Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Az eredeti blogbejegyzés kidolgozottabb formában. :R

A 2. oldalon az "Ugyanez a gép, csak Windows-zal" videó nem működik.

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Az eMMC mobilokba és tabletekbe való, ahogy ez a processzor is.
Kidobott pénz volt.Meg kellene bűntetni az Acert környezetszennyezésért.
Nem gondoltam volna, hogy egy kicsivel is tudatosabb felhasználó képes megvenni egy ilyen Tesco gazdaségos ipari hulladékot.
Ennyi pénzért már elég használt üzleti laptopot kaphattál volna sokkal jobb processzoral és nem biliműanyagból készült volna, igaz, abban ventillátor is van annak a dobhártyaszakadást okozó, fülsüketítő zajával együtt :)
Én az objektív teszteket szeretem, az olyat nem, ahol a felhasználó megpróbálja bemagyarázni magának, hogy igenis jó ez a szemét.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) I02S3F


I02S3F
őstag

Óvaintettek ilyen vásárlásától. Ha nem lenne tétje kipróbálnám hosszabb távon is. A MM-ban picit nyomogattam, nem volt vészes.
Halgattam a hozzáértőbbekre és egy Lenovo T430 vár rám SSD-vel, 8 giga rammal.

(#4) Silεncε válasza Armagedown (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Már vártam az első használt üzleti kommentet...

Megvettem én is a használt üzletit, 3 hónap múlva megdöglött. Egy TP X230. Volt rá garancia, a srác korrekt volt, kicserélte. Na ennek meg most zörög a ventilátora. Értem én, hogy így üzleti, úgy üzleti, de ezek után én kétszer is meggondolom, hogy legközelebb megveszem-e a használt gépet. (Amúgy semmi bajom vele, nagyon jó gép, viszont lutri, hogy mikor adja meg magát)

(#5) I02S3F válasza Silεncε (#4) üzenetére


I02S3F
őstag

Én is úgy számolom, hogy költeni kell rá. Előre készülök.

[ Szerkesztve ]

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a cikket, és grats a géphez!
Mindig is tetszettek az ilyen kis cuccok, egy érintőképernyővel, meg egy 4 magos Penyával simán bevállalnám! Akinek meg esetleg aggodalmas lenne az anyagminőség, az válassza inkább a Travelmate termékcsaládot.

Használt üzletit én is preferálom, viszont pl. egy X230-as a kilógó aksijával, nagyobb súlyával, és töltőjével közel sem ennyire mobil / komfortos gépezet. Persze összehasonlíthatatlanul nagyobb teljesítményre képes, és a billentyűzete is más kategória, de pl. suliba hurcolászni minden nap valszeg' inkább az Acer-t venném.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

A Celeron N3350 miatt szerintem nem éri meg ez a gép, nekem legalábbis biztosan, mert én vágnám a falhoz talán már az első napján. Anyum valami hasonló vackot vett anno, de abban legalább a négymagos szutyok volt IPS kijelzővel, ami pedig valóban szebb képet adott, mint a legtöbb régi üzleti. HDD-vel a helyzet abszolút tragikus volt, SSD-re váltva már türelmesebb emberek akár használhatónak is tarthatják. A bemutató tárgya nem tudom, kapott -e IPS panelt, ha igen, akkor egyeseknek akár tényleg jó is lehet ennyiért újan, garival!

[ Szerkesztve ]

(#8) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ha csinálnál egy háttértár sebesség tesztet, azt megköszönném (egy CrystalDiskMark teljesen jó lesz).

