Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Melegedni azt tud. Nekem ismerősnek volt ilyen gépe, és onnan tudom, hogy valami kegyetlen forróvá tudott válni. Lerakta az ágyra(mondjuk ide alapból nem szabadna) és egy fél órán belül biztos hogy kikapcsolt.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Hiperwolf válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


Hiperwolf
tag

Hát ha ilyenekkel már szépen eldugította a szellőzőnyílásokat, természetes, hogy melegszik és kikapcsol. :(((

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#3) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Jó kis gép! A cikk is tetszik. Elmegy ezen sok játék, jóval erősebb, mint a korabeli intel gma vackok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4) aram01


aram01
nagyúr

volt nekem is ilyen,szerettem
az írás is kellemesre sikerült :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Toshiba vinyótól a teremtő mentsen meg mindenkit... Sajnos hulladék vinyókat gyártanak valamiért...

Ismerős DELL gépébe egy éves sem volt még, és azt írta ki, hogy 6,5 éves ... becsült idő: 0 nap, olyan piros volt a HD Sentinel, mint a kalocsai paprika..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) janos1988


janos1988
addikt

Tetszik, hogy nem cseréled 2 évente a géped. Nekem is az asztalon - desktopot váltottam ki vele - hever 1 Dell Studio 1555 immáron 3. éve. De félek is tőle, mert a napokban jár le a garija :N

A másik dolog pedig, hogy még ki tudja még mennyi évig fog jó szolgálatot teljesíteni valakinek ez a masina, ha sikerül eladnod. Sajnos ez a hosszú életciklus a mai laptopokra nem igazán mondható el.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7) Benőke


Benőke
őstag

Nekem is volt egy TravelMate 5530g Abban is AMD volt, de már RM-70 -es + egy HD3470 Radeon. Hűtési gondjai nem voltak. Időnként kipucoltam és akkor szépen 50fok alatt maradt, nyáron nagy melegben kandikált csak be 60 fok fölé ha hajtottam. A Kamera néha rosszalkodott, hol volt kép hol nem. Teljesen jó kis gép volt.
Sajna meghalt az alaplap. Akku is jó volt még benne, több mint 1 órát tudott produkálni. Újonnan se nagyon érte el a 2 órát max üresjáratban, bár sosem mértem le úgy...
A fényes kijelzőt sokan nem szeretik, nekem nem volt vele bajom, sőt szerettem is. Terepen lehet zavart volna, de ezek inkább asztali gép helyett vannak nem pedig terep munkára. Driverekkel nem voltam maradéktalanul megelégedve. Tényleg jó masinák voltak. Mai napig nyúznám ha nem hal meg benne az alaplap. :U

(#8) DaveJr


DaveJr
őstag

Hamár tartósteszt akart lenni én hiányolom azt, hogy mi mennyire kopott meg(billentyűzet), mennyire vált zajossá a hűtése.
A többi nagyjából oké mert leírtad az 5 év alatt előfordult hibákat.
Én még azokkal kiegészíteném.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) winse7en válasza DaveJr (#8) üzenetére


winse7en
csendes tag

A billentyűzet nem kopott semennyire, a hűtés nem lett hangosabb.

(#6) janos1988
Nem szeretném eladni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Khelben


Khelben
nagyúr

A matricákat miért hagyod rajta? Ronda, koszolódik, idővel pedig végleges nyomot hagy a gépen. Én vásárlás után azt szedem le először mindenről.

(#11) Packersbay válasza Khelben (#10) üzenetére


Packersbay
tag

Ez mondjuk attól is függ,hogy ki hogyan használja a laptopot. Nekem pl a Dell Vostro-on 2 kisebb matrica van egy intel és nvidia. Eddig nem jöttek fel pedig a gép már több mint 3 éves. Ha áttörlöm vizes kendővel akkor ugyanolyan tiszta marad és engem nem is zavar.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#12) Tikakukac válasza winse7en (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem kopott semennyire akkor ez csoda anyagból van, vagy nem volt használva aktívan. 5-ször ilyen drága kopás elleni bevonattal meg anyagában színezett billzetek is megfényesednek olyan lazán 3 év után, mint a pinty. Ez nem a minőség, hanem a nem használás érdeme.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) #83009024


#83009024
törölt tag

Kicsit off de:ugye írtad hogy a videokártya a rendszermemóriából veszi le a memóriát, alapból 256MB-ot, ez állatható?
nekem pont nemilyen van ahnem HP probook 4515s, de érdekelne mert az jólenne :)

(#14) Benőke válasza #83009024 (#13) üzenetére


Benőke
őstag

Nekem külön dedikált 256MB memória volt a VGA nak. Szerintem itt is az...

(#15) winse7en válasza Benőke (#14) üzenetére


winse7en
csendes tag

Nem, a rendszer memóriából veszi el, 256 MB a max amit meg lehet adni.

(#16) winse7en válasza #83009024 (#13) üzenetére


winse7en
csendes tag

Igen állítható. :)

(#17) #83009024 válasza winse7en (#16) üzenetére


#83009024
törölt tag

Köszi :)
de ha 256MB a max akkor "tárgytalan" :/

(#18) Graphics válasza #83009024 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert mire kellett volna több, amúgy sem a Vga memória mérete a mérvadó, hanem hogy azt hány biten lehet elérni. Ez nem egy játékos noti, kikapcsolódni lehet régebbi jatekokkal. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Zotwoo


Zotwoo
tag

Jó teszt, köszi a az írást!
Nekem egy hasonló, Aspire 5720 ZG-m van. Elképzelhetőnek tartom, hogy írok róla egy tesztet majd én is.

