Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) quailstorm válasza simonzé (#250) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért, mert ez nem ízlés dolga, hanem mérhető.
Ha pedig valaki jó szándékkal ajánl egy terméket, akkor meg lehetőleg jobb ár/érték arányt akar a teszkóslaptopnál.

Ebben az Aspire One-ban frankó az Atom, de magam telepítettem újra ügyfél gépét, aki lecserélte a Sandy laptopját Atomosra, (teljes 15.6"-os) és kérdezte miért lassabb...
Anyaghasználat a másik része.

Úgyhogy ez max arról szól, hogy a fórumozók egy része szeretne tudatosabb fogyasztókat látni, a másik fele meg szeretne pocsék árérték arányú termékeket venni és megmagyarázni, hogy az miért jó.

(#252) simonzé válasza quailstorm (#225) üzenetére


simonzé
addikt

Istenem, fáj latni, hogy mennyire másról beszélsz...
Megmutatom, mennyire konstruktívakat irsz. (minden masodik sor te vagy)

Vettem egy új, hangtalan 14 collos kis laptopot
A hasznalt uzleti sokkal jobb

De nekem új kellett
A használt üzleti sokkal erősebb

De nekem cikkirasra kellett, hangtalan gép.
A használt uzletin sokkal jobb a billentyűzet

De nekem ez is jó, raadasul hangtalan
De a használt uzleti erősebb. Be tudom bizonyítani, szervizes vagyok

De nekem nem kell erős. Könnyű legyen es néma.
De a hasznalt uzletiben is van könnyű

Igen, de az nem néma, es nemis 70e ft
De a használt uzleti jobb.

De nekem nem, raadasul erre 2 ev gari is van.
De a használt uzletire is van gari

De nem 2 év
De a hasznalt üzleti jobb.

Goto 10

De kuzdjel csak, előbb vagy utóbb belatjak, hogy neked van igazad! Hajrá!

I don't fit in. I fit out.

(#253) quailstorm válasza simonzé (#252) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha visszaolvastál volna, akkor látnád, hogy ilyet nem írtam, és nekem is consumer mini 1kg-os vackom van mint a cikkírónak, csak a 300k új árú-ból.

Nekem csak azzal van a bajom, hogy szétszeditek azt, aki valóban szakmai értéket képvisel a fórumon (laptopszervizes) és tényleg szakmai tapasztalattal rendelkezik, meg toljátok a vakhitet.

(#254) Lalikiraly válasza simonzé (#250) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Te figyelj már, miért nem eszel Ketchupot? :D Bocs ezt nem tudtam kihagyni :DD :R

Szóval respect, igazad van. Nekem így jó a gép és kész. Most is boldogan elvagyok vele az ágyban a viharban is és tudom, hogy még órákig elvan akksiról...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#255) Konyika válasza Lalikiraly (#254) üzenetére


Konyika
senior tag

De a használt üzletihez meg vehetsz pótakksit :D :DD

(#256) erer1000 válasza Konyika (#255) üzenetére


erer1000
őstag

mindenhez vehetsz pót aksit :)

1998-as Toshiba Satellite 300CDS-hez vettem most télen újonan aksit :)

pót aksi meg minek is, ha még jó vadonat új laptop akkuja, és hozza a 6-7órás üzemidőt? ;)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#257) Konyika válasza erer1000 (#256) üzenetére


Konyika
senior tag

Mint a smilleyből kiderül viccnek szántam a " használt üzleti" fanoknak :)

