Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) For357y


For357y
aktív tag

"...a tesztek szerint az operációs rendszer biztonságot javító funkciói nem jelentettek nagy előrelépést a korábbi Windows-kiadásokhoz képest. Aztán: nem futott a régebbi PC-ken, ami behatárolta a célközönségét, és – írják – sokak szerint lassabb is volt elődjénél" :W

Én azért nem merném kijelenteni, hogy ekkora bukás lett volna. Tény, hogy nem szerepelt fényesen, de bukásról azért nem beszélhetünk.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#2) VladimirR


VladimirR
nagyúr

"...„A vállalat most igyekszik minél hamarabb kiadni a Vistát felváltó Windows 7-et, és reméli, hogy az év vége előtt piacra tudja dobni” – írja McIntyre."

ez a McIntyre egy eszleny lehet
a vista kiveteles (volt) a maga 5 eves szunetjevel az xp utan, azt megelozoen vegig 2-3 eves termekciklus volt jellemzo a windoze-okra, s velhetoen igy lesz ezutan is

(#3) Trub


Trub
tag

A YouTube-on meglepődtem :D . Hajrá Google!

(#4) #65675776


#65675776
törölt tag

Teljesen kó, amit a Vista-ról most írnak az pont igaz volt anno az XP-re is... Talán még jobban is.

DNF sehol?

VladimirR: Ja, ez a mondat elkerülte a figyelmem, így már OK. Mondjuk gamer körökben (a célközönség) azért eléggé ismert volt. Bár a SegWay sem éppen az a nagyon közismert cucc... Amellett azt se tudom mit keres az IT termékek között...

[ Szerkesztve ]

(#5) Maateeo


Maateeo
aktív tag

A Youtube szerintem ott rontotta el,amikor bevonta a WMG-t a dologba,és azokat a videókat,amelyben nem saját zene szólt,azokat lenémította...Ezzel nagyon sokat vesztett...szerintem...

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#6) VladimirR válasza #65675776 (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"...a terméknek széles körben ismertnek és hozzáférhetőnek kellett lennie..."
amennyire tudom, a dnf nem ferheto hozza, foleg nem szeles korben ^^

(#7) Lenry válasza Maateeo (#5) üzenetére


Lenry
félisten

valóban... elvesztette annak a lehetőségét, hogy a zenei kiadók pereket zúdítsanak a nyakába, és baszott nagy összegeket kelljen büntetésként fizetnie...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Ijk


Ijk
nagyúr

Érdekes, ez már vagy az ezredik hír ami a vista bukásáról szól.
Az a vicces, hogy aki 64 bitet használ, mint mondjuk én a 4GB ram miatt, annak nemigen van más alternatíva. A 64bites XP elég pocsék, nagyon gyér a driver ellátottsága, a win7 pedig majd év végén jön.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) max-pain válasza #65675776 (#4) üzenetére


max-pain
senior tag

XP-re azert nem igazan, inkabb a 2000-re. Bar abbol meg nem volt otthoni verzio...

(#10) #65675776 válasza max-pain (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dehogy nem. Ezernyi driverprobléma, kompatibilitási problémák, plusz ugye sokak szerint lyukas volt, mint az ementáli... Vista-ra sokkal egyszerűbben át lehetett állni. 9x -> XP átállás egy totálisan más kernelstruktúrát is hozott, Vista esetén azért ennyire nem volt vészes. Leginkább a vírusirtógyártók (főleg a Symantec) hőbörgött a kernelpatchelés tiltása miatt.

(#11) sbazsi válasza max-pain (#9) üzenetére


sbazsi
veterán

na és a Millenium vagy mifene?
sztm az nagyobb bukta volt mint a Vista.
igaz az se mai csirke...

[ Szerkesztve ]

(#12) Mania válasza sbazsi (#11) üzenetére


Mania
senior tag

Ugy gondoltam hogy XP-röl Win7-re váltok aztán a sors úgy hozta hogy most mégis Vistát használok viszonylagos megelégedéssel.Vannak hibái de minden orvosolható kis utánajárással.
A WinME -ra viszont nem gondolok igy. :W

[ Szerkesztve ]

(#13) anulu


anulu
félisten

a Vista igenis egy jó rendszer. ja, hogy mosógépen nem fut az Ultimate? bocs, de ez nehogymár az MS hibája legyen.
érteni kell hozzá? szintén sorry miatta.