Egyébként SSD-t lehet tenni bele?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9) willy36


willy36
csendes tag

Nos, leírnám a véleményem, mivel nekem konkrétan egy Pentium N3710-es van 13'3 colos. Ez, szerintem erőben nem sokban térhet el a 4200-astól és magyar billentyűzetes gyárilag.
https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_pentium_n3710-618-vs-intel_pentium_n4200-658
Ok, vannak különbségek, de annyira tuti nem jön ki. Szóval, a TN film-es képernyő tényleg vacak, de ez a technológia miatt is, Windows 10-el simán elmegy, utazásnál, általános dolgokra elegendőek, kb 5-6 óra akkus idő. 500Gb-os winchestert tettek bele alapból. Viszont kreatívitásra szánták, hogy kihasználjuk teljesen a sebességét minden téren :) Aliexpress-en rendeltem hozzá IPS full HD képernyőt 18 000 ft körül volt
( B133HAN03.2 Laptop lcd led screen 13.3" LED Display IPS LED panel ) .
Előtte leleveleztem az eladóval, és 99,9 %-ban jó volt. Sóhajtnyit vastagabb és egy kis csavart nem tudtam simám betenni, de belement, kis ügyeskedéssel és stabilan áll benne. Ha már tuning nyomjuk tovább. Szintén innen rendeltem bele egy Intel 9260 AC chipes wifi 2.4/5 Ghz-es és 5.0-ás 6.000 párszáz forintért ( igen 5.0, nem elírás ) Bluetooth-os kártyát.
Majd itthon vettem még bele egy 120 gigás SSD-t. Kb 35.000 plusz költséggel egy számomra full-os gép lett összerakva. Mindennapi használatra is elégséges, nem 3D játékozom, és kicsit a jövőre is fel lett készítve. Maga a gép
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-es1-331-p12y-feher-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxg12eu018/5814/
80.000 ft körül lehetett, kb 115-120.000 ft-érrt minden tuning-al együtt. Nem tudom melyik üzleti gép lenne ennyiért, a procit leszámítva, és vadi új legalább.

[ Szerkesztve ]

(#10) Armagedown válasza Silεncε (#4) üzenetére


Armagedown
őstag

Én egy Hp 6910p-t vettem 5 éve, C2D T8300 processzor van és még mindig működik.
Még a Windows 10 is fut rajta.
Megnéztem a Notebookcheck benchmark listjét, hogy lássam, mennyire remekel benne ez az N3350.
A 9 éves T8300 gyorsabb, mint ez a két éves N3350 illetve az N3710.
Színtiszta átverés egy olyan laptop, amiben ilyen N nevü processzorok vannak.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) willy36 válasza Armagedown (#10) üzenetére


willy36
csendes tag

Tény, hogy erősebb, de a 6 W-os fogyasztásra mentek rá. Jól lecsonkolt procik azért, a Tied meg teljes értékű, jóval több, 35 watt-al.
http://www.cpu-world.com/Compare/656/Intel_Core_2_Duo_Mobile_T8300_(Socket_P)_vs_Intel_Mobile_Pentium_N3710.html
Ha, csak hálózatról használod, vagy nagyon rövid akkus dolgokra, 1-2 óra, én sem cserélném, amíg megfelel így nekem

[ Szerkesztve ]

(#12) Pete55555 válasza willy36 (#9) üzenetére


Pete55555
addikt

Te is megvettél egy ipari hulladékot, és még pluszba ráköltötted a felét, hogy használni is tudd.
Ja, meg még a plusz költésen kívül szerelni is kell ugye...

Környezetkárosítás, ipari hulladéktermelés, a cikk író laptopjával együtt.

Nem bántásból írom, tényleg, de ennyiért már használható gépet is lehet venni.
Persze értem én, hogy meg kell magadat nyugtatni, hogy nem dobtál ki az ablakon 120 ezret.

(#4) Silenc3Hun
Én meg egy HP 8460p-t vettem asszonynak, és 3 éve megy. Az akksija is bírja. Pedig tudjuk, hogy a nők mennyire vigyáznak a laptopokra. Ágyban, takarón simsezik, stb....
Csak takarítani kellett még. 60.000 pénz volt, és még dedikált VGA is van benne.

(#13) Armagedown v

Ez a Hp 6910p 10 éves, a cikkben szereplő laptop ennyi idősen már egy hulladékudvarban lesz.

