Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silεncε


Silεncε
őstag

Ez még akár jól is elsülhetne, ha ezt tényleg meglépné az MS. Mostanában úgyis csak kapkodnak, mint aki vízbe akar fulladni, éppen itt az ideje, hogy előálljanak valami értelmessel is.

(#2) Dave™


Dave™
nagyúr

Ez gyakorlatilag egy Windows RT reboot, sikerre van ítléve! Mint az előd.

[ Szerkesztve ]

(#3) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

És egy ilyen Windowsnak mégis milyen előnye lenne egy ChromeOS-szel szemben, amik viszont Android appokat is fognak tudni futtatni, amik ok, nincsenek egy desktop progi szintjén, de egy UWP-s appal azért pariban vannak?
Értem én, hogy ChromeOS-t akarnak csinálni a Windows-ból, de arra már ott a Chrome OS.
Szvsz pont ezzel cseszték el többek között a WP-t is, mert Androidot akartak csinálni belőle, (olyan jó Microsoftosan), csak arra már ott volt az Android, viszont aki a WP-t azért vette, mert WP volt, azok elpártoltak, de a droidosok sem igazán váltottak WP-re...

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Aztan jon az andromeda (ha jon), a teljes integracioval es a milliardos appstore-ral, es MS megint nezhet, hogy mar megint mi tortent.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#5) .mf


.mf
veterán

"A Windows platform számára az kifejezetten fájó pont, ugyanis a redmondi óriáscég is próbálja a licencköltségeket a lehető legalacsonyabbra levinni"

Ha. Ha ha. Csak meg ne szakadjanak ebben az igyekezetükben.
Lehet, hogy ezzel licenszköltségben és hw árában (drágax86 helyett olcsóARM is) már versenyképesebb megoldás, de a W32 kivágásával azon saját versenyelőnyüket dobják el, hogy azok az oktatási programok, amiket még régebben asztali gépre írtak, ezen se lesznek futtathatóak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk az UWP nem teljesen a win32 kukázása, mert win32-es programot is át lehet konvertálni.
Persze, ha a telepítés aláírásfüggő, na meg ARM-on amúgy is lassú lenne emulálással, de elvileg meg van a lehetőség, hogy ARM alá fordítsák az x86-os programokat.
A win32 API ARM alatt is létezik, a rendszer alapjai ezt használják, és már a kezdetekkor se volt az x86-hoz drótozva, csak elhaltak az Alphás és Itaniumos NT változatok, meg még ki emlékszik, mire adták ki.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) Silεncε válasza E.Kaufmann (#6) üzenetére


Silεncε
őstag

Ha jól tudom az az UWP app converter csak átcsomagolja az appot .appx-be meg engedélyez néhány UWP apit (pl.: élő csempe) az win32 alkalmazásnak.

(#8) E.Kaufmann válasza Silεncε (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De ha azt szabad UWP-nek hívni, a Store-ba miért ne kerülhetnének ARM-os win32-re fordított és konvertált programok, amíg nem lesz meg a végleges tisztán UWP-s app?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) Silεncε válasza E.Kaufmann (#8) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem mondtam, hogy nem kerülhetnek, csak azt mondtam, hogy attól, hogy azon a konverteren átnyomod a win32 programot, az nem lesz UWP. A konvertert azért találták ki, hogy feltölthessék programokkal a Store-t, amíg nem jönnek az UWP appok.

(#10) margithid


margithid
veterán

Nem tudom mit szenved microsoft...
Tudomásul kellene venniük, hogy asztali operációs rendszerben ők a nyerők, míg mobilban meg google.
Ez van, egyik se fog tudni betörni a másik piacára.
Egyébként meg ha olcsó notebookokat akartak volna, akkor támogatták volna intel atom sorozatát.
Core M meg felső kategóia, igy kénytelenek ARM-ben gondolkodni az olcsó szegmensben.
Szvsz az ilyen össze vissza dolgok helyett inkább alkalmazásfejlesztőket motiválták volna.

