Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Lalikiraly válasza simauser (#200) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönöm, de semmiképpen sem, mert nagyon sokat gépelek, köztük a cikkírás.
Így a telljes billentyűzet, ami lehetőleg numpad nélküli (nekem úgy jobb) az száz százalékban fontos.
Például azért nem vettem egy sokkal erősebb HP notit, mert egyszerűen elcseszték a billentyűzetét, példának okáért az áthelyezett Í betű miatt. Vakon gépelés mellett, meg annyira nem boldogság.

Egyébként igen már sokszor fontoltam a tabletet is, de a lakásban sincs hely egy asztali gépnek. Bár akkor is inkább egy gamer notit fogok venni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#202) Konyika válasza simauser (#200) üzenetére


Konyika
senior tag

Ajánlanál nekem egy ilyen Tabot, ami 10 coll-os és tudásban ott van mint ez a gép ami a cikkben szerepel? Ja és persze az 50-80 ezres kategóriában? :)

[ Szerkesztve ]

(#203) Hieronymus válasza Konyika (#202) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

[link]

Nagyjából ez fele meg a kívánságodnak.
Az ár rendeben és tartalmazza a Windowst is. A kijelző IPS FullHD. A processzor és memória gyengébb. Ár - teljesítmény arányban jobb, feltéve, hogy nem asztali gép helyett akarja valaki használni.

[link]
Vagy ez. Kicsit több pénzért, már a teljesítményben sincs lemaradva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#204) Konyika válasza Hieronymus (#203) üzenetére


Konyika
senior tag

Engem a 2 GB ram, meg a 32-es tárhely tart vissza az ilyen csodáktól. Meg azért olvasnék róla egy tesztet mint wifi erösseg, illesztőprogramok stb.

Az Acer mögött azért rendes support van.

(#205) cinemazealot válasza Konyika (#204) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem tudom, Neked számít-e, de az angol kiosztású billentyűzetet se felejtsd ki. :) No meg mivel tablet (fejnehéz), ölbe véve nem fogsz tudni gépelni rajta anélkül, hogy hanyatt ne dőljön.

(#206) Hieronymus válasza Konyika (#204) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az illesztőprogramokkal nincs gond. Az eredeti telepítésről készítesz egy driver backup-ot.
Bármikor újra telepíteni a Windowst, keresgetés nélkül.

A második gép már 4GB memóriát tartalmaz.

A háttértár mérete nem nagy gond. SD kártyával (max 128GB) bővíthető. A Windowsban beállítható milyen típusú adatok és fájlok kerüljenek a kártyára. Rendszerfrissítéskor, külső meghajtóval bővíthető a rendszer, a telepítés idejére.

Én használok az első linkhez hasonló táblagépet. Szövegszerkesztés, kisebb táblázatok kezelése, böngészés, némi prezentáció belefér. A 4K-s filmeket, gond nélkül játssza le a FullHD felbontású megjelenítőn.
Az én táblám több mint kettő éves. Sajnos csak 3G mobilkapcsolatra alkalmas. A billentyűzet fordítva is dokkolható, ekkor kitámasztó eszköz lesz belőle. Előtte egy 13,3"-os Vostro volt velem mindig. Soha többé. Nekem tökéletesen elegendő a 10.1"-os méret.
Amire kevés már ez a gép, arra ott a desktop. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#207) simauser válasza Konyika (#202) üzenetére


simauser
tag

Ez ugyan 8 colos, 3 giga rammal, 32 belső tárral, most 65-ért. A Médiában ugyanez 70 - direkt néztem, ne sufni shopos legyen.

Itt van tabletes topik, ott biztosan ajánlanak jobbat. Kicsit drágábban tuti van erősebb és jobb, a komolyabb, best buy ár/érték arányú tabletek körülbelül itt vannak (60 - 80).

Windowsost nem néztem, mert androidra is van office. Esetleg az asus transformer-bookja még lehet alternatíva, az profibb kivitelezésű hibrid, de az atomos, az nekem már szürke zóna (nem ismerem).

