Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A legendaírtókban volt asszem hogy a konyhai mosogatószivacsban több a baktérium mint a wc deszkán.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2) 0xmilan


0xmilan
addikt

Erre is jonnek majd a force update-ek, telemetria fogja gyujteni a vegtermek osszetevoit es BSOD utan ujra kell majd inditani, mielott lehuzhatnad.

(#3) Neil Watts válasza 0xmilan (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

En szemely szerint nem vennem rossz neven ha elemezne, es megfelelo, georedundans (az ember haziorvosa/egyeb jogosult kezeloorvosa altal elerheto) formaban tarolna az igy nyert adatokat. Sok betegseg a legkorabbi stadiumban megelozheto lenne.

Udv. core2

(#4) Fr@nkieWilde válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

És a fogkefével is hasonló a helyzet.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#5) Cathfaern válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+ Fr@nkieWilde:
Csak hogy itt nem magáról az alkalmatosságról van szó ami segítségével az ürítést elvégzed, hanem a végtermék neutralizálásáról csatornahálózat nélkül. És akkor rögtön nem állja meg a helyét a konyhai szivacs / fogkefe / billentyűzet / mobiltelefon párhuzam.

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Gyártsanak belőle jó kis briketteket, elvégre már vizeletből is lehet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) Ygg


Ygg
senior tag

Hogy stílusos legyek, ez besz*rás :).

Amúgy nem hülyeség, s elhiszem, hogy Kínában nem kevés szennyvíz, stb okoz problémát...

(#8) gabor7th


gabor7th
addikt

" E törekvés része az is, hogy hét év alatt mintegy 200 millió dollárt áldoztak arra, hogy olyan új típusú WC-ket alakítsanak ki e területek számára, melyek mérséklik a kockázatokat."

És sikerült? Ráadásul olcsón?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) CPT.Pirk válasza Neil Watts (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sztálin idejében már próbálkoztak ilyesmivel, de nem tudták érdemi kémkedésre felhasználni a kakit. [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Béééla


Béééla
őstag

Az is nagy segítség lenne sok esetben, ha az illetőknek igénye lenne legalább elkaparni. Volt még itthon is hepatitis belőle, nem kell messzire menni. Persze a kakkantásra dedikált utcák messzi keleten rendszerszintű probléma, azon az okosvécé sem segít, ahogy az ebolás tetem kiásása majd rituális családilag körbehurcolása is csak a tökkelütöttek töknél nagyobb, keményebb és nehezebb tárggyal való permanens ártalmatlanításával orvosolható.
Jó kezdeményezés, fel is írhat magának egy újabb piros pontot a "Jó Ember™" tagsági könyvbe, talán ezért már matrica is jár!

Bélabá

(#11) atike válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


atike
nagyúr

A billentyűzetről meg ne is beszéljünk... :U

(#12) Cefet


Cefet
aktív tag

Azért úgy látom, hogy igényel némi energiát a cucc, mert kb 5kW napelem volt a konténer tetején. Csak az maga vagy másfél milla... Persze inkább ilyenre költsenek, mint kalasnyikovra.

(#13) Eugene Roe válasza Cefet (#12) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mondjuk az költséghatékonyabb. Atütő sikert nem fűzök ehhez, max az itt is írt közintézmények szintjén.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) Fr@nkieWilde válasza atike (#11) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Meg a mobiltelefon, ház kulcsa stb stb.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#15) Fr@nkieWilde válasza Cathfaern (#5) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Tudom, én szimplán a cikktől függetlenül az első hszre reagáltam, kiegészítve azt. :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#16) Dr. Romano válasza Fr@nkieWilde (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az első hsz meg (a cikktől nem függetlenül) a cikk bevezető mondatára reagált.

"Nem szoktunk róla beszélni, de a toalettek állapotának és minőségének javítása kulcsfontosságú lenne a világ nagyobbik részén."

