Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ati1979


Ati1979
veterán

Pofás kis billentyűzet.

Sajnos a bluetooth folyamatos bekapcsolása nem igazán javítja az amúgy sem fényes üzemidőt. :(

[ Szerkesztve ]

(#2) sanyijedi válasza Ati1979 (#1) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem Bluetooth-al kellemetlen esetem, amikor a nem gagyi Samsung bill kihagy néha.. és nem megfelelő sebességgel gépel :S

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3) Ati1979 válasza sanyijedi (#2) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem nincs bluetooth billentyűzetem, de ezt hallva nem is nagyon lesz szerintem! :)

(#4) Luck Dragon

Pofás kis szerkentyű, de én maradnék az asusnál

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) sing1ep1ayer válasza Ati1979 (#1) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Még mindig ez a legjobb megoldás ha egy tablethez billentyűzetet akarsz csatlakoztatni. Pont azért, mert ha nincs rá szükséged, akkor a BT-t sem kell bekapcsolni.

(#6) Rickazoid válasza sing1ep1ayer (#5) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem a mágneses, felszínen érintkező csatlakozók (nem tudom van-e külön nevük) lennének a legjobbak ilyen célra. A BT-nak akkor van értelme, ha a billentyűzet teljesen független az eszköztől.
Megjegyzem a kép láttán elsőre egy HTC Advantage jutott eszembe... :)

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7) Ati1979 válasza sing1ep1ayer (#5) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez igaz. Mai napig szvsz. is ez a legjobb megoldás.
Csak intezív használat esetén egy amúgy sem nagy üzemidejű eszköz, pár óra alatt lemerül.

(#8) hr2 válasza sing1ep1ayer (#5) üzenetére


hr2
őstag

Így van. :K

(#9) sing1ep1ayer válasza Rickazoid (#6) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A Blutooth aprócska előnye a mágneses megoldással szemben, hogy a billentyűzetet nem kell közvetlen a tablet elé raknod, hanem egy picit arrébb is teheted, ha épp úgy kényelmes. Kicsi a hatótáv, de ehhez pont elég; senki nem fog egy 7"-, vagy 10"-es képernyőt több méterről nézni. Persze akár egy vezeték is lehetne mondjuk 1 méteres, csak akkor diszkréten el kell dugni, ha éppen nincs kihasználva a teljes hossza. Nem lehetetlen megoldani, de növeli a méretet és feltehetően az előállítási költséget is.

Igazság szerint ha a billentyűzetet fizikailag is csatlakoztatni kellene a táblagéphez én annak örülnék, ha a működéséhez szükséges áramot is attól kapná. Esetleg ki lenne egészítve napelemmel, mint az a rengeteg számológép pár éve, vagy a Logitech K750-es keyboard. Így elég lenne azzal törődnöm, hogy a tabletet töltögessem, nem kellene a beviteli eszközzel is pluszban szórakozni.

(#10) Peterson_ válasza sing1ep1ayer (#9) üzenetére


Peterson_
addikt

Olyan megoldást simán lehetne alkalmazni, mint a "csörlős" USB egereknél.
Szerintem annyit azért nem dobna az előállítási költségen sem.
Akkor még jobb lenne, ha kékfog mellett lenne pl a billbe építve:)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) Gusztáv válasza Ati1979 (#7) üzenetére


Gusztáv
addikt

Intenzív használat mellett nem hinném, hogy jelentősen csökkenti az üzemidőt. A Core i5-ös proci és a FHD kijelző annyit fogyaszt, hogy amellett a BT szerintem bőven elhanyagolható.

Laci

(#12) raper


raper
senior tag

Az írásból az nem derül ki, hogy ez a billentyűzet fixen tartja a tab-ot, vagy lehet rajta forgatni, mert az nem lenne rosz, ha forgatható lenne egy kicsit.

(#13) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Olyan külső billentyűzet, amibe nem tolnak bele kiegészítő akkumulátort, nem is kellene.
Egyébként a BT tényleg nem a legjobb folyamatos adatátvitel szempontjából, ha azt nézem, hogy a MS Bluetooth Notebook Mouse 5000-emet óránként újra kell indítani, mert egyszerűen elveszíti a kapcsolatot.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#14) Ati1979 válasza Gusztáv (#11) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen. Alapjában nézve lehet, hogy nem pont ezen vérzik el az üzemidő.
Ha belenyugszik az ember abba, hogy úgyis töltőre kell rakni 3-4 óra használat után akkor mindegy.

Az nagyobb baj, ha kapcsolatot folyamatosan dobálja, meg lagok vannak.

(#15) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Az is kérdés, hogy ezeknek meddig bírja vajon az akkuja, élettartamukat tekintve.
Egy sima notebook-ét 2-3 év alatt is le lehet nullázni, ha csak bedugva használja az ember.
És amikor cserélni kell 50-80e-ért szervizben, vajon lesz még support hozzá?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#16) debrejo válasza Kapanyél (#13) üzenetére


debrejo
senior tag

2 évig használtam egy Logitech bill+egér+külön numpad/mediapad bluetooth-os cuccot. Egyszer nem dobta el a kapcsolatot. Ha egy ideig nem birizgáltam, offline-ba ment, amint megmozgattam újrakapcsolódott. Nem mindegyik szar, csak épp megkérik az árát.

(#17) MrPetya19 válasza Gusztáv (#11) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az az üzemidő kifejezetten jó. Engadget szerint 7 és fél óra. Szerintem az i3-assal még jobb, és még annak is elég nagy a teljesítménye.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.