Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Gratula!
Jól össze szedett cikk!
Bár én szubjektíven azt néztem,hogy első cikked! :)

[ Szerkesztve ]

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#2) andris1602


andris1602
aktív tag

Köszönjük a cikket :) Érdekes volt.

Régebben nézegettem tableteket, de helyette inkább egy használt notebook-ot vettem, nem bántam meg. :)
Kb ebben az árkategóriában nézelődtem, és a boltban ki is próbáltam párat. A cikk kapcsán kíváncsiságból kiszámoltam a laptop ppi értékét, amiről a cikket olvastam, és 107-re jött ki :Y Najó.. ennyire nem szörnyű, csak meglepett. :) Hiszen annyi tesztben olvasni, hogy ebben a 7-8 inch-es kategóriában az 1024*600 már kevés, pedig ez is nagyobb ppi értéket képvisel, mint a kijelző, amit épp bámulok.. Persze vannak már szebb kijelzők is, de talán ennyi nekem is elég lenne. :)

Egyébként korrekt készülék :)

(#3) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Korrekt tab, koszi a tesztet, :C Kolis vagy?
Mennyire melegszik ha sokaig netezel vagy jatszol rajta?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#4) b.daniel


b.daniel
senior tag

Köszi mindenkinek ,igyekeztem:R

Melegedést én még nem nagyon tapasztaltam, bár ebben valószínűleg közrejátszik,hogy érzésre elég vastag a hátlap,és ezért nem érezni :)

(#5) Bibby


Bibby
addikt

Ez tetszik, köszi a bemutatót.
Azt hiszem eléggé hasonlóan vélekedünk, engem is a Nexus 7 ami még foglalkoztat. Arról mindenütt csupa jót hallani, szép kijelző, támogatottság, hardver az mellett szól.
Viszont valószínűleg az eggyel nagyobb kijelző lenne tökéletes nekem, és az SD kártya, HDMI sem hátrány.

Csak a kijelző minőségétől félek, nem vagyok fullHD telefonokhoz szokva, de a szép színek, nagy fényerő és a jó kontraszt azért fontos lenne. Amit eddig olvastam nem igazán dícsérték. Mondjuk ebben a videóban nem tűnik rossznak, de itt egy szót sem ejt róla.
Jó lenne élőben megtapogatni valahol.

Ελευθερια η θανατος

(#6) b.daniel válasza Bibby (#5) üzenetére


b.daniel
senior tag

Media Marktban sok helyen ki tudod próbálni, WestEndben, Europarkban egész biztos, hogy van kiálított próbadarab, és itt a Nexus 7-l is össze tudod hasonlítani közvetlenül, hiszen többnyire az is van kiállítva :)

(#7) Bibby válasza b.daniel (#6) üzenetére


Bibby
addikt

Köszi, akkor megnézem. Mammutban nem láttam, nemrég voltam.

A felhasználói fiókokat esetleg nem próbáltad ki? Működnek megfelelően?

Ελευθερια η θανατος

(#8) b.daniel válasza Bibby (#7) üzenetére


b.daniel
senior tag

még az este megnézem ,és írok majd :)

Egyébként a WestEndben is már csak a kiállított darab volt amikor én utoljára voltam, az Europarkban is csak pár darab volt, illetve a Duna plázában volt még pár.

(#9) INTELligent válasza b.daniel (#4) üzenetére


INTELligent
senior tag

Grat a cikkhez, átlagos használat során mennyit bír? Lehet hozzá 3g-t kapcsolni?

Ez egyetemi kolesz? :Y :Y :Y Mert a középiskolaihoz képest ez hotel.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#10) Ygg


Ygg
senior tag

Jó cikk, főleg elsőre, grat!

(#11) Bibby


Bibby
addikt

Még egy eszembe jutott, van rajta gyárilag flash, vagy sikerült rátenned?

Ελευθερια η θανατος

(#12) leslie_smith válasza Bibby (#11) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

4.1 óta nincs adobe flash... :(

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#14) Bibby válasza leslie_smith (#12) üzenetére


Bibby
addikt

Támogatás nincs, de azért rá szokták tenni még a tabokra, telefonokra is. Chrome-ban nincs, de van rajta másik böngésző is, abban lehet.

Ελευθερια η θανατος

(#15) wertigo1984 válasza Balu12 (#13) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nagyon szivesen, de inkabb Neki koszond. ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16) b.daniel válasza Bibby (#7) üzenetére


b.daniel
senior tag

Kipróbáltam a felhasználói fiókokat,tökéletesen működik :) Flash azonbam egyik böngészőben sincs, és rámókolni sem próbáltam, nekem nem hiányzik :)

INTELigent: ahogy említettem q cikkben, kb 6-7 óra böngészést,filmnézést lehet belőle kihozni. És igen,egyetemi koli, de nehogy azt hidd,hogy mind ilyen :DDD ez kb azokhoz képest is hotel :))

Ygg : köszi :R

(#18) b.daniel válasza Balu12 (#17) üzenetére


b.daniel
senior tag

Hát az előző kolim az totál lepukkant volt, vmi munkásszálló feeling, meg a többi is amit eddig láttam , ehhez képest nagyon ótvar volt :/ de ez szerintem nem épp ide tartozik :)

