Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Az ilyen különlegesebb hűtiéseket, mint a folyadékos kik, esetleg milyen ipari szegmens használja elsősorban? Vagy gamereknek tuningnak van?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) D.Orion


D.Orion
veterán

Érdekelne, hogy a lamellákon található plusz kis lyukak mennyivel növelik meg a szélzajt? Illetve, hogy van-e gyakorlati hasznuk vagy csak desing?

[ Szerkesztve ]

(#3) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

(#1) gabor7th

Legjobb tudomásom szerint azoknak kell ilyesmi hűtés akik azzal szórakoznak hogy feljebb pöckölik a cpu órajelet amennyire lehet,jobb teljesítményt elérve vele.Viszont ilyenkor ugyebár kell jobb hűtés is.
Ipari használatban nem hiszem hogy szükség lenne komoly hűtésre.

[ Szerkesztve ]

Farhát eladó.

(#4) belaazallat válasza gabor7th (#1) üzenetére


belaazallat
addikt

Iparban klimatizálják a helységet. Tuning esetén kell ilyen hűtő. AMD, FX processzorok 4500MHz fölött elkezdenek fűteni. ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5) -=MrLF=- válasza ZooLLeR (#3) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Vagy azoknak akik szeretik a csendet.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) gmaci78 válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


gmaci78
tag

Pontosan, a csendes gép is fontos lehet.
Nekem pl vizes hűtőm van otthon és azért, hogy csendesebb legyen a rendszer, illetve a jobb szellőzés és helykihasználás miatt, ráadásul még szebb is, mintha egy fél kilós tégla lóg az alaplapon. ;)

Geri

(#7) Ispy válasza gmaci78 (#6) üzenetére


Ispy
veterán

szebb is, mintha egy fél kilós tégla lóg az alaplapon

Ezzel azért óvatosan, van akinek ez tetszik :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9) gabor7th válasza gmaci78 (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Jobb helykihasználás? Mivel ez egy zárt rendszer ezért több hely kell, hogy a felmelegedett víz lehűljön... Legalábbis azt gondolnám.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Heat pipe, nem? (Heapipe helyett)

Nem szoktam kotekedni, ez az elso :p

-

(#11) ZooLLeR válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


ZooLLeR
tag

Nos,ez eszembe sem jutott,de igaz. :D
Nekem gyári intel hűtőm van g3258 procin 1ghz oc-val és nincs hangja(a további háttérzajokhoz képest természetesen).

Farhát eladó.

(#12) dgabor80


dgabor80
tag

HR-02 macho tulajként azt mondom (főleg mert 12 ezer volt a 220 Volt-ban) hogy best buy!

A cpu hűtős topikban is ajánlották!

A plusz lukak semmi szélzajt nem okoznak. I5-4670K-n megy (igaz alap órajelen jelenleg) és
teljesen kussol!!!
Párom Dell notija elnyomja a gépet. 500-as fordulaton 32-34 fokos a CPU. És 500-on tényleg 15 decibel körül van!

Heatpipe-al lehet még hatékonyabb...de nem hinném hogy indokolná a cserét...

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#13) HAX


HAX
tag

Kik csináltak még eddig ilyen HDT-s hűtőt a Thermalright és Xigmatek-en kívül?

[ Szerkesztve ]

(#14) Johnnyxy27 válasza gmaci78 (#6) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Kinek mi tetszik, én régimódi vagyok, ha nem lóg ott a fél tégla, hiányérzetem van, és ha nem veszel valami drágább vízhűtést, akkor a léghűtés hatásosabb, majd' fele annyi pénzből.