(#258) Chaser válasza simonzé (#250) üzenetére


Chaser
titán

sokkal jobb minőséget, tartalmat kapsz ugyanannyiért, ez nem meggyőzés kérdése
ez a cpu meg legtöbb embernek elég? hihi ( :
ezeket nem ide gyártják, oda ahol nem gond 100e ft egy divat hulladékért, és nem gond pótolni sem
ugyanakkor újban itthonról van ennél jobb alternatíva, miről beszélünk? tudom, a 14" hd tn lgalja kijelző is a legtöbb embernek jó ( : a télapó meg klampuszokat' csomagol már kínjábann, és itt ki is fújt, az előnye h hangtalan, és itt ki is fújt, tehát:

pro:
hangtalan

kontra:
x
x
x
x
x
x
x
x

bestbuy ( :

szerk:
Konyika
pontosítanék, a használt üzletihez vehetsz _új_ pót akkut - és ha figyelsz nem csillagászati áron -, én gépemhez van pár db, gépbe simuló, kilógó, ugyanígy extra töltők is, 5v 5a usb kimenettel pl

használt üzletiből is van gatya, mindig a pontos típus érdekes

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#259) Hieronymus válasza Chaser (#258) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért nem lehet megérteni?
Számomra nem alternatíva egy olyan üzleti notebook, amit már a többedik gazdája cserélt le.
Nem akarom a stabil, de nehéz gépet magammal hurcolni. Nem érdekes, hogy jobb a billentyűzete vagy sem, mert keveset írok útközben. Nem kell a dokkoló, mert nem asztali gép helyett használom.
Nem előny a HD IPS kijelző, viszonylag nagy méretben. Nekem tökéletesen megfelel egy IPS FullHD kijelző 10.1" méretben. Nem kell dedikált VGA, mert a táblagépem megbirkózik a 4K tartalmak, FullHD felbontásban történő megjelenítésével. Ja, hogy dedikált VGA kevés lenne hozzá, nem gond, illetve nem nekem gond.

Nyilván azt is tudom, hogy táblagépem processzora lassabb mint egy néhány éves üzleti notebooké.
Ja, várjunk csak. Én kettő (lassan három) ezelőtt 200 euróért vettem a táblagépemet, egy hónap korlátlan 3G internet eléréssel és Windowszal. A mai napig tökéletesen működik. Ebben az árkategóriában nem nagyon kapsz olyan használt üzleti notebookot, ami sokkal gyorsabb és garantáltan nem kell rá költeni 3 évig. A tömege 1200 gramm alatt van, tokkal és aktív tollal együtt. Hoppá, az üzleti gép nem érintés érzékeny. Ez nem is gond. Az aktív pen hiánya viszont fájó pont. Legalább is annak, aki legalább egyszer használt ilyen eszközt.
Persze mindig marad egy ultimate válasz. A használt üzleti gép, mindig jobb. Már csak az a kérdés, hogy kinak. Aki eladja vagy aki megveszi?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#260) quailstorm válasza Hieronymus (#259) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hiszem ez már meg lett beszélve, hogy szerencsétlen volt hitvitát indítani itt, mert hacsak valaki nem olyan őrült, hogy nem mini gépre van szüksége, mégis azt vesz, mert 70k a teszkóban, akkor az átlag üzleti paletta nem igazán egy kategória ezzel.

Ellenben ha hagyományosabb laptopok kellenek 14" meg 15.6" méretben (vagy 12.5"), akkor egy egész cég összes dolgozóját el lehet látni harmadannyi pénzből vele (és nem, nem kell 5 percenként javítani őket).
Ahol én dolgozom, ott csak ilyenek vannak, monitorban és PC-ben is, nem csak laptopban.

Egy Lenovo G50 jellegű ránézel azt behorpad meg nem éri meg a többedik gazdáját valószínűleg... Nem hogy 6-7 évesen még húzza az igát egy SSD-vel megtankolva.

