Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ebböl a cikkből az jött le, hogy ez is csak egy kizsákmányoló cég. Mindegy mi történik, csak a profit számit. Jó lenne öszinte dolgozói véleményt is olvasni.
Lehet, hogy árnyalná a képet.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#3) PCrevRM válasza Hiftu (#1) üzenetére


PCrevRM
tag

Akármelyik gyárban dolgozó embert megkérdezheted itthon is, ha őszinte dolgozói véleményt akarsz hallani. Nálunk még van tűzriadó, odakint ez úgy megy, hogy az egyik gyártósoron tűz üt ki, addig a tőle 2m-re üzemelő sor úgy nyomja tovább, hogy oda se néznek.
De közben meg olcsó vinyókat akar mindenki. Karácsonyi szezonban amúgy is elszállnak az árak, ez még tesz rá egy lapáttal a WD után. Ha bezárják az adott üzemet, gondolod fizetett szabira küldik a dolgozót? Ha csónakkal kéne bejárniuk, akkor is mennének.

We are Outcast Consensus 1

(#4) aram01 válasza PCrevRM (#3) üzenetére


aram01
nagyúr

így van,lassan már egy tányér levesért dolgoznak az emberek :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) tdd587 válasza aram01 (#4) üzenetére


tdd587
őstag

Jaja, az emberek a hibásak... (irónia). Winyó meg kell, bővül az internet, muszáj eltárolni otthon is.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6) aram01 válasza tdd587 (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

hüje :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) Tomcat


Tomcat
őstag

Számomra a lényeges hogy a Hitachi ebben éppen nem érintett.

Tomcat

(#8) aram01 válasza Tomcat (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

Lehet hogy elszomorítalak,de bizonyos értelemben mindegyik érintett vagy azzá válik

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) Findzs


Findzs
addikt

így még a legkisebb kiesését is érzékenyen érintheti a piacot

de még így is jobban járnak mint a wd

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10) Tomcat válasza aram01 (#8) üzenetére


Tomcat
őstag

Tudtommal a Hitachi Global Storage - Thailand már gyárként nem funkcionál. Karcsúsítás keretében tavaly bezárták, csupán logisztikai elosztó központként működik.

Tomcat

(#11) aram01 válasza Tomcat (#10) üzenetére


aram01
nagyúr

Ez rendben s van,de szerintem az ő fejükben is megfordul hogy most lehetőség nyílik egy kicsit játszani az árakkal

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) Tomcat válasza aram01 (#11) üzenetére


Tomcat
őstag

Biztosan megfordult, annál is inkább mert tulajdonosváltásra készülnek, és nekik aztán tényleg nagyon nem mindegy hogy milyen pénzügyi jelentést tesznek le az asztalra.

Tomcat

(#13) aram01 válasza Tomcat (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

látod minden ok megvan egy kis emelésre

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Viszonylag olcsó HDD voltak már mostanság, várható volt, hogy jön valami...még ha természeti katasztrófa akkor is.

...

(#15) rsf


rsf
senior tag

Nekem meg pont mostanában kellene vennem egy 2TB-s vinyót, erre meg elindulnak felfelé az árak! :W
Ja meg sajna winyóban pont a WD-t preferálom.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#16) aram01 válasza rsf (#15) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor nincs mese áldoznod kell

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) tdd587 válasza rsf (#15) üzenetére


tdd587
őstag

Szerintem ha gyengül az USD, azon sokkal többet nyersz, mint hogy majd ők emelnek egy picit az árakon...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18) rsf válasza tdd587 (#17) üzenetére


rsf
senior tag

Most vettem a héten vmit az eBayen 223-ba számolta a dollárt, áprilisban 189Ft volt!!!
Ja az euro-t meg 308-ba számolta :Y Be...rás.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#19) Seregély


Seregély
tag

"A károk nemcsak élelmezési és földrajzi problémákat eredményeznek"

Mi az, hogy "földrajzi probléma" ???

(#20) tdd587 válasza rsf (#18) üzenetére


tdd587
őstag

Erre gondoltam, ha a HUF visszaerősödne, akkor kb. áremelés után is csökkennének újra a forintban számolt árak...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#21) Tomcat válasza tdd587 (#20) üzenetére


Tomcat
őstag

Azt várhatod! Ha netalán ez a kiszámíthatatlan árfolyamingadozás egyszer nekünk végre jó irányba is fordulna akkor is ott lesz Januártól a 27%-osra növelt áfa kulcs. Nehogy már nekünk jó legyen. Végre egy újabb dologban világrekorderek leszünk. :D

Tomcat

(#22) tdd587 válasza Tomcat (#21) üzenetére


tdd587
őstag

Na most tessék megnézni a winyó árakat... már horror. Az árfolyam meg ugye stagnál.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#23) Tomcat válasza tdd587 (#22) üzenetére


Tomcat
őstag

Most legalább van mire fogni a hirtelen jött árdrágulást, vagyis az árvízre és az abból fakadó készlethiányra.

Egyébként én már megvettem erre az évre azt a pár darabot ami nekem kell(het). Remélem a kiart addig amíg rendeződik a helyzet. Szerintem akinek nem sürgős az most inkább nem vegyen HDD-t, hanem ha lehet halassza el a vásárlást az árcsökkentésig.

Tomcat

(#24) tdd587 válasza tdd587 (#22) üzenetére


tdd587
őstag

Korrekció: az árfolyam meg ugye tovább romlik...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#25) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Arra még senki nem gondolt hogy dolgot kissé eltúlozzák a nagykereskedők,csak finoman megjegyzem ennyi erővel egy Toyota Yaris is kerülhetett volna 10m ft-ba Fukosima idején???

(#26) Tomcat válasza emerico2004 (#25) üzenetére


Tomcat
őstag

Igen, de Toyota-t nem vagy köteles venni mivel van legalább tucatnyi egyéb autógyártó konszern is (amiket nem érintett Fukushima) amiktől vásárolhatnak az emberek a világon, így egy 10M-s Yaris-t a kutya sem venne meg még egy elvakult Toyota fan sem. Ezt a veszteséget muszáj volt a vállalatnak benyelnie.
A HHD gyártóknál viszont több is érintett volt az árvízben így a hiány húzta magával az árat. Egyebként én most a Hitachi helyében jól teleszórnám a piacot, mert ők tudommal most "megúszták szárazon" az esetet.
Kevesebb lett a választék és a HDD mint eszköz maga egy fogyóeszköz amiből az egyes userek néha-néha egy-két darabot, míg az OEM-ek és a vállalatok kartonostól (raklapostól) vásárolnak. Ha nincs elég készárú a kereskedelmi rendszerben az hiányt okoz ami általános drágulást gerjeszt.
(Mellesleg én is kartonostól veszem mert úgy jóval olcsóbb.)

Tomcat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.