Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) Adamyno


Adamyno
tag

Na látom elbeszélünk egymás mellett. A profi eszköz ott kezdődik, hogy külön van az AP a routertől. De ebbe most nincs is értelme belemenni, ezek alap dolgok.

Ha valaki játszik vagy van egy torrent, ahol a DHT-t ki kell engedni, webes felületet, stb. el akarod érni távolról, akkor a minimum 1-2 port forward. A DHCP sem egy nagy elvárás szerintem, de ne is a funkciók megnevezésén akadjunk fenn hanem azon, hogy mindenre ott van a menü. Mindent elém dob az eszköz, de amint kattintok egyet bárhová, semmi nem működik. 90%-ban nem működnek a gyári, alapvető funkciók. Ez az, amivel problémám van. Ha ilyen roncs az eszköz, akkor szedják ki a menüpontokat és hagyjanak benne kettőt az egyésgsugarú felhasználóna kaz is elég lesz.

De akinek csak 2 telefon meg 1-2 filmes gép lóg a hálón, annak nem kell 1000 vagy 2000 Mbps sávszélesség, ergó ilyen eszközre nincs is szüksége. A Netflixnek pl. állítólag a fullHD-hoz elég 6-8 Mbit. A napokban olvastam a FAQ-t.

Az én 40+ darab eszközömnek semmi sávszélességigénye nincs, mert javarészt szenzorok... klímák, bojler, kapcsolók, stb, de már egy hasonló számú szenzor szettet átköltöztettem zigbeere. Igazából ezeknek külön AP-jük volt eddig, mert az eddigi gagyi T-s router 30 eszköz után megkotlott. Na most ez legalább működik az új eszközben. De tényleg itt az a gond, hogy létező, hozzáférhető, elérhető funkciók jelentős része nem működik az eszközben.

Meg tényleg az, hogy megint ott egy áramzabáló ami nem jó semmire. Egyébként azért se s..tam le senkit, hogy elhozták az optikát a házig, mégis megteték mivel nyilván a szolgáltató érdeke, hogy a szolgáltatását el tudja adni. A szolgáltatás nem azzal ér véget, hogy belógatom az optikai szálat a lyukon. A végponti eszköz a szolgáltatóé, én pedig elvárom, hogy ha valamit kapok a pénzemért, akkor az hibátlanul és megfelelően működjön. Ráadásul a routert nem is kapod meg, csak bérled, mert amint a szolgáltatást lemondod, vissza kell adni. Viszont lecserélni meg nem tudod, mert saját ONT-vel nem fog működni a hálózat, így kénytelen vagy elviselni a szarjukat ami eszi az áramot, foglalja a helyet, +1 tűzveszély forrás és mellé még kell a saját eszköz is ezek szerint. Nem erre számítottam.

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.