(#261) Chaser válasza Hieronymus (#259) üzenetére


Chaser
titán

"ugyanakkor újban itthonról van ennél jobb alternatíva"
ennyi pénzért akár újban, akár használtban van jobb
a telefonom 5,5" fhd ips, köszönöm inkább az mint ez ha szubjektív vélemény, tablet ellenében is, értelmesen gépelni mérete miatt is lehetetlen rajta külső billzettel is, ellenben nem tudom betolni a farzsebbe mint a telefont
volt több tabletem is, jók is voltak, csak igazából kicsit hamarabb kellett volna jönniük 5-10 évvel
volt wines tabletem is, felső kategóriás, saját billzettel, az is vicc volt, ráadásul a kijelzője pocsékabb mint a telefonomé:)
az mellett h ttöbb tonna üzleti gépet szervizeltem már, nekem is az van, jelenlegi kb egy éve, mikor hozzám került volt 3-4 éves
elmúlt 10 évben kisraklapnyi' sajátom volt, egyiket sem azért adtam el/váltam meg tőle, mert meghibásodott:)
- emelett azok közt is van hitvány és kerülendő szériák, mint előbb is mondtam nem mindegy miről van szó, "használt üzleti" kategória kb annyi mint az "okostelefon"
nekem 8570p-m van, 3. gen ivy, nem egy erőgép, de sok rammal és ssd-vel használható sok mindenre, kijelzője meg ips közeli, hiába tn, legtöbb mai ips-t veri minőségben....szóval nem mindegy mit vesz az ember

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#262) Hieronymus válasza Chaser (#261) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"nekem 8570p-m van, 3. gen ivy, nem egy erőgép, de sok rammal és ssd-vel használható sok mindenre, kijelzője meg ips közeli, hiába tn, legtöbb mai ips-t veri minőségben..."

Ezzel az információval mit kellene kezdeni?

A TN panel nem tudja átlépni a saját korlátait, bármit is írsz.
Nekem van olyan táblagépem ami már most veri a 10 év múlva megjelő TN technológiát is. Ha még gyártani fognak akkor TN panelt?

Ez így jó vagy folytatjuk a ki tud nagyobbat mondani játszmát?

"a telefonom 5,5" fhd ips, köszönöm inkább az mint ez ha szubjektív vélemény, tablet ellenében is, értelmesen gépelni mérete miatt is lehetetlen rajta külső billzettel is, ellenben nem tudom betolni a farzsebbe mint a telefont"

Értem és megértem a problémádat, de nem látom az összefüggést a Windowszal telepített notebook/táblagép témájával. Nekem van egy Huawei P20 telefonom. A kijelzője LTPS IPS, 1080 x 2240 pixels és be fér a zsebembe. Van egy Amazon Fire HD 10 táblagépem, ami a kapcsolódó Prime szolgáltatásokkal, ár-érték bajnok. A Google Play telepítése után best buy. Egy [ilyen] táblagépet is használok. Van néhány program, ami csak Windows alatt használható, ezért tartom. Az teljesen hidegen hagy, ha valaki asztali gép helyett használ, használt üzleti notebookot. Ha neki jó, akkor használja egészséggel és örömmel. De ne próbálja megmagyarázni, hogy a sokéves eszköz feltétlenül jobb.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#263) Chaser válasza Hieronymus (#262) üzenetére


Chaser
titán

nem tudok róla, h bármilyen "ki tud nagyobbat mondani" dolgot játszanánk

bizony át tudja lépni/tud hozni olyan szintet tn mint ips, nem kell írnom/mondanom, tény:) mai tn panelek zöme nagyon silány ips-ből is, 15,6" fhd-ról beszélek elsősorban amiket láttam
gondolom az nbc egy gagyi notebook véleményező oldal, és nekik sem hiszel
- nem minden említett gépben van ez a kijelző, 3 féle kijelzővel szerelték őket, a cikkben említett lg az profi és pwm mentes is, ahogy nbc is írja ennél egy jó ips monitor ami jobb, jó alatt ők se a gagyit értik, hp-nál dreamcolor a neve a profi ips kijelzőknek -
aki ismeri tudja, mai napig népszerű gép, utolsó értelmes tn kijelzős elitebook, meg úgy alapjáraton is utolsó értelmes elitebook

