Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kár hogy nem tudok C- ben programozni, a Pascal- t tanultam meg, az kellett a munkámhoz, aztán a kedvencemmé is vált.

(#2) #90088192 válasza DarthSun (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én sem tudok C. ben programozni, csak tanulgatok, és szintén zenész, ált iskola ahol Pascalt tanított a matek tanár. :DDD

(#3) DarthSun válasza #90088192 (#2) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, hát az iskolai tanítás-tanulás...én még hosszú ideig tanultam Oroszt, aztán xarra sem emlékszem. A Pascal már az első melóhelyemen. Sokcsatornás analizátor, többdimenziós tömbök, mátrixok, differenciál, integrál. Az utóbbi kettőt a suliban nemnagyon értettem :B , aztán a munkában kénytelen voltam felfogni. A sok agyi izzadás után meg annyira megkedveltem a Pascalt, hogy otthon is hobbi szinten programoztam. Saját SB meghajtó, hangerőszabályzó, segédprogramok, stb. Már nem programozok, de végülis ha valaki alaposan megtanulja, olyan mint a biciklizés, nemlehet elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#4) #90088192 válasza DarthSun (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R

Ahogy latod, nekem ez nem kenyerem, csak hobbi, így nagyot sem alkottam, sőt inkább a semmihez konvergál :DDD

Az azért nem egyszerű, SB driver, ahogy emlékszem egy sima COM port megnyitása is ASM-ben történt(mint kb az összes program nyelvben kivéve ASM ;] )

(#5) DarthSun válasza #90088192 (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az ASM rutinokkal egyszerű dolgom volt, megkaptam a teljes regiszterkészlet elérési listáját. Csak eljárásokba kellett illesztenem, azokat pedig TPU- ba. Aztán egy rezidens váz Pascalban, főrutin inittel, a rezidensbe meg lehet berántogatni az ASM procedurákat. Ja persze még a memben maradó hosszát kell pontosan kiszámolni, aztán kész is.

(#6) #90088192 válasza DarthSun (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Van meg mit tanulnom :K

Most éppen bővíteném a tudását a meghajtó programnak, persze valamiért csak nem megy :O
Ahogy a Pascal mondaná: Type mismatch error
Csak nem jövök rá miért :N

Sebaj, vannak nálam sokkal okosabbak :K

(#7) DarthSun válasza #90088192 (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is az okosságon múlik egy közép-haladó szint elérése, inkább az idő,gyakorlás. Azt szoktam mondani hogy átlagos IQ- val, kinyitva egy tankönyvet az alapokig jutni 1 év, aztán a haladó olyan 5-6 év még, persze folyamatos gyakorlással. Persze a 180- as IQ- val rendelkező egyik haveromnak töredék idő kellett. A tényekből már sokat felejtettem, de az visszakereshető, az elméleti rutin marad meg inkább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.