Addigra már le is bomlik...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#13) Armagedown válasza willy36 (#11) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem kell ragaszkodni az újhoz, ha használtan egy sokkal jobb, bevált laptopod lehet.
Ez a Hp 6910p 10 éves, a cikkben szereplő laptop ennyi idősen már egy hulladékudvarban lesz.
120ért igaz, hogy üzleti gépet nem kaptál volna, de egy belépő konzumert igen, pl a notis topikban ajánlott Hp 250 G6ot i3al igen, egy ssd jelenleg 8ezer környékén kapható.
Kár hogy nem néztetek be oda vásárolás előtt.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) Chaser válasza AxBattler (#6) üzenetére


Chaser
titán

ez a kaszni mindenre való, csak hordozni nem

willy36
tényleg teljesen jó, csak ha beleszámolod azt is, ha ezt szervizben csináltattad volna, illetve a rászánt időt akkor már nem olcsan olcsó
garanciád meg kb ugrott ha kis látható nyoma is van v ha nem teljesen passzol, idővel úgyis eldeformálja a fedlapot
ráadásul az a cpu pfffffffffffff
hasznűlt üzleti is persze elromolhat ahogy bármi, de addig is jó használni, e7440 fhd ips-sel már bőven van 100e alatt, picit más kategória mint ezek a bontószökevények

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) willy36 válasza Armagedown (#13) üzenetére


willy36
csendes tag

Bocs, akkor leveszem az IPS panel árát, meg elég bele az alap wifi kártya és egy SSD marad, ami nem biztos , hogy Te gépedben megvan. Így csak 10.000 ft-ot költöttem rá. Ha Tiedben winchester van, akkor semmit nem kellett rá költenem. A billentyűzete kellemes, jól külön van választva, nem nyekereg a műanyag "hulladék" váza, ha a szélén megfogom és megemelem. Mondj olyan mindennapi dolgot, amit nem tud kiszolgálni. ne vágj videót, csak amit a nők csinálnak :) Ja, és feljebb van konkrét használt üzleti gépek hibaszázaléka. Erről nincs tapasztalatom, ez az egy notebook-om van és van 2 db 10 éves netbook-om atom procival. Na azt lehetne fikázni, de mivel linux-ot használok rajta, ugyanazt az élményt nyújtja , mint a Te géped. Puppy, Alpine, Antix linux-ot használok. Csak megjegyzésként és nem vita indítónak szántam, de online youtube 480-as felbontást és online tv-t 720-as , bocs, 600-as mert 1376*600 a felbontása, folyamatosan lejátssza szaggatás , képeldobás nélkül. Amit utazás közben meg akarok nézni a neten, mindent tud, probléma nélkül. Ennyire kell számomra.

[ Szerkesztve ]

(#16) Silεncε válasza Pete55555 (#12) üzenetére


Silεncε
őstag

+Armagedown:
Nem azt mondtam, hogy senki ne vegyen üzletit használtab, mert gyorsan megdöglik, csak leírtam, hogy nekem 3 hónap után meghalt, de cserélve lett (ami szintén nem tökéletes, de ez legalább már orvosolható). Valószínűleg én voltam peches (a szintén használtan vett Optiplex 7010 is 5 hónap után alaplaphibas lett, ráadásul egyszerre a laptoppal, így két hétig gép nélkül voltam. )

(#17) QG


QG
tag

Mennyi hely maradt rajta Win10 telepítés után?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#18) Armagedown válasza willy36 (#15) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem tartom valószínünek, hogy egy belépő szintű laptop papírvékony szigetes billentyűzete jobb volna, mint egy hagyományos kialakításu, munkára szánt laptopé.
Ez a laptop 5 éves 50ezer körül volt, ma már ennyiért sokkal jobbat is lehet venni , pl egy HP EliteBook 8470p már 45ezerért megkapható az apróról.
Az a gond, hogy még nem használtál üzletit, csak a konzumereket ismered, nincs összehasonlítása alapod, nem tudod, hogy mennyivel jobbak.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19) Chaser válasza willy36 (#15) üzenetére


