Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) szki válasza cstomi15 (#250) üzenetére


szki
őstag

Magától indult újra, vagy Te csináltál resetet?
Feltételezem, hogy a gyári SNR célra áll be újraindulás után az átvitel.
(Nem teszteltem olyan sokat a modemet, mert a routert le kellene húzni hozzá, amit nem tehetek meg a 7/24 netforgalom miatt)

(#252) cstomi15 válasza szki (#251) üzenetére


cstomi15
tag

Én kapcsoltam ki, kihúztam az áramból az egész elosztót. Az a baj itt is, hogy minden este lekapcsolom az egész elosztót, és ha újraindítom, le kell húzni a routert, modemben beállítani az SNR-t, aztán vissza mindent, elég macerás dolog, de hát ez van...

(#253) szki válasza cstomi15 (#252) üzenetére


szki
őstag

Hát a modemet külön konnektorra/elosztóra kössed!

[ Szerkesztve ]

(#254) cstomi15


cstomi15
tag

Hogyan kell működésre bírni az SM50B+ nevű programot? Hálókártyában ezt állítottam be:
IP: 192.168.1.8
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

Amikor megnyitom a programot, csak annyit ír, hogy "Querying modem" Nincs router a gép és a modem között.

(#255) szki válasza cstomi15 (#254) üzenetére


szki
őstag

Mert ehhez a modemhez más progi jó.
Most nem tudom megnézni, de talán orbmt vagy dmt

[ Szerkesztve ]

(#256) cstomi15 válasza szki (#255) üzenetére


cstomi15
tag

Még így is előfordult szakadás hogy a cél SNR értékét megnöveltem 20%-al. Akkor dobta el a szinkront, amikor elkezdtem tölteni utorrentel. Csináltam egy képet a pillanatnyi állapotról. [link]

Telneten keresztül megnéztem a statisztikát, azt is bemásolom ide.

Most kicsit csalódott vagyok, mivel azért vettem a modemet, mert kb. 2 naponta volt egy szakadás a régi cuccal, most pedig naponta van kettő. Esetleg a router vagy a hálókártya okozhat efféle problémákat? Remélem, hogy egy újabb firmware megoldja majd a problémámat, mert ha nem, akkor sajnos tovább kell adnom a modemen... :(

app: adsl info --stats
adsl: ADSL driver and PHY status
Status: ShowtimeRetrain Reason: 0
Channel: INTR, Upstream rate = 512 Kbps, Downstream rate = 6528 Kbps
Link Power State: L0
Mode: G.DMT
Channel: Interleave
Trellis: ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 11.3 20.0
Attn(dB): 33.5 21.5
Pwr(dBm): 19.2 12.6
Max(Kbps): 6560 1144
Rate (Kbps): 6528 512
G.dmt framing
K: 205(0) 17
R: 0 0
S: 1 1
D: 1 1
ADSL2 framing
MSGc: 1 1
B: 222 17
M: 1 1
T: 1 1
R: 0 0
S: 1.0000 1.0000
L: 1784 144
D: 1 1
Counters
SF: 13038 12978
SFErr: 4 0
RS: 0 0
RSCorr: 0 0
RSUnCorr: 0 0

HEC: 4 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 3413029 0
Data Cells: 5665 0
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 0

ES: 5 0
SES: 0 0
UAS: 27 0
AS: 219

INP: 0.00 0.00
PER: 1.75 1.75
delay: 0.25 0.25
OR: 32.00 32.00

Bitswap: 0 0

Total time = 6 min 6 sec
SF = 18878
CRC = 5
LOS = 0
LOF = 0
ES = 5
Latest 1 day time = 6 min 6 sec
SF = 18878
CRC = 5
LOS = 0
LOF = 0
ES = 5
Latest 15 minutes time = 6 min 6 sec
SF = 18878
CRC = 5
LOS = 0
LOF = 0
ES = 5
Previous 15 minutes time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 0
Last Retrain Reason: 0

[ Szerkesztve ]

(#257) szki válasza cstomi15 (#256) üzenetére


szki
őstag

Szerintem kérdezd meg dchard kollégát!

Talán mégsem a modem a ludas?!

Mi van ma a PH szerverrel?

