Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joc88


joc88
csendes tag

Hello! Nagyon jó lett a cikk. Gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

(#2) Enigma^


Enigma^
csendes tag

Hali!Ha most lecserélem a régi Siemens modemem és veszek egy ilyen modemet akkor még fogom tudni használni a mostani linksys routerem, vagy akkor azt hogy kell pontosan beállítani, mert látom a régi Simensemmel eltérően ez már maga működik routerként. Köszi

(#3) marcee


marcee
addikt

Arról tudnál írni egy keveset, hogy hogyan lehet más modemet lelassítani, hogy ne szakadozzon? Egy cimborámnál van ilyen probléma, 8/0,5-es adsl csomag, amiből 6,5/0,4 mbit van meg, de kb félóránként megszakad a kapcsolat. Gondolom szívesen áldozna kicsit a sebességből, ha ezáltal stabilabb lenne a kapcsolat.

\m/

(#4) sekli


sekli
addikt

Nagyon komoly cikk, gratulálok..., Gondolom egyébként a modem a legkevésbé tudatosan választott hardwarek egyike, amit ad a szolgáltató, azt használja az emberek nagy része...

(#5) Sethdobaloah válasza marcee (#3) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ez engem is érdekelne :) hasonló cipőben járok :( a csúcs időszakokban gyakorlatilag 5-10 percenként megszakad a netem.
Valami tesztprogi meg ezt adta nekem:
[link]
Itt eléggé sok hibát ír ki, ez jelent valami rosszat? tudok ezen segíteni, vagy verjem a szolgáltatóm?

...csak én vagyok helikopter?

(#6) Ebit válasza Sethdobaloah (#5) üzenetére


Ebit
addikt

Gratulálok a teszthez.

Én is kiprobáltam, még a hazai tesztelés időszakában a 321 B-t rosszabb minőségú vonal esetében," automata üzemmódban" is megtalálja, az optimális sávszélt.

A te konkrét esetedben, érdemes volna, egy másik modemmel tesztelni a vonalat, pl a 360 R C3G verziójával, mert ugyanazon vonalon, általában eltérő eredményeket szoktak, produkálni./ a fő gond az alacsony jel-zaj viszonyod miatt van 7 Db, itt , a adatforgalom,már leáll/.

(#7) #19617792


#19617792
törölt tag

Ismét egy alapos teszt. Nagyon jó lett! :C

Ahogy láttam pár helyen a DSL-321B picit olcsóbb, mint 380T volt, amíg ki nem futott teljesen. Sajnos kettő hibát találtam is: a 9-es képre 404 jön, rossz a link:
http://uhd.no-ip.org/-=kintlevo=-/adsl_321b/.png (kimaradt valami)

A "Stabilitás" bekezdésben:
" [...] A webes felülete talán nem olyan gyors, mint a 380T / 360R modemeké [...] "
Szerintem 360T szeretne lenni, mert a 360R-nek nincs webes felülete, a korábbi teszted szerint.

[ Szerkesztve ]

(#8) tusi74


tusi74
őstag

Én kb. 1 hónapja már ezt használom, nagyon elégedett vagyok vele. Egy Comtrend modemet váltott, ami jelenleg a szekrény tetjén pihen. Érezehetően gyorsabban szinkronizál. Én még egy német webáruházból vettem, de akkor ezek szerint mostmár itthon is kapható.

(#9) P00By


P00By
nagyúr

Végre megérkezett! :C Köszönöm a tesztet, amint tehetem veszek egy ilyet :K
(a képek nagyon lassan jönnek be :Y )

(#10) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Hatalmas jó cikk, köszönjük, ilyet fogok venni :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#11) JoeYi


JoeYi
őstag

jó kis cikk, de a neted tök alkalmatlannak tűnik webszerver működtetésére :D

(#12) Ebit válasza JoeYi (#11) üzenetére


Ebit
addikt

jó vonali paraméterek mellett, a gyenge modemek is jól teljesitenek.

(#13) Mystic


Mystic
tag

Hali!

Nagyon jó, részletes teszt, gratula!

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#14) cizoe


cizoe
őstag

Üdv! Picit off, tudom, de valamennyire ide kapcsolódik.

Kábelmodemen a 34dB Signal to Noise Ratio jó érték? :F

(#15) Scalpel


Scalpel
senior tag

Jó a cikk, megint! :R
A Zhone modemekről mi a véleményed?
Csak mert a még mindig monopol helyzetben lévő helyi ISP ilyen modemket használ. Változó hibaránnyal... nekem nem tűnnek jónak, szerintük meg jók. Mondjuk a 10/1-es kapcsolatomból most jelenleg 8,5/1,05 megvan tesztsite szerint, de letöltés sokszor simán 1MB/s felett megy. Szóval mindenesetre működik.
ISP szerint más modem nem is működik a hálózatukban.