És vannak ezek a kínai dolgok, amik általában neccesek, de a Teclastnak meg a Chuwinak vannak ajánlott(abb) készülékei, ezeknek viszont nagyon utána kell nézni (itt, a fórumon). Teclast T10 például, billel együtt 250 dollár. De az angol billentyűzet lesz.

Are you threatening me, Master Jedi?

(#208) Chaser válasza Lalikiraly (#201) üzenetére


Chaser
titán

gépelésről is megnéznék egy videót, ne haragudj h kicsit szkeptikus vagyok, de minimális notebook van aminek a billzete gépelésre alkalms, percenként 10-20 karakter az nem gépelés ( :
az előző sort kb 6-7 sec alatt írtam be, ha annyit nem bíra billzet számomra használhatatlan

szerk: egy a betű azért kimaradt, ez megesik néha még a legjobb billzetekkel is:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#209) Lalikiraly válasza Chaser (#208) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Anno amikor versenyen voltam valami 120 vagy mennyi volt percenként a minimum. de lehet már hülyeségre emlékszek. Ma délután, este megpróbálom, csak elképesztő sokat rohangáltam ezidáig, kocsiszrelés meg munkahelyváltás közepe ilyesmi. Jelentkezem amint tudok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#210) Konyika válasza Hieronymus (#203) üzenetére


Konyika
senior tag

Rosszul tettem fel a kérdést :o

Korábbi hsz-ban már említettem, hogy egyém 11,6-os, N3450-el 128 SSD-vel.Ez volt 87 ezer tavasszal.

Na annál jobbra gondoltam az 50-80 ezres kategóriából. :)

cinemazealot: Igen feltétel volt a magyar kiosztás!

simauser: Annál a telefonom alig kisebb de erősebb. Meg a 32-es háttértár sem valami sok. Az asus tranformer book meg 4 GB rammal már egy százas! Az atom meg jóval gyengébb mint az N3450 :)

(#211) quailstorm válasza Konyika (#210) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az N is ugyanúgy Atom, csak át van nevezve, hogy többen vegyék és meg van emelve a TDP limitje. De az architektúra az Atom, nem az asztali vonal.

(#212) Konyika válasza quailstorm (#211) üzenetére


Konyika
senior tag

Igen ezt olvastam már én is valahol de nem írnak semmi konkrétat. (Vagy csak én nem találtam).......Az atom is kezel több csatornás memóriát?

Troll on: Szerintem az N-es pentium viccesebb az Intel Atomnál :D troll off

[ Szerkesztve ]

(#213) quailstorm válasza Konyika (#212) üzenetére


quailstorm
nagyúr

öööö, whet? sose volt véka alá rejtve...

Apollo Lake platform, tehát Atom termékcsalád, ennyire egyszerű.

Asztali verzió. Mobil verzió.

Két teljesen másik modellcsalád, teljesen más fejlesztési alapokkal.

A egyik a Core i széria, a másik meg a 2008 óta fejlesztett Atom családból van.
Az, hogy összemosták, és van Atom Celeron meg Atom Pentium, meg valódi Celeron és valódi Pentium, az tényleg csak azért van, mert annyira elrontották az Atom nevet a laptopokban, hogy a kutya se venné meg.

(#214) Lalikiraly válasza quailstorm (#213) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez valóban így van, hogy az atom a kutyának sem, szó szerint hányingerem van a névtől is :D

Viszont a Pentium N5000 Silver elég jól sikerült példány...

Az intel videókártyák meg a GMA 950 megalapozta a jó hírnevet :D

Na csak ez egy apró megjegyzés volt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#215) quailstorm válasza Lalikiraly (#214) üzenetére


quailstorm
nagyúr

950 már a javulás szele volt, az első HW T&L-el és működő shaderekkel ellátott WDDM driveres Intel IGP volt. Oké, lassú, nagyon.
De ami előtte volt az meg még a tévút PowerVR Kyro-ra épített, fixed pipeline miatt megszívták.