(#258) cstomi15


cstomi15
tag

Utánanéztem, mi okozhatja a folyamatos szakadásokat, és az egyik ok, amit írtak, az a rosszul kialakított hálózat. Megcsináltam az itthoni hálózatunk ábráját, kicsit parasztos, de azért a lényeg látszik rajta. :D [link]

Ha valami nem stimmelne, azt írjátok meg légyszi.

(#259) szki válasza cstomi15 (#258) üzenetére


szki
őstag

Nem pontosan értem.
2 db telefon készülék van, és az egyik a szűrőn van, míg a másik korábban le van ágaztatva szűrő nélkül?

(#260) cstomi15 válasza szki (#259) üzenetére


cstomi15
tag

Fent a padláson van egy kis doboz, abba megy a bejövő vonal, és amíg nem volt internetem, ment bele a telefonkábel is. Ezt a kis dobozt úgy kell elképzelni, hogy felül egy vízszintes sorban van két csavar, jobb oldaliba fogatod bele a bejövő 2 eres rézkábel egyik erét mellette levőbe a másik erét. Pár centivel lejjebb is van két csavar, mielőtt volt internetem, ide jött a 2 eres telefonkábel. Szintén jobb oldaliba az egyik ér, a másikba a másik ér. A jobb oldali rész is össze van kötve egymással, és a baloldali is. A telefonkábel a padlásról lejön a szobába, ahol egy RJ11 telefoncsatlakozó aljzatban végződik. Magát a készüléket ugye ebbe az aljzatba dugod. Miután bekötötték a netet, a telefonkábelt kiszedték a kis dobozból, és a helyére kötötték ezt a 4 eres kábelt, annak is a zöld és a piros vezetékét. A fekete és sárga vezetékét pedig összekötötték a telefonkábellel. A 4 eres kábel másik vége jön le a szűrőhöz, a zöld-piros kábel megy a Line feliratú aljzatba, a sárga-fekete a Phone feliratú aljzatba.

Nem tudom, hogy mennyire érthető, a lényeg az, hogy csak egy telefonkészülék van a házban. :D

(A fekete négyzetekkel a csatlakozókat próbáltam imitálni. :) )

[ Szerkesztve ]

(#261) mekkk válasza cstomi15 (#260) üzenetére


mekkk
csendes tag

Jó a bekötés a telefon a szűrő után van.

(#262) dag válasza szki (#243) üzenetére


dag
tag

Történt valami érdemleges változás az új firmware-ben?

Ez a DE változat ez ennyit tesz német nyelvű? Ha felfrissítem és később ha kijön az EU-s akkor arra is lehet frissíteni? Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#263) szki válasza dag (#262) üzenetére


szki
őstag

Végülis nem bírtam magammal, és frissítettem erre a 1.01 fw-re (gáz esetére van itthon tartalék 360T modem).
Brigde módban nem működik a dhcp, azaz a gépnek manuálisan kell ip címet adni (ha nincs router közben).
Más változást nem vettem észre (van angol nyelv), és nem lett semmi jobb, se rosszabb:)

Stabilan megvan a 8096/512 kbit/s, pedig nagyon vékony az snr (8 dB)...

(#264) zolo22


zolo22
csendes tag

dsl-321B hw/D1 fw Eu1.00Teljesen uj modem, most vettem. A problémám a következö:
Rádugom a modemot a gépre, kioszt dhcpvel 192.168.1.2 re. OK. bekonfigolom az ADSLT. Akkor ugye restartolja magát. Dhcp szerver marad bepipálva. Dsl kábel be, csatlakozik. Na akkor a gép kap egy publikus ip cimet és megy a net renedesen. De az istennek nem megy belsőhálós ip cimmel 192.168.1.xx a net sem manualisan beállitva sem dhcp vel. Dhcpvel kiosztja a publikus ip cimet nekem. Akkor most rossz a modem és reklamáljam?
fw t ujrairtam nem változott amugy minden jól mükszik bridge módban is ok csak nem tudok belső hálós ip cimet adni a modem mögött se gépnek sem routernek. Mivel eddig nem volt d-link es modemom nem tudom ez bug vagy feature :-) Kösz a választ, mert nem tudom reklamáljam e. A doksi szerint ezt tudnia kellene sztem...

(#265) zolo22 válasza zolo22 (#264) üzenetére


zolo22
csendes tag

valahogy a nat beállitásokat kéne buherálni sztem.. De csak holnap leszek otthon. Minden 5 letet szivesen fogadok :)

(#266) StSanya válasza zolo22 (#264) üzenetére


StSanya
őstag

Nem teljesen értem, hogy akkor most közvetlenül csatlakozol a modemre, vagy router van közbeiktatva...