nem értem, miétr jó / divat mindenhol fikázni a sárga földig a Vistát. nekem a Win7 kkthx, de nem kell, teljesen jól elvagyok az SP1-es Vistaval. stabil, gyors, más meg nem kell.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) Mania válasza anulu (#13) üzenetére


Mania
senior tag

Tegyük hozzá hogy megfelelöen optimalizálva :)

[ Szerkesztve ]

(#15) max-pain válasza #65675776 (#10) üzenetére


max-pain
senior tag

A 98->XP valtasnal felig igazad van, de a 2000 letette ehhez az alapokat (driver es szoftverproblemak, stb.), mert ott buktak ki eloszor. Szoval mire az XP kijott, addigra mar rengeteg szoftver kompatibilis volt vele a 2000-nek koszonhetoen. Nem a tobb eves rendszerbuzeralo progikat kellett hasznalni, hanem frisseket...

[ Szerkesztve ]

(#16) moonman


moonman
titán

úgy megbukott, hogy a Server 2008-at meg a Windows 7-et is ráépítették, meg a Server 2008 R2-t is meg a .....

(#17) max-pain válasza sbazsi (#11) üzenetére


max-pain
senior tag

Talan azert nincs a listaban, mert az inkabb csak home oprendszer volt.

(#18) fordfairlane válasza Ijk (#8) üzenetére


fordfairlane
veterán

Érdekes, ez már vagy az ezredik hír ami a vista bukásáról szól.

Gondolom a bukást az előzetes várakozásokhoz képest érti a cikkíró.

x gon' give it to ya

(#19) Narxis válasza moonman (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem se bukott meg és no ofenz, de ők a ráépítést "továbbfejlesztésnek" értelmezik, így már egy kicsit jobban passzol az ő logikájukba a "bukás".

Ijk: ezen én is morfondíroztam, lévén, hogy 4GB RAM-om van, 64bitesként csak a Vista jöhetett szóba, a Win 7-et csak akkor vagyok hajlandó használni ha már a piacon lesz. Nincs már kedvem tesztelgetni, hiába mondja mindenki, hogy milyen jó már az RC.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#20) negyedes


negyedes
addikt

Ami igy szemetszurt:

nem futott a régebbi PC-ken:hat pekk, a P2en sem megy, reklamaljak?
lassabb is volt elődjénél:512mb elhiszem.
A hetedik helyen egy másik Microsoft-termék, a Zune zenelejátszó szerepel.:Mit varunk egy lejatszotol amit 1 orszagban lehet kapni csak?
etalonná vált Apple iPod-családdal: :U
A youtube erdekes jelenseg, hisz mennyien latogatjak, megsem hoz semmit a konyhara.
10) Segway :(hasat fogja s foldon fetreng a rohogestol)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#21) sbazsi válasza max-pain (#17) üzenetére


sbazsi
veterán

ez a logika kicsit sántít, mert a zune/hddvd/youtube sem éppen vállalati felhasználásra kifejlesztett termék... :U :U

(#22) #16820480 válasza sbazsi (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

az nem ebben az évtizedben jött ki, ha jól tudom. de egyébként még másfél év hátra van ebből az évtizedből, hátha lesz még nagyobb bukás ezeknél. péládul wolfram :D

(#23) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Szerintem meg az évtíííízezred legnagyobb bukása :(((
Ekkora f@szságot.

Romani ite domum.

(#24) moonman válasza negyedes (#20) üzenetére


moonman
titán

hát a Zune is max azért "bukott", mert az első széria nem gyalázta porrá az iPod-ipart. nabumm. műszakilag már akkor fejlettebb volt, a Zune 2 pedig igen durva gép lett, csakhát ha az ember egyszer rászokik valamire...

anno a Windows Server-en meg az Xbox-on is mindenki csak mosolygott...