Ami még az Atomnak betett, hogy ott PowerVR IGP-t használtak PowerVR driverekkel, és messze nem az lett a vége, mint az ájfónban, vagy a Galaxy S akármikben, hanem hatalmas bukta.

(#216) Lalikiraly válasza quailstorm (#215) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

pláne, mivel sokáig ugye az Intel képtelen volt rendes drivert írni. Azért ma már merőben más a helyzet.
pl párom Acerében a Core I3 ban lévő HD 620 már egész jó. még alap játékot is elviszi...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#217) Dexar007


Dexar007
veterán

En is neztem ezt a gepet..vegül Chuwi lapbook-ot vettem. N3450, 4gb ram, 64gb emmc, gyari win 10, full hd ips. 130 euro szallitassal együtt. Afa,vam megsporolva. Szerintem ennyiert nehez jobbat talalni.

Give me your cum,bull!

(#223) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ja igen és amikor pl cikket írok, akkor útálom ha bármi is van a környezetembe, csak az "íróasztal" ami az ebédlőasztalunk, bár arra van legkevésbé használva, rajta egy lámpával és a vezetékes egerem, bár épp ma jött meg a vezetéknélkülim. Tehát nulla kábel, mert úgy van meg a ZEN vagy mi :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#224) Lalikiraly válasza quailstorm (#222) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez is rendben van, meg hogy ért hozzá. Hidd el én is értek hozzá, a kelleténél sokkal jobban, de nem érdekel és nem is vagyok milliomos. Igen pl bármikor ellenék egy új HP Zbookal, vagy a legújabb DELL Stúdióval. De ezek nem 70 rongyos gépek.

A másik, a cikkben mint írtam, mi volt fontos? Hogy hangtalan és itt nekem megáll a világ.
A videólejátszás? A 80 centis TVnkre van kötve HDMI vel, egy a fene se tudja már hány éves HP noti, amiben egy kétmagos AMD E300 van és mindent zokszó nélkül lejátszik. Persze abban van ventilátor, de filmek alatt nem annyira érdekes. Ha meg ennek a kis "sokak szerint gagyi" gépnek kipurcan az akksija? Ja hát átveszi a szerver helyét. ennyi. Én meg egy Pentium Silver N5000 res gépet veszek, hasonló aspektusban.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#225) quailstorm válasza Lalikiraly (#224) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezért mondtam, hogy rosszul célzott az üzletis "hittérítéssel", mert ez nem a 15.6"-os szegmens, itt nem lehet kilóra venni a használt üzletit.
Ilyen kis méretben 1kg körül csendes működéssel vagy ezek a post-netbookok vannak vagy az ultrabookok.
Ellenben 15.6-ból 70-ért nem szabad csak a használtüzletit... Már ha az ember a tartósságot, időtállóságot és ár/érték arányt nézi.

(#226) Dexar007 válasza Lalikiraly (#221) üzenetére


Dexar007
veterán

Miket szoktal kikapcsolni? En a shutup10-t hasznalom..igy tenyleg siman lehet egyszerre 20-30 tabot is hasznalni opera alatt.Kiveve ha van kozte video is,mert neha valtasnal megakad. De ettol fuggetlenul teljesen gyors,igaz ebben N3450 van,habar nem nagy kulonbseg.

Give me your cum,bull!

(#229) TheLázs válasza Chaser (#227) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Simonzé hozzászólása nálam is kicsit sikeresen elrúgta a pöttyöst.

Aztán gondolkodtam is, hogy miért. Annak idején sajnos csak hasonló, legolcsóbb kategóriás noteszből tudtam vásárolni, a notesz pedig kellett (a hülye fejemnek). Ekkor 2010-et írtunk, majd a második olcsóbb konzumer gép vásárlása esetén 2015-öt. Mind a kettő rettenetes használati élménnyel ajándékozott meg, pedig nem gépsonkaként ültem a képernyő előtt már akkor sem. Minden optimalizáció ellenére nem voltak képesek kellemes felhasználói élményt nyújtani ezek a gépek, a külsőről, kijelzőről, csatlakozók minőségéről pedig még egy szó sem esett.

