Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Jó kis cikk, a telefon is nagyon jó; a konklúzió meg pláne: "Egy ZTE Blade viszont oda-vissza pofáncsapja ár-érték arányában, de a ZTE Blade ebből a szempontból akármit pofáncsap." :D

(#2) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Na erre szó nélkül cserélném a Liquid A1-et. :C
Nagyon pofás egy cucc lett ez.

Szerk: És 720p-s videó! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) z0d1AK válasza PowerBuldog (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából Acerről egy dolgot tudok: ha megveszed, az a szerencséd, ha garanciás időn belül kell csak vissza vinni.
Nem láttam még olyan Acer PDA-t, ami bírta volna. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo keszulek, de az a kamera...

"There is nothing permanent except change"

(#5) ben11


ben11
őstag

Na! 720p videó! Gazdag volt a karácsony:) Mi örülünk a legjobban!

Nem lenne rossz telefon, de a kamera kritikán aluli.. :(

(#6) trapi80


trapi80
tag

A pofáncsapós rész nagyon kemény! Akkorát röhögtem! :C

Üdv: Roland

(#7) floatr


floatr
veterán

A video alapján majdnem olyan gyors, mint a spica gyári rommal :)

(#8) rankesz válasza z0d1AK (#3) üzenetére


rankesz
veterán

Az az egyik,
a másik meg hogy a Galaxy S most 130ezer (direkt speedshopos árat néztem), na nehogy már akkor ennek 120ért jó ár-érték aránya legyen!
Meg ajánlott plecsni... :(((

(#9) er2es válasza z0d1AK (#3) üzenetére


er2es
tag

ez komoly????

pedig elég jóknak tűnnek...

(#10) VD


VD
őstag

Erre túlárazott, döcögő, lagoló fostalicskára azt mondani, hogy ajánlot!? :Y

Az első mozdulattal menne a kukába az Acer felület! :K

125-ért adja a Speedshop. 120-ért Desire-t kapni náluk. Mégha nagyon rövid időn belül esik is 10%-ot az ára, akkor is a "Kurvára Nem Éri Meg" kategóriában marad!
Olyan 70-80 körül lenne a reális ára a mai mezőnyben.

(#11) Bog válasza VD (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igazatok van, a konkurens modellek árának ismeretében módosítottam a plecsnit. Csak az azonos processzorral szerelt Desire Z volt a viszonyítási alap (mert az majdnem ugyanez a hardver, csak QWERTY nélkül), ahhoz képest ajánlott.

Mostantól viszont globalice tetszett plecsni van rajta, a visszajelzéseket köszönöm.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) amanoba


amanoba
őstag

vmiért nem fognak meg az acer mobilok, és ha hozzávesszük amiket z0d1ak említett.. :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#13) David75


David75
őstag

Hát ha annyira android akkor vagy megvárnám a nexus s-t hogy tényleg frissíthessek,vagy vennék egy használt galaxy s-t 90 ezerért és még mindig maradna 30 ezrem. :D

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#14) Alwares


Alwares
aktív tag

Nagyon jó kis telefonnak tűnik, nekem tetszik a teszt alapján. Bejön ez a kezelőfelület (WM6-ra láttam ilyesmiket), gyors, praktikus. Külsőre is egészen pofás, csak az érintős funkcióbillentyűktől kivagyok kicsit.
Az ár függvényében pedig ez a kamera és üzemidő, számomra már megbocsájthatatlan. Kb inkább ne is tettek volna rá kamerát mert ez így szó szerint semmit se ér.... Ha olyan 90-100k környékén lenne az ára még azt mondanám meggondolandó.

(#15) #16820480


#16820480
törölt tag

szerintem nagyon szép telefon! le kell róla túrni az acer felületet és máris jó kis cucc lesz.

(#16) dussy


dussy
őstag

Felület és a készülék is tetszik, megtapiznám. :))
A kamera kritikát sem érdemel, mert borzasztó...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#17) baluka


baluka
tag

Sziasztok, elsősorban a cikkírótól kérdezem, de természetesen ugyanúgy várom bárki más tapasztalatait, szóval, létezik ennek a telefonnak egy speciáli, ferraris külsővel és belsővel ellátott változata használta már valaki, van róla saját tapasztalat?

Köszi az esetleges válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

szép teló, csak a kemarája egy hulladék. nem szoktam használni, vagy csak nagyon ritkán, de azért egy 120ezres telefon az átlagos képminőséget hozza már... :U

(#19) N4ri87


N4ri87
senior tag

Valahogy nekem is csalódás volt a cikk vége. Olvasva a cikket, végig az volt bennem, hogy ez biztos egy tök jól árazott telefon lesz, erre 120 Huf. Nagyon drágának tartom. Én is mindenképp 100k alatti árcédulát vártam volna.
A kamera meg...
A gyártók mostanában elfelejtettek normális kamerákat használni?