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) NumberGuy válasza gabor7th (#8) üzenetére


NumberGuy
tag

Ma szerintem brillírozol. :C

(#18) azbest válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


azbest
félisten

Igen, a fejlett világ wécéinél ez igaz lehet.

Nade most a fejletlen világ wécéiról van szó

és ez már a továbbfejlesztett verzió

(#19) adlersson


adlersson
aktív tag

"Az expón bemutatott technológiák különbözőek, de abban megegyeznek, hogy újfajta módon, egy nagyobb tisztasági rendszer támogatása nélkül is meg tudják oldani az emberi melléktermékek szétválasztását és a káros anyagok eltávolítását. Az ilyen termékek tömeges bevezetése létfontosságú lenne..." - Nem zárt rendszerű (értsd: pályára eresztős), ámde korszerűsített vasúti személykocsikban pl. MBBR + HDPE + oxidáló fertőtlenítő kombót használnak a környezetbe kikerülő víz viszonylagos tisztítására, mely abból kiindulva, hogy Vietnamban eléggé elterjedt, annyira drága és/vagy technológiaigényes sem lehet.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#20) Dr. Romano válasza azbest (#18) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csak épp vécédeszkát nem látni az alsón, szerintem az ugandai gyerekek lenyúlták mert az volt a legtisztább felület az egész faluban, azóta azon étkezik a napközi ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) Brian411


Brian411
csendes tag

Sziasztok,

Mindenki a napi használati tárgyaink baktérium számaival dobálózik, csak azért van egy fontos tényező az egyenletben. MILYEN (elnézést nem kiabálni akartam) baktériumokról beszélünk?... más típusú baktérium él a szánkban, mások a végbelünkben és megint más baktérium típusok élnek a bőrünk felszínén. Van amelyik ártalmas, van olyan is amelyik nélkül az ember elpusztul (baktériumok segítik a belekben a lebontást is).
A székletben előfordulhatnak olyan ártalmas kórokozók amit szépen viszünk egymásra, az eü. centrumok nem győzik tömködni a széles spektrumú antibiotikumokat az ilyen betegekbe.
A kezdeményezés jó lenne, de számokat (oszt' mennyibe kerül?) nem igazán hallottunk.

Egyébként még egy érdekes tény az emberi test felépítésével kapcsolatban, hogy a hagyományos angol WC nagy barátja az aranyér betegség kialakulásának, mégpedig egyszerüen az emberi test felépítése miatt:

Egyébként én inkább magunkért aggódom, mert munkahelyemen, ahol állítólag mindenki diplomás/és/vagy értelmiségi ember, már többször is láttam, hogy vizelés/wc használat után szépen kézmosás nélkül távozik az egyed. A 8 osztályos nagyapám is kezet most a dolga után. Hol a hiba?

Egyébként tetszik a széklet elemzés ötlete, mert pl az orvosnál széklet-benzidin vizsgálat már a mikroszkópos vérzést is kimutatja, így korai stádiumban felismerhető egy bél daganat/vagy gyulladásos bélbetegség még mielőtt életveszélyt okozna. Simán lehetne a benzidint valahogy felvinni minden (vagy minden ikszedik) mintára és jelezne a rendszer az illetőnek hogy siessen orvoshoz ha gáz van.

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Ahova szanjak ott ez sem fog mukodni, mert nem azzal van baj, hogy nincs rendes budi, hanem igeny sincs ra.

(#23) Brian411


Brian411
csendes tag

Igen lehet a kézmosást egyszerűbb lenne reklámozni. :) Vagy a túlnépesedést valahogy megelőzni (kevesebb ember=talán kevesebb fertőzés?).

[ Szerkesztve ]

(#24) adlersson válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mer' ez guggolós véce.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#25) Dr. Romano válasza adlersson (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha úgy valóban gugulós volna, akkor nem menne annyi mellé ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Már megint ezzel a hülyeséggel jön Bill papa...
Miért kell megerőszakolni a természetet?
KOMPOSZTÁLÁS

Kakit cellulózzal, és kis vízzel elrakod, és komposztálás után kész a humusz...

szürkevízzel nem kell keverni, így azt sokkal könnyebb tisztítani.

