Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LGG555


LGG555
aktív tag

Úgy kell mint egy falat kenyér amikor még alig van 4k műsor is.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#2) TCr válasza LGG555 (#1) üzenetére


TCr
veterán

Szerencsére nem a Győzike show a meghatározó tartalom a tévégyártóknál.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3) LGG555 válasza TCr (#2) üzenetére


LGG555
aktív tag

De sem Győzike show sem más nincs, elvétve akad 1-1 sportesemény, a 3D is így döglött be már negyedjére.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#4) Juhaszatti válasza LGG555 (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A 4K TV-kre jelentős számban gyártják a tartalmat maguk a felhasználók is. Ma már minden komolyabb okostelefon 4K felvételeket készít, a kijelzőjük viszont nem az. Sehol máshol nem tudja visszanézni az ember natív felbontásban amit felvett, csak egy 4K TV-n/monitoron.
Egyébként rengeteg filmet is adnak ki ma már 4K-ban, a streamingről nem is beszélve (hogy az milyen minőségű 4K, abba most ne menjünk bele).

A 8K viszont valóban feleslegesnek tűnik.

(#5) dagonya


dagonya
aktív tag

mindig megmosolygtat ez a múlt évezredbeli gondolkodás, hogy egy tévékészüléken mindenképp (a rettenetes) tévéadást kell nézni

(#6) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A 8K sem felesleges, valahol el kell kezdeni. A TCL-nek presztízs, ha kijön vele, a többiek meg követik, ahogy a tartalomgyártás is.

(#7) Fecogame válasza dagonya (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Rengeteg film és sorozat van már 4k-ban.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Steven


Steven
addikt

Amúgy ahogy elnézem az árazást elég drága itthon a QE75Q950R ~ 1,3 m

és TCL hez az áfát még nem is adták hozzá.

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9) dabadab válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


dabadab
titán

Ma már minden komolyabb okostelefon 4K felvételeket készít

Amiből abszolút semmi információ nem veszik el, ha visszaskálázzák fullHD-ra.

DRM is theft

(#10) dagonya válasza dabadab (#9) üzenetére


dagonya
aktív tag

miért ne veszne el? akkor se ha a fhd-t hd-re? ha a hd-t sd-re? a végül kiderül hogy a jó öreg svga is megteszi ...

(#11) Duree válasza Tetsuo (#6) üzenetére


Duree
veterán

Tartalom gyártás nem lesz 8Kban legfeljebb 4K felskálázva. Nem hinném , hogy a gyártók beruháznának 8K rögzítő rendszerekre brutális áron. felesleges a 8K, sok helyet foglal, bármilyen tömörítéssel is nézve egy 2 órás film jó minőségben 4-500 giga.

duree54

(#12) Kendek válasza dabadab (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igaz, végül is csak a képtartalom háromnegyede veszik oda, az kb. semmi.

<-ƘƘ->

(#13) Fecogame válasza dabadab (#9) üzenetére


Fecogame
veterán

:DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) TCr válasza LGG555 (#3) üzenetére


TCr
veterán

Szarkazmus akart lenni, rávetítve a magyar szutyok televíziós csatornákra és a kábelszolgáltatók minőségére.
Szerencsére nem ezek határozzák meg, hogy mi az innováció és mi a felesleges.
A Netflix-re pl. nem kerül fel újonnan gyártott anyag, ami nem 4K lenne.

Mindeközben Japánban... (1,5 éves hír)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#15) dabadab válasza Kendek (#12) üzenetére


dabadab
titán

Egyszer azért nézz rá egy ilyen felvételnek az egyes pixeleire. Az inkább csak zaj, ami elveszik, nem valós képtartalom.

DRM is theft

(#16) nakos1212 válasza Duree (#11) üzenetére


nakos1212
senior tag

A profi YouTuberek nagy része évek óta 8K kamerákkal vesznek fel és azt töltik fel leskálázva 4K-ban, csak mondom... :)

(#17) Kendek válasza dabadab (#15) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Értem mire gondolsz, de a mobilok gyenge kamerájával rögzített videók képi tartalmának a háromnegyede azért akkor sem csak puszta zaj. A leskálázás pedig visszaállíthatatlan információvesztéssel jár. Értsd, ha egy ilyet vissza felskálázol az eredeti felbontásra, akkor a végeredmény nem lesz ugyanaz.
Ez nem azt jelenti, hogy ne értenék egyet azzal, hogy a gyenge minőségű videotartalom nézegetéséhez ne lenne elég egy FHD megjelenítő is, de azért kissé túlzás volt az állításod.

<-ƘƘ->

(#18) dabadab válasza Kendek (#17) üzenetére


dabadab
titán

Értem mire gondolsz, de a mobilok gyenge kamerájával rögzített videók képi tartalmának a háromnegyede azért akkor sem csak puszta zaj

Szerintem van az bőven több is, hiszen ha csak a háromnegyede lenne zaj, akkor az azt jelentené, hogy fullHD-ra leskálázva már tökéletesen éles képet kapunk.

DRM is theft

(#19) TCr válasza dabadab (#18) üzenetére


TCr
veterán

Ezt laikusként kérdem: a zajt miért csökkentené a leskálázás?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#20) Kendek válasza TCr (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt én sem értem, a sima leskálázás az nem zajszűrést jelent. Pláne nem kaphatunk az eredetinél élesebb képet. Elképzelhető, hogy keveri valamilyen másfajta algoritmussal...

<-ƘƘ->

(#21) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Valaki meg tudná magyarázni, hogy a TCL miért csak a legdrágább és a legolcsóbb termékeket forgalmazza Európában? :U Például a TCL R625-t sehol sem látom, még német Amazonon sincs, de ilyen dúsgazdagoknak való csúcs TV-t meg behoznak. Persze a TCL R625 lenne az igazi deal(!), de az EU-ban(de még Nagy-Britanniában sem) meg sehol sincs...

Kenjék a hajukra a drága tévéjüket...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#22) dabadab válasza TCr (#19) üzenetére


dabadab
titán

Azért, mert az egyes eredeti pixeleken lévő zajok kioltják egymást a leskálázott pixelen.

Ha egyszer dobsz egy kockával, akkor az eredmény teljesen random lesz egytől hatig, viszont ha többször dobsz és azoknak veszed az átlagát, akkor már az eredmény egyre valószínűbb módon közelíteni fog 3,5-hez.

DRM is theft

(#23) dabadab válasza Kendek (#20) üzenetére


dabadab
titán

a sima leskálázás az nem zajszűrést jelent.

Hát, az alapvetően aluláteresztő szűrőként viselkeik (hacsak nem valami NAGYON elbaltázott algoritmussal skálázod le (pl ha egy 2x2-es mátrixot úgy "skálázol le" egy értékre, hogy simán veszed a bal felső értéket, a többit meg eldobod - de ilyet senki se csinál)) és ilyen felbontásnál, ilyen érzékelőnél meg ilyen lencséknél az zajszűrés lesz.

Pláne nem kaphatunk az eredetinél élesebb képet

Nem is mondtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) dagonya válasza dabadab (#23) üzenetére


dagonya
aktív tag

húha! úgy érzem rövid úton el fogunk jutni a laposföldig, meg a kemtrélig

(#25) dabadab válasza dagonya (#24) üzenetére


dabadab
titán

???

Alapvető mintavételezési meg statisztikai dolgokkal?

DRM is theft

(#26) Kendek válasza dabadab (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szóval ugye a zaj random befolyásolja a pixelek (mint legkisebb egység) színeit. És te azt állítod, hogy egy 2x2-es mátrixot ha egybe átlagolsz, akkor ez a random színeltolódás kioltódik, és megkapjuk az e mögötti elméleti valós színinformációt? Ami egy egytől-hatig skálán a legvalószínűbben a 3,5 lenne?
Amúgy persze ha negyedére skálázod a képet akkor a zaj java része is elveszik, de nem csak az. A zaj is valós képi információ, ugyanúgy belekalkulálja a leskálázott képbe is.

<-ƘƘ->

(#27) LGG555


LGG555
aktív tag

Kisebb és olcsóbb OLED -et adjanak és nem ilyen semmitmondó faszságokat, értem én hogy valamit el kell adni ha felesleges is de innováció is legyen már nem csak paraszt vakítás.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#28) nakos1212 válasza LGG555 (#27) üzenetére


nakos1212
senior tag

igen, sajnos a legkisebb oled tv is 48 colos, az oled monitorok meg sokkal drágábbak mint a tv-k...

(#29) mad823 válasza LGG555 (#27) üzenetére


mad823
őstag

Ugyan miért kéne mindenkinek OLED-et árulnia? Szerencsére nem mindenkinél alakult ki ez a fajta csőlátás, és igenis inoovatív a TCL, ott van pl. a vidrian, hogy mást ne is említsek. Illetve ha neked az OLED drága, akkor bármilyen új innovatív technológia az lesz...

(#30) LGG555 válasza mad823 (#29) üzenetére


LGG555
aktív tag

Azt jelenti hogy nem láttál OLED vs LCD kijelzőt, a Samsung QLED csak egy LCD viszont hülyítik vele a népet.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#31) mad823 válasza LGG555 (#30) üzenetére


mad823
őstag

Köszönöm a csőlátás alátámasztását! :C

(#32) dabadab válasza LGG555 (#27) üzenetére


dabadab
titán

Kisebb és olcsóbb OLED -et adjanak

Inkább adjanak nagyobb ÉS olcsóbb OLED-et :D

DRM is theft

(#33) dagonya válasza LGG555 (#30) üzenetére


dagonya
aktív tag

az mindig rettentő konstruktív amikor valaki az ő egyetlen személyes preferenciáját kéri számon az összes felhasználón és gyártón

(#34) LGG555 válasza dagonya (#33) üzenetére


LGG555
aktív tag

Pontosan ez volt a mantra a 3D esetén is, hiába mondtam hogy ha nincs tartalom akkor nem lesz belőle semmi, majdnem mindenki lapos földezett, na mi lett a 3D harmadik nekifutásából, semmi, és mi lesz a VR sorsa ugyanez. A 4K-8k-16k-24k megint egy végtelen szám háborúhoz vezet amiből a vásárló lesz megszívatva, gyerekek en nem a gyártóval (medvével) vagyok de lássunk már tovább a nagy innovációs kényszertől.

dabadab. Igen ez ütős válasz.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#35) dagonya válasza LGG555 (#34) üzenetére


dagonya
aktív tag

szerintem ezeket egyáltalán nem lehet összehasonlítani. a 3d is, meg a vr is tök más. itt gyorsan eljutottunk oda, hogy a 8k-nak azért nincs értelme, mert már a 4k is ugyanaz mint a fullhd, több zajjal ... no comment.
az is hasonlóan releváns, hogy ez azért nem jó mert nekem személy szerint inkább kis oled kellene ... meg legyen ingyen sör.

(#36) dabadab válasza LGG555 (#34) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem elég kevesen vannak, akik ténylegesen arra vágynának, hogy legyen kisebb OLED, sokkal inkább olcsóbb OLED-et akarnak és a "kisebb = olcsóbb" képzettársítás miatt írják csak azt, hogy legyen kisebb - valójában ha azonos áron lenne nagyobb meg kisebb, akkor eszük ágában sem lenne a kisebbet választani.
Ha meg már ez a helyzet, akkor írjuk ezt :)

DRM is theft

(#37) dabadab válasza dagonya (#35) üzenetére


dabadab
titán

a 8k-nak azért nincs értelme, mert már a 4k is ugyanaz mint a fullhd, több zajjal ... no comment

Nyilván nem sikerült elolvasnod azt a részt, hogy ez konkrétan a mobilokkal felvett videókra vonatkozik.

Egyébként te láttál rendes, tesztábrás felbontástesztet ilyen 4k-s telefonvideóval? Én még nem találkoztam vele soha, de érdekes lenne megnézni, hogy hány pixel kell neki ahhoz, hogy meg tudjon jeleníteni egy vonalpárt (a klasszikus felbontási tesztekben fekete-fehér vonalak vannak egymás mellett és úgy mérik a felbontást, hogy melyik az a legvékonyabb ilyen vonalpár, ahol az egyes vonalak még külön kivehetőek és nem lesz belőlük szürke massza)

DRM is theft

(#38) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Én rendszeresen készítek 3..4 képből panorámafotót (nem mobillal). Ezek átfedéstől függően 10000..15000 képpont szélesek. Nyilván csak ezért luxus egy ilyen tévé, de már 4K-n is eszméletlen a látvány, ha nagy a képernyő. 8K-n szájtáti lenne.

Viszont én úgy vagyok vele, hogy kis és közepes képernyőknél kifejezetten 3:2 vagy 4:3 párti vagyok, ekkora méretnél és felbontásnál viszont szóba jöhetne a 21:9 vagy hasonló, az a fenti feladatra is jobban megfelelne. Annak idején a kis lábujjamat az ágy lábába rúgva törtem el, de lassan erre a TV alja is alkalmas lesz, ha megfizethető lesz a 75..100'' és be akarjuk tartani az ökölszabályt, hogy a képernyő közepével egy magasságban legyen a szemünk ülőhelyzetben.

(#39) #92116480


#92116480
törölt tag

adást is hoztak rá?

(#40) mad823 válasza ROBOTER (#38) üzenetére


mad823
őstag

Attól nem fog rosszabbul kinézni egy FHD vagy 4K anyag sem, ha 2x vagy 4x nagyobb felbontáson nézzük.

Amúgy pedig a másik iskola szerint nem a közepével, hanem az alsó harmad tetejével a legjobb egy magasságban lenne. (Így majdnem a plafonig is érhetne a teteje, de ettől még messze vagyunk - de most senki ne jöjjön elő a The Wall és társaival... :) )

(#41) ROBOTER válasza mad823 (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én lényegében bármekkora képernyőt megszoknék, elfogadnék, ami elfér a falon. Ha lenne olyan aktív fényű kijelző (bármilyen LED alapú), aminek az öregedése elhanyagolható, akkor rész-képernyőt is lehetne használni. Felőlem lehetne 3m széles a képernyő, ettől még lehetne 2m széles területet használni, ha arra van szükség.

(#42) dagonya válasza dabadab (#37) üzenetére


dagonya
aktív tag

az ilyen bullshit felvetés okán egész biztos nem fogok tesztábrát nézegetni. fentebb leírták miért nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy egy 4k felvétel mindössze fullhd-nyi hasznos információt tartalmaz és emiatt még jobb is ha csak fullhd kijelzőn nézed. ez egyszerűen nem így van. attól teljesen függetlenül hogy az eredeti felvétel egy red kamerával, mobiltelefonnal, vagy vekkerórával készült.

(#43) dabadab válasza dagonya (#42) üzenetére


dabadab
titán

fentebb leírták miért nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy egy 4k felvétel mindössze fullhd-nyi hasznos információt tartalmaz

Nem, nem írta le senki.
Olyat írt valaki, hogy a "zaj is képinformáció", ami hát... érted.

emiatt még jobb is ha csak fullhd kijelzőn nézed

Ilyet se írt senki.

Tök jó, ahogy itt elvitázol olyan dolgokkal, amik csak a te fejedben vannak ;]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) mad823 válasza dagonya (#42) üzenetére


mad823
őstag

Márpedig ez nem bullshit felvetés. Ha a már eleve optikailag nem tudja a rendszer kezelni a 4K febontást, akkor felesleges 4K-ba rögzíteni az anyagot. És már itt elég nagy különbség mutatkozik egy mobil és egy APS-C vagy bármi nagyobb szerzorméret között, nem is beszélve az objektívről. Azért egy mobil messze van egy rendes fix minimum APC-C objektívtől. És akkor ott van még a Bayer demosaic, itt eleve látni, hogy mennyivel nagyobb fizikai (RGB felbontás) kell ahhoz, hogy aztán ezeket a képpontokat 1 pixellé összehozd. És utána jön a felhasznált codec típusa, hatásfoka. Maradjunk annyiban, hogy csak tömörítésben FHD minőség alá tudsz bőven vinni egy 4K videót (a felbontás megtartásával), ha szarul tömöríted.

(#45) Duree


Duree
veterán

Mondjuk magasról teszek a youtuberekre, ez engem nem hat meg. Azért nem fogok 8K tévét venni, hogy azt nézzem, hogy szánalmas müsorokat csinálnak, persze azért akad kivétel is.

duree54

(#46) Duree válasza nakos1212 (#16) üzenetére


Duree
veterán

És az kit érdekel?

duree54

(#47) Márton válasza dabadab (#43) üzenetére


Márton
nagyúr

Látom van itt aki tudja is miről beszél. Köszi, hogy próbálod megértetni velük a lényeget. Nem lesz egyszerű feladat :B
Én (sajnos vagy nem) már azt vallom, mint sok szakmabeli, hogy egy bizonyos szint felett nem süllyedünk bizonyos szint alá ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) nakos1212 válasza Duree (#46) üzenetére


nakos1212
senior tag

"Tartalom gyártás nem lesz 8Kban legfeljebb 4K felskálázva."
Ennek egy egyenes cáfolata amit mondok, mellesleg az OBS-ben is be lehet állítani 8K-t, szóval streamek tuti lesznek 8K-ban.

[ Szerkesztve ]

(#49) dabadab válasza nakos1212 (#16) üzenetére


dabadab
titán

A profi YouTuberek nagy része évek óta 8K kamerákkal vesznek fel

Erre van valami link? Egy gyors guglizással egyetlen srácot találtam, aki RED DSMC2 + Monstro kombóval tolja, de ez azért egy 60K USD-s (húszmillió forint fölötti) cucc és a saját bevallása szerint is túlzás.

DRM is theft

(#50) #72042496 válasza LGG555 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Komolyan, éppen a tévéknél számonkérni az innovációt, amikor folyamatosan érkeznek az újdonságok? A 120 Hz-es panelek (újabban BFI-vel), HDMI VRR, ALLM, eARC a mostaniak, pár éve pedig a HDR jött és terjedt el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.