legyen szubjektív is, ezért mondtam nekem mim van - vehetnék újat is, teljesen felesleges, amiért pénzt is adnék az 250e-től felfelé van, de a töredékébe kerülő jelenlegi gépem is elég, szóval felesleges -
tablet ellenében telefon, amit nem tudok megcsinálni telefonon azt tableten sem tudnám - amire menet közben nekem kell gép -, ellenben a tablet kényelmetlen, és se magában se billzettel ez a tény nem változik, főleg egy 10"-os "dögnél", akinek kell megértem, használja
asztalim nincs, nekem elég most ez a szint amit tud, de tudnám asztalinak is használni akár dokkoló nélkül akár azzal, én jobb szeretek ágyban/fotelben dolgozni/netezni ha tehetem, hátamnak is jó

és utoljára, nincs baj azzal ha valaki újat akar, és max 70e ft van rá - illetve van, mert annyiért notebook nincs, soha nem is volt, a cikkben említett gép nagy méretű netbook -, akkor vegyen újat, de ha már van ennyiért fhd ips akkor nyilván azt
nekem azt nem fogja senki megmagyarázni, h a 14" hd tn legalja kijelző bármire jó azon kívül ha kukába vágják, még profi üzletik 14" hd" verziója közt is nagyítóval kell keresni olyat, ami _elfogadható_, de jó azok közt sincs, láttam épp elég 14" hd panelt, én ezt nem fogom megenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#264) Hieronymus válasza Chaser (#263) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"nem tudok róla, h bármilyen "ki tud nagyobbat mondani" dolgot játszanánk"

Pedig igen. Lásd a következő mondatodat.
"bizony át tudja lépni/tud hozni olyan szintet tn mint ips, nem kell írnom/mondanom, tény:) mai tn panelek zöme nagyon silány ips-ből is, 15,6" fhd-ról beszélek elsősorban amiket láttam"

"...gondolom az nbc egy gagyi notebook véleményező oldal, és nekik sem hiszel..."
Lényegtelen, hogy hiszek vagy sem. Egy 2012 év eleji írásra hivatkozni ma, nem egészen korrekt.
Az elmúlt közel hat esztendőben mind a két panel típus fejlődött.

"aki ismeri tudja, mai napig népszerű gép, utolsó értelmes tn kijelzős elitebook, meg úgy alapjáraton is utolsó értelmes elitebook"
OK. Ettől függetlenül nem akarok 6-7 éves gépet vásárolni. Akármilyen jó, nem véletlenül kerül eladósorba.

"tablet ellenében telefon, amit nem tudok megcsinálni telefonon azt tableten sem tudnám - amire menet közben nekem kell gép -, ellenben a tablet kényelmetlen,"
Azt gondolom, más a prioritás. A telefonom, hardvere sokkal erősebb mint a táblagépé. Viszont film és fényképek nézésére mégiscsak a táblagép mérte optimálisabb. Mellékvágány az eredeti témához képest.

"...azt nem fogja senki megmagyarázni, h a 14" hd tn legalja kijelző bármire jó...
Ebben kérdésben nem köztünk van vita. Inkább kisebb, de jó minőségű kijelzőt akarok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#265) Chaser válasza Hieronymus (#264) üzenetére


Chaser
titán

szerintem fejezzük be
a tények azok tények
srgb mértéke 5 évvel ezelőtt is pont annyit jelentett mint ma, 97% az 97%, mai 15,6" fhd ips panelek 90%-a srgb 60%-ot - se - tud, a dreamcolor pedig mindig minőséget jelentett hp-nál, a foltosodásról meg ne is beszéljünk
alapokkal ha tisztában lennél lenne miről beszélgetni, így nincs, olyasmiről ne akarj véleményt alkotni amit nem is láttál, nekem mint mondtam volt már szerencsém pár tonna notebookhoz és így kijelzőhöz is, és nem véletlenül van régi gépem saját használatra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#266) simonzé válasza Chaser (#265) üzenetére


simonzé
addikt

Elég nyomasztó ezeket a kommenteket olvasni.