[ Szerkesztve ]

(#25) Egon


Egon
nagyúr

Érdekes kérdés. Már annyiszor leírták, hogy megbukott a Vista: csak van benne némi igazság... ;]
Az biztos, hogy a fejlesztés került x millió dollárba, és a laptopos (árukapcsolásos) eladásokat nem biztos hogy korrekt beleszámolni a megtérülésbe: azokat a gépeket eladták volna XP-vel "szerelve" is...
Nyilván nem elégséges egy reprezentatív statisztika felállításához, de azért valamelyest jelzésértékűnek tekintem, hogy ami az ismertségi körömet illeti (akár céges, akár otthoni felhasználás vonatkozásában), igen-igen kevés a Vista a gépeken, zömében XP-t használnak a munkában is, a saját gépen is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Egon válasza moonman (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó ez a logika... :U
Valami MS-termék nem terjed, az sokkal jobb mint a konkurencia, de hát a népek megszokták a sz*rt, mondod te. Bezzeg ha az alternatív oprendszerek (nem-)terjedéséről van szó, az biztostuti nem azért van, mert a népek hozzászoktak a Win-hez: neeeeem, a Windows az a tutttti... :P
:))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Mania válasza Egon (#26) üzenetére


Mania
senior tag

Kinek a pap kinek a paplan :DDD

(#28) fordfairlane válasza Egon (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az biztos, hogy a fejlesztés került x millió dollárba, és a laptopos (árukapcsolásos) eladásokat nem biztos hogy korrekt beleszámolni a megtérülésbe: azokat a gépeket eladták volna XP-vel "szerelve" is...

Nem tudom, mennyire publikusak ezek a számok, hogy pl. mennyit költött a fejlesztésre a Microsoft, és milyen terjedési tempóval kalkuláltak házon belül. A Vista nem fogja megismételni az XP sikerét, ez egyértelmű, már csak azért sem, mert lassan jön a Seven, de azért mégsem lehet akkora üzleti bukta, mint mondjuk az Iridium.

x gon' give it to ya

(#29) Egon válasza fordfairlane (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Kétségtelen.
Az a tény viszont, hogy az MS - nyilván nem saját jószántából, hanem a vásárlók nyomására - lehetővé tette a downgrade-et XP-re, mi több: mindez propagálva is lett, jelzi, hogy semmiképpen sem hívhatjuk a Vista-t sikertörténetnek.
Persze az is igaz, hogy különbség van a bukás és a siker között...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) copin válasza Mania (#12) üzenetére


copin
őstag

Nehéz rájönnöm mi olyan jó a win7-ben. Asztali gépen azt is kihagyom, laptopon még nem tudom, de ott hackintos is lehet (ha netbookot vadászok magamnak), vagy xubuntu. Ma már elég egy gépen is a windows, azon pedig bőven elég a mindenható Xp. ;] :P

(#31) moonman válasza Egon (#26) üzenetére


moonman
titán

sosem mondtam, hogy nem szoktunk hozzá. de nem egy vérlinuxos bizonygatja folyamatosan itt a fórumban, hogy jelenleg nem 100%-os alternatíva, úgyhogy nem tudom, miről beszélünk. a Zune-t egyszerűen nem a helyén kezelik, nem veszik elég komolyan, pedig eléggé az. akinek volt már a kezében, az érti. ez van. van, ahol Apple a mocsokgenyó monopol.

(#32) moonman válasza copin (#30) üzenetére


moonman
titán

pedig ha igazán vagányfaszacsávó lennél, most NT4-et zúznál, vagy Win98-at. kb. ugyanott leszel 2010 után a mindenható XP-ddel.

[ Szerkesztve ]

(#33) attila9988 válasza moonman (#24) üzenetére


attila9988
őstag

hát a Zune is max azért "bukott", mert az első széria nem gyalázta porrá az iPod-ipart

Lényeg hogy bukott és kész..

Egyébként pedig a vista valóban megbukott. Az egy dolog hogy a microsoft az iparági hatalmát felhasználva rá tudta erőszakolni az emberekre OEM formában, illetve az előző windows változat módszeres kiirtásával, (az xp már rég halott lett volna, ha a nagyobb partnerek a vistával szembeni hatalmas felhasználói ellenállást látva nem kényszerítik ki a régi rendszer életben tartását) de ettől még bukás.

Egyébként te szoktad gyakran írni itt a forum -on, hogy az xp az milyen rettenetesen elavult, és milyen remek ötlet is egy vállalat számára vista -ra migrálni a komplett gépparkot.. Erre mindíg az jut eszembe, hogy ha adott feladatot 6 évig tökéletesen ellátott az előző rendszer (mondjuk az xp) és a feladat semmit sem változott azóta sem jellegében, sem bonyorultságát tekintve, akkor mi a fenéért lenne olyan fontos bevezetni egy kétes hírű, elismerten problémás terméket?.. (az most mellékes hogy éppen kinek a hibájából problémás, a lényeg hogy az)

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) k.


k.
őstag

Csak egy kérdésem lenne.A gateway miért is bukott meg?