(#11) E.Kaufmann válasza margithid (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet az intel se akarta eléggé, hogy megtámogassa a Microsoft...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) Alchemist


Alchemist
addikt

Windows helyett csak egy gettó...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) Xaels válasza margithid (#10) üzenetére


Xaels
félisten

ChromeOS-hez még nem volt szerencsém, de a RemixOS-t nem rég próbáltam ki laptopon. Őszintén szólva szerintem van mitől tartania a MS-nak. Otthoni felhasználásra megtalálható szinte minden Androidra amire szüksége lehet egy átlagembernek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) hallador


hallador
addikt

Szerintem ezzel az MS elkésett ugyanúgy, ahogyan a core-al is. A google a chromeos-el annyira betalált az USA oktatásba, hogy a Windows-nak esélye nincs azt megtörni.

USA oktatási rendszerének 60 % környékét egyedül uralja a chromeos. Na most arra már annyira senki nem kíváncsi, hogy a Windows UWP vagy anélkül szenvedés az egész a chromeos-hez képest. Arról meg nem beszélve, hogy a Windows olyan vastag mint a Bálna bőr, a maga 15 - 20 Gb-os méretével, teljesen mindegy, milyen gyengébb vasat tesznek alá olyan szenvedés lesz a használata, mint most a Windows 10 & Atom/celeron & Hdd használata vagy inkább használhatatlansága teljesítmény szempontból.

Ameddig a chromeos egy atomon, vagy egy pentium-on valóban jól fut, addig a Windows :D

Szóval valahogy nem győztek meg így előre sem ezzel kapcsolatban.

És akkor az alkalmazások számáról nem beszéltünk. Ott a Windows RT nagyon jó rendszer volt kár, hogy senki nem értette mire jó... Ezzel nagyon hasonló lesz a helyzet szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) Reinkz


Reinkz
senior tag

Szóval lesz egy windows amin csak UWP-s appok futnak.
És van egy chrome os ahol az androidos appok már mennek.
Tuti befektetés.

(#16) r4z


r4z
nagyúr

Hat ha ez is olyan nagyszeru lesz, mint a WP10 vagy amilyen az RT volt, akkor kar bele energiat fektetni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#17) troviko


troviko
senior tag

Ez egy felhősített RT lesz. Ami ugyan azért fog megbukni, mint az RT. Nincs rá értelmezhető mennyiségű és minőségű app.

https://www.oldtech.hu/

(#18) pzstm válasza hallador (#14) üzenetére


pzstm
titán

lehet erről a 60% statisztikáról olvasni is valami hiteles forrásnál? tényleg érdekelne, akkoris ha USA only :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19) lev258 válasza pzstm (#18) üzenetére


lev258
veterán

Ez még 2015-ös: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#20) pengwin válasza Dave™ (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Igazából most változtattak a megcélzott piacon, így akár még sikeres is lehetne.
Csak rá kéne feküdni mondjuk az Edge böngészőre, hogy közelítse kicsit tudásban (legalább) a Chromiumot, pl. legyen több és jobb bővítmény hozzá.
De valahogy Microsoftnál az utóbbi időben több nagyon jó kezdeményezés is elbukott az érthetetlenül balf@sz megvalósításon, gyanítom ez is pofáraesés lesz.

(#3) sz.balazs.95
Az androidos appok nem egy UWP-s app szintjén vannak, hanem köröket vernek rájuk. Mondom ezt kb. 3 év WP8, WP8.1 és W10 for Mobile használat után. Az alap rendszer hiába jobb, ha az UWP-s appok csak elvétve érik el az androidos párjuk funkcionalitását, sebességét, megbízhatóságát. Pedig a rendszer és a kezelőfelület nagyon jó volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"olyan Windows 10 verziók lesznek, amelyek nem képesek futtatni a Win32-es alkalmazásokat"

Minek még egy Windows RT? Az előbb fürödtek be az előzővel, nem volt nekik elég? Baromi nagy ötleteik vannak, kb. mint a 3 alkalmazást futtatni képes butaWindows az indiai piacra, ami "meglepő" módon senkinek nem kellett, inkább a warez fullos verzió. De ezek nem tanulnak belőle... Nem baj, majd megbuknak ezzel is, végülis annyi pénzük van hogy valami értelmetlenségre csak el kell kúrni, ha már értelmesre nem tudják.

(#22) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem legyen egy Startmenü abban egy Run szövegmező,amibe az User beírja hogy cmd...majd nyom egy entert...annyi elég is..