Jó kis laptop, szerintem ennyiért jobbat nem vehettel volna. Cáfoljon meg, aki tud!

zé out. Hihihihi

I don't fit in. I fit out.

(#267) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szép estét Mindenkinek!

Urak, a másokra nézve esetlegesen sértő, valamint az azt követő vitát és off kommenteket töröltem. Kérem, hogy a továbbiakban maradjatok a cikk témájánál, de főleg ne egymást szapuljátok a másik eltérő véleménye miatt!

(#268) Lalikiraly válasza Intruder2k5 (#267) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönjük a rendtételt és természetesen a lehetőségekhez képest naradunk az alaptémánál.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#269) dingdongkng válasza bazsi83vp (#86) üzenetére


dingdongkng
tag

Őszintén? Láttam már egy két öreg laptopot, de szerintem semennyi kb. Hihetetlen módon ez is olyan mint a márkabuzulás meg az összes többi teljesen alaptalan hitvita. A gépek olyanok mint minden más a földön. Vannak belőlük jobb rosszabb és közepes szériák. A használt binisz notebook meg olyan mint minden használtcikk a földön. Vagy belenyúlsz vagy nem. (Ha ilyen piszok jók ezek a gépek vajon miért értéktelenednek el ilyen hihetetlen ütemben? A piac beárazza magát :))

Az üzleti gépek tartóssága mellett sztenderd érv, hogy "hailyenszarokazüzletigépekakkormiértvanazhogytízévesencsakazokvannakmárapiaconheeeee?" Nagyon egyszerű: A cégek 5 évente selejteznek, magánszemély akkor ad el notit, ha elkezd széthullani.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#270) dingdongkng


dingdongkng
tag

Ami nekem mint tapasztalat, és az üzleti gépek ellen szól:
1. Botrány nehezek és selejt az akkujuk. Cserealkatrészként meg ótvar utángyártott van. (nem mintha, ezeknek sosem volt jó akkujuk).
2. Túl nagy részük elfogadhatatlan stílusban kommunikáló neppereknél van.
3. Szerintem a 30-50%-uk HP. Ez alapból nem nagy élmény, mert ugyan a márkahűség ostobaság, de a HP gépek elképesztő ütemben hullanak szét. Aránytalanul sok a meghibásodás. Nyilván van jó széria is, de inkább nem jellemző mint igen. Szerintem a Lenovo Thinkpadek sem olyanok mint régen az IBM-ek voltak. Nagyon nem. De azért azok még mindig kevésbé kilátástalanok.
4. Sokszor nagyon fapadosak ezek a gépek. Persze lehet magyarázni, hogy a t420-ba ment 4 magos i7, meg dedikált grafika, de ezeknek a gépeknek a túlnyomó része full fapados az 2520m-el 320 gb hdd-vel 4gb rammal, integrált mindennel full alap kijelzővel egy deka extra nélkül. Ha az ujjlenyomatleolvasó meg a 3g modem meg van bele véve, akkor SZUPERÜL FELSZERELTKÉNT hirdetik a 2-es pontban található emberek. És az a pár alkatrész ami ezekhez a CSERÉLHETŐ PROCESSZOROS GÉP-ekhez van, aranyárban megy, mert hiánycikk.
5. Matt kijelző. Van aki szereti, én nagyon nem közéjük tartozom. Semniképpen nem objektív előny.
6. Ezek a gépek sokszor nem is extrázhatók fel rendesen. CPU még hagyján, de a quadro meg entry level amd karik neccesek. Akinek szempont az keresgélhet. Amúgy is nagy részük külső import, tehát bill matricázás stb. Meg általában úgy vannak hagyva ahogy az IT kibaszta őket a gyepre, nulla upgrade-el, szóval 30k-t lehet rádobni RAM+SSD-re.
7. Amikor a p8400 vagy hasonló kitépi a szívét egy 720p-s youtube videó miatt az pentium 4 korszakot idéző hővel és zajjal jár.