(#16) Gulumaci


Gulumaci
tag

Gratulálok a Teszthez, elég profi lett. És nagyon hasznos. :R

Bár nekem nem adsl van (hála az égnek) de egyik haveromnak a szolgáltató által adott modem+Barricade routere van és csak a baj van vele. Eddig nem tudtam/mertem modem/routert combot ajánlani neki.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#17) Kleroo


Kleroo
veterán

Szép teszt :)
Most gondolkodóba estem.
Gts datanetes vagyok, és a modem amit kaptam a nethez,
D-Link DSL-360R
p/n:esl360rhu.b3
h/w ver: b3
f/w ver:3.2.25(be4.b2)3.3.0.35
A 4,4megabites netem max 467kb/s-el tölt.
Ha lecserléném erre, akkor gyorsulhatna 500-510ig, vagy a szolgáltató miatt lassabb.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#18) Ebit válasza Kleroo (#17) üzenetére


Ebit
addikt

A 360 R-ből a C3G verziót próbáld ki,

Ott nagy valószinúséggel, kb félmega gyorsulás lehet, a vonali paraméterektől is függően.

(#19) proradeon válasza Kleroo (#17) üzenetére


proradeon
őstag

Garantalom neked, hogy szabvanyos 4Mbit-es ADSL-el soha nem fogsz elerni 510k/sec-es letoltesi sebesseget. (ha valamelyik program megis ehhez kozeli erteket ir, akkor az sz*r, vagy cache miatt irja)
A 4Mbit-es ADSL-nel a max. ~470-480k/sec-es letoltesi sebesseg a normalis :P

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20) cizoe válasza proradeon (#19) üzenetére


cizoe
őstag

Nekem meg picit több is, mint a garantált 4mbit. :D [link] Mondjuk ez nem is tréSL

[ Szerkesztve ]

(#21) proradeon válasza cizoe (#20) üzenetére


proradeon
őstag

Nem veletlenul irtam, hogy SZABVANYOS 4Mbit-es ADSL-el. Pont az ilyen valaszok elkerulese erdekeben. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#22) Scalpel válasza cizoe (#20) üzenetére


Scalpel
senior tag

Az a 18-as ping az nagyon kemény... :)

(#23) Kleroo válasza Ebit (#18) üzenetére


Kleroo
veterán

a c3g miben más?
ha már újaz kell vennem ,akkor már inkább ez, amit tesztelt a kolléga.
Proradeon: a 4480kpbs-em elméleti 560kb-jához képest a 467 azért nem olyan vonzó. jó lenne feltornázni 510 körülre :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Nagyon jò lett a teszt, mindenre odafigyeltèl. Gratulàlok! ;)
Nem tudom volt-e màr erröl szò, de vàrhatò esetleg kàbelmodem teszt is?

(#25) proradeon válasza Kleroo (#23) üzenetére


proradeon
őstag

ITT pontosan le van irva, hogy miert irtam azt amit irtam ;) Csak ebben a hsz-ben a 8Mbit-es ADSL van alapul veve :P. Hidd el, hogy tenyleg nem alapozatlanul irtam, hogy 4Mbit-el 510-et elerni lehetetlen. A linkelt hsz-bol mar tudni fogod, hogy az elmeleti savszel miert nincs ~kozelbe se annyi mint a gyakorlati. ;) (gondolok itt erre -> "...ebből lejön a ATM, PPPoE, TCP/IP overhead...")

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#26) Khaal


Khaal
őstag

Nem teljesen idevaló, de nem tudom hol lenne érdemes megkérdezni, ilyen vonalból:

max milyen letöltési sebességet lehet kihozni?

Jelenleg 1.6mbites csomagom van, mert a 4mbites szakadozott, de ha 3mbit körüli letöltést bírná a vonal akkor váltanék a magasabb csomagra.

Most egy D-Link DSL-584T routerem van, a központ kb 3 kmre van.

[ Szerkesztve ]

(#27) proradeon válasza proradeon (#25) üzenetére


proradeon
őstag

Bocs a dupehsz-ert de talaltam erthetobb leirast a dologrol ITT elso hsz-ben levo
"Miért nem kapom meg a maximális sávszélességet? /by shabbarulez" reszt olvasd el, es erteni fogsz mindent.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28) Ebit válasza proradeon (#25) üzenetére


Ebit
addikt

Az általad linkeltekkel, csak annyi a probléma, hogy a szolgáltatónál, nem a majdnem 4 megára fizetsz elő, és volna arra lehetőség, hogy a teljes előfizetett szolgáltatás megjelenjen, erre, már kis hazánkban is van példa.

