Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aram01


aram01
nagyúr

még jó hogy nem torrentezek ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) madstunt


madstunt
addikt

és ha az illető freewaret és egyébb szabadon tölthető dolgot tölt?
találkoztam már jópár olyan filmmel pl ami a készítők határozatából ingyen hozzáférhető volt torrenten is...

(#3) bambano


bambano
titán

A kérdés az, hogy ebben a hírben mi az újdonság?
Bírósági határozatra eddig is ki kellett adni mindent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) dízelracer válasza madstunt (#2) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én az ubuntut szedtem le most torrentről. Az összes szerver túlterhelt/lassú volt torrentről meg úgy jött, hogy csak úgy ízzott a hálókábel. :) De jobbat mondok. mi van akkor ha olyan országban él az illető (pl itt) ahol jelenleg legálisan tölthetőek audiovizuális művek? Még ha be is tudnak azonosítani ezzel mit tudnak kezdeni? Én a saját országom hatályos törvényeit messzemenőkig betartottam...

[ Szerkesztve ]

(#5) kali válasza madstunt (#2) üzenetére


kali
legenda

újabban a kutyát nem érdekli, hogy mit, hanem az a lényeg, hogy mivel! talán azért, mert a torrent forgalmának csak nagyon elenyésző hányada az ingyenes/legális átvitel! ezért is nem említik a warez és hasonló fogalmakat, mivel magát az eszközt akarják ellehetetlíteni! igen, a warez és a torrent sokak számára mondhatni azonos jelentéssel bír, de (sajnos?) azért sokan tettek/tesznek is, hogy így legyen! viszont miért lenne kivétel a torrent, bizonyos szinten legyenek csak beazonosíthatóak szükség esetén a használók!
igaz, én könnyen beszélek/írok, mert tőlem távol áll a torrent... :)

dízelracer; nem olyan biztos az, hogy maradéktalanul betartottad... :N

[ Szerkesztve ]

(#6) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ha a rengeteg perekből beszedett pénzből kitalálnak olyan terjesztési módszereket, ami a felhasználónak is megéri, akkor hajrá. De:

A játékok. Ma már nem divat demót kiadni, a felhasználóknak a reklámokból kell megítélniük, amik nyilván csak szépet és jót mutatnak. Nincs az a hülye, aki rohan a boltba és tízezren felüli összegeket fizet ki azért, hogy megkaphasson valamit, amiről azt sem tudja hogy milyen :U

(#7) Jocy válasza BloodyEddie (#6) üzenetére


Jocy
aktív tag

Ezzel én is teljes mértékben egyet értek! Demo nélkül olyan,mint ha zsákbamacskát venne az ember.Persze így könnyebben ránk sózhatják a sok szemetet....... :W

(#8) ftc


ftc
nagyúr

ok...de miért csak a torrentezőket csesztetik? s a végén odajutunk, hogy fizessen minden cég aki lehetővé tette vagy teszi a megosztást...csak a stúdióknak legyen jó....

S egy kérdés miután kiadta az illető nevét onnantól az egyén akár fel is akaszthatja amgát mert nagyobb bírság jön majd ki mint amennyit valóban ér az egész

[ Szerkesztve ]

(#9) Metalfan válasza BloodyEddie (#6) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ami engem illet, én még 2000 forintot sem adnék ki egy játékért, amiről fogalmam nincs, hogy mennyire jó/rossz :U Minimum néhány teszt, de azok is lehetnek elfogultak, illetve egy jó játék önmagában nem garancia, hogy nekem is tetszeni fog, vagy hogy jól van skálázva a gépigény/grafikai részletesség. Játszottam már olyan játékkal, ami elvileg el sem indult volna a gépen, aztán mégis egész jól futott, illetve olyan játékkal is, ami simán el kellett volna fusson a gépen, mégis szaggatott minimális grafikával. Ha megveszek egy játékot x ezer forintért, azt nem azért teszem, hogy utána a pofámba nyomjon egy üzenetet, hogy bár a minimális gépigény kisebb, de valami rejtélyes ok miatt az én gépem nem felel meg neki, és cseréljek valamit a gépben.

(#10) janos1988


janos1988
addikt

Inkabb a spam ellen harcolnanak ekkora erovel...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11) edward2 válasza Metalfan (#9) üzenetére


edward2
addikt

Sajnos a tesztekről már nem egyszer kiderült hogy manipulálva vannak (ubisoft pl élen jár a szarkeveréssel).

Persze megint nem afelé megyünk, hogy a cégek probáljanak meg eladhatóbb termékeket árusítani. Nem, megprobálják lenyomni a szart a torkunkon.

(#12) Sanyix


Sanyix
őstag

aham csak először azt kéne megtalálniuk, hogy hogy azonosítják a torrentet. Az hogy sok kapcsolat, nagy sávszélhasználat, az nem bizonyíték, kb olyan mintha valakire azt mondanád gyilkos mert gyilkos arca van. És azután hogy azonosítják a torrentet, már csak a tartalmát kéne visszafejteni :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#13) ftc válasza janos1988 (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

abban nincs pénz nekik azaz nem érdekük....

De amint látom az se, hogy online kezdjenek el terjeszteni filmeket s zenéket....
Ha ennyire keményen fellépünk ellene akkor mi értelme van EU azon törekvésének, hogy 2020-ra a fele lakosságnak 100M-s net kell :U

Ha nem indul el egy kezdeményezés ez felé mint a gameknál pl steam akkor felesleges a 10M feletti net :U

(#14) CHIPman válasza kali (#5) üzenetére


CHIPman
nagyúr

"nagyon elenyésző hányada az ingyenes/legális átvitel" Kétlem. Vsz több a filmletöltés, mint a programok/játékok.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15) Beri


Beri
addikt

Egy újabb olyan hír, ami után legszívesebben azt mondanám, hogy csak azért sem fogok fizetni a szarukért.
Nem, nem megyek moziba, nem tudok élvezni egy filmet annyi ember között, akármilyen jól is nézzen ki. De van dobozos mátrix dévédém, sőt, már a vhs korszakban is vásároltam filmet. Van, amit az ember a polcon akar tudni.
Sorozatokat tudtommal legálisan tölthetek (nem is lenne más lehetőség, hogy nézni tudjak párat).
Nem, nem veszek játékot vakon (amúgy is csak a wow tud igazán lekötni, az is már egyre kevésbé, és igen, megvettem).
Viszont koncertekre járok, elmegyek fesztiválokra minden nyáron, megveszem a lemezt, ha annyira tetszett, lájkolom a bandát arckönyvön :DDD , aztán ha tetszik az album, megveszem és belebetonozom a lejátszóba.
Adják csak ki mindenki személyazonosságát, szivassák csak a torrentezőt! Majd találunk új utat. Viva la resistance!!!

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#16) bambano válasza janos1988 (#10) üzenetére


bambano
titán

A spam ellen sokkal nagyobb erőkkel harcolnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Beri válasza bambano (#16) üzenetére


Beri
addikt

Csak látszata nincsen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18) remington2 válasza dízelracer (#4) üzenetére


remington2
senior tag

Akkor te sokszoros visszaeső vagy.

1. Mégis, hogy a ******ba jutott eszedbe ingyenes ubuntut szedni, milyen jogon nem vettél windowst?

2. Torrenten?

Ej, ezért nagyon el fognak kalapálni, részvétem.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#19) Metalfan válasza edward2 (#11) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ez sajnos így van, de írtam is, hogy elfogultak, ami ugyancsak azt jelenti, hogy nem objektív a teszt :) na ezt jól kimagyaráztam :D Ami egy kicsit az eladhatósághoz tartozik: Arma 2-ről is sok jót olvastam/hallottam, és egész addig jónak is tűnt, amíg meg nem néztem a billentyűzet-kiosztást... aztán úgy gondoltam, hogy játszani szeretnék, nem pedig 25-30 gomb funkcióját memorizálni, úgyhogy 10 percen belül ment a levesbe a játék. Flight Sim-nél okés a rengeteg gomb, de egy fps-ben már túlzás. Ha kivettek volna néhány - bizonyára hasznos, ám aránylag ritkán használt (és persze bizonyos küldetésekhez meg pont azt kell a legtöbbet nyomkodni) - gombot, akkor a játszhatósági faktor jelentősen megugrott volna, és talán nagyobb kedvvel kezdtem volna el játszani vele. Valószínűleg nem voltam egyedül ezzel a problémával.

(#20) kali válasza CHIPman (#14) üzenetére


kali
legenda

ha kétled, akkor biztos nem vagy tisztában azzal, hogy jogilag a filmek/zenék letöltése sem teljesen legális magarországon - pláne torrent esetében, ahol ugye nem csak letöltöd, hanem bizonyos szempontból úgymond fel is -, és akkor még nem is mentünk bele abba, hogy esetlegesen nem csak ezen ország törvényeinek hatálya alá tartozó helyen tartózkodó személyek érintettek...stb! nincs ez még pontosan szabályozva mondhatni sehol, de attól, hogy a hatóságok nem "foglalkoznak" a filmek/zenék letöltésével, még nem feltétlenül jogszerű a cselekmény, mind a két oldalon vannak kiskapuk, és ahogy kibújhatsz a bűncselekmény elkövetésének gyanúja alól, úgy könnyen bele is mászhatsz, ha nem vagy eléggé képben, és csupán arra szűkül a látóköröd, hogy; magyarországon a filmek/zenék letöltése legális. igen is, vannak befolyásoló tényezők, amik függvényében egy film vagy zene torrenten történő oda-vissza forgalmazása (is) bűncselekmény! ilyentén pedig egyre gyakrabban harcolni fognak a torrent ellen, megpróbálják ellehetetleníteni, de legalább is a felhasználók beazonosítását megkövetelni! mondom a fentieket úgy, hogy esetlegesen nem minden esetben csak és kizárólag a hatóság érdeke a beazonosíthatóság, hanem bizonyos lobbizó érdekek is kardoskod(hat)nak a dolog mellett, részint más szempontokat is szem előtt tartva, mint a hatóságok...

[ Szerkesztve ]

(#21) CHIPman válasza kali (#20) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A feltöltés tudom, hogy jogsértő, de én rendszerint lekorlátozom a 'nem sorozatok' feltöltési rátáját, így amíg lejön egy 720p film, addig felmegy 10MB. Mondjuk a 0-nál az is több...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Valahogy nem lepődtem meg...

(#23) julius666 válasza CHIPman (#21) üzenetére


julius666
addikt

Akkor te nagyon jófej vagy, pláne hogy ezzel még büszkélkedsz is.

(#24) siva


siva
aktív tag

VPN alapúvá kell tenni a torrentek, és kész, ezzel a szolgáltatók ledobnák magukról a terhet...

[ Szerkesztve ]

(#25) geezer válasza CHIPman (#21) üzenetére


geezer
aktív tag

Hehe. Ez kedves.

Ha csöndben maradtál volna... :U :C

(#26) CHIPman válasza julius666 (#23) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem hiszem, hogy bárkinek hiányozna az 50kB-os feltöltésem, inkább fordítom a régi torrentekre. Meg ugye ez ADSL, itt ha maxon megy a feltöltés, akkor alig jön le. Szerintem megbocsátható.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#27) Sanyix válasza siva (#24) üzenetére


Sanyix
őstag

Ja, meghívásos torrentoldalak helyett meghívásos hamachi szobák :DD

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#28) Lenry


Lenry
félisten

ehhh...
a red vs blue-t először piratebay-en kezdtem terjeszteni, gyakorlatilag megölték
aztán mininován. tulajdonképp annak is annyi
majd opentrackeren, de már az sem elérhető.

mondjon valaki egy trackert, amit nem szeret és rövid időn belül tönkreteszem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Teasüti válasza siva (#24) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most is van titkosítás a kliensekben, nem? UTorrentben főként.
Nem erre van kitalálva?

#28: Mi a baj piratebay-el? Él és virul. :)

(#30) Lenry válasza Teasüti (#29) üzenetére


Lenry
félisten

minden figyelmeztetés és akármi nélkül törölték az összes feltöltött torrentemet és az accountomat. azóta nem szeretem őket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Avicularia


Avicularia
veterán

Általában magyar zárt magyar oldalakról szoktam töltögetni.A barátnőm szokott piratebay ill.tankafett (ez már bezárt nemrég) svéd oldalakról töltögetni.
Remélem nem szállnak rá nagyon erre a dologra.
Sokszor megy az ereszd el a hajam,pedig mobilnetünk van,de korlátlan,szóval ki lehet használni rendesen.

(#32) Narxis válasza janos1988 (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na az nem lenne hülyeség.

Thanos was right.

(#33) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

En a PeerBlock-ot hasznaltam eddig, de akkor ezek szerint az sem lesz eleg. A titkositas bekapcsolasa mennyit javit ezen?
Tud esetleg vki egy megbizhato VPN szolgaltatot?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#34) Narxis válasza Paarthurnax (#33) üzenetére


Narxis
nagyúr

Titkosítás elég kell, hogy legyen szvsz.

Thanos was right.

(#35) Paarthurnax válasza Narxis (#34) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Akkor bekapcsolom. :DDD ..bar tudom nem nyujt a PeerBlock + titkositas teljes vedelmet, de tobb mint a semmi. VPN lesz a jovo szerintem, de ott is kerdes, hol van a ceg es milyen jogszabalyok vonatkoznak ra, mert pl. nem biznek egy amerikai VPN szolgaltatoban.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#36) Syl


Syl
nagyúr

Helyesbíteni kell a szöveget, mert ebben a formában nem felel meg a valóságnak.

Bármilyen erős is volt az ellenállás, nagyon úgy tűnik, hogy a jogtulajdonosok régóta folytatott és szívós küzdelme eredményre vezet: a legtöbb országban a kiadói lobbi és az általuk lefizetett politikusok közös munkája következtében egyre határozottabban lépnek fel a torrenthálózatok ellen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) Dany007


Dany007
veterán

Soha nem fogom megérteni a jogvédőket...
Ezek tényleg azt hiszik ha megszűnik a torrent, akkor annyival többen fognak vásárolni a boltokban eredeti zenét / játékot / filmet akármit? Ennyire nem lehetnek buták és naívak...

(#38) ClioRS válasza Dany007 (#37) üzenetére


ClioRS
őstag

Annyira buták, hogy ezzel akarnak valamennyi pénzt visszaszerezni ahelyett, hogy újabb és modernebb lehetőségeket nyújtanának a leendő felhasználóknak.

(#39) anulu


anulu
félisten

most szombaton, 22-én volt Metalfest-en Sabaton koncert. aznap jelent meg az új albumuk. érdekes módon a 2 új dalt amit játszottak róla, valahogy mindenki ismerte a szöveget... hmm... 4 hetes a torrent file a megfelelő helyen. brutálisan jó lett az album, amennyit hoztak meg egyéb merchandise cuccot is, fél pillanat alatt elkapkodta a nép. ők valahogy nem tiltakoznak a torrent ellen. hozzáteszem, nem 2 zenekaros kiadónál vannak.

sajnos nekem már nem jutott, mire odaértem már mindent elvittek :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) Dany007 válasza ClioRS (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ezaz. De ezt mind mire alapozzák?
Mert ha jól tudom nem létezik olyan statisztikai eljárás, vagy számítás, amivel meg lehetne mondani - akár csak megközelítőleg is - ,hogy mennyi plusz bevétel lenne, ha a most torrentezők nem tudnának többé letölteni.
Sőt, amit viszont számítani is lehetne - hozzávetőlegesen -, hogy 1 főre jutó letöltések boltban megvásárolt összegére az átlagembernek eleve nem is lenne pénze!
Internet előtt is megvolt mindenkinek mindene. Max pár hét esetleg hónap késéssel. Egymásnak adogattuk a CD-ket, aztán mindenki leszedte magának ami kellett. Így jutottunk filmekhez játékokhoz, zenéhez és programokhoz is. Ez kb 10-12 évvel ezelőtt volt.
Ha valaki az ismerősi körben nagyritkán kapott egy audio CD-t ajándékba, első dolga volt begrebbelni és adni körbe...Szóval... Felőlem megszüntethetik az egészet, nem torrentezek. Leszarom. Előbb utóbb úgyis meglesz amit akarok. Ha nagyon akarom...

(#41) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Nem tudom hányan olvastátok el az eredeti Torrentfreakes szöveget, de nem egészen azt írja amit az itcafe. Mégpedig: a forrásban arról van szó, hogy az OBT ISP-jének vaszleg ki kell majd adnia az OBT üzemeltetőinek adatait. Szó sincs arról, hogy a torrentezők(=felhasználók) adatait kérik.(egyenlőre)
Csak azért mondom, mert a magyar szövegből nekem az jön le, hogy a torrentezők adatait szeretnék megkapni.

(#42) ollie válasza madstunt (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor nincs mitől félned, mert megnézik mit töltöttél.

***

(#43) #06658560 válasza Lenry (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

microsoft.com, google.com, eu.eu, eu.com, magyarorszag.hu, emagyarorszag.hu, stb. :D

(#44) janos1988 válasza Beri (#17) üzenetére


janos1988
addikt

Ennyi.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#45) Badb0y


Badb0y
addikt

Milyen valóságalapja van ennek?

Ha tényleg ez lesz, vajon erre is van gyógymód :) ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#46) Truman válasza ClioRS (#38) üzenetére


Truman
senior tag

De az Interneten keresztüli legális terjesztéstől is félnek a jogvédők. Ha nincs torrent vagy más P2P, akkor a legálisan beszerzett tartalmak házmásolgatása fogja megint aranykorát élni. Mennek a CD-k DVD-k majd kézről kézre. Én például biztos nem fogom azt mondani az ismerőseimnek miközben DVD filmet kér kölcsön, hogy: "... persze nem is, mert nem fizettél jogdíjat te k*ccsög, ezért nemmuti oda !! "

A digitális másolásvédelmek kiiktatására meg úgyis mindig lesznek párkattintós megoldások. Szóval ha nem folyhat a "kalózkodás" tovább a jelenlegi közvetett digitális formába, akkor folyik majd közvetlenebb személyesebb formába. Még jót is fog tenni az embereknek, mert többször fogják felemelni s*ggüket a számítógép elől, és mennek ismerősükhöz multimédiákat csereberélni. ;)

Szóval hiába a sok erőfeszítés, csak még jobban vágják maguk alól a fát a szerzők. Hiszen (főleg szerencsétlen történelmi fejlődésű országokban), akinek eddig nem volt pénze legális tartalmak vásárlására, annak az ilyesfajta törvények behozatala után sem lesz rá, és más módot fognak keresni. Sokaknak már amúgy is annyira megnőtt ezek után az igénye, hogyha mindent ki kéne nekik fizetni, amit megnéztek/meghallgattak min. éhen halnának :D

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#47) kovgab


kovgab
aktív tag

Mekkora erők mozdulnak, de mi célból?
Ha azt az értéket kellene visszaszedni amit a torrentezők elnyelnek az illegális letöltésekkel akkor előbb itt kéne szétnézni, hogy ha mindenki legálisan szerezné be a gémet, programot, filmet, stb..., akkor ahhoz mennyi fizu kéne??? Annyi úgy sincs, szóval értelme sincs. Alapból túl van árazva minden termék, 100-500%-okkal

Ká Úr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.