Nyilván a consumer gépek terén sem fenékig tejfel az élet. Sokszor tényleg rosszabb anyaghasználat, dokk és thinklight felejtős (nem mintha, üzleti gépekhez a legeslegritkább esetben jár a dokk, megvenni meg kb. gazd. totálkár lenne). Rettenetesen sok a fapados, ami kicsit jobban felszerelt botrányosan túlárazott, túl sok az U szériás processzor (ez mondjuk véleményes hogy előny-e vagy hátrány lsd a 7-es pontot), ami meg egy kicsit is erősebb cucc, azon meg sárkányok meg hunyorító figurák vannak. De az üzleti gépek sem egyértelmű győztesek semmilyen szempontból használtan.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#271) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Írtam egy kis frissítést a cikk végére.

Frissítés 2018.09.16 A gép még ugyan júliusban, de most vettem észre, hogy kapott egy új BIOS frissítést. fel is raktam, és kijavították végre az USB pendrive felismerési hibát és maga az egész gép valahogy simábban működik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#272) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

cuccokban szereplő laptopot is mindenki leirta a notebookos topikban, ennek ellenére megvettem, és már kb 4 éve hűen szolgál.

(#273) Lalikiraly válasza bobalazs (#272) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Használd egészséggel!
Én leváltottam egy kicsit nagyobb és erősebb Lenovora.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#274) Tikakukac válasza bobalazs (#272) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez pedig azt jelenti, hogy? :B Leginkább azt, hogy feleslegesen töltjük az időnket ezzel, mert más úgyis jobban tudja, bár nyilván nem.

Hogy nálad megy egy ebből 4 éve, pont ennyit jelent a példád. Egy centivel sem többet és max annyit igazol, hogy lottóznod is kéne :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#275) ryjack1868 válasza Tikakukac (#274) üzenetére


ryjack1868
újonc

Tikakukac:
Tudod nagyon vicces, hogy folyamatosan azzal pedálozol, hogy húúúú! neked micsoda Óriási Giga tapasztalatod van!
Talán még hallgatnának is rád, de ez az orvosi lenéző stílus, hogy én tudom a tutit, mert én már milliót javítottam. Ezzel a fellengzős szar minden amit nem én ajánlok stílussal senkit nem fogsz meggyőzni, csak lejáratod magad.
Miből gondolod, hogy Te vagy az egyetlen itt aki szerelésből él. Csak vannak akkik nem hencegnek minden 2dik hosszászólásban erről.
A tesztelőnek egy kis, hangtalan gép kellett, egy olyan ami szerelés, buherálás nélkül tud alapból több mint 6 óra működést. Nem!! a Te gigászi gépeid ha szétfeszülsz sem tudnak ennyit egy új aksival sem.
A te használd gépeidre is lehet pontosan olyan garit kapni, amire a szervízben azt mondják nem rendeltetés szerű használat és akkor ugyan ott vagyunk mint ennek a sok éves garijával.
Az én hasam már görcsben van a röhögéstől, hogy micsoda őrületes vergődős híttérítést csinálsz itt, hogy meggyőzd a delikvenst mire van szüksége.
Leírta, tudja. Nincsenek benne azok amiket Te is próbálsz erőlködni.
Az hogy mi van egy business (minőségi) használt gépbe építve és mi van egy ilyenbe arról inkábbne nyissunk vitát.
További kellemes erőlködést kívánok innen arulról oda fell neked!

(#276) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Hát,az asszony hazahozta a céges üzleti laptopját (Dell) i5 proci és HDD ,ja és tn kijelző,gyenge 1366x768 felbontással 15,6" .Nagyon szép műanyag!,vigyáz rá .Hmm én kapcsolódtam rá vele a 5g wifire,nem tudta hogy az is van benne :) .De szóval...nem kell!!!! Sosem kellene otthonra. Filmet akart nézni...odadtam neki a kínai full aluházas 2,7K IPS kijelzős 3450-es cerka procis gépemet...inkább azon filmezett.Mert könnyü.Mert gyönyörűség ránézni..akár kicsit oldalról is.Mert akár 3 filmet is végignézhet rajta és nem sipákol energiatakarékos üzemmódért.Mert rohadtul minőségi hűvös fém fogása van.Mert teljesen hangtalan.Ja és ÚJkorától az enyém .