[link] itt minden le van írva...

Ráadásul a mostani szennyvíz telepek nem végeznek jó munkát ami a tisztítást illeti, és sok biomassza is megy kárba.

[ Szerkesztve ]

(#27) btprg


btprg
senior tag

Lehet hogy kimoderálnak, de: miért kéne milliókat megmenteni a világ olyan elmaradott részein, ahol a környezet eltartóképességéhez képest amúgy is rettenetesen túlszaporodott faj az ember?

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#28) bkercso válasza Neil Watts (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

A járványokat a közösségi médiás hsz-ek alapján már most is sokkal előbb lehet tudni, mint az orvosi ellátások alapján, csak azt egyelőre nem teszik hivatalos riasztás triggerévé.

Amúgy jó találmány a repülő: a kutyát nem érdekelné sajnos, mi van ezekkel az emberekkel, ha nem terjednének a járványok ilyen gyorsan.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Minden állításnak megvan az ellenállítása is. Pl. a guggolós wc egészségesebb mert így nyomás hárul a hasfalra és nem kapsz aranyeret az erőlködéstől. Orvosok állítják a túl sok fertőtlenítés hazavágja az immunrendszert. Vagy a kávé káros. A kávé a szív védelmezője... :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#30) Dr. Romano válasza pusszycat (#29) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Végül is igaz. A repülőszerencsétlenségek is hasznosak, mert minél több van, annál biztonságosabb lesz a légi közlekedés. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31) azbest válasza pusszycat (#29) üzenetére


azbest
félisten

igen, ezek a fejlett világ próblámái...

de akikről most szó van, ott egy gödörbe végzik a dolgukat, amiből aztán rászórnak a veteményesre. Ahonnan meg felszedik a termést és mindenféle betegségeket, vérhast terjesztenek. Nincs itt szükrevíz, csatornázás sincsen. Középkori viszonyok vannak, mint amikor az utcára öntötték a vödörből az emberi trágyát. És nagy hiányosságok vannak az általános higiénia terén is, ők még nem tudják, hogy mik azok a kórokozók és hogy kezet kéne mostni. Arrafelé még boszorkányt üldöznek és gyerekeket áldoznak fel némelyik kuruzsló javaslatára.

[ Szerkesztve ]

(#32) pusszycat válasza azbest (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Bevallom a cikket még nem böngésztem át van,h csak a hozászolásokhoz szolok hozzá.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#33) DigitXT válasza pusszycat (#32) üzenetére


DigitXT
félisten

Én sem olvastam a cikket. Ezesetben azért, mert... leszarom.

Bocs.:DDD

(#34) pusszycat válasza DigitXT (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan hagyd,nem én írtam. :DDD

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#35) guminyúl válasza btprg (#27) üzenetére


guminyúl
tag

1. Mert nem szeretnél a helyükben lenni.

2. Valahol, valaki, valamilyen szempont szerint azt mondja, valaki más (ez lehetsz te vagy én) nem érdemli meg az életet. Egyetértesz vele?

(#36) bkercso válasza btprg (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mondja ezt a nyugati ember, aki pazarlásával tönkreteszi az egész bolygót. Afrikában az elmaradottság a gond, meg az, hogy ki van zsákmányolva, szintén a nyugati ember által.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37) Bluesummers válasza btprg (#27) üzenetére


Bluesummers
őstag

+1
Ezért jönnek hozzánk Európába, mert megtudták, hogy itt milyen jó a WC.
Viccet félretéve ez nem jó!
Afrika = Nem egy életképes kontinens, a halálozási arány nagyon magas volt. Anyuka, apuka ezt több száz éve tudja, ezért csinálnak 10gyereket, amiből 1-3 túlélt
Jelen: Hála a sok vöröskereszt és egyéb segítségnek mára szinte mindenki túlél valahogy ... De anyukának-apukának nem kéne továbbra is 10gyereket csinálnia, akik majd úgyis kénytelenek lesznek elköltözni a túlszaporulat miatt.
Én óvszert vinnék oda inkább, nem WC-t....