Komolyan nem értem az MS-t,van valamilye ami miatt kiemelkedik a mezőnyből,erre az nem lesz benne

(#23) jorgoszka


jorgoszka
tag

Kiváncsian várom, hogy milyen lesz. :F

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#24) #20691712


#20691712
törölt tag

Mondjuk erre az is megoldas lenne, hogy ne 30 ruppo legyen egy szaros oem, hanem mondjuk 10, gep gyartoknak meg legyen majdnem ingyen.
Egy windowsos barmi egy zsak penzel lenne olcsobb.
Ja csak az m$-rol beszelunk akik az szarukat is megennek 10 centert.

[ Szerkesztve ]

(#25) #20691712 válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


#20691712
törölt tag

Igen csak azt a kidobott penzt ujra ossze akarjak keresni ami kb. ujbol valami eszement faszsag.
Ezert ami mukodik es eltartja, meg arany arban van "arulva", es atbasszak vele a vasarlot.
Komolyan mondom szerintem naluk nemhogy nem dolgozik agyilag 100-as de, meg 30%-os sem es igy is vannak osszevalogatva, ugymond kitetele a lipotmezo diploma.
Egy m$ alkalmazottnak meg a 10. szomszedja se normalis...

(#27) hallador válasza pzstm (#18) üzenetére


hallador
addikt

Igen van több forrás is:

Chromebooks' market share jumped to 51% from 40%. Apple products, mostly iPads but also laptops and Mac desktops, declined to 24% from 32%. Windows-based machines remained steady at 23%.

Ez egy éves hír.

Sixty Percent of U.S. Chromebook Sales Are for Education, Report Concludes

Frissebb nincs de a K-12-ben a ChromeOS növekszik. Elsősorban az IOS-t másodsorban az MS-t ütötte ki 2014-ben. Azóta csak nő, szerencsére.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) gabor7th


gabor7th
addikt

Már a neve miatt sokan kerülni fogják.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#29) Xaels válasza #32839680 (#26) üzenetére


Xaels
félisten

Elvileg a legfrissebb stabil verzióban van erre opció, hogy Enterre küldje el az üzeneteket. Nem másztam még nagyon bele, leginkább a Telenor MyTV miatt használjuk mert a droidos alkalmazás ezerszer jobb mint W10 alatt böngészővel szórakozni. Vannak hiányosságok, de mindenre vannak alternatívák és az átlag felhasználó akinek ott van a kezében az androidos telefon tudja a megszokott dolgokoat használni, a megszokott felülettel.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) Воланд


Воланд
titán

A linkelt cikkben egy szó sincs a Cloud-ról meg a CloudN-ről....

Microsoft's coming Windows 10 Cloud release may have nothing to do with the cloud

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) Воланд válasza gabor7th (#28) üzenetére


Воланд
titán

Igen, ez tisztán látszik az Office365, meg az Azure terjedésén. Mondjad, téged a tények nem szoktak zavarni, legalább egy kicsit?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) gabor7th válasza Воланд (#31) üzenetére


gabor7th
addikt

Akiknek fontos az adatbiztonság azokat elriaszt ez a név... Nem árt vigyázni vele. Egy csomó minden miatt ami nem fér egy kommentbe. De egy példa: https://pcforum.hu/hirek/18278/nagyon-durva-biztonsagi-hiba-volt-a-microsoft-office-365-ben

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#33) gabor7th válasza Воланд (#31) üzenetére


gabor7th
addikt

Amúgy pedig itt egy cikk, hogy trükközik a növekdéssel a Microsoft, ha már tények: https://itcafe.hu/hir/szep_a_matek_csak_kicsit_buzlik.html?stext=cloud%20microsoft

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"ugyanis a redmondi óriáscég is próbálja a licencköltségeket a lehető legalacsonyabbra levinni..."