C805

(#20) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon nagyon tetszik a telefon, szép a kezelőfelület, a hátlapja pedig egyenesen gyönyörű! A ZTE Blade-es megállapítással tökéletesen egyetértek, remélem kapcsolnak a gyártók, és kevés pénzért is lehet majd vállalható Androidos, kapacitív kijelzős smartphone-t vásárolni.

(#21) Probber


Probber
őstag

Ennek a készüléknek csak a külseje az ami tetszik, az nem lett rossz. Ez az Acer felület viszont szerintem pocsék, ráadásul a videót nézve nekem az jött át, hogy még lassú is. Engem a kamera olyan nagyon nem szokott érdekelni, de ha már ennyibe kerül, akkor bizony legyen az is méltó az árához.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22) AS


AS
félisten

Csodaszép, azoknak jó akiknek nagyon fontos a külső és belső annyira nem. Azért egy Galaxy S fényévekkel gyorsabb, és a kijelző is jobb, na meg TW 3.0 felület is okosabb és gyorsabb is.
Ugyan igaz ez a Senre-re is. Vagy a itthon nem kapható Lg-re.
Ez uj 800 mjz CPU nem tetszik szerintem nem az igazi , amúgy is most már minden uj készülékben idén 2 mag lesz szóval, ez inkább díszárunak lesz jó.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#23) rizso


rizso
addikt

Maga a telefon jól/jónak néz ki számomra, de azért ennyiért elvárná az ember az FM rádiót és a használható kamerát. Ez a kamera kb. olyan képeket csinál, mint a felsőkategóriás/rohadt drága HTC-k - és ez most nem pozitív dolog :( Házon belül az M900 is szebb képeket produkált, igaz ott is jelen volt a "szellemhomály".

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Az az állandóan látszó 8 ikon változtatható?

Nekem amúgy tetszik a felület. Kicsit fura elsőre, de bejön :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#25) Bog válasza Barthezz2 (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Simán, bármire.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Vártam a tesztet és annyi pozitívum legalább megfigyelhető, hogy az Acer "próbált" alkotni valamit. Az árán kritikus kategória ilyen szinten.

(#27) z0d1AK válasza er2es (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem tudom, hogy ez milyen, a régi modellek, liquid, stb elég szutyok minőség, eddig ami jót láttam, az hibás is volt. A legszebb, hogy hiába van magyar forgalmazás, az Acer Magyarország nem foglalkozik vele, szóval nem 1 hónap a gari. :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) adabra


adabra
senior tag

A videó alapján nekem az jött le, hogy nagyon lassú, akadozik szinte minden.
Valószínűleg le kellene radírozni az Acer-es "okosságokat" róla, no meg kikapcsolni live wallpaper-t.

Egyébként szép darab, kb 75k lenne a reális ára.

(#29) BloodRay válasza Bog (#25) üzenetére


BloodRay
veterán

Bog a készülék a mindennapi használat során is olyan laggolós mint a videón?

Egyébként szép a készülék, de az árát szerintem sem éri meg.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#30) kaller1


kaller1
veterán

Szép, de ennyi. Optikát még mindig nem tudnak gyártani vagy gyártatni.

.::> <::.

(#31) littlelion21


littlelion21
addikt

Ilyen vassal 120k-ért egy ennyire lagoló/akadozó valamit adni...hátizé.
Szépnek szép, de a video alapján max. a 80k-s árkategóriába lőttem volna be.

A hátlap közepe fém?

(#32) Bog válasza BloodRay (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ki kell lőni a live hátteret és nincs semmi komoly gond.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) PowerBuldog válasza z0d1AK (#27) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Használtan vettem a Liquid A1-em. 1 éves, és semmi baja. Karc sincs rajta szinte. A műanyag csúszós felületén kívül kívánni sem kívánhatnék jobb készüléket. (Max a 512mb RAM-os verziót) Elképzelhető, hogy csak szerencsém volt vele. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Hát a videó alapján tényleg gyorsabb volt még a galaxy spica-m is. Pedig azt is lassúnak éreztem... Ennyi pénzért nem egy besbuy az hótziher. 70-ért meg olcsó lenne a felhasznált hardvereket tekintve.. Érdekes.

