Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Admin joggal futtatva fel tudod törni a vírusirtót - nicely done ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Ha jól értem, ez alapvetően a Microsoft (és a rendszergazdaként futtatott Application Verifier) biztonsági lyuka, nem a vírusirtóké, akiket ezzel a felsorolással sikeresen kabátlopásítottak. "Ezeknél még a Windows Defender is jobb, mindig is mondtam..."

A tej élet, erő, egészség.

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Tehát másoljuk fel az egész packot a gépre és futtassuk megfelelő jogosultságokkal?
Érdekesnek érdekes, de ha már ezek mind adottak...

Mondjuk kíváncsi lennék, hogy más biztonsági eszközök detektálják-e.

(#4) t72killer válasza juliabrilke (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja. És így adott az általam látott első sebezhetőség, amire a Defender jobb, mint a többi vírusirtó. Ezzel szemben ott a többmillió elterjedt féreg, amit az itt kompromittált vírusgyaluk felismernek, a defender meg beszívja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) sztanozs válasza juliabrilke (#3) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez egy szimpla registry módosítás (plusz egy dll felmásolása), nem hiszem, hogy ez ellen (jelen pillanatban) bármi védene - másrészt viszont elég könnyű workaround védelmet csinálni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) juliabrilke válasza sztanozs (#5) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezért egy registry módosításra, meg a futtatásra normálisabb tűzfal vagy biztonsági megoldás felfigyel.
Csinálok egy tesztet, hogy nálam mi a helyzet.

(#7) sztanozs válasza juliabrilke (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt a technikai blog: [link]
Szögegyszerű a módszer.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) juliabrilke válasza sztanozs (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem arról van szó, hogy nem értem.
A kérdés az volt, hogy detektálja-e egy normálisan beállított tűzfal vagy biztonsági megoldás.
Kipróbáltam, nálam a futtatást is, illetve ha registry kulcsok hozzáadásánál is figyelmeztet.

(#9) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Ijesztő a dolog, nem kicsit. Ugyanakkor mivel a kórokozót sikeresen azonosították, ezért előbb-utóbb meglesz hozzá az általános védekezési mechanizmus is. És most nem a "Linux" nevű megoldásra céloztam.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#10) joghurt válasza Necroman_Mk2 (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Ez nem kórokozó, hanem kutatók által kidolgozott proof-of-concept (PoC) demó, amit közzétettek - épp a védelem kifejlesztése érdekében.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv!

Érdekes.
Azt gondolom hogy egy kaspersky igen hamar megoldást fog találni az öt (is) érintő problémára .
Ráadásul a vég felhasználók 98%-a nem érintett hisz nem érdemes ellenük ilyen komoly támadást indítani.

(#12) Necroman_Mk2 válasza joghurt (#10) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A laboratóriumban is kitenyésztett kórokozó is lényegében egy kórokozó - még ha jelen esetben nem is tisztán egy számítógépes vírusról (és tsai.) van konkrétan szó. De mert mindenki számára elérhetővé tették a neten, s nem célzottan juttatták el az illetékeseknek (elsősorban: MS és fontosabb vírusirtók forgalmazói), ezért az ellenszer mellett valószínűleg néhányan e "fegyver" továbbfejlesztésében, mutációjában látnak majd fantáziát.

(#11) Nyugis: Kérdés az, hogy mire lehet az így irányítás alá vont számítógépeket felhasználni.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#13) #06658560 válasza Nyugis (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel a Win kódja nem Open Source, s a jelenlegi hiba ott van, a Kaspersky sem készíthet legálisan javítást hozzá. CsakazMS!

(#14) #06658560 válasza Necroman_Mk2 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem kórokozó. A bemutatott mód sem. Ez egy fertőzési mód.

(#15) sztanozs válasza #06658560 (#13) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért ne készíthetne, csak implementálnia kell a Protected Process-t.

Persze ez sok minden ellen nem véd, mert az UI és Network processek nem védhetők ezen a módon (szóval ezzel a módszerrel a defender megfelelő processei is támadhatók, csak a gondolom az IO réteget figyelő háttérben futó process nem).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' . . . az Avast, az AVG, az Avira, a Bitdefender, a Trend Micro, a Comodo, az ESET, az F-Secure, a Kaspersky, a Malwarebytes, a McAfee, a Panda, a Quick Heal, illetve a Norton . . .''

ha' csak ilyen kevesen vagytok ? ? ? :DDD :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17) #06658560 válasza sztanozs (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezzel még nem javítja ki a sebezhetőséget, csak csökkenti az érintett alkalmazások számát.

(#18) sztanozs válasza #06658560 (#17) üzenetére


sztanozs
veterán

Igazából ez nem sebezhetőség, hanem feature... :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) Baryka007


Baryka007
őstag

Nem rossz, nem vagyok összeesküvés elmélet gyártó... De ez nem furcsa? "A támadás ellen egyedül a Windows Defender védett"

(#20) kymera válasza #06658560 (#13) üzenetére


kymera
senior tag

Az pedig tud róla és ki is adta az NSA-nek , de most hogy kiderült majd nagylelkűen javítani fogja :U

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#21) juliabrilke válasza Baryka007 (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

Látod, a minőség! :D

+1 pont nekik emiatt, már csak -826324 pontot kell ledolgozni. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.