Ez talán még így volt a W8 startjánál, amikor tényleg akciós áron adták az OS-t, mert annyira nem fogyott, de aztán szépen visszatértek a régi árazáshoz és most pont annyi egy OEM Win 10, amennyi korábban volt. Egyedül a minigépeknél, tableteknél maradt olcsó a Windows.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) Воланд válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


Воланд
titán

És? Sose az önállóan kapható OEM meg box hozta a win üzletág bevételének nagyobb részét.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Kíváncsi leszek rá, mert nekem a Chrome OS nem jött be...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#37) Reinkz válasza ericssonfan2 (#36) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nem kell aggódnod szerintem ez sem fog :D

(#38) turbulencia8 válasza gabor7th (#32) üzenetére


turbulencia8
őstag

Remelem csak a sima Onedrive volt erintett a biztonsagi hibaban, a Onedrive for business mar nem. A vallalati Office365 arazasa nagyon jo, a Onedrive for business hatekony csapatmunkara, bar a sharepoint 430 karakteres korlatozasa bena. Igy, hogy egy licenccel ot gepre telepitheto az Office, szerintem a cegeknek jobban megeri, mint egyenkent megvenni az offline licenceket es melle a felhot fizetni. (Ebben a konstrukcioban egyedul az outlook hasznalata korlatozott egy e-mailcimre, de azt amugy sem hasznaljuk).

(#39) t72killer válasza .mf (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vérzik a szivem, úgy tűnik nem elég nekik a win10 adatgyűjtéséből származó hirdetési bevétel vagy még nincsenek tejelő partnerek az adatkereskedő-játékhoz.

Minél szimplább egy gép, annál kevésbbé van értelme windowst tenni rá. Egy netezős gépre minek is win? Még tovább menve, minek is energiapazarló x86-os proci? Valami pillekönnyű linux/droid aztán csókolom.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) gabor7th válasza turbulencia8 (#38) üzenetére


gabor7th
addikt

A vállalati adatok is érintettek voltak. Probléma még: https://www.theguardian.com/world/2013/jul/11/microsoft-nsa-collaboration-user-data

Jó lenne, ha a Microsoft visszatérne a zsákutcából amibe megy. De nem akar.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#41) sh4d0w válasza E.Kaufmann (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A hwsw-s cikk szerint a konvertált cuccok nem kerülhetnek be.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) User64476


User64476
őstag

Beszarás, az RT feltámadt!! Emuláljunk x86ot armon, mert a múltkor ott bukott a sztori, és közben próbáljuk újra a már bukott receptet, most menni fog!

[ Szerkesztve ]

(#43) Timer válasza turbulencia8 (#38) üzenetére


Timer
veterán

"hogy egy licenccel ot gepre telepitheto az Office"

Majd ha bekopognak licenc ellenőrzésre, szóljál, veszek egy zacskó popcornt, és beülök a sarokba nyeríteni.

(#44) t72killer válasza Timer (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, úgyrádrúgja a TEK az ajtót, h még a Marinéni polcáról is leesnek a lekvárok ;] :R

Amúgy Liberóoffice rulz...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Воланд válasza Timer (#43) üzenetére


Воланд
titán

Office365-ben egy user öt gépre telepítheti fel a saját email címével az office-t. Többre mondjuk nem is tudja, mert öt felett nem tudja aktiválni, amíg nem törli le egy másik gépről.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) Timer válasza Воланд (#45) üzenetére


Timer
veterán

Igen. Öt "saját" gépre. Az maximum szürke zónás megoldás, hogy van a cégnél 20 gép, ezért csak 4 licencet veszünk. Volt már szerencsém Microsoft ellenőrzéshez, nem megy át a bullshit, persze lehet magyarázkodni...

[ Szerkesztve ]

(#47) Воланд válasza Timer (#46) üzenetére


Воланд
titán

Mondjuk sem az eredeti hsz szerzője, sem én nem beszéltem az általad felvázolt "megoldásról"....

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48) Timer válasza Воланд (#47) üzenetére


Timer
veterán

"Igy, hogy egy licenccel ot gepre telepitheto az Office, szerintem a cegeknek jobban megeri, mint egyenkent megvenni az offline licenceket es melle a felhot fizetni. (Ebben a konstrukcioban egyedul az outlook hasznalata korlatozott egy e-mailcimre, de azt amugy sem hasznaljuk)."

Én ebből ezt vettem le, de lehet, hogy csak az évek, meg a rutin játszott! :)

(#49) Воланд válasza Timer (#48) üzenetére


Воланд
titán

Nálunk kb 40%-al több az aktivált Office, mint a userek száma, szóval én meg ebből indultam ki. :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50) Timer válasza Воланд (#49) üzenetére


Timer
veterán

Nálunk is minden rendben van, de még így is kötötte a lábát az MS mindkét ellenőrzés alkalmával, el tudom képzelni, hogy egy ilyen "megoldásra" mit szólnának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.