(#35) fordfairlane válasza Egon (#26) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Zune nem nagyon tudott megkapaszkodni az amerikai piacon, pedig a Microsoft nem egy ismeretlen márka. Úgy tűnik, a termék egyelőre nem tud olyan vonzó tulajdonságot felmutatni, amiért érdemes ezt választani valamelyik Ipod helyett, meg ahogy elnézem nem túl jó a marketingje sem.

x gon' give it to ya

(#36) copin válasza moonman (#32) üzenetére


copin
őstag

Ez nagyon meggyőző volt.

(#37) moonman válasza attila9988 (#33) üzenetére


moonman
titán

nem bukott. az első széria* rögtön másodiknak vagy harmadiknak jött be az ipod után, ezt nem nevezném bukásnak.

ki nem szarja le a kétes hírét, már megbocsáss. a fikázók és mutogatók 80%-a sosem próbálta, nemhogy nekiállt volna migrálni. amúgy mi is XP-n futunk, mert nem elég erősek a vasaink Vistához, de őszintén szólva már nagyon utálom és jövőre valamikor több, mint valószínű, hogy Win7 migráció lesz.

*saját kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

(#38) attila9988 válasza moonman (#37) üzenetére


attila9988
őstag

ki nem szarja le a kétes hírét, már megbocsáss. a fikázók és mutogatók 80%-a sosem próbálta

Akár így van akár nem, a vista már csak egy nagy fekete folt lesz a microsoft történetében...

de őszintén szólva már nagyon utálom és jövőre valamikor több, mint valószínű, hogy Win7 migráció lesz.

Épp ezért kérdeztem az előbb... ugyan miért olyan rettenetesen elavult az xp, hogy mindenképpen le kellene váltani? Ahol jelenleg dolgozom, a gépek 90% -a azért megy, hogy word, és exel, valamint egy serveren futó ügyviteli program cliensei fussanak rajta... Mi a frászért kellene vista -ra cserélni az xp -ket? Szerintem nem lenne annyi előnye, amennyi hátrányt okozna a nagyobb hardware igény. De kíváncsian várom a válaszodat.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#39) moonman válasza attila9988 (#38) üzenetére


moonman
titán

"a vista már csak egy nagy fekete folt lesz a microsoft történetében..."
én meg ugyanúgy röhögni fogok a sok okostojáson, mint a Millennium esetében. nabumm.

"ugyan miért olyan rettenetesen elavult az xp, hogy mindenképpen le kellene váltani?"
ha üzemeltető lennél, valószínűleg tudnád a választ. egyszerűen öreg. nehézkes, lassú, buta és egy kínszenvedés karbantartani (az új Windows-okhoz képest).

[ Szerkesztve ]

(#40) copin válasza attila9988 (#38) üzenetére


copin
őstag

Szerintem nem lenne annyi előnye, amennyi hátrányt okozna a nagyobb hardware igény. De kíváncsian várom a válaszodat.

Szintén, bár az előző válaszból kiindulva semmi különöset nem várok. Ami fájó pont lehet az a 4GB ram, de mivel nem játszok pc-n és 4GB még ma is nagyon jó, ezért engem is érdekelne, hogy mi olyan jó a win7-ben.

@moonman

ha üzemeltető lennél, valószínűleg tudnád a választ. egyszerűen öreg. nehézkes, lassú, buta és egy kínszenvedés karbantartani (az új Windows-okhoz képest).

Ha csak ennyi, akkor az otthoni felhasználók zöme megtartja az Xp-t.

[ Szerkesztve ]

(#41) attila9988 válasza moonman (#39) üzenetére


attila9988
őstag

ha üzemeltető lennél, valószínűleg tudnád a választ.

Valóban volt fejlődés ezen a téren azóta, de ha a dolgozónak lassú a gép, akkor úgyis téged piszkál. Márpedig azonos hardware -en a vista mindíg lassabb.... tudom, szerinted nem az, de a tapasztalat mást mutat.

öreg

Ez nem hinném hogy probléma..

nehézkes, lassú, buta és egy kínszenvedés karbantartani

Nem lassú, gyorsabb a vista -nál... esetenként sokkal... nehézkes, ebben van igazság ha karbantartásról van szó, felhasználói szemmel nézve azonban semmivel sem nehézkesebb mint a vista, és nem tudom megéri -e a migrációval kínlódni ha minden működik rendesen. Kevés az előny, sok a hátrány...

