.LnB
titán

Könyörgöm, hogy lehet ennek a cikknek ilyen címet adni? Nem lenne célravezetőbb egy figyelemfelkeltő cím az a lapcsalád oldalain jelenlévő tulajoknak,felhasználóknak?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) sixpak válasza .LnB (#7) üzenetére


sixpak
nagyúr

Figyelemfelkeltő ez....a WannaCry benn a címben, arra mindenki felkapja a fejét. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#9) .LnB válasza sixpak (#8) üzenetére


.LnB
titán

Én még sose hallottam ezt a kifejezést. Elteszem magamnak a yolo, meg a swag mellé. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

HP pipa, Dell pipa, ki lesz a következő?! :DDD

(#11) Narxis válasza Fred23 (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Asus :D

Thanos was right.

(#12) Snoop-y válasza sztanozs (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bios frissitesrol beszelunk. Azt nem szoktak nyakra fore frissitgetni csak ha valami olyan baja van egy adott termeknek aminel van kezzelfoghato elonye is a javitasnak es nem csak az hogy azt latom hogy 1.3

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13) Snoop-y válasza joghurt (#3) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miattam biztos nem (Applocker es SRP is aktiv a gepeimen plusz a Shadow copy is aktiv a szervereken) de kb egy kezemen meg tudom szamolni mikor frissitettem utoljara BIOS-t desktop gepen az elmult 15 evben (tenyleges problema eseten nyulok csak hozza)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14) ribizly


ribizly
veterán

Ciki! :W

De azért nem kéne ebből ilyen hírverést csinálni. Inkább fel kéne hívni a figyelmét a user-eknek ilyenkor itt az oldalon, ahelyett, hogy ilyen klikk-gyűjtő hírt csináljatok belőle! :(((

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#15) elithun válasza ribizly (#14) üzenetére


elithun
őstag

Egyetértek. Egy hírportálon ahelyett, hogy egy hírt írnak a témáról inkább tették volna a forráskódba kommentként az infot!!négyöt :U

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#16) bambano válasza joghurt (#3) üzenetére


bambano
titán

nekem pl. volt olyan gépem, amin annyira régi volt a debian, hogy az ssh bug *MÉG* nem érintette.
amíg egy bios be tudja bootolni a linux kernelt, addig nem nyúlok hozzá.
eddig egyszer frissítettem biost, amikor az ivy bridge procik támogatásához kellett.

a wannacrypt egyébként nem azért terjed, mert egyesek nem frissítenek, hanem azért, mert elsőre is szemét programot adnak ki a kezükből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Syl válasza bambano (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg azért, mert a helyi hálón van egy idióta aki elindítja az ismeretlen eredetű exe fájlt...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) bambano válasza Syl (#17) üzenetére


bambano
titán

az ismeretlen eredet akkor válik gonddá, ha a tartalma is ismeretlen, de leginkább káros.
szemétséget pedig azért írnak a programba, mert megalapozottan feltételezhető, hogy tömegesen lyukasak a rendszerek. vagyis visszakerülünk oda, hogy azért van vírus, mert fertőzhetők a rendszerek, vagyis az eredeti programozás pocsék volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) fornettisuti


fornettisuti
veterán

A visszajelzések alapján a Dell Inspiron 20 3052-es All In One és az Inspiron 3252-es készülékekkel van ban.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20) Syl válasza fornettisuti (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Végül is, ban-olták a gépeket :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Reggie0 válasza Snoop-y (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ez melyik parhuzamos univerzumban van igy?

(#22) Kendek válasza Snoop-y (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem ugyan HP-m van, de már eddig is viszonylag elég sok BIOS frissítés jött hozzá. Persze az ember tisztában van a kockázatokkal, de ha a gyártó mindig küld egy levelet, melyben erősen ajánlja a frissítést (HP strongly recommends transitioning promptly to this updated BIOS version which supersedes all previous releases.), és írják, hogy biztonsági javításokat tartalmaz, akkor elvárható, hogy vállalják is a felelősséget. Azért az elég felháborító, hogy leírják, hogy ha lejárt a garancia, hát akkor vegyél egy új alaplapot, meg szereld be.

<-ƘƘ->

(#23) tomsolo válasza Kendek (#22) üzenetére


tomsolo
őstag

> felháborító, hogy leírják, hogy ha lejárt a garancia, hát akkor vegyél egy új alaplapot, meg szereld be.

Nem igazán ezt írták, de mindegy.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#24) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

BIOS-t én csak akkor frissítek, ha az aktuálissal van valami gond. Egyébként kockázatos mint azt a példa mutatja.

(#25) Kendek válasza tomsolo (#23) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem azt mondtam, hogy az lett a vége, de:
The following is Dell's policy on a failed BIOS update:
- If out of warranty and outside 6 months of the warranty end date, you will have to purchase the motherboard from Spare Parts 800-357-3355 and replace it yourself.

<-ƘƘ->

(#26) joghurt válasza Kendek (#25) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem az USÁban bukni fognak egy ezzel kapcsolatos pert. De még Európában is jó esély van rá.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az én laptopomon már nem frissül a bios, mivel már unsupported lett (Acer Aspire 5732Z).

(#28) Soulles válasza joghurt (#26) üzenetére


Soulles
tag

Így van. Mi az, hogy egy hivatalos ápdéttel tönkresz@rnak egy laptopot aztán még feltételeket szabnak? Olyan pert kéne a nyakukba b@szni, hogy beleszakadnak. Mit képzelnek ezek? Ez most kicsit betett...

(#29) ttt


ttt
senior tag

BIOS-t mindig is csak akkor frissítettem, ha volt hozzá changelog és _az_a_javítás_ pont kellett, meg ha eleve valami sz@r volt.
De a Dell kezdeti hozzáállása elfogadhatatlan. Gondolom addig míg csak 1-2 két user jelezte, hogy besz@rt a laptop bios frissítés közben az "így jártál"-t kommunikálták, mert "biztosan elb@szta" a frissítést. Csak amikor tömegével jöttek a reklamációk kezdték megvizsgálni, hogy akkor ki is, és mit daszott el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.