Ezeket a sorokat a céges Lenovomon írom.Sosem kellene otthonra ,ez sem!
Amikor otthon bekapcsolom a kis szar kínait,csak mosolygok milyen jól döntöttem hogy megvettem 62 ezer ft-ért :))

(#277) Tikakukac válasza ryjack1868 (#275) üzenetére


Tikakukac
titán

Kinek a másodregjét tisztelhetjük? :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#278) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Látom megint van egy kis vita. Ha már így a cikkel részben kalpcsolatosan. Akkor én is hencegek, hogy szakmámat tekintve számítógépszerelő vagyok és dolgoztam is benne, a HP nál részben. Meg notebookos boltban. Sok dolgot láttam és azt is, hogy vannak nálunk nem annyira ismert, illetve közismert márkák (Clevo, Medion) akik tudnak nem vackot gyátani. Nekem akkor a kis Acerrel ez volt az igényem, de most az újjal megkaptam azt a teljesítményt, ami már jó bőven. A héten majd készül róla a cikk.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#279) freeapro


freeapro
senior tag

Nem rossz, én inkább kínai verziót vettem: egy Teclast F7-et (270$).
A legolcsóbb még használható a Jumper Ezbook 3 pro 200$-ért.
Amit lehet megveszek a családnak az egy Teclast F5 11" kihajtható érintőképernyővel (330$). Ezen az áron killer.

[ Szerkesztve ]

(#280) Secretknight válasza freeapro (#279) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Chuwi Lapbook 12.5 ,akciósan volt $195 körül fél éve, 62e ft-ra jött ki összesen.Ilyen mértékü akciót azóta sem láttam.
Most már van a SE verzió N4100 procival,igaz az "csak" 13,3" FHD IPS.

[ Szerkesztve ]

(#281) freeapro válasza Secretknight (#280) üzenetére


freeapro
senior tag

Nem rossz, 2k kijelzővel venni laptopot 200$ alatt. Lehet 11.11-en megint lesznek nagy akciók.

Lapbook SE sem rossz youtubberek szerint neki van a legjobb billentyűzete a kategóriában. De annyian ajánlották az Teclast F7-et, hogy inkább a biztosat választottam.

Amin gondolkodtam még az a Jumper EZbook X1, az is kihajtható érintőképernyős de hardvere kicsit gyengébb, mint az F5. De jóval olcsóbb.

(#282) Secretknight válasza freeapro (#281) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Amúgy 2,7K a kijelző :) .Kapott még egy 128gb SSD-t. EZBook X1-et én is nézegetem,nagyon látványos :). Sajnos a Jumperrel nincsenek jó tapasztalataim,kifogtam egy hibás példányt,ami csak egy hónap után kezdett hülyeségeket csinálni,a végén teljesen behalt.Chuwiból rendeltem többet,több típusból ,mindíg akcióban,azok hiba nélkül futnak mai napig.A Jumpernél még az is irritált hogy a specben szereplő IPS panel sima TN volt,a FHD stimmelt.Na és így azért a látvány nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#283) freeapro válasza Secretknight (#282) üzenetére


freeapro
senior tag

Chuwi táblagépem nekem is van. Jól működik, nincs semmi baja. A specifikáció stimmelt.
Teclast-ról nem írnak ilyen gondokról. Jól is néz ki, diszkrétebb pl. nincs hatalmas felirat a hátulján mint a chuwinak és HW-ben sem nyúlnak mellé. Rendes SSD-t használnak, nem eMMC-t, és normális mennyiségű RAM van abban amit néztem.

(#284) #81733120 válasza Lalikiraly (#278) üzenetére


#81733120
törölt tag

Mire váltottad? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.