(#29) Nite


Nite
őstag

koszonjuk a cikket (mar vartuk mint a messiast) ;] , toled megszokott remek szinvonal :R

asszem en is beruhazok egy ilyen modembe :))

Paid my dues!

(#30) shark300


shark300
tag

Ügyes, igényes cikk, mint mindig, grat!
Éppen szólni akartam, hogy nincsenek képek, mikor is megláttam, hogy a képeket az AdBlock szó nélkül tiltotta standard listával. Jó lenne, ha esetleg feltöltenéd tárhelyre.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#31) Ebit válasza Kleroo (#23) üzenetére


Ebit
addikt

a c3g miben más?
Jobb az elektronikai szerelése, valamint újabb firmware van rajta.
Én azt javasoltam, hogy próbálj ki másik modemet, mert elég nagy a szórásuk, azonos szérián belül is.

(#32) D@ni88


D@ni88
addikt

A webes felülete talán nem olyan gyors, mint a 380T / 360R modemeké, de a gyorsabb sebesség és az ehhez párosuló stabilitás kárpótol mindezért.

360Rnek sosem volt webes felülete.
amúgy nagyon jó cikk. én már kábelmodemmel nyomom, azoknál meg nincs nagyon eltérés... ;]

(#33) D@ni88 válasza Khaal (#26) üzenetére


D@ni88
addikt

hát ha jól sejtem akkor ez egyben router, egyben modem is ugye? Sztem egyértelműen megérné ha vennél egy ilyen modemet vagy egy 380T-t és vennél hozzá egy rotert. Én is gondolkoztam hogy vegyek egy ilyet, de ezek a 2in1 termékek sosem hasonlíthatók össze azokkal amik külön külön 1-1 feladatra vannak kihegyezve... de ez csak egy elgondolás. Kérj valakitől kölcsön egy 380T-t ami már nem ritka (mint amikor én vettem) vagy akár egy 360T-t (de szigorúan T-set R az egy rakás szar) és nézd meg azzal milyen snr értékeket kapsz :) 23-25körül sztem kapnál a mostani 17hez képest :) és a csillapításod is kisebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#34) proradeon válasza Ebit (#28) üzenetére


proradeon
őstag

jaj ez mar annyiszor ki lett beszelve... lenyeg a lenyeg, 4Mbit NEM =512k/sec, es 8Mbit NEM = 1MB/sec letoltesi sebesseg...
Ez van a szabvany ADSL-nel, az meg senkit nem erdekel, hogy egyes szolgaltatok ezt a SAJAT halozatukon hogy s mint valtoztatjak... (turbo gomb... stb marhasag)

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#35) Ebit válasza proradeon (#34) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem olvasd át ezeket,és alapvetően a 4 megáról volt szó.

[link]

(#36) proradeon válasza Ebit (#35) üzenetére


proradeon
őstag

Ember. Nagyon fajna ha nem kotnel bele mindenbe?!
Amit linkeltel (wiki) az is csak azt irja amit mar itt pofazok a kezdetek ota: "A fenti értékek elméleti maximumok. Az ADSL által használt ATM csomagok mérettől függően a feltüntetett sebességeknek körülbelül a 87%-át képesek elérni"

Kattanj mar le a valasz gombrol... :(((

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37) dchard


dchard
veterán

Észre se vettem, hogy kikerült. :)

Na akkor sorban a válaszok:

joc88: köszi, mindenkinek! :)

Enigma^: simán működni fog a meglévő routereddel.

marcee és minde érdeklődő: lesz még egy nagy lélegzetvételű írásom ADSL hibaelhárítás címmel, abban fogok erről bővebben beszélni. A 360T és 380T modemekben szinte biztosan lehet állítani, csak még rá kell jöjjek hogyan :)

Sethdobaloah: baromi alacsony a downlink SNR-ed, pedig a csillapítás elég pici. Magyarán kurva zajos a vonal, vagy a modem kezdi megadni magát. (ahogy látom 360R, ami egy trágya).

Ebit: én nem ajánlgatnék 360R-t senkinek a helyedben. Haveromnál most pont az van, mint Sethdobaloah-nál: SNR szar, csillapítás jó, és ki is derült, hogy 360R-ben kiszáradtak a kondérok és azért lett szar az SNR. Modem csere megoldotta.