Nekem is 321B modemem van, egy Linksys WRT54GL routerrel, igaz nem a gyári szoftverrel, hanem Victek féle Tomato moddal... Szóval a router osztja az IP-t, static DHCP van belőve és így (QoS, sávszél szabályozás, torlódáskerüléssel) tökéletes...

Sztem a modemtől ne várj csodát, ő tegye a dolgát, modemkedjen...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#267) zolo22 válasza StSanya (#266) üzenetére


zolo22
csendes tag

teszt céljából közvetlen a laptopra dugva van ez. Itt találtam ugyanolyan hibát egy cseh fórumon linkelem a képet nálam is ugyenez a szitu, csak a standard 192.168.1.xx alhálón

http://img228.imageshack.us/my.php?image=dlinksy0.gif

a routerra dugva bridge módban semmi gond, ott úgyis a dsl által kiosztott címet kapom. Csak nem értem miért nem megy a dhcp szervere ugy ahogy kellenesztem PPoE/PPoA módban nem érem el a netet a 192.168.1.xx tartományból, csak a modemet. Ha meg dhcp re teszem, akkor kioszt a wan cimre dhcp vel, akkor persze mindent elérek. Pont mint a képen van a fickónak. Az is beállitotta a dhcp server tartományát és kiossza öt másképp a dög :) Mondom mintha bridge módba felejtödne valahogy. De hát nem, mert akkor ugye tudnék ppp vel csatlakozni a szolgáltatóhoz, amit meg is tesz ha bridge módba kapcsolom...

(#268) StSanya válasza zolo22 (#267) üzenetére


StSanya
őstag

Csúnya is lenne, ha Te 192.168.*.* vagy 10.*.*.* IP-vel közvetlenül látnád a netet! Ezek belső, alhálózati IP tartományok... A modem meg addig kommunikál veled a 192.168.*.* IP-n, amíg ki nem osztja rád a külső internetes IP-t, hiszen te leszel a végpont...

A routernél, ami ugyebár gateway ebben az értelemben, az összeköti, átjárhatóvá teszi a két féle, azaz a belső és a külső IP címes hálózatot, méghacsak egy gép is van a router mögött...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#269) zolo22 válasza StSanya (#268) üzenetére


zolo22
csendes tag

a modem az átjáró /gateway/ a belsö háló az meg a belsö háló :) A tobbi ethernet modem amit nálunk adnak ezt tudja glitel, microcom, topcom. Hát azt kérdem, mert a doksija szerint ennek is tunia kéne....

ip.192.168.1.2/24
gw.192.168.1.1
dns.192.168.1.1

:-)

(#270) zolo22 válasza szki (#243) üzenetére


zolo22
csendes tag

akkor ha jól értem kioszt 192.168.1.1x al dhcpvel és ugy megy a net. Illetve manualisan is igy állitod be a gépet

a gép hálókárija igy van plfelconfigolva
ip192.168.1.2
mask255.255.255.0
gw192.168.1.1
dns192.168.1.1

Ha igy megy neked, akkor az enyém rossz. Beteszem a mikróba lassan már... :W

(#271) szki válasza zolo22 (#270) üzenetére


szki
őstag

Ha a modem bridge módban van, akkor így állítom a számítógépem ip-jét:
ip192.168.1.2
mask255.255.255.0
gw és dns-hez semmit se írok

Ha a modem pppoe módban van, akkor működik a dhcp a modem által, azaz nem kell ip címet megadni, hanem dhcp-vel kiosztott

(#272) zolo22 válasza zolo22 (#264) üzenetére


zolo22
csendes tag

Dlink DSL-321B - a probléma megoldva, rossz volt a modem, garanciális csere. THX annak aki gondolkodott rajta...

(#273) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Hali, szeretnék venni én is egy ilyen modemet, de előtte ki szeretném próbálni megéri e a plusz beruházás. jelenleg egy 380t-m van, de csak 6 megabit :(
Ha valaki lenne olyan segítőkész egy fél órára, hogy nálam kipróbálná a modemét, nagyon megköszönném.
Budapest x. ker a helyszín.
Ha kell, el is hozlak, és vissza is viszlek.

