Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Brian411


Brian411
csendes tag

Sziasztok,

Mindenki a napi használati tárgyaink baktérium számaival dobálózik, csak azért van egy fontos tényező az egyenletben. MILYEN (elnézést nem kiabálni akartam) baktériumokról beszélünk?... más típusú baktérium él a szánkban, mások a végbelünkben és megint más baktérium típusok élnek a bőrünk felszínén. Van amelyik ártalmas, van olyan is amelyik nélkül az ember elpusztul (baktériumok segítik a belekben a lebontást is).
A székletben előfordulhatnak olyan ártalmas kórokozók amit szépen viszünk egymásra, az eü. centrumok nem győzik tömködni a széles spektrumú antibiotikumokat az ilyen betegekbe.
A kezdeményezés jó lenne, de számokat (oszt' mennyibe kerül?) nem igazán hallottunk.

Egyébként még egy érdekes tény az emberi test felépítésével kapcsolatban, hogy a hagyományos angol WC nagy barátja az aranyér betegség kialakulásának, mégpedig egyszerüen az emberi test felépítése miatt:

Egyébként én inkább magunkért aggódom, mert munkahelyemen, ahol állítólag mindenki diplomás/és/vagy értelmiségi ember, már többször is láttam, hogy vizelés/wc használat után szépen kézmosás nélkül távozik az egyed. A 8 osztályos nagyapám is kezet most a dolga után. Hol a hiba?

Egyébként tetszik a széklet elemzés ötlete, mert pl az orvosnál széklet-benzidin vizsgálat már a mikroszkópos vérzést is kimutatja, így korai stádiumban felismerhető egy bél daganat/vagy gyulladásos bélbetegség még mielőtt életveszélyt okozna. Simán lehetne a benzidint valahogy felvinni minden (vagy minden ikszedik) mintára és jelezne a rendszer az illetőnek hogy siessen orvoshoz ha gáz van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.