Az i5 6600K-n egy Coolermaster 412S van, ami fesz szabályzó kábellel állandó (pwm nincs) 600-at forog, ha közel hajolsz sincs hangja, és még így is meghűti tisztességesen a 4.1 GHz fixre (turbo kikapcs, speedstep c state-ek kikapcs)állított procit az intenzív proci igényes játékok alatt (65 fok fölé nem ment)! Mondjuk a proci fesz is le van véve az is fix 1.190mV.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#15) Johnnyxy27 válasza belaazallat (#4) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Az i5 6600K 91 wattos proci 4.5 GHz-en a prime95 könnyen 95 fok volt pár perc alatt! Afölött emiatt már nem is próbáltam.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#16) -=MrLF=- válasza HAX (#13) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Scythe, Cooler Master, NZXT, biztos van más is.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#17) macilaci78 válasza D.Orion (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Engem a nagy lyuk funkciója érdekel? Dizájn, vagy csavarhúzótartó? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) Janby válasza macilaci78 (#17) üzenetére


Janby
tag

Szervíz furat :DDD

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#19) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Daywalker
"a Macho Rev. B típus 162 milliméterét vették alapul, de a HDT-vel a Direct esetében nyertek négy millimétert"
Egészen pontosan 3,65mm-t :D

(#13) HAX
Így hirtelen egy pár --> Deepcool, Akasa, Enermax, Cooler Master, Alpenföhn, Lepa, Zalman, ID-Cooling

(#17) macilaci78
Ott rögzíted a talp lefogató csavart.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#20) ktamask válasza ZooLLeR (#11) üzenetére


ktamask
tag

Nekem i3-asokon is az van, tökéletesen halk a venti.
A vinyó búgása hangosabb, mint a ventié.

(#21) Ribi válasza gabor7th (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Vízhűtés lényege, hogy a víz egy jóval nagyobb felületre el tudja vinni a hőt, mintha azt gépen belül kellene megoldani. Emiatt nincs sok értelme a kis 1 radis vizeknek, mert a hőleadó felület kicsit se nagyobb mint léghűtésnél.
Vízhűtés meg van szerverekben is.
Meg hát ugye autóban. :P

(#22) Borzoló


Borzoló
senior tag

Tetszetos darab. :C

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#23) kekegsm


kekegsm
őstag

Nekem az i3-4170-en egy Raijintek Ereboss Core van, 67-69 fok volt a maximum hőmérséklet. Ha tennék rá egy ventilátort, tuti 60 alatt lenne.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#24) mokus1 válasza Ribi (#21) üzenetére


mokus1
addikt

Talan bacsis annak idejen megcsinalta valami lada hutovel. Ott volt felulet rendesen:)

(#25) Picturemaker válasza HAX (#13) üzenetére


Picturemaker
őstag

Kb. mindenki aki spórolni akar némi rezet. Más értelme nincs is.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26) jacint78 válasza Picturemaker (#25) üzenetére


jacint78
addikt

Már hogyne lenne, a réz jól vezet, de nem tökéletesen, néhány fokot ehet nyerni ezzel.

type your text here..

(#27) #16939776 válasza jacint78 (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az első felszerelésnél igen... A második CPU-nak már nem biztos hogy ugyan olyan alakú a kupakja, mint amire az első esetben már ráidomult a viszonylag puha és rugalmatlan réz. :U
Eredetileg a sík talpú hűtő nyomja rá az IHS-t a magra, ami nyugalmi helyzetben domború, hűtőt rászerelve kevésbé..

(#28) jim bcs válasza #16939776 (#27) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azért nem domborművekről van szó, nem hinném, hogy bitangul eldeformálná a kupak, annyira azért nem puha még a 6-os cső se. Ha valaki mégis elhajtja a 6-ost annál szerintem feljön a cpu tok kompletten nyákostól együtt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29) #16939776 válasza jim bcs (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

A réz talpas vizes blokk a cpu-n is idomul hozzá, nem hinném hogy sokkal vastagabb/erősebb lenne a heat-pipe fala. cca.: 0,1mm differencia is lehet a közepe/széle között pl:

[ Szerkesztve ]

(#30) jacint78 válasza #16939776 (#27) üzenetére


jacint78
addikt

Ennek nyoma lenne a csöveken a talpon, de hidd el, hogy normálisan felszerelt hűtőnél ez kizárt, láttam párat mostanában. :D Ha valamennyire deformálódik is akkor a következőhöz is képes idomulni.

type your text here..