Köszi :R

(#274) csendes


csendes
őstag

Hol érdemes ilyen modemet (321B) venni Bp-en? Linux alatt apt-get-tel illetve wget-tel sokszor hibásan jönnek le a programcsomagok (corrupted package). Okozhatja ezt az ADSL modem (két és fél éves 360R)?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#275) sszz


sszz
csendes tag

Sziasztok,

egy napja használom a modemet, próbálok betelnetelni, de nem megy. Connection lost-al kidob. Tapasztalt valaki hasonlót, vagy van esetleg tippetek, hogy mi okozhatja a problémát?

Előre is köszönöm!

(#276) sszz válasza sszz (#275) üzenetére


sszz
csendes tag

Megoldva: csak bridge módban engedi!

(#277) -HitMaN-


-HitMaN-
csendes tag

http://www.webtemp.org/index.php?page=sm50b_gallery&id=08d0842c8fee19932f9be80ecfd32ec2

Itt egy link sm50b vel teszetltem a modemem nem tudom ki hogy ért hozzá de válaszokat előre köszööm sokat szakad a net és sztem még nem megy csucson a 8 mb/s

Látni hogy sok a hiba CRC és HEC terén na meg a db ket alul nem tudom hogy kell nézni de ha azok az értékeknek egyező kell hogy legyen sztem a modem kukába valo.
Már amugy hogy tudjátok puposodnak a kondk belül megnéztem hozzá belül nem nyultam semmihez.
már nem garis szerintetek?lehet tényleg érik a csere?

[ Szerkesztve ]

(#278) Ice_Man22 válasza -HitMaN- (#277) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hali!Lenne egy problemam, es nemtudom hova forduljak lecci segitsetek.
Van egy Huawei adsl modemem; es nem tudom mik az optimalis ertekek.
Nalam
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 12384 / 1236
Bandwidth Down/Up(kbps) 2048 / 512
SNR Margin Down/Up(dB) 29.5 / 13.0
Attenuation Down/Up(dB) 26.0 / 10.5
Power Down/Up(dBm) -2.5 / -1.0 .
ezek az ertekek jelennek meg.Ez mennyire optimalis, vagy ezek rossz ertekek?Mikor kezdi majd elvesziteni a jelet???

remelem ertettetek mit akarok kersezni.

[ Szerkesztve ]

(#279) penell123


penell123
csendes tag

Sziasztok:Nekem van egy Dialcom 1600 -as modemem,amit 8 Mbit/s T-home netel használok.Váltotam 15 Mbit/s-re ami viszont állítólag nem lesz jó a régi modem.Megérné lecserélni egy Dlink DSL-321B?

(#280) penell123


penell123
csendes tag

Ha veszek egy D-link-321B modemet akkor Linksys WRT54GC 54Mbps WLAN routerem megbirkozik a 15Mbitel?Amugy a Dialcom 1600 -as modememet váltom mert állitólag a 15Mbitet nem birná.

(#281) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hali fasza teszt.Tömőr ,érthető kiváncsiság felkeltő.
Ez alapján döntöttem a a modem megvásárlása melett.
Nem bántam meg a 360 r után megváltás: Stabil vonal a 230-as ping lement 9-13-ra,a sebesség gyorsult 2-300 kB/secet.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#282) bonat


bonat
senior tag

sziasztok
hát nekem most elégé hátbavágott ez a D-link-es modem teszt, ugyanis:

-DSL-360T-m volt a 8M-ás nethez (6Mjött rajta)

-hétvégén telefonon elintéztem a 15M-ásat T-Home-nál :C

-erre ma (Kedden) felhív a T-home-os szerelő, hogy kijönne ki kell cserélni a modememet ADSL2+ -re, megkérdeztem tőle hogy milyet hoz.....azt mondja DSL-360R ADSL2+ -t.

-namármost mondta h elviszi a Dialcom 1600-asat sorozatszám alapján(ami már nincs nálam :DDD )....semmi gond 1 nappal elcsúsztatva odatudom adni, mert nincs itt nálam (szerencsére nem adtam el PH-n pedig megfordult a fejemben :DD.