Chaser
titán

az én barátnőmnek is ilyen hw-es szutyok volt, mikor lecseréltem neki egy ivy i5-ösre nagy volt a boldogság ( : akkor tudatosult benne mennyire egy használhatatlan kupac kakija volt addig...
semmilyen hibaszázalékról nem volt szó, valaki be írta h vett használtat és meghibásodott neki, és akkor mi van? semmi
x230 meg már pont a soso kategória, nem mindegy pontosan mit vesz az ember, olyan nincs h thinkpap
sok boltnál eleve lehet több garral is kérni a gépet mint az alap fél év ami kötelező használtakra, nyilván nem ingyen
az elmúlt 10 éven csak használt üzleti gépeim voltak, egy se ment tönkre, és elég szép adag volt, sokat eladtam és sokról tudom mai napig használják, de régebbiek jobbak is voltak az tény

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) willy36 válasza Armagedown (#18) üzenetére


willy36
csendes tag

Ebben igazad van, biztos nem véletlenül kapott magasabb minősítést, hogy "üzleti". Az kényesebb ügyfélkör. Ők nem akarnak bütykölni, csak használni, de az menjen rajta. Ami miatt ez mellett döntöttem, kétségekkel, hogy jó állapotú üzletit csak külföldi , általában német billentyűzettel árulnak, főleg garanciával. Ha felmatricázom, az nem igazán tetszik nekem és nem vagyok biztos, hogy ugyanaz lesz a billentyűzetkiosztása is. Notebook-oknál ugye a funkcióbillentyűk nem mindig ugyanoda esnek , mint a normál-on. És nem vagyok biztos abban, pont arra gépre van teljesen stimmelős magyar matrica. Ezt Ti jobban tudjátok, csak ez miatt választottam így. Elképzelhető, hogy a következő gépen használt üzleti, de mivel bő 2-3 éve ez is jól működik, addig nem cserélek, míg nem muszály. Igazából csak utazásnál használjuk, évente 2-3 alkalommal kb., itthon asztali gépek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tikakukac válasza willy36 (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogyne lenne kellemes a billzete. Azt használod, mi más lenne? Most le kéne írni, hogy sz@r az hogyan mutat már.

A 720-as videlejtászást meg istenem ne hozzuk már fel pozitívumként 2018-ban. Egy 11 éves gép előtt ülök gyári konfiggal és ez is megcsinálja neked.

Szumma: jók ez a kis szutykok, mondjuk harmad ennyiért. Pont annyit érnek. Raktár aljáról kisöprött szeméttel tömött, a gyártósor legalján gyártódott kasztnis "kapsz valamit a pénzedért" konzumer embereket kiszolgáló eszközök. Nem többek sajnos. Sajnos vevőkör meg van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) willy36 válasza Tikakukac (#21) üzenetére


willy36
csendes tag

Ezekszerint Te ilyen helyen dolgozol, hogy ennyire biztos vagy benne ?
de ha nagyon fáj a billentyűzete, kapcsolj rá normált usb-n keresztül. Leírnám, ha szar lenne a billentyűzete, elhiheted. A TN film-es panelre is leírtam, hogy ócska. Nem ciki egyáltalán. Látom fikázni nagyon tudsz, de értelmes konkrét dolgot nem tudsz írni. Számomra ez trollkodás, így mindegy mit írsz, nem veszem figyelembe. Tudod, a Te szaros gépednél is van jobb.Részemről lezártam

[ Szerkesztve ]

(#23) Donki Hóte válasza Chaser (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

mikor lecseréltem neki egy ivy i5-ösre nagy volt a boldogság ( : akkor tudatosult benne mennyire egy használhatatlan kupac kakija volt addig...