én meg ugyanúgy röhögni fogok a sok okostojáson, mint a Millennium esetében. nabumm.

Hát meg ne haragudj, de a millenium az tényleg egy nagy rakás f..... volt. Akinek én azt a kezébe adtam, mind visszasírta a 98 -at kb egy hét után.
Ráadásul hajlamos volt rettenetesen lelassulni 2 hét után. Sok különböző gép esetében, tehát nem hardware hiba. Sokat kutattam az okát ennek, de végül inkább megszabadultam a rendszertől.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#42) Juniper


Juniper
tag

Moonman, te is inkább a weboldaladdal foglalkoznál inkább, mint evvel a vérpistikefórummal...
Égeted csak az MVP-közösséget...

(#43) gabor85 válasza Egon (#25) üzenetére


gabor85
őstag

Jójó, de ennek a felhasználói bázisnak mekkora a más felhasználók által sikeresen elijesztettek aránya? Az se mindegy. Lásd: haver CeleronD+512MB gépére én se ajánlottam... :P
Én pl "már csak azért is" felraktam, és meg is szerettem, nekem nincs vele bajom, de azt elismerem hogy javarészt a Vista miatt vettem új gépet. Meg hát ideje volt már...

(#44) Egon válasza gabor85 (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt nem tudom megítélni.
Én csak saját magamból udok kiindulni: otthonra nem akaródzott felrakni: inkább kértem kölcsön egy Vistás notit (dual-core, 1 GB RAM), és azzal tesztelgettem. Egy napot töltöttem el vele (azaz kb. 9-10 órán át használtam), de nem tetszett. Lehet hogy több időt kellene rá szánni. Ezen túlmenően, nem érzem szükségét a váltásnak: minden progim műkszik stb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) Sanyix válasza Ijk (#8) üzenetére


Sanyix
őstag

"A 64bites XP elég pocsék, nagyon gyér a driver ellátottsága, a win7 pedig majd év végén jön."

Hülyeség. Ez olyan urban legend amit valami hülye egyszer elkezdett terjeszteni azt azóta terjed. Fél évig használtam, semmi driver gondja nem volt. Nem is nagyon láttam olyan drivert még az én gépemen kívül sem aminél nem lett volna ott hogy 2003 x64...

(tudom, fél évig azt használtam, főleg játékra ;))

Jaaa hát igen becsapós, mert a 2003 x64-es driverek kompatibilisek az xp x64-el, mivel kb ugyan az az alapja.

más: milyen érdekes hogy az m$ vérfanboyok által istenített über rendszer rögtön "szarfosgané" lesz ahogy megjelenik az egyel újabb :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#46) domi007


domi007
őstag

A Palm abszolút nem való ebbe a listába így en bloc, hiszen pont most készülnek nagyot robbantani :K :(((

Az általam azonnal csak magyarosan olvasott Seggwayen meg nagyot röhögtem :DD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#47) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Vista lehet, h. pénzügyileg megbukott, de sztem egyébként egy teljesen jó operációs rendszer. Igaz, h. a Win7 még jobb, de azóta már eltelt 2,5 év...

(#48) Hunter2 válasza copin (#40) üzenetére


Hunter2
addikt

Van olyan funkciója ami az otthoni felhasználónak is jóljöhet.mondjuk az más kérdés hogy az átlag user ismeri-e annyira az oprendszert hogy használja is ezeket a funkciókat.

Nálam ilyen funkció volt az "árnyékmásolat" , mondjuk ha nem nézegetek screencastokat én se tudtam volna hogy egyáltalán vanilyen benne.

(#49) FTeR


FTeR
addikt

érdekes lista. egyedül a hd-dvd az ami tényleg bukás. a többi (már amit ismerek) inkább csak a "nem váltotta be a magasröptő reményeket" kategória. ha a vista bukás, akkor a ps3 miért maradt ki? sony majdnem belerokkant és még mindig hétul kullog, pedig piacvezető volt.
a segway-t egyáltalán nem értem egy hightech luxus cikk, mégis mi kellett volna ahhoz, h ne számítson bukásnak?

(#50) FTeR válasza WonderCSabo (#47) üzenetére


FTeR
addikt

vista nem volt pénzügyi bukás. még a nehéz indulás ellenére is évtizedes bevételi rekordot döntött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.