Zotwoo

(#20) Benőke válasza winse7en (#15) üzenetére


Benőke
őstag

Érdekes. Az enyémen HD3470 Dedikált 256Mb ram volt neki. Ez fix ugyanis külön kártya volt.

(#21) Atos23


Atos23
senior tag

Nekem ilyenbol Aspire 5310 es 7720G volt. Nem melegedtek, pedig Cpu-t is upgradeltem bennuk, Celeronrol C2D-re, ami nem kis ugras hodisszipacioban.

Kivalo, strapabiro gepek voltak, tobb leejtest, folyadekkal leontest kibirtak.

(#22) Yutani


Yutani
nagyúr

A következő játékok mennek rajta akadás nélkül: NFS Undercover [...]

Nekem asztali gépen HD 3850-nel éppencsak elfutott a játék. Milyen beállításokkal futtattad?

Köszönjük az ismertetőt! :R

#tarcsad

(#23) Zotwoo


Zotwoo
tag

Az én 5720ZG-m sem melegedett. Ez érdekes is, mert sokszor nyúztam a gépet. Nagyon szeretem a mai napig, jó gép, csak már kezd elavulni :(

Zotwoo

(#24) Atos23 válasza Atos23 (#21) üzenetére


Atos23
senior tag

Jahm, és ez az Aspire 5XXX laptopom volt a legkényelmesebb ágyban netezéshez. Pont ideális helyen vannak a csatlakozók, hangszórók, egyik gépem sem volt ilyen kényelmetes. :D

(#25) geksz


geksz
csendes tag

Nem tudjátok, hogy lehet hűvösebbé tenni a gépet? Ki szoktam fújni a ventillátor nyílásokat, de ezen kívül van még valami egyszerűbb mód, mint a szétszerelés? Ill. ha itthon szétszerelem, friss pasztán kívül van még valami tipp amivel a hőleadást lehet segíteni?:)

(#26) csodaproli válasza geksz (#25) üzenetére


csodaproli
csendes tag

egy elég régi fórum témában olvastam, hogy a nagyinak a lekvárja is rendelkezhet éppen ugyan olyan jó hőleadó képességgel akár a paszta! :) azon kívül én speciel a telet azért szeretem, mert az ablak pont a laptop mögött van és csak ki kell nyitnom és a szálcsiszolt aluminium burkolat végzi a dolgát :D szóval ajánlom,hogy télen esetleg nyiss ablakot, vagy használj folyékony nitrogént :D

A megfelelő szó megteszi hatását, de soha egyetlen szó sem lehet olyan hatásos, mint egy jól időzített szünet.

(#27) geksz válasza csodaproli (#26) üzenetére


geksz
csendes tag

Értem, szóval nincs, köszi a segítséget!:)

(#28) 3szli válasza geksz (#27) üzenetére


3szli
tag

(#29) eclipse006


eclipse006
őstag

Köszi a tesztet! :R

Nálam egy Acer 5720z teljesít szolgálatot az asztali gép mellett. Átesett jónéhány változáson, először a VGA halt be 8400M GS, ehelyett lett HD3670, ami sokkal jobb, kapott 4 giga ramot, 500-as winchestert, illetve proci csere lett Core 2 Duo-ra. Hasít még most is, amire használom arra bőven elég. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30) beach head


beach head
senior tag

Ez a legundorítóbb konstrukció amit az acer összehozott. Gagyi minőség mindenek felett, mind a belső mind a külső. 2009ben vettem meg sajnos. Már ott átbasztak, hogy van benne bluetooth... hát nem volt, de mindegy annyira nem érdekelt. 120.000 ftért úgy gondoltam ilyen paraméterekkel megéri az árát. Azóta már egy új belépő kategóriás gép ára ráment. Egy év garit adtak rá, már itt hagyni kellett volna az egészet a francba. Kezdte azzal, hogy használat közben a kék led (ami baromi idegesítő este a képernyő alatt- a monitor hátulján világító logól nem is szólva) bíbor színű lett egyszer csak. Ráztak az usb csatlakozók. Megolvadt a tápcsatlakozó körüli burkolat. Irány a szervíz... tápegység hiba, töltő, burkolat csere. Ez utóbbiról az egyik lábról lemaradt a gumi, és szétbarmolták a nyitógombot, ami ugye szintén fos szar gumiból van ezen a förmedvényen. Aztán gari vége, bedöglik a videóchip. Szervíz ismét 40000 ftért cseréltek benne egy apró kis szart, és felhívták a figyelmem hogy az egyik ram slot hibás( ezt a gyári szervíz nem vette észre). Azóta a billentyűk potyogtak ki, új klaviatúrát kellett venni bele, a billentyűzet tartó pöcök letört. A műanyag mindenhol kopik. Most volt procihűtő csere mert csapágyas lett a venti, és azóta lefagy ha bemelegszik a gép. Szóval ez egy rakás fos. Még a wifi ki be kapcs gombot is oda tették ahol tuti megnyomod használat közbe véletlenül is. Kiporolni csak úgy lehet ha kibelezed az egészet. Egyedül talán a monitor és a vinyó az amivel nem volt gond! Soha többé acer.

(#31) totonorge


totonorge
újonc

Nekem van egy ilyen 64ezerért vettem egy éve ez volt az elsö gépem örültem is neki mert nekem kinézetre tetszett is.De sajna 1hét után nem indult újra szóval azóta is megvan de nem kapcsolodik be hangja megvan zörög mint a rosebb jó fejfájást is lehet töle kapni,buktam 64ezret én nem ajánlom senkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.