-volt nálam egy másik ügy miatt a D-link Magyarországtól tesztelésre egy DSL-321B -s modem, ami elvileg jobb mint a 360R-T 380T
(egyébként tudtátok, hogy D-link Magyarországtól lehet elhozni tesztelésre cuccokat pár napig??? :DD :DD )

-és persze, ha már ittvan a két D-link modem tesztelem őket!!
-na már most nem az lett amire számítottam (neten mindenki a 321B-t sorolja előrébb)
DSL-360R ADSL2+ (12,8M / 0,9M)
DSL-321B ADSL2+ (11,9M / 0,8M)

ennyi
:))

(#283) raider21


raider21
aktív tag

Sziasztok!

Volt egy 4.5 évig hibátlanul működő DSL-360T modemem, amit ADSL2+ képes firmware -el frissítettem úgy 1.5 éve.
De sajna lefüstölt routerrel együtt úgy 2 hónapja, ugyanis belátogatott a rézdróton egy villám..., mert a közelben belecsapott a vezetékbe! Zavarszűrő, modem, router lehaltak.

Garanciában cserélték a modemet. Féltem, hogy a rossz hírű DSL-360R modemet fogja hozni a T -s szerelő. Nem az lett, hanem Huawei SmartAX MT800u-T.
Na ennek sem örültem meg hű de nagyon.
De ez már ugye tudja a 24Mbit/sec / 1Mbit/sec sebességet, így belevágtam a rózsaszín T szolgáltatónál a csomagváltásba, és végre ADSL2+ csomagom van,
ami 15 Mbit/sec / 900 kbit/sec sebességű.

A modem teszteket OrbMT 3.40 -el végeztem, mert a SM 50B -el nem sikerült egyik modemhez sem kapcsolódni.

A Huawei modem eredményei:

Nem igazán voltam elégedett a feltöltési sebességgel, de ráfogtam a távolságra, míg ki nem derült számomra, hogy sokszor van vonalszakadás és újraszinkronizálás. Visszaolvasva, ez a Hüvely "sajátos" tulajdonsága.

Így beszeretem egy DSL-321B modemet. Na ez mindjárt más!!!

A DSL-321B eredményei:

A 321 ténylegesen jobb, stabilabb modem, mint a Hüvely, és méltó utóda a 360-, és a 380T -nek.
Igaz forrófejű, de minden beállítást úgy eszközöltem, ahogyan a fórum korábbi hozzászólásaiban már kifejtésre kerültek. Eddigi 1 hetes intenzív használattal a hátam mögött meg vagyok vele elégedve, és kijelenthetem jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#284) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok

Bocs de nem értek az ADSL modemhez szimplán szeretnék egy stabil netet nemcsak most de késöbb is. Vennlék egy 321B-t mivel most 360R van...

Most váltottam 15/1-re (trékom) de a 360R már vagy 4 éves, gondolom ide adsl2+ modem kéne ez meg kötve hiszem hogy az, nem is megy 15-el és sűrün szakad a netem is azóta...
Közölték velem hogy szereld magad net miatt ami 4 éve volt enyim a modem szal vagy veszek újat és kidobom vagy válasszak kisebb netet.

Kérdésem ha hazaviszem bedugom a netet belé nem kell semmit nagyon állítgatni vele ? szimplán Bridge-ként használnám a Linksys routerem mellé, egyelőre legyen stabil net aztán majd finomhangolom meg utánaolvasok ha nem megfelelő.

Köszike

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#285) Brutális eb válasza TommyGun (#284) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia!

Én is 360R-t cseréltem.
Hazavittem rádugtam a hálozatra és tökéletessen működik.(Tp link 460-as routerem van)
Semmit nem állítottam..
Finomhangolás még nálam is hátravan mivel stabilnak tünik a vonal(majd megkérem az itteni mestereket biztonság kedvért vessenek rá 1 pillantást linkelek képet majd)kicsit játszanék az SNR értékkel.

Üdvözlöm Harkonnen bárót :)

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#286) bozont


bozont
veterán

Jó kis, cikk lett. :R Már az én fejemben is megfordult hogy a jó öreg (legalább 5 éves ha nem több) inviteles modememet le kéne cserélni, hátha dobna valamit a sebességen. de ahogy nézem ez a kis ZTE ZXDSL 832 modem elég jól teljesít még mindig. Vonalszakadás igen ritkán van és ftp-ről is stabil ~730-750 kB/s sebességgel töltök le, a torrent sem ijeszti meg mindezt 20ms ping mellett. Pedig még az 1 megás csomaghoz kaptam, ami azóta 8-ra hízott. Szóval nagyon jó kis darab ez a (talán kínai :F ) modem. :C

[ Szerkesztve ]

(#287) Versus


Versus
senior tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Beszereztem egy ilyen modemet és azt szeretném tudni hogy lehet-e úgy használni mint a régi 360R-t hogy csak rádugom ,mögé megy a router ami "tudja" a jelszót és osztja a netet ?