(#35) Bavid


Bavid
senior tag

Lol, nem hitem a szememnek mikor megnéztem a videót, 2010 végén felső árkategóriában ilyen akadós, lassú telefont kiadni... ja és a felület se tetszik, meg hogy nem lehet összekapcsolni rendesen a névjegyeket... gáz.

(#36) z0d1AK válasza PowerBuldog (#33) üzenetére


z0d1AK
veterán

Vááá, egy túlélő. :DDD
Nincs olyan Acer, ami nem romlott el. Olyan van, ami MÉG nem romlott el. ;]

Viccet félretéve, valóban a szerencsésebbek egyike vagy.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37) Davidoff91 válasza littlelion21 (#31) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Nekem is pont a szaggatáson akadt meg a szemem a videóban. Az meg, hogy a 15 000-es telefonban van FM RÁDIÓ a 120 000-es telefonban meg NINCS számomra elég nonszensz.:((( LEMARADT A TELEFON MELLŐL A PÉNZÉRME!:( Árulja már el nekem valaki, hogy mi olyan csudijó abban, hogy összefésülöd a névjegyzéket az iwiw/myvip/twitter/myspace/facebook/CIA akták stb-vel és még azt is tudod, hogy ki mikor ugrik ki a mostóba?:W Én amúgyis sokkal jobban bízom a sim kártyában semminthogy felmásoljam a telefonra a névjegyzéket. De ettől az előző kérdésre még várom a választ...

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#38) PowerBuldog válasza Davidoff91 (#37) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Elképzelhető, hogy van ebben is, csak szoftver kérdése az egész. Pl a Liquid A1-en ha nem a gyári ROM van akkor van olyan verzió amiben aktiválva van az FM rádió, mert a chip ami benne van az tudja.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#39) chatran


chatran
őstag

A cikkben nem esik róla szó, a telefon hátlapja liquidmetal-ból van? Legutóbb squash- és teniszütők témában találkoztam ezzel az anyaggal. A wiki szerint a Sandisk ezt az anyagot használta egyik pendrájvja burkolatához. Lehet, hogy ez egy drága technológia ami reálisabbá tenné ezen telefon árát.

(#40) Kashim


Kashim
őstag

Unboxing és 720p videó, wá nagyon pöpec. :R
Telefon is a szöveg alapján egész hangulatosnak tűnt, de mikor megnéztem a videót... bakker ennyi pénzért katasztrófa, legviccesebb rész mikor 0 visszajelzés után a háttérképes vagy melyik progi hirtelen eltűnik, Bog meg véletlen elindít egy másik appot. Igencsak nyugodt lelkű embereknek ajánlott az tuti. :D
Pedig vannak jó ötletek is: az apró világító ikonok például baromira tetszenek. (mondjuk erről pont nincs kép) Remélem más gyártóknak is megtetszik, nekem annyi is bőven elég lenne, hogy különböző színű halvány kis ledek jeleznék az eseményeket, mondjuk a telefon alján, ha piros nem fogadott hívás, fehér új e-mail, zöld sms stb.

(#41) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

A cikkből a telefon ergonómiai előnyeit jobban láttató képet hiányolom. A videóból sem derül ki teljesen. Tény hogy kézben fogva érezhető igazán, de egy alul- vagy felülnézetből készített kép segítene.
Engem továbbra is a satnya üzemidő aggaszt. Remélem februárban látunk újabb takarékosabb kijelzőket.

(#42) .mf válasza z0d1AK (#36) üzenetére


.mf
veterán

Az enyém is még működik, kopp-kopp. :P
Tényleg ilyen rossz lenne az arány?

Szép ez az új. Hardveresen se rossz (kamerát leszámítva; igaz ezen már legalább van vaku, amit a régiről még máig sem értem, hogy miért hagyták le...)
De attól félek, hogy evvel a már eddig se nagyon létező támogatás végképp megszűnik a régihez, hiába várnánk rá gyári 2.2-t. :(

-----

"A hátlap alatti akkumulátor viszont nem egy kiemelkedő darab, pedig az 1500 mAh-s teljesítmény jónak számít. Ennek ellenére kalkuláljunk azzal, hogy esténként fel kell lógatni a telefont töltőre, nyilván függően attól, hogy mennyire használjuk ki azt az irdatlan mennyiségű webes szolgáltatáshalmazt, amit a gyártó belecsomagolt a telefonba. Ha nem babráljuk sokat, akkor eldöcöghet két napig is, de normális használat esetén nem érdemes megkockáztatni a második reggelt töltő nélkül."