Pedig lehet, hogy elég lett volna egy CCleanert lefuttatni a régi gépén :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24) AtHoS válasza Donki Hóte (#23) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ccleaner vs. gépgyorsaság......hát ez eléggé szélmalom harcnak hangzik első olvasatra ;)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25) Chaser válasza Donki Hóte (#23) üzenetére


Chaser
titán

persze h elég lett volna...jah nem, én gépem is ivy i5 mobil - 2 mag -, 250-es ssd, 16gb ram, ez használható, első genes i5 is már lassú volt, tablet cpu az tabletbe való, hiába rakják másba, ezek nem notebookok, hanem tabletek billentyűzettel nagy méretben, az mmc meg eleve pfffffffff, gyanítom az 50e-s telefonom gyorsabb böngészésben
de mindenki azt használ amit akar, de ha már szemetet legalább nem promózná mekkora bizniszt' csinált, mert nem csinált, ezek a "gépek" oda készülnek ahol a minimálbér 4-500e-től indul és nem gond évente lecserélni őket, de addig is évente pár alkalommal kapcsolják be

willy36
ennél sokkal drágább gépeknek is gané a billzete ( : ha nálad az jelenti a gépelést, h percenként 10-20 karakter akkor oké, nálam ez a szám picit magasabb, a piacon levő gépek max 10%-a tudja lekövetni karakter kihagyás nélkül, a mostani 8570 az egyik - néha azért ennél is kimarad 1-2 karakter -
tika és én is dolgoztunk olyan helyen, h pontosan tudjuk milyen minőséget képviselnek az ilyen csoda 70-80e-s "notebookok" és mire valók

szerk:
AtHoS látszik ért hozzá ( :
nálam is szokott lenni ccleaner néha, úgy hívják h win reinstall...:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Silεncε válasza Donki Hóte (#23) üzenetére


Silεncε
őstag

A CCleaner több kárt csinál, mint hasznot. A Windows beépített tisztítója sokkal jobb és alaposabb, a registryt meg nem kell (és szabad) piszkálni, nemhogy takarítani azt is.

(#27) willy36 válasza Chaser (#25) üzenetére


willy36
csendes tag

Kedves chaser !

Természetesen, nem gyors gépírásra szántam, hanem utazáshoz, megnézni pár dolgot. Mivel facebook-ra sem járok, így annyit sem kell gépelnem. Itthon a munkámhoz asztali gépet használok,itt fontosabb a megszokott forma, és sebesség. A gépemról sem szerettem volna hitvitát nyitni, csak valamit bemutatni belőle. Természetesen mehettünk volna a military gépek felé is, az már az ütést és a vizet is bírná, de nem ez volt a lényeg.
A 10 éves gépek között is vannak erőművek, de én ezt egy atomos gépről írtam, hogy bírja a 480-as Youtube
videólejátszást és 720 online tv-t linux alatt.
Mivel ez a munkám, ezért szívesen bütyköltem a gépet és optimalizáltam a linux-ot hozzá, hogy ezeket tudja. Én is megvehetném, akár a legújabb i9-es gépet és nem érdekelne mi milyen lassan fut más gépen, de számomra izgalmasabb, hogy a legkisebbekből mit lehet még kicsikarni.
Nem mindig a megéri, nem éri meg döntött nálam, hanem a lehetőség, ami benne van.
Alpine linux alatt pl. parancssorból netezek, futtatok bármit. Ezért van ilyen sebességem atom proci alatt is. Notebook-on azért nincs több tapasztalatom, mert csak nagy ipari gépekkel dolgozom, ugye az megint más világ.
Természetesen nem minden válaszom Neked szólt, csak a többiek gondolatához , megjegyzéséhez is reagáltam.
Szeretem az építi jellegű hozzászólásokat, nem pedig ez szar, az szar trollkodást. én voltam már ilyen összeszerelő üzemben, tudom, hol készül a kommersz és az üzleti gép is.

[ Szerkesztve ]

(#28) Pete55555 válasza willy36 (#27) üzenetére


Pete55555
addikt

Mivel ez a munkám, ezért szívesen bütyköltem a gépet és optimalizáltam a linux-ot hozzá, hogy ezeket tudja. Én is megvehetném, akár a legújabb i9-es gépet és nem érdekelne mi milyen lassan fut más gépen, de számomra izgalmasabb, hogy a legkisebbekből mit lehet még kicsikarni.
Nem mindig a megéri, nem éri meg döntött nálam, hanem a lehetőség, ami benne van.