(#31) gabor7th válasza #16939776 (#29) üzenetére


gabor7th
addikt

A víz nem iscirkulál, hanem csak úgy ott van?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#32) jookomak válasza Janby (#18) üzenetére


jookomak
őstag

Szidtam is őket, mint a bokrot, az én verziómhoz nem járt csavarhúzó, szenvedtem vele egy darabig. :)

(#33) zetor2000 válasza gabor7th (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Általában úgy van a folyadékhűtés, hogy van egy szivattyú, ami keringeti a hűtőfolyadékot. Ha az víz, akkor azt, ha olaj, akkor azt. A folyadék csöve aztán jó esetben elhagyja a gépházat, és a házon kívüli radiátoron (némi ventilátoros) rásegítéssel lehűl, majd vissza a PC házba, hogy újra érintkezzen a melegedő alkatrészekkel.
PCn belül vizet szoktak keringetni. Én mondjuk lehet, hogy olajat, vagy valami kevésbé vezetőképes cuccot próbálnék. Majd ha lesz olyan igény.
Jelenleg egy Scythe Ninja hűti a C2Q 9550emet, passzívan. Terhelve ritkán van a masina, de nem érdekel, hány fokos, a középső lamellák még hidegek. A talpnál volt kis melegség, de nem számottevő.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34) TESCO-Zsömle válasza belaazallat (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem is tudom hol az egyetemi szervert vízhűtésessé alakították és azzal fűtik a medencét meg a kollégiumot. Két év alatt visszahozta az árát a hűtés.

(#29) Duracellm...: A CPU teteje elvileg azért domború, hogy a kifele lejtéssel segítse a paszta ideális elterülését. És igen, 0,1mm-re elég a paszta is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) burriebonz válasza Ribi (#21) üzenetére


burriebonz
tag

Kis víznek talán ott van értelme hogy ha régebbi házad van amibe nem fér be egy 160+-os lég, mint ahogy nálam is volt. Ha be tudtam volna szorítani akkor nyilván én is egy léghűtést választottam volna pláne hogy pár ezret biztos spórolok. Viszont úgy hogy már új ház is kellet volna miközben a régi is szuperál, akkor már nem éri meg.

(#36) icp1970 válasza D.Orion (#2) üzenetére


icp1970
senior tag

Sámivel nem növelik meg a szél zajt a lyukak.A Thermalright Macho az egyik legcsendesebb hűtések közé tartozik. :K Egyébként up a hűtőnek.Thermalright,és Noctua mindig kedvencek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#37) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Tetszik ez a hűtő, ha nem lenne a Corator vennék egy ilyet!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#38) McSico


McSico
senior tag

Jó kis cucc lehet.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#39) Reggie0 válasza #16939776 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, de az nem nagyon szamit, mert a meresbol is latszik, hogy a cpu mag hosszaban van, a ho meg ott keletkezik, sot ha felulrol nyomja a hutoblokk, akkor valamennyit deformalodik is a kupak. Az, hogy van a magrol oldalra kilogo femlemez, mar nem tesz hozza sokat a hovezeteshez, hiszen a kupak alatti TIM a meghatarozo.

(#40) Picturemaker válasza jacint78 (#26) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem lehet, sőt a hőeloszlás rosszabb a hőcsöveknél, ami a szélén van az fel sem fog normálisan melegedni, míg a viszonylag vastag réztalp eloszlatta a meleget.. Nézd meg a mai csúcshűtőket, egyik sem direkt hőcsöves. Csak lassan az összes gyártó olyan "csöves" lesz, hogy amit lehet lespórolnak és megmagyarázzák, hogy az nekünk milyen jó.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#41) jacint78 válasza Picturemaker (#40) üzenetére


jacint78
addikt

Hogyne lehetne, elég sok hűtőt próbáltam már, de nagyon nem mindegy a talp kialakítása. Ha plusz rézdarab kerül a kupak és a csövek közé, az mégegy illesztési pont, ahol romlik a hatásfok. Ha hőkamerán nézve csak annyi látszik, hogy a hő legnagyobb része a mag körül van, az azért van, mert a kupak többi része is hűtve van, ha nem lenne, akkor hamar átmelegedne a többi is, tehát az is működik, ráadásul a kupaknak épp a hőelosztás a szerepe, nincs szükség újabb hőelosztő rézrétegre. Ennek csak akkor nincs értelme, ha közvetlenül a lapkára fekszenek a csövek és azok nem érik el a lapkát, de, ha van kupak, akkor működik..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.