Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Bakker ez tok erdekes poszt volt. Meg nem hallottam errol.
Reszegen vettel telot? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Blasius0704


Blasius0704
tag

Londonban élek, A tömegközlekedésen az Apple Payben alapértelmezett kártya (nekem egy sima hsbc visa, de lehet amex vagy master is szóval bármely támogatott kártya) akkor is működik ha a telefon ki van kapcsolva, le van merülve csak be kell kapcsolni a “express travel mode”-ot a walletban amikor hozzáadod a kártyát. Ez órával szintén így van.

(#3) adlersson válasza Blasius0704 (#2) üzenetére


adlersson
aktív tag

Ez nem csak akkor működik, ha a Power Reserve be van kapcsolva? Az meg nem végtelen.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#4) adlersson válasza janeszgol (#1) üzenetére


adlersson
aktív tag

Szülinapi whisky-vel tartottam hazafelé. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#5) janeszgol válasza adlersson (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha a tied, akkor isten éltessen! :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itthon mikorra lesz még csak hasonló is, hogy egy eszközzel fizethess mindent... :D Érdekes volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) adlersson válasza hcl (#6) üzenetére


adlersson
aktív tag

Igazából nem annyira üdvözlendő, mert ez az EasyCard és társai inkább csak konzerválják ezt a fizetési módot, kilőve mindenféle motivációt, hogy a PayPass / payWave, illetve Apple / Samsung / Google Pay is mielőbb használható legyen tömegközlekedésre is, lehetőség szerint egész Tajvanon.

Rengeteg embert ismerek, akik Tajvanra érvén szembesültek azzal, hogy kp. nélkül nincs metrózás, illetve szvsz felesleges áthordani a pénzt egyik kártyáról a másikra, ha az előbbi használatához már adott a technológia.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#8) adlersson válasza janeszgol (#5) üzenetére


adlersson
aktív tag

Igen, köszi! :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#9) hcl válasza adlersson (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott az a gond, hogy nem tudsz továbblépni, itt meg 2020-ig csak és kizáróag papírcetlivel ment a dolog :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Precorus


Precorus
tag

Mi nővéremmel Pilzenbe mentünk rockfesztiválra, ott szembesültünk vele, mennyire jó ötletek vannak.
Felszállsz a villamosra, és paypassos kártyával tudsz venni 30,45,60 perces jegyed. Addig és oda mész vele ahová akarsz, és full automatikus, csak egy kis cetlit nyomtat, hogy nesze itt a jegy.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#11) UnA válasza Precorus (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Ehhez elég Szegeden felszállni a villamosra :)

(#12) Precorus válasza UnA (#11) üzenetére


Precorus
tag

Sosem jártam Szegeden, Pécsen meg Pesten meg tudtommal nincs rá lehetőség :D
De hozhatnák ezt a techet errefelé is :((

Könyvtár == Old-school Netflix

(#13) Blasius0704


Blasius0704
tag

Nem, nekem az sosincs bekapcsolva. Lehet hogy nem teljesen végtelen, párszor használtam csak. Viszont amióta a14 csippes telefonom van 30/40% nap végére így ki se fog derülni nagyon :DD

(#14) adlersson válasza Precorus (#10) üzenetére


adlersson
aktív tag

A legmenőbb amúgy szerintem ez lenne, bár ezzel már tényleg a bilibe lóg a kezem. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#15) vamzi


vamzi
őstag

"Snapdragon 888 típusú SoC-vel (nem tudom, milyen toldalék illik ehhez, én csak „esz-ó-szí”-nak ejtem)"
Helyesen: SoC-pel

A teljes alakot vesszük alapul figyelembe véve a hangkapcsolódást. Ebben az esetben:
szisztem on csip+vel = szisztem on csippel

(#16) woodworm válasza vamzi (#15) üzenetére


woodworm
veterán

Azokat a szaknyelvi betűszókat, amiket az írott szöveg felolvasása során nem oldasz fel, a kiejtett alakjuknak megfelelően kell toldalékolni.

(#17) vamzi válasza woodworm (#16) üzenetére


vamzi
őstag

Logikus amit írsz, de én úgy tudom, hogy mindig a teljes alakot vesszük.

(#18) UnA válasza vamzi (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Jajj dehogy, így nem lehet beszélni 🙂

(#19) adlersson válasza vamzi (#17) üzenetére


adlersson
aktív tag

Szóval akkor ezen logika mentén a "GPU-tal" a helyes "GPU-val" helyett?

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#20) vamzi válasza woodworm (#16) üzenetére


vamzi
őstag

Megkövetem magam :R
Megkérdeztem a NYTI Tanácsadó Szolgálatot és azt a választ kaptam, hogy csak abban az esetben kell a teljes alakot figyelembe venni, ha feloldjuk a rövidítést. Egyébként pedig a kiejtés szerint kell toldalékolni. Vagyis SoC-vel a helyes.

"Ha betűszó, és a kiejtés [esócé], akkor SoC-vel. Ha a kiejtés [eszószí], akkor SoC-vel. Ha nem betűszó, hanem valódi rövidítés, tehát feloldják, akkor meg SoC-pel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.