Így már érthető a dolog, csak ez már nem a felhasználói szint, nálad ez már hobbi. Az meg más kategória. Hobbiból nekem is van IBM T40-em... ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#29) Tikakukac válasza willy36 (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezekszerint Te ilyen helyen dolgozol, hogy ennyire biztos vagy benne ?

Igen.

de ha nagyon fáj a billentyűzete, kapcsolj rá normált usb-n keresztül.

Jah, micsoda megoldás :DDD

Leírnám, ha szar lenne a billentyűzete, elhiheted.

Elhiszem. A te esetedben a kicsi mintavétel a hiba, nem az önigazolás.

A TN film-es panelre is leírtam, hogy ócska. Nem ciki egyáltalán. Látom fikázni nagyon tudsz, de értelmes konkrét dolgot nem tudsz írni.

Mit szeretnél konkrétan? FRU számokat rendes billzetekről?

Számomra ez trollkodás, így mindegy mit írsz, nem veszem figyelembe.

Számodra csak érthetetlen. Emiatt lesz trollkodás amit írok. Ez nem baj, de szépnek sem annyira szép. Így maradt.

Tudod, a Te szaros gépednél is van jobb.

Ki állította az ellenkezőjét? Egyáltalán mi a fck? :B

Részemről lezártam

Nyugodtan :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) willy36 válasza Tikakukac (#29) üzenetére


willy36
csendes tag

Konkrétan nem az FRU számokra gondoltam, hanem pl. amit Cheaser írt....

"ennél sokkal drágább gépeknek is gané a billzete ( : ha nálad az jelenti a gépelést, h percenként 10-20 karakter akkor oké, nálam ez a szám picit magasabb, a piacon levő gépek max 10%-a tudja lekövetni karakter kihagyás nélkül, a mostani 8570 az egyik - néha azért ennél is kimarad 1-2 karakter -".
Tehát jelen esetben a 8570 ilyen erős használat mellett max ennyi karaktert téveszt. Ez számomra az adat. A jövőben ezt is figyelembe veszem.

Amit meg hogy, mi jó, mi nem jó, azt a saját kategóriájához képest írtam.
A cikkre akartam reagálni, mivel ugyanolyan kategóriás gépet vett a cikkíró, nem összehasonlítani használt magasabb kategóriás géppel.
Megéri-e használt Tesla autót venni ugyanazon az áron, mint új Lada-t ? Ez egy másik kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#31) Donki Hóte válasza Chaser (#25) üzenetére


Donki Hóte
veterán

én gépem is ivy i5 mobil - 2 mag -, 250-es ssd, 16gb ram, ez használható, első genes i5 is már lassú volt

Nyilván ez úgy helyes, hogy lassú volt neked! Egészen biztosan sokan vannak olyanok, akiknek egy első generációs i5 konfig nem lenne lassú.

Az igények sokfélék, ezért gyártanak sokféle gépet. Ezért nem lehet azt állítani, hogy a cikkbeli gép szemét lenne, van akinek ez teljesen megfelelő.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#32) Tikakukac válasza willy36 (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy szubjektív adat. Ezért kérdeztem FRU kell-e. Az egy objektív adat, lekéred a billzetet és megnézed mit tud.

Árban azonos szint, ez a lényeg. Mivel Tesla nincs Lada áron ezért ez egy instant hülyeség.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) Chaser válasza willy36 (#30) üzenetére


Chaser
titán

rosszul értelmezed, több mint 100 karakter mehet bele percenként, egyszer lehet le is mérem:) ez önmagában egy használható gép, nem kellenek hozzá egyéb perifériák
mondtad pl az ips billzetet, jelenleg 250-300-ért is csak olyanok vannak a gépekben amik srgb 50-60%-ot tudnak, az elég kevéske, ráaádsul sok fehér felhős, pontatlan szerelésű, én gépemben csak egy tn van, 97% srgb szinnttel - papíron, nem mértem, de ránézésre sokan ips-nek nézik -
telefonomnak nem a 720p a kihívás, nem is 1080, lehet felette is viszi, manapság ha már erre ki kell térni akkor baj van, ha menet közbeni net nekem pl bőven megfelel a telefonom, notebookot itthon használom mert sokkal kényelmesebb mint egy desktop
itt a lényeg ennyi pénzt el lehet költeni használható gépre is, csak az nem lesz új