JoeYi: amint veszel/adsz megbízható ingyen tárhelyet reklám nélkül direk linkeléssel, már rakom is oda.

cizoe: tényleg off, de ahogy tudom az elég optimális érték. Kábelnetnél amúgy is annak a csillagpontnak az összehangoltsága és nem az egyes előfizetőknél mért jelszint a lényeg.

Scalpel: Zhone modemekről még csak nem is hallottam, de ha ad valaki kölcsön, szívesen kipróbálom azt is.

Gulumaci: a routert könnyű kizárni, utána csak a modem marad: 360R --> kuka. Vegyen 321B-t.

proradeon: hallgassatok rá, teljesen igaza van. Gyors példa, mert a köv cikkemben lesz erről is szó: 4megás előfizetés: 4400kbit/s max szinkronsebesség, tehát 4400 x 0,85 =~ 3800kbit/s maximális mérhető letöltési sebesség.

Khaal: a vonalad egy valag szar, ez a max, amit most látsz. Esetleg ADSL2+ még nyomhat rajta picit.

Ebit: a magyar wikis ADSL szócikk hiányos, felületes, pontatlan és szakmailag nem konzekvens. Ha már ajánlgatsz, inkább az angol wikis DSL szócikket ajánlgasd.

Remélem mindenkinek tudtam segíteni.

Link és elírási hibák javítva, új modem rangsor a cikk alján.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38) engusz válasza dchard (#37) üzenetére


engusz
veterán

Gondolkodom az 5-6 éves Dialcom csoda lecserélésén. Ezt a DSL-321B-t nem mérik olyan rossz áron. Ugyanis, ha a feltöltési sáv (majdnem) teljes egészében ki van használva, akkor behal a letöltés. Szerintem a modem miatt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) proradeon válasza dchard (#37) üzenetére


proradeon
őstag

pl uw.hu-n regelsz ingyen webtarhely-et, es ftp-jere feltoltod a kepeket, utana siman tudod direkt linkelni oket ide, es maris meg van oldva a lassu kepbetoltesi problema :P (Csak ha weboldalt raksz fel ra, annak a megjelenesenel vannak reklamok, direkt keplinkelesnel nincs)
Es uw.hu gyors, es nem szokasuk torolni a tarhelyet mint egyes meg nem nevezett ingyenes tarhelyszolgaltatoknak...

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#40) Ebit válasza dchard (#37) üzenetére


Ebit
addikt

A 360 R-nek is van különbözö verziói Sethdobaloahé a b3 verzió, szinte a legelső/2004-es vagy előtti gyártási időpont/ a firmware alapján is látható, amit én javasoltam kipróbálás erejéig, az más belső felépitéssel, és firmwareval rendelkezik, és korrektebben műkődik.
Megjegyzem, azonos modemek esetében, is komoly eltérések vannak.

A teszthez egy általános észrevétel, az ördög a részletekben van, és ezért lérdemes lenne, majd a hosszabb távú tapasztalatokat is megosztani.
Megjegyzem, az én véleményem alapján még érdemes lenne a Zyxel modemjeit, is bevenni a tesztsorozatod közé.

Wiki a szabvány lényegi részére, rávilágitott, másik nem mindenki, érti és beszéli az idegen, főleg a műszaki nyelvet.
Az ADSL sebessége:

downstream 8.12MBit/s
upstream 800 kBIT/s

Alapvetően itt az ISP, és az előfizetők közötti eltérő álláspont a lényeg, mert az átviteli ADL, ADS2+, VDSL Lszabványban rögzitett, maximum, érték alatt, tudná, biztositani a teljes előfizetett sávszélt.

Remélhetőleg 2009-től, picit változik a helyzet.

(#41) Khaal válasza D@ni88 (#33) üzenetére


Khaal
őstag

Ezzel az 584T-vel havonta egyszer-kétszer van csak gond (leáll minden forgalom és csak reset segít), pedig 0-24h megy a gép általában. A modem része ha jól tudom egy 360T-nek felel meg. Korábban mértem egyébként 13-as SNR-t is vele, gondolom az már nevetségesen alacsonynak számít.


Korábban 2mbites csomagom volt tréonlineos, de a sávszélemelés után néha 2-3 percenként szakadt, még a korábban többé-kevésbé stabilnak mondható 2mbites letöltési sebesség mellett is. Próbáltam több 360R-et és egy Huaweit is, de egyik se tudott stabil maradni (később olvastam hogy mindkettő modem egy rakás trágya, szóval nem is csoda). Mikor átmentem datanethez a 4 mbites csomagot rendeltem meg, hátha ők többet ki tudnak hozni a vonalból, de kapcsolódni se nagyon sikerült, azért raktak át az 1.6-osba. Csak arra lettem volna kiváncsi, hogy más szolgáltatóra vagy másfajta modemre váltva lehetne-e többet kihozni a vonalból.