Nálam a sima Liquid 2000mAh-s akkuval nem-intenzív használattal (kevés telefon, néhányszor wifiről email-leszedés, txt fájl olvasás metrón) 3-4 napig is kibírja, ha pedig alig telefonálok vele, volt már, hogy 5 nap után is volt még benne fél napnyi szufla.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) Ricardo


Ricardo
félisten

Összességében nem lett az igazi. gyenge kamera, és lassú szoftver. Pedig a készülék maga nagyon szépre sikeredett.
A másik nagy negatívum az optimalizálás gyengesége. 1500-as akkuval ilyen üzemidőt produkálni nagyon gyenge.
Konkrétan erre gondolok:

"Ha nem babráljuk sokat, akkor eldöcöghet két napig is, de normális használat esetén nem érdemes megkockáztatni a második reggelt töltő nélkül."

[ Szerkesztve ]

(#44) svili


svili
tag

A Liquid Metal pocsék képeit elnézve nem értem, hogy egyesek az EDOF-kamerákat a földbe döngölik és gyalázzák, amikor több lóhosszal jobb képeket lehet az EDOF-fal "lőni"..

Sokadiknak leírom, hátha az eljövendő teszteknél szempont lesz: egy 120k HUF-ba kerülő telefonban legyen legalább elfogadható kamera és a filléres FM rádiót se tessenek kispórolni a "tisztelt" gyártók... :O

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#45) Barthezz2 válasza Bog (#25) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az úgy mégjobb :)
Bár ha a főképernyőnél le lehetne tolni, ha úgy óhajtom, még jobb volna. Bár itt lényegében lezárva látjuk a főképernyőt, feloldva meg már amolyan "előmenü".

Everybody lies.

(#46) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Az ára nagyon húzós, Defy-t 85k ért már lehet kapni, akkor ez 70-75k körül lenne reális.
A kamerája szörnyü, videót is megnézném, hogy milyen(szörnyű). (amúgy miért nincsen teszt videó a cikkben?)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#47) svili válasza z0d1AK (#3) üzenetére


svili
tag

Ha ez tényleg így van, akkor ingyen sem kéne Acer telefon.

Félig OFF: Az Acer Notebook-oknál is ez a helyzet?

ON: Ez a teszt kissé "csajosra" sikeredett - ők cuppannak rá a csinos külsőre és elnézik a "belső" hiányosságokat. Poén volt ugyan, mert a tesztben az utóbbiakról is szó esik de akkor sem értem a plecsnit, meg a bevezető áradozásait ("baromira jó kis telefon," "korrekt hardver körül van egy igen mutatós formaterv, megspékelve elképesztő mennyiségű finom kis extrával – olyan apró figyelmességekkel, amelyektől tényleg élvezet használni egy ilyen masinát." )

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#48) vans?


vans?
őstag

Nekem nem tetszik, lassu a szoft, tre a kamera... Raadasul az akku sem az igazi igy, pedig 1500-as... :(

hábm bábm

(#49) Peterson_


Peterson_
addikt

A cikk nagyon jóra sikerült, mostanában ez volt az első cikk,ami úgy cím alapján is érdekelni tudott.
A telefon nagyon nagyon tetszett, meglepődtem a masináról készült képek után, amikor kicsomagoltad, hogy nem is olyan kicsi.
-nem baj, szeretjük az emberes méretű vasakat :C -
A leírtak, és a specifikáció alapján gördülékenyebb működésre számítottam, tehát a videó itt is meglepett.
Nagyon szép telefon, és már vártam a cikk végét, míg eljutok az árig....
De közbe jött a kamerát taglaló rész, és az első képet kinagyítva ez volt a reakcióm:
"Mi A P*csa?" :F
valami brutálisan retek, még a makró is, pedig én is szutyok Tubi kamerához vagyok szokva, de ez klasszisokkal ocsmányabb felvételeket csinál.
Körülbelül, amikor a 14 éves pózer kislányok a WC tükrében fényképezett portréikon csiszolgatják a gimp tudásukat.
Szvsz, vágni kell rá egy darab szigszalagot, és szépen le kell ragasztani azt fránya kameranyílást.
Számomra minden más szempontból remek készülék, de a kamera miatt akkor sem venném meg, ha 50k-val olcsóbban adnák. :N

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#50) Qwabaw


Qwabaw
csendes tag

Azért, jó úton halad az Acer, hihetetlen szép és egyedi telefonokat csinál, csak hát... mindig van valami, ami totálisan lehúzza... Én is sokallom az árat, akkor már tényleg 130k-ért beállok a birkák közé egy Galaxy S-el, és elszürkülök. Mikor jön már egy olyan amire azt mondom, nah végre szép is, és jó is, és egyedi is. A Defy eddig ebből a szembontból kimagaslóan jó, szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.