szerk: Donki Hóte első genes i5 is már sok éves, igp-je is elavult, nem csak nekem lassú hanem sokaknak, az ilyen meggymag' cpu-k meg bárkinek aki csak netezni is akar, még ezt is megpörgeti 1-2 oldal, és nem ritkán nyitva van 10-20-30 oldal, amiben semmi extrém nincs, gyakorlatilag netre és officera használom az említett konfigot, de esetenként ha úgy jön ki ps-t is tudom rajta használni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Böngészésre és irodai feladatokra untig elég egy ilyen gép, de mindenképp SSD-vel! Borítékolható, hogy az üzleti huszárok nem tudják megállni a trollkodást, így a sok hozzászólás is garantált. Pedig elfogadhatnák, hogy mindenkinek más a fontos: az ilyen gépet vásárlónak feltehetően a garancia és az, hogy előtte senki nem rejszolt a laptopon.

(#35) UnA


UnA
Korrektor

Jól néz ki a címlapon együtt a MacBook Próval :)

(#36) Csepy


Csepy
senior tag

A cím csalóka, mert ez NEM egy Aspire One családba tartozó NETbook, hanem egy Aspire 1 családba tartozó NOTEbook. Hatalmas különbség.

Regards: Csepy

(#37) willy36 válasza Tikakukac (#32) üzenetére


willy36
csendes tag

Csak a netto hűlyeségemre reagálva
használt Tesla...
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/tesla/model_s/tesla_model_s_85_model_s_85-10738807
Új Lada...
http://lada.hu/vesta_sedan_felszereltseg_arak
használt gépnél is van esély , csak a belsejében
de, azt Te is tudod, nem a konkrét pontos árat vettem alapul, de tök mindegy

[ Szerkesztve ]

(#38) Chaser válasza Gerasz (#34) üzenetére


Chaser
titán

kinek elég? 5 perc után ketté törném, mmc-sbe valószínűleg még a háttértárat sem lehet cserélni extraként
kicsit megváltoztaka weboldalak az elmúlt 10 évben, és nem kevésbé hw igényes verzióra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Tikakukac válasza willy36 (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy mi van? Ropira tört Tesla mint példa? Micsoda? Valakinek sok volt a meleg.

Mellesleg a Lada ide pont jó párhuzam. Egy néhány ezer km-es korában is átrozsdásodó, nonstop megoldahatatlan problémákkal gariztató márka. Mint esetünkben is.

Hogy nem a konkrét árat vetted alapul, azt látom. Azt nem tudom mit veszel alapul ami racionális is, nem csak matematika.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) oszi666


oszi666
őstag

Uristen hagyjatok mar beken. Ez mar regen nem a velemeny nyilvanitas hanem egyszeruen szurja a szemetek hogy boldog a gepevel. Ennyire faj? Ennyire borzalom hogy valaki ezzel megelegszik es nem kell neki mangan titan unobtainium karbon szalas rolling cage?

Ennyi penzbol en is mast vettem volna de ha bejon hasznald.
Az elementary osrol esetleg nem tervezel valami bemutatot? Szemezek vele

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#41) Armagedown válasza Gerasz (#34) üzenetére


Armagedown
őstag

Nézz utána annak, hogy mit jelent a troll kifejezés.
#40 LOL :Y Tudod, a tudatos vásárló adott pénzből a legjobb terméket vásárolja.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#42) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, nézzük akkor objektíven.

Idézet a cikkből:
Műszaki adatai:
Kijelző: 14" HD (1366x768) LED fényes
CPU: Intel Celeron N3350 2magos 1.1-2.4GHz
RAM: 4GB DDR3
Tároló: 64GB eMMC (tulajdonképpen egy SD kártya)

A gépet 69000 forintért vásároltam a Media Markt-ban. Gyárilag Endless OS-szel adják ki, de én Windows 10-et raktam rá.