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#38) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Gates budi? Es lőn egy uj jarvany, a kek halal. :D

(#39) azbest válasza Bluesummers (#37) üzenetére


azbest
félisten

Sajnos ennél bonyolultabb a helyzet. Az afrikai államokat is lerabolták az európai, amerikai nagyhatalmak ([link], az a lista sokatmondó, ami az úgynevezett mára független államokat sorolja). Ha minden igaz, még ma is sok államnak franciaország a hűbérura, katonai és államkincstári előjogokkal rendelkezik felettük. Kezdetnek az is megtenné, ha nem puccsolnák meg a változást akaró vezetést, hogy újra hűséges és együttműködő diktátorok kerüljenek az élre.

Egyébként jelenleg kína nyomul nagyon afrikában, kíváncsi leszek, mi sül ki belőle.

Ezzel most nem akarok politikai vitát szítani, csak azért hoztam fel, hogy lásd, közel sem csak arról szól az afrikai helyzet, hogy azok az emberek alsóbbrendű ösztönlények lennének. Ez ma már inkább annak a következménye, hogy mindenki kirabolja őket.

[ Szerkesztve ]

(#40) Bluesummers válasza azbest (#39) üzenetére


Bluesummers
őstag

Politika / gyarmat ide vagy oda, ha az ő kényuralmuk alá tartozik, ők értük a felelősek, s nem Te vagy én.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#41) azbest válasza Bluesummers (#40) üzenetére


azbest
félisten

Oké, viszont leginkább pont oda mennek, akik legtöbbet nyertek rajtuk. Amúgy meg a franciák is szövettségeseink. Bár mindig mindenki elutasítja az egyéni felelősséget, de valójában minden szövettséges szavazópolgár bűntárs, hiszen hallgatólagosan támgatja és a haszonélvezője a rendszernek.

Ha már túlszaporulat, azt hiszem el kéne foglalnuk amerikát :DDD
Van kicsit régebbi térkép, ami nem ország, hanem pontosabb hely alapú, ott még inkább látszanak azok a városias részek, ahová tömörülnek az emberek.

Egy biztos, Bill Gates olyan kutatási területeket támogat, amiben nem lát üzletet a nyugati kapitalista rendszer, mert az emberi élet olcsó. Csak a fizetőképes ügyfelek pénze számít.

[ Szerkesztve ]

(#42) pusszycat válasza azbest (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenki húzódik középre,ahol melegebb van. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#43) azbest válasza pusszycat (#42) üzenetére


azbest
félisten

Ez még egy jópofa, csak nem találtam meg az eredeti forrását, sem az adatok forrását

Ami még fura a világban, sokszor ott a legfinomabb a kaja, ahol a legguszustalanabbak a közállapotok. Például indiai utcai képek alapján nem mernék ott kajálni :DDD

(#44) judas13


judas13
addikt

Indiában is nyomós a kérdés :)
De viccen kívül hatalmas pénzeket fordítanak ott is erre a kényes de mindenkit érintő és kezelendő ügyre.
(Clean India programme, e-toilet, green toilet...)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#45) arnyekxxx válasza bkercso (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Afrikában az a gond, hogy pár évtized alatt milliárddal többen lettek mint amennyit Afrika el tud tartani és az előrejelzések szerint pár évtized alatt triplázódni fognak miközben az általad bolygótönkretevőnek titulált nyugati ember száma csökken.

(#46) arnyekxxx válasza azbest (#39) üzenetére


arnyekxxx
veterán

sem csak arról szól az afrikai helyzet, hogy azok az emberek alsóbbrendű ösztönlények lennének

Ott van a délafrikai köztársaság. Amig a gonosz elnyomó fehérek voltak hatalmon addig egy virágzó ország volt. Aztán felszabadultak, jóideje a nemalsóbbrendű nemösztönlények irányítják, azóta egy nyomortelep.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.