(#42) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon jó írás, hiánypótló. :R

Én már nem érzem szükségességét lecserélni az Invitel által adott Comtrend CT-5071E modemet mert kijelentették, hogy 1megabites csomagnál nagyobbat nem tudnak biztosítani se most, se a közeljövőben. Így nyáron ha minden igaz már kábelnetem lesz a T-Online-nál, de ott is adnak valami modemet vagy ilyesmit, azt tudom. Persze mielőtt váltok kijönnek és be fogják mérni a sebességet addig semmit se teszek.

Thanos was right.

(#43) Nite


Nite
őstag

amiota dchard engem is kiokositott, nagyon sokszor kiprobaltuk/kiszamoltuk mar a hasznos savszelt, de hat nem baj, ha kicsit ismetelunk ^^

a linksebesseg 83%-a marad meg letoltesre

1M -> 1280 -> 1062 -> 132K
2M -> 2560 -> 2124 -> 265K
4M -> 4480 -> 3718 -> 464K
8M -> 8192 -> 6799 -> 849K

jol lathato, a %-os eloszlas miatt 1 es 2 meganal meg viszonylag kicsi a linksebesseg 17%-a, igy a maradek meg tobb is kicsit, az 1 es 2 megabitnel

4 meganal mar csak akkor lehetne megoldani, ha legalabb 4935-re emelnek a linksebesseget, amit meg nyilvanvaloan elbirnanak a vonalak, de ezt ugysem fogjak meglepni :)

nyilvan oka volt annak is, hogy nem 5120 (a 2M duplaja) lett a linksebesseg

8 meganal viszont nem fog menni, mivel 8192-nel nem bir tobbet az ADSL

Paid my dues!

(#44) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Basszus a Tré nekünk is 360R-t adott. Most kábelnet van, foggalmam sincs milyen modemmel.

Grat a cikkhez!

(#45) #19617792 válasza Narxis (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az Invitel Comtrend modemjeinél szarabbat el nem lehet képzelni... Nekem is olyanom volt, 6-szor cserélték 2 év alatt, ugyanazt a típust adták, és mind ugyanolyan szar volt. Mindig elszállt, restartolt, dobta a vonalat, kiesett a szinkronból, és tojást lehetett rajta sütni, annyira melegedett. Most valami SpeedTouchot adott, ez hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

(#46) dchard


dchard
veterán

proradeon: nekem minden free tárhelyszolgáltatóval szar a tapasztalatom, az uw-vel is.

Ebit: a 360R egy kizárólag a magyar piacra gyártott, és csak a szolgáltatóktól megvásárolható eszköz. Ha olyan kiváló minőségű, hogy lehet hogy csak nálun árulják? Nálam a 3-ból két féle 360R járt, mindkettő alulméretezett, szar alkatrészekkel. Ki is fingott hamar mindkettő.

És akkor mindenkinek: nagyon szívesen letesztelek bármilyen ADSL modemet, amilyet kapok. A korábbi két tesztnél a modemek 90%-át kölcsönbe kaptam hozzátok hasonló pH!-s fórumozóktól. Nagyon kérek tehát mindenkit, hogy csak az ajánlgasson modemet tesztre, aki tud is kölcsönadni.

Jah és a kábelneteseket, mobilneteseket, LANosokat stb. megkérem, hogy ne írjanak a topikba.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#47) Narxis válasza #19617792 (#45) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem még nem volt vele problémám, mondjuk nem is régóta van meg, kb fél éve de tényleg jól melegszik.

Thanos was right.

(#48) Ebit válasza dchard (#46) üzenetére


Ebit
addikt

Mint irtam,több itthon forgalmazott modemet kipróbáltam, és ,az azonos verzió esetén is, eltérések mutatkoznak, a modem jelentősége elsősorban, rosszabb vonali paraméterek esetében értékelődik fel.

[link]
Érdemes a dátumot is figyelni.

A 360 R esetében a szolgáltató, a modem lebutitásával,lehetővé tette a problémamentesebb szereld magad mozgalmat, és azért nagyon sokan használják.

[ Szerkesztve ]

(#49) Ebit válasza Ebit (#48) üzenetére


Ebit
addikt

A link helyesen:[link]

(#50) tusi74 válasza #19617792 (#45) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem azért is pihen az Invitel-féle Comtrend a dobozában és üzemel a 321B. Összehasonlíthatatlanul stabilabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.