+ VGA webcam.

Na, nézzük meg ugyanennyiért mit kap HA-ról, fél év garival:
HP üzleti kategóriás (igen, mi üzleti kategóriás buzik erre a szókapcsolatra verjük ki) gép, magnézium burkolattal. (8460p)
14" 1600x900 matt kijelző.
4Gb ram. i5-i7 2.gen proci.
1Gb ATI dedikált VGA
5400-as 320Gb HDD (ami megeszi reggelire az MMC-t)
2 megapixeles webkamera.

Mindez HA-n max 65.000 FT

Igen, HA-n vásárolt termék nem új.
Ebben ki is merült az összes hátránya.
Cserébe normális házban van, normálisan lehet szerelni, bővíteni, takarítani. És nem hullik szét attól, hogy a nap rásüt.
Lehet mérlegelni.

Szerk: Ja, ezekhez általában jár még egy Win7 licensz is.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#43) Chaser válasza Pete55555 (#42) üzenetére


Chaser
titán

ez a gép max 45e ft környéke:) 8470 is gyári állapotú ssd-s konfignál reális ennyiért - és speciel ati vga-s verziókat kerülni kell mert hullósak -
egyébként engem nem érdekel, h milyen ötvözet, csak az h masszív legyen és értelmes cpu, többi hw-rel egyetemben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) d@vee válasza Pete55555 (#42) üzenetére


d@vee
őstag

"HP üzleti kategóriás (igen, mi üzleti kategóriás buzik erre a szókapcsolatra verjük ki)"
Végre egyikőtök beismerte.
Eredetileg csak a "használt üzletit" kommentek miatt jöttem a cikk olvasása után. De aztán meg kell erősítenem a többséget, rohadtul kidobtál az ablakon egy adag pénzt. Ez a gép egy notebook világbéli Orbán Viki. Nem elég, hogy sok pénzt nyel el, de még trágya is. Nem személyeskedésnek írom, mindenki azt vesz, amit akar. De az illetékes topikban kérdezhettél volna a dolog előtt. Ha nem undorodsz a használt gépektől, ennyiért tök frankó masinákat is ki tudsz fogni. Nyugi, én nem annyira pártolom a használt üzletit. Egy év alatt három miatt téptem a hajam.
Viszont el tudok képzelni olyan helyzetet, ahová ez a gép tökéletes. Ágyban filmezés offline, vagy sorozat, esetleg haverokkal chatelés, kis office ha rendes gép csak melóhelyen van, stb...

[ Szerkesztve ]

Ja

(#45) Chaser válasza d@vee (#44) üzenetére


Chaser
titán

ezek a kijelzők tökéletesen alkalmatlan bármilyen multimédiás felhasználásra, mellette legyen szólva, h sajnos a sokkal drágább gépeknél is ez a standard legtöbbször, max a felbontása értelmesebb, mert hd-n netezni is hatalmas "élmény" ma már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Tikakukac válasza oszi666 (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Egészen biztosan az a baja az embereknek, hogy valaki boldog egy laptoppal.

Hogy wat?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) d@vee válasza Chaser (#45) üzenetére


d@vee
őstag

Tökéletesen alkalmas arra hogy megnézz egy két dolgot. Attól még, hogy a te gyomrod nem veszi be a dolgot, még más simán nézheti és egészségére. Te semmivel sem vagy kevesebb miatta, ahogy a másik fél sem mond semmit az általad használt dologra.

Ja

(#48) Chaser válasza d@vee (#47) üzenetére


Chaser
titán

persze h alkalmas, sokol rádión is szól a mjúzika' valóban, meg junoszty' tvn is lehet nézni az xyz sorozatot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) MeroM


MeroM
senior tag

Szerintem jo kis gep, egy laptopnál amúgy is az akku idő talán a legfontosabb. Játékon kivűl minden alap dologra alkalmas.

(#50) d@vee válasza Chaser (#48) üzenetére


d@vee
őstag

Izaura tévé mindenen jön...

Ja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.