(#19) Ayanlith


Ayanlith
tag

Gratulálok a teszthez, én is hasonlóan értékelném a táblagépet. Egyébként itt van már egy fórum topicja a gépnek, ahol néhányan már megosztottuk a tapasztalatainkat a géppel kapcsolatban. Az lenne a kérdésem, hogy tapasztaltál-e az akkumulátor-kijelzéssel pontatlanságot. A fórumban többen is írtuk, hogy rosszul jelzi ki a gép a töltöttséget. Saját magamtól idézek most:
"Nekem mindig feltöltött elvileg 100%-ig, azonban onnantól úgy tűnt, hogy nagyon lassan merül, egy óra intenzív használatnál 98-99%-ot írt ki, ami irreális. Általánosságban az lett a vége, hogy 40% körülig szép lassan merült a készülék, onnantól pedig kb. negyed órán belül kifújt neki. Az újraindításoknál nálam is hajlamos volt véletlenszerűen lenullázni a telep működésének számlálóját."
Válaszodat előre kell is köszönöm! További tapasztalatokat a géppel kapcsolatban itt olvashatsz: [link]

(#20) b.daniel válasza Ayanlith (#19) üzenetére


b.daniel
senior tag

Én még szerencsére nem találkoztam ezzel a jelenséggel.tegnap este pl 15%-ról 10-re sikerült lemeríteni kb egy óra alatt, és éjszaka készenlétben volt,reggel 7 kor még be vt kapcsolva, 9kor már nem, valamikor itt fogyott el a nafta :)

(#21) INTELligent válasza b.daniel (#16) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#22) this is life válasza Bibby (#14) üzenetére


this is life
Ármester

A flasht az adobe arhivumbol le lehet tolteni [link] a dolphin 10.xx , illetve a maxthon browser gond nelkul futtatja.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#23) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Kimerítően jó cikk volt számomra.
Szimpatikus masina.
Köszönöm

Üdv Hgovi

(#24) plaszy


plaszy
őstag

Grat a cikkhez, elolvasni is jól esett. A tablet meg igencsak elgondolkodtató ebben az árkategóriában.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#25) Tobika1 válasza b.daniel (#20) üzenetére


Tobika1
senior tag

Nálam is van ez a jelenség, kb 40% után nagyon hamar lemerül, de így is jól bírja az aksija csak a kijelzés nem jó... remélem h hamarosan jön rá valami javítás

(#26) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ismerősöm szeretne ~70e Ft körüli összegért egy alap notebook-ot venni gyerekeknek útközben filmeket nézni, illetve nyaralások/kirándulások alatt kézikameráról videoanyagokat rátölteni. Nincs nagy tapasztalatom a tabletekkel kapcsolatban, de felvetettem ennek is a lehetőségét, hogy talán egy ehhez hasonló normálisabb tabletet is be lehetne fogni efféle dolgokra. Filmet nézni gondolom, probléma nélkül lehet ezeken a masinákon, de külső eszközök (fényképező, videokamera) támogatásában ezek mennyire jeleskednek? Nagyon megköszönök minden szakkommentárt!

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#27) b.daniel válasza Dr.F.E.R.I. (#26) üzenetére


b.daniel
senior tag

Pendriveot OTG-vel a legtöbb nnormális( és mostanában már a legolcsóbb) tabletek is felismerik. Azt , hogy kamerához v fényképezőhöz hogy viszonyul sajnos nem tudom, nekem a kamerát még az asztali gépem se( !! ) ismeri fel mert vmi kínja van xd

(#28) this is life válasza Dr.F.E.R.I. (#26) üzenetére


this is life
Ármester

Bar nem ilyen tabom van , ce annyit ha segit a fenykepezogep sanyo, lazan felismeri, a dvi kamerat pedig akkor ha van kulso tap hozza. Amugy tipusa valogatja hogy melyiket ismeri fel es melyiket nem, mert futottam olyan sony fenykepezogepbe is hogy se a tab, se win nem latta. Ha memoriakartyasok az eszkozok amiket felsoroltal, legrosszabb esetben kartyaolvasoval be lehet olvastatni,a pendrivekkel semmi gond, a kulso hdd-et eszkoze valogatja hogy kezeli e, alapjaiban a tobbseg az alacsonyabb fogyasztasu vinyokat kezeli , de ha 250 mah-nal nagyobb aramigenyu a vinyo vagy akarmi jobb y usb kabellel kuso tappal hasznalni. Mert ha viszi is a tab , hosszabb tavon nem jo neki ha a kulso eszkozok megtaplalasa miatt tul sok aram folyik at az alaplapon. Amugy eger,billentyu,pendrive nem okoz gondot...az usb hubok sem, bar vannak olyan tipusok amiket nem szeretnek a tabok a magas aramfelvetel miatt.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#29) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#30) bakapeter11


bakapeter11
csendes tag

Jó cikk lett :C :DD

(#31) yogee válasza bakapeter11 (#30) üzenetére


yogee
tag

Hi!
Nincs esetleg valaki, aki kipróbálta a GPS-ét?
G.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.