Amikor bedöglött a második és váltanom kellett, akkor annyi pénzért vettem üzletit, amennyi volt rá. Ez 50 ezres. Gyakorlatilag nem láttam olyan szempontot pár hónap használat után, ami miatt valaha vásárolnék újra konzumer gépet.

El tudom viselni, ha valakinek másak az igényei, de...

... ezek az igények kényelmi és esztétikai igények, melyek rovására a gyakorlati használhatóság erősen romlik. Aki cikkíráshoz venne hasonlót, szinte még biztosan nem gépelt üzletin. Aki netezéshez, napi használósnak, az a kettő közötti árkülömbözetből simán vesz egy jobb SSD-t és garanciakiterjesztést. Kérdés, hogy mi tényleg a fontos. Egy jó kijelző szerintem messze fontosabb, mint hogy 0 vagy 13 dB a gép hűtésének mindent elsöprő hangorkánja.

A "Fröcsögők" itt jót akarnak, hiszen a marketingben is ismert a fogyasztó "rejtett igénye", ami nem fogalmazódik meg addig, amíg nem találkozik egy adott termékkel, szolgáltatással, annak színvonalával.

A "Fröcsögők" már csak akkor tettek volna többet a posterrel, ha a kezébe nyomtak volna egy 4-5 éves E5-inspiront, hogy megtudja a cikkíró hogy mi a magyarok istene :R

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#230) Konyika válasza Chaser (#227) üzenetére


Konyika
senior tag

A vadiuj üzleti gép linkjét várom hetek óte, de mi volt a válasz? Keress rá a neten :o

(#231) Konyika válasza TheLázs (#229) üzenetére


Konyika
senior tag

Ez nam a vásárolj üzltit topic :N

(#232) Chaser válasza Konyika (#230) üzenetére


Chaser
titán

laptopsystem, laptopszalon első körben
nyilván ennyiért nem lesz...:)
ez egy blog, aki nem akar kommentet tilcsa' le, kb ennyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#233) Hieronymus válasza quailstorm (#219) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az meg se fordul a fejedben, hogy egy laptopszervizesnek lehet relevánsabb tapasztalata van..."

Csak akkor, ha tisztában van, a forgalmazott mennyiségekkel.
A példa sarkított, de érthető.
Az "A" notebookból évente forgalmaznak 12 ezer darabot.
A "B" notebookból évente 120 darabot.
Az "A" készülékből évente 700 darabot javít, a "B" készülékből, évente csak 130 darabot. Melyik lesz a szervizes ajánlata?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#234) quailstorm válasza Hieronymus (#233) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amelyik jobb minőségű és tartósabb, azt. Feltételezve, hogy a szervizes nem többletmunkát akar.

Ha valaki egész életében csak Mercedest javított, akkor is tudja, hogy a Lada határszar.
Én laptopguru nem vagyok, de itt a topicban is előkerült a Chuwi. Mobilhoz meg tablethez értek jobban. Ha szétszedsz egy ilyen retket, elég látványos miért kerül többe a Lenovo mint a Chuwi...

Laptopot tekintve is egyértelmű, hogy egy fos hűtős HP Paviliont épeszű ember nem ajánl. Általam ismert példánál ragadva.

[ Szerkesztve ]

(#250) simonzé válasza quailstorm (#219) üzenetére


simonzé
addikt

Majd szól a moderátor, vagy siman törli a hozzaszolasomat. De teljesen őszintén a hocipom tele van, hogy minden laptop topicban ott hazudoznak, hogy bezzeg a használt üzleti gep mennyivel jobb. Nem igaz! A legtöbb maganembernek bőven elég az új N3350-es gép. És boldog vele. Ez másoknak miert fáj?

Pont olyan ez, mint amikor engem -aki nem eszik ketchupot- meg akarnak győzni arról, hogy a ketchup milyen finom, egyek már.
Jobb lesz nekik attól, hogy én ketchupot eszek? Egyértelműen nem. Boldog vagyok ketchup nélkül? Egyértelműen igen. Akkor meg mire ez a nagy harc?

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.