Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Esetleg itthoni OEM BDR-205 árról van valami info? Vagy csak nézzek szét, már kapható?

A legjobb aláírás a héten

(#2) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

A Pioneer ilyen árral nem fog felpörgetni semmit, tömeges eladások akkor várhatóak, ha min. a felére csökkentik az árat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) Oliverda válasza VaniliásRönk (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan. $100 körