Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szerintem nem..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) sti


sti
tag

Normális árazás és termekciklus kéne, idétlenek! Írom ezt egy Z3c-rol amit nagyon szeretek!

(#3) gerii


gerii
addikt

A Sony kínaibb telefonokat gyárt mint a Huawei. Meg kell nézni mit ad a H 100k alatt és mit ad a Sony, egyszerűen nevetséges még az összehasonlítás gondolata is, annyira tré a Sony.

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Kínaiak lenyomják az LG-t meg a Sony-t is. Komolyan elgondolkoztam egy Doogee vásárlásán illetve nem is egyet vennék hanem 3 vagy 4-et a család minden tagjának. Ugyanúgy bizonytalan a frissítés rá mint a 80ezres Sony-ra vagy LG-re akkor meg nem nézek mást csak a hardvert.

Thanos was right.

(#5) Hunt3r22 válasza gerii (#3) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Inkább már csak a nevet fizeted meg, nem a telefont. :B :P

Nem teljesít jól a mobilos részleg.. ejnye. ;] ;]

Xr

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Brutal a Sony mélyrepülèse...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) moleculez válasza gerii (#3) üzenetére


moleculez
veterán

Egyetértek, nem megy ez nekik. Nem is tudom minek erőltetni. Nem is értem ki veszi meg, nekem ha fizetnének sem kellene.(Bár a környezetemben meglepően sokSony modell van)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) csadi0011 válasza moleculez (#7) üzenetére


csadi0011
őstag

Én meg azt nem értem, hogy a Sony Xperia hireknél miért van ennyi hülyeség a hszekben. Csak veszekedest inditotok vele, de ertelmeset nem irtok.
Csak ennyit akartam, nem valaszolok itt tobbet.

[ Szerkesztve ]

(#9) roli543


roli543
őstag

En két evig használtam z1et es imádtam nagyonis. Igenis jó telefonokat gyárt a Sony, csak valoban nem kellene évente ket harom csúcs modell es az àrazàsra sem ártana oda figyelni, a design szerintem kiemelkedo, sokaknak unalmas, de mas gyártóknak is megvan a sajátos stílus jegye. En azért szurkolok nekik.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#10) Hunt3r22 válasza csadi0011 (#8) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Szerintem nem hülyeség amit ír.

Szerinted az normális hogy a Sony félévente tolja ki az új flagshippeket? Kínjukban már nem tudnak mit csinálni. Régen imádtam a Sony telefonokat, okostelefon korszak előtt szinte csak Sony Ericcson telefonjaim voltak, szerettem őket. Mára sajnos a szememben komolytalan cég lett (mobilrészleg).

Xr

(#11) joey04


joey04
titán

várható volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Pont ellentétesen cselekszik a Sony, mint amit vár a nép. Csak a csúcskategóriára és a felsőkategóriára fog koncentrálni (lásd HWSW hír). De azért gondolom fognak jönni alsós telefonok is tőlük, mint mindig. (Amúgy telefonnak nem rossz az E4 és az E4G. És jól is vannak árazva, utóbbi 30 ezer függetlenül.)

Lehet valóban rámennek majd a prémium szintre, arra a két csoportra, melyek a legtöbb bevételt adják. (Csúcs és felső.) Viszont ami nem jó a Sonynál, az az összeszerelési minőség. Ezen kéne javítani. (Meg a szoftveren, bár az már talán elfogadható, de nem több.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) papi77 válasza Hunt3r22 (#10) üzenetére


papi77
addikt

Leírnád,hogy miért zavar téged a fél évenkénti váltás?
Egyébként nekem a felső kategóriás sonyikkal soha nem volt bajom ( viszont samut sokkal több ideig használtam )

Az első: NOKIA 1611

(#14) Aryon87


Aryon87
félisten

Tobb odafigyelest kellene szannina kozepkategoriara is, fokepp a szoftveres oldalt nezve, de hardveresen se maradjon el, foleg a ramot ne sajnaljak. Xperia SP volt az utolso Sony-m, pedig tobbnyire csak markabeli telojaim voltak, igy bucsut intettem a markatol. A Z szeria tulmelegedesi, meg uvegboritasa miatt nem valtottam Z3/Z3+-ra, pedig tetszik nagyon. Most LG G4 van, snapi 808 is melegszik erosebb hasznalattal, de a telo kivaloan van osszerakva, szoftvere kivaloan optimalizalva.

Fel evente amugy tenyleg hulyeseg kiadni egy rancfelvarott telot..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15) RaveForce


RaveForce
veterán

mondjuk képérzékelőben tényleg jók, azt meg kell hagyni..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#16) Beri78 válasza Aryon87 (#14) üzenetére


Beri78
őstag

ha csak a felső kategóriára fognak koncentrálni, akkor HTC sorsra fognak jutni

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#17) etohun


etohun
aktív tag

Manapság ugyanaz megy telefon szinten mint auto szinten... A régi nagy presztizsű márkák fénye kopik, és erősödnek az új olcsóbb de minőségben versenyképes márkák...

(#18) m1lan válasza papi77 (#13) üzenetére


m1lan
őstag

Kinek jó az, ha fél éven belül elavul a drága pénzért megvett csúcskészüléke?

Megveszi a jóember most a Z5-öt, és amire egy éves lesz a telefonja, jó eséllyel már a Z7 is kint lesz. Hiába lesz két generációs eltérés, az eddigi tendenciát tekintve nem lesz nagy előrelépés. Cserébe a Z5 szépen elveszti az értékét, hátrébb kerül a ranglétrán, később jönnek rá a frissítések, hibajavítások...

Nem jó ez így, de valószínűleg pont ezért tart ott a Sony mobilos részlege, ahol.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#19) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Sok marketingszakember van itt, adjátok be az önéletrajzotokat a Sonyhoz. :))

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#20) RaveForce válasza Tidzsimon (#19) üzenetére


RaveForce
veterán

minek.. ők marketinges osztályt nem tartanak fent ;]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#21) babkukta


babkukta
senior tag

Én nem tudom kinek milyen tapasztalata van, mennyire objektív/szubjektív, mennyire tapasztalta a saját bőrén, de én egy vmit tudok. Nem volt még olyan stabil telefon hosszú távon a kezembe, mint a mostani Z3am.
Én mindig azokon lepődök meg, akik jönnek egyrészt az SP-vel, ami már ki tudja mikori, másrészt tudja mindenki h szr. volt szoftveresen, és frissítés se jött rá. De ha vki nem próbálja ki az újakat, akkor mi alapján ítélkezik még mindig az SP-re hivatkozva? Nálam egyszer se fagyott még le a Z3, qrva gyors, nagyon jól bírja az akksi, a többi pedig mellékes számomra, mert nekem ezek a fontosabb paraméterek.
A legtöbben meg jönnek itt az SP-val, meg az Xperia J-vel meg a többi alsókategóriás fossal, ami köztudott h minden gyártónál el van hanyagolva. A frissítésre meg visszatérve, nem hiszem h bármelyik kiemelkedőbb gyártó támogatja addig a telefonját, mint pl itt a Z.
Az a legszomorúbb, h olyan emberek írnak ide mindig, akiknek 1 éve volt utoljára a kezükbe Sony telefon, akkor is egy 30-40 ezres. Igen, lehet támadni, h nem csak a felső kategóriát kell úgy támogatni, meg a 100 ezer feletti készülékeket, de akkor miért kell lehordani az egész ágazatot, ha közben csak egy szegmenssel nem foglalkoznak úgy?

Üdvözlettel, Tibi

(#22) Hunt3r22 válasza m1lan (#18) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Tökéletes válasz, én is ugyanígy látom. :K :B

Xr

(#24) papi77 válasza babkukta (#21) üzenetére


papi77
addikt

Ott a pont. ;)
Nekem is atom stabil,és előtte a z3c is úgyanígy volt!
Kettő s6 után a sony nálam hibátlan!
Visszatérve a fél éves frissítési ciklusra; ez csak azoknak probléma,akik 3 havonta váltják a telefonjaikat!
A samu szerintem még gyorsabban veszít az árából.

Az első: NOKIA 1611

(#26) Lirion


Lirion
addikt

Arra miért nem tér ki a cikk a vészjóslások közepette, hogy a tavalyi év azonos időszakához képest közel 90%-kal csökkentették a veszteséget és az előző negyedévhez képest is csökkent? :U

(#23) svédasztalos
Az én szűk körömben van 4 z-s xperia, 3-4 sp és még néhány középkategóriás sony és egyikkel sincs semmi baj. Akkor jelentsem ki, hogy az összes sony hibátlan, mnt ahogy te kijelented, hogy az összes vacak?

[ Szerkesztve ]

(#27) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Nem mondom, hogy szálljanak ki, de lehet jobban járnának, ha egy kínai oem gyártó csinálná a készülékeiket, és ők csak a nevüket adnák hozzá...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#28) Aryon87 válasza babkukta (#21) üzenetére


Aryon87
félisten

Talán azért jön mindenki az SP-vel, mert nem mindenkinek van 200k pénze hogy megvegye a legújabb Sonykat. Én mikor megvettem az SP-t (előfizusan persze), akkor a fene se hitte hogy szoftveresen elb.szott lesz.. Talán ezért. Pedig jó teló volt, szerettem is.
Azóta rájöttem hogy jobban járok felső kategóriás géppel, csak nem Sonytól :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#29) joey04 válasza svédasztalos (#23) üzenetére


joey04
titán

én is tapasztaltam sajnos ismerősi körben, hogy sokaknak volt garanciális problémája és szinte mindenki panaszkodott amikor nagyobb frissítés érkezett. rengetegen váltottak és a maradék is azt mondja, hogy váltani fog. általában ha droidon maradnak, akkor samu vagy valami kínai a jelölt. htc meg lg nem nagyon. ezt is alámászatják egyébként a számok. még a samut indokolhatná a hype, de az, hogy inkább kínaira váltanak akár ismeretlenre is, az jelzi, hogy az lg meg a htc nagyon elb*ssza a dolgokat a sonyval együtt. még az a szerencséje a sonynak, hogy a másik kettő is bénázik...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) janeszgol válasza babkukta (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Az SP 120 ezer forinton nyitott, a J pedig 70 ezer és felette. Tehát egy felsőkategóriás és egy középkategóriás készülék volt a maga idejében.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Aryon87 válasza joey04 (#29) üzenetére


Aryon87
félisten

Lg-nél sztem a régi rossz tapasztalatok berögzülése miatt van a baj, pedig most összekapta magát a cég, a G4 pl kiváló optimalizálást kapott. A G3 se rossz, de ott van 1-2 baki még.
Sony alsó kategóriája az max telefonálásra való, a közép már úgy ahogy, a felső kap csak kiemelkedő figyelmet, de az se tökéletes. Lehet szoftverileg jó, de hardveresen van baja bőven.
Sp középkat felső részébe volt pozicionálva, megérdemelte volna a figyelmet. KitKatra vártunk, beintett a sony, a bugos fos 4.3-al ottmaradtunk. Nálam a főzött ROM se sokat javított.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#33) gbal65 válasza babkukta (#21) üzenetére


gbal65
aktív tag

munkatarsam z3-a fiokba pihen mert kamerazas/massziv hasznalat alatt elengedte a hatlap. Mirol beszelunk akkor?? Gaz amit a "marka" muvel. Alsokategoriasokkal meg az a gond, hogy keves ido utan eppen arra nem lehet hasznalni amire valo:telefonalas.

[ Szerkesztve ]

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#34) Crafter32


Crafter32
őstag

Direkt visszanéztem az Apple hírben lévő számokat. Brutál különbség van, pedig a Sony sem kis cég. Nekem is volt Sony ION-om és jól fel is idegesített. Azóta használok Blackberryt. Ettől függetlenül még mindig vonzanak a Sony termékek.

(#35) lexter00


lexter00
őstag

És a tv részleg hogy teljesített?Mert korábban attól is megakart válni a Sony.

(#37) no more


no more
addikt

Az SP után kívánom is nekik, hogy adják el a mobilos részleget. Bűnrossz volt az a telefon, gyűlöltem minden percet vele. Ha az összes mobilgyártó összes telefonját egybevesszük (kivéve Sony), akkor sem lesz annyi hiba, mint amennyit az SP produkált nekem fél év alatt. Vártam a frissítéseket, hátha... ígértek 4.4-et, elmaradt a frissítés. 100-120 ezer forintért még nevetségesebb ez az egész. Egy rohadt SMS-t kín volt megírni rajta, mert bezárogatta a billentyűzetet 5 másodpercenként. Lehet, hogy húdejók a felsőkategóriás Xperiák (mondjuk tesóm Z-je brutál lassú Lolli óta, ismerősömé pedig a zsebében tört ketté), de én az életben nem fogok tőlük venni semmit!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#38) ..thealien.. válasza babkukta (#21) üzenetére


..thealien..
csendes tag

+1
Én se értem h miért sír mindenki h szar a Sony. Lassan egy éve megvan a Z3c-m, de semmi baj vele. Nem fagy nem akad nagyon gyors és megbízható. Eset már jópárszor nem is kicsiket járólapra betonra de csak az üveg "fólia" rottyant meg. Volt már balcsiban is többször és nem ázott be. Barátnőmnek is ilyen van ővé is tökéletesen működik.
Az se érdekel ha fél évente jön új, nem vonz h mindíg a legújabb legyen meg ha ez tökéletesen kiszolgál.

(#39) Quasi_modo válasza m1lan (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az vevők 99 százalékának ez tök mind1.

valami

(#40) Mr.Silkó válasza Quasi_modo (#39) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagyobb áruházban dolgozom, 80+ fővel, szinte minden kollégám hozzám fordul telefonos kérdésben segítségért (mind beállításban, mind vásárlás ügyében). Utóbbi esetben nyugodt szívvel csak Samsung-ot, Iphone-t vagy Lenovo-t tudok ajánlani nekik. A Sony, a HTC és társaik szóba sem kerülnek.

A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok.

[ Szerkesztve ]

(#41) Quasi_modo válasza Mr.Silkó (#40) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Sony-ról elégedett, pozitív véleményt csak Z3 és Z3C tulajoktól hallok
Akkor még egy kicsit tágítsd az ismereteidet.

valami

(#42) Mr.Silkó válasza Quasi_modo (#41) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akár az ismerőseim körében nézek körbe, akár a fórumokon, ezt látom, hallom.

Az aláírásod alapján meg neked is Z kategóriás mobilod van, így te is az általam fentebb említett szűk kört erősíted.

[ Szerkesztve ]

(#43) Wapmester válasza Mr.Silkó (#40) üzenetére


Wapmester
senior tag

talán meg kéne tanulni kezelni a htc, sony telefonokat is, iphone aztán tényleg nyerő, egy csengőhangot is szenvedéssel állíthatsz be.

(#44) Sebhelyes válasza Wapmester (#43) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Előbb-utóbb megveszi a mobilrészleget is valamelyik kínai, ahogy a VAIO PC részleget is megvették. De ha a kukába menne se lenne kár érte, napi 2 millió $ veszteséget termel :C

(#45) Mr.Silkó válasza Wapmester (#43) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem tudom mi a szenvedés a csengőhang beállításánál Iphone-on, hacsak nem arra utalsz, hogy elsősorban a gyári csengőhangok közül lehet válogatni. De nekem mondjuk nem hiányzik a csiricsáré csengés, a gyáriak is megfelelnek.
Nem azért nem használok Sony-t vagy HTC-t, mert nem tudom kezelni, jópár telefonom volt már, nem okoz gondot. Csupán csak nekem a megbízhatóság nagyon fontos, amiben nekem az Iphone-nak nincs párja. Nade ez nem Apple topik, nem is firtatom ezt tovább, nem akarok offolni.

[ Szerkesztve ]

(#46) laci_csk válasza Narxis (#4) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ha mar igy benne vagy a vasarlasban, vegyel nekem is egyet. :C

Ennyi hulyeseget reg nem olvastam, mint itt ennel a hirnel, fantasztikus es okosabbnal okosabb hozzaszolasok.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#47) laci_csk válasza no more (#37) üzenetére


laci_csk
senior tag

A sogornomnek most is SP-je van es minden rendben vele.
Talan "user error" van sok folhasznalonal? Maskepp nem tudom megmagyarazni, miert a folhasznalok felenek mukodik barmilyen Sony, a masik felenek pedig nem.

Xperia XZ3

(#48) laci_csk válasza janeszgol (#31) üzenetére


laci_csk
senior tag

Miota nyit egy felsokategorias telo 120 000-nel? Te el vagy tevedve de nagyon. Az SP kozep a J pedig beleposzintu telo.
Miert ezt a ket telot hasonlitjak ossze mas cegek csucskategoriaival? A szezont a fazonnal?

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#49) Lirion válasza Aryon87 (#32) üzenetére


Lirion
addikt

Ha sose volt az sp-nél komolyabb Sony telód, mi alapján alkotsz véleményt a magasabb kategóriáról? :U

(#50) laci_csk válasza Lirion (#49) üzenetére


laci_csk
senior tag

Neki az a legmagasabb kategoria. :O Csak ennyit bir.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.