Mert ha csak úgy kicserélem a két modemet hiába világít minden LED ,mégsincs net a 321B-n.

Premium Vintage

(#288) TommyGun válasza Versus (#287) üzenetére


TommyGun
őstag

Szia

Én nemrég üzemeltem be. Első alkalommal mindenképp router nélkül közvetlen a gépbe dugd be a modemet, adj fix IPt a gépednek és lépj be a modem felületére egy browserrel.

Be kell állítani hogy BRIDGE üzemmódba működjön, én kikapcsoltam a DHCP servert is mert minek. Ha ez megvan akkor már csak annyi a dolgod hogy a gép és a modem közé applikálod a routert mint ahogy eddig volt.

És mivel van rajta ki-be kapcsoló gombocska a hátulján én északára mikor nem töltök ki szoktam kapcsolni ezzel is növelve a élettartamot mert azért melegszik a kicsike rendesen még üresjáratban is.

Mellesleg a modem nálam tökéletes, hozott a trékom egy új 360R-t merthogy szakadozott a netem, azzal gyorsabb a net egy fél megával de szakadozik továbbra is ezzel viszont tökéletes, igaz lasabb de sosem szakad és stabil, örülök hogy megvettem.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#289) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Modemek és vonalak... leszűkítve az én otthonomra! :D

D-Link DSL-360T, itt megjegyezném, hogy egyik program se volt hajlandó kiolvasni az adatokat, hiába volt minden beállítás jó!

Itt még 8/512-es net:

Speedtest szerint olyan 5500-6000Mbit volt a tempó.
A letöltések ha minden jól ment 700KB-tal stabilan mentek, feltöltés max 50KB.
Nem hiszem hogy szakadozott volna a vonal vele, ha torrent megy, akkor a router nem bírja a http forgalmat egy idő után, de nem hinném, hogy a modem hibázott volna valamikor is.
Szerettem! :)

Aztán átváltottam nagy nehezen a 15/900-ra, úgy volt hogy nekem kell a modemről gondoskodnom... erre egyik nap jött egy ürge, hozott egy 360R-t, régi modememet meg elvitte! :(

Tehát most D-Link DSL-360R, 15/900-as nettel:


Ezt a szinkront valamikor 17:30kor építette fel!

Aztán este végre szabad lett a net, úgyhogy a telefont kihúztam, és most ennyin csatlakozott:


Speedtest szerint 12Mbit körül van a net, letöltés stabilan 1,4MB, feltöltés 100KB.
Még elég friss, idő kell neki, hogy kiderüljön milyen gyakran fog szakadni, ha egyáltalán fog... :D
Persze ha úgy alakul jönni fog a 321B, de most először a routert kéne lecserénem.

Mindezt azért osztottam meg, hogy más is láthassa ugyanazon a vonalon, zéró fejlesztés nélkül micsoda különbséget jelent az ADSL2+! :)

Dchard-nak pedig ezúton is köszönöm minden munkáját, és a segítségét! :)

[ Szerkesztve ]

(#290) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok
Meg szeretném kérdezni,hogy ezt a orbmt programot hogy kell használni?
Letöltöttem,de elindítani nem tudom.előre is köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#291) joecontra válasza mayday00 (#290) üzenetére


joecontra
addikt

Microsoft NET Framework 2.0 kell hozzá. Előbb azt telepítsd. Aztán menni fog az OrbMT is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#292) zseko


zseko
veterán

Igaz hogy csak félig vág ide, de mivel jövőhét szerdán én is egy 321B modem tulajdonosa leszek, ezért csak félig off :)

Szóval, van egy 360R tipusú modemem, 8Mbites nettel, jön is szépen ~850KB körül lefelé, ~58KB-al felfelé. Decemer közepén jeleztem a szolgáltatónak, hogy szeretnék egy 15Mbites netet (mivel eleve olcsóbb mint a mostani 8-as), és a bemérés alapján kiderült hogy ennek nincs akadája sem, így elkezdtem körülnézni, mit is lehetne vásárolni ahhoz hogy ezt a sebességet ki is tudjam használni. Legfőképp az itt olvasott tesztek alapján választottam a 321B-t, meg is rendeltem, csak ünnepek lévén mostanra ígérték. Nem gond, a szolgáltató is a számlaváltásra ígérte az emelést. Tegnap észrevettem, hogy mintha jobban jönne a net (felfelé is bele-beleugrott a 110KB-ba, így ma leteszteltem a sebességet, és ezt kaptam:

a letöltési sebesség pedig ilyen:
Link

A modem pedig ezt mutatja még a régi sebességen:

Na most ez elég érdekesnek tűnik, figyelembe véve azt, hogy a modemre nincs ráírva hogy ADSL2+ lenne... :F ( csak annyi hogy 'ADSL Modem' ) Mindenesetre örülök neki :)) , csak így lehet hogy feleslegesen veszem meg a 321B-t? [Mondjuk nem hinném hogy felesleges lesz :)]

Ez a modem (360R) kb. 1 éve megy 7/24-ben, net nagyon-nagyon ritkán szakadt meg, pedig van terhelve rendesen (8 géppel). Vidéken, kb 1,5 Km-re lehet tőlünk a faluban a T-Com elosztója (dslam?), a város meg cirka 5-6Km ( a központ megvan 8 is).

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#293) zseko válasza zseko (#292) üzenetére


zseko
veterán

Most elindítottam egy masszív ftp-s letöltést, ez lett az eredmény:

[/L] [L:http://kepfeltoltes.hu/view/100109/2MB_www.kepfeltoltes.hu_.png][/L] Azért ez már baráti egy sima 360R-től :) Meg egyébként vidék lévén is :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#294) zseko válasza zseko (#293) üzenetére


zseko
veterán

Mi ez a hülyeség, hogy lejárt a hozzászólásszerkesztés??

így marad a szar link, na mindegy akkor másként:

Azért ez már baráti egy sima 360R modemtől vidéken :D

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#295) Picard


Picard
csendes tag

Hello Srácok!
Vettem én is egy ilyen modemet (321b), mert szakadt a net a 360r-el mivel 15/1 megabitre váltottam.
Sajnos az új modemmel is szakad, igaz csak 1-2 alkalommal naponta, de ez is idegesítő. :W

Mit tehetek? Egy linksys routerrel van összekapcsolva.

Valaki leírná, az SNR-t hogy kell beállítani lépésről-lépésre, úgy hogy a modemet se rontsam el?

Nagyon fontos lenne ez a leírás. Kérlek titeket segítsetek.

Előre is köszönöm!

(#296) hipi99


hipi99
csendes tag

Sziasztok!

Tudna abban segíteni valaki, hogy D-Link DSL-321B bit allokációs táblát mivel tudok kinyerni.
Tudom, hogy SB50 az nem ehhez való, OrbMT 3.40 próbáltam, de nem találom ezt a modemet a listában, vagy valamit rosszul állítok be. Próbálgattam de nem jön létre a kapcsolat. Direktbe kötöttem a modembe a hálókábelt, IP látszólag jó, megy a ping.

Előre is köszönöm.
hipi99

(#297) Livius


Livius
őstag

A bridge modba való átkapcsolás után hogy tudom újra elérni a beállításait? Van net meg jó is, de az eddigi IP-re nem tudok belépni már.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#298) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
A 321B és a 360R között a vonal jel/zaj viszonya javult? Ha igen, mennyivel?
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#299) Pubszon válasza Pubszon (#298) üzenetére


Pubszon
veterán

Üdv. dchard. :R
Szeretném ha véleményeznéd ezeket, mire számolhatok ha veszek egy 321B-t.
4 napja van ez a net, szakadás eddig nem volt.
A sebesség nekem bőven elég, inkább a jövőbeli stabilitás megtartása lenne a cél. :B
Mennyit tudnék az új modemmel kihozni belőle mondjuk a dB értékek javulása terén?
Köszi előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#300) Livius válasza Pubszon (#299) üzenetére


Livius
őstag

A 360R el csak az a gond hogy forró mint egy rezsó, és ezért idővel a kondik tönkremennek benne, és akkor kezd baj lenni a vonallal. 321B-vel ez nem nagyon lesz, mert 360R hez képest a 321B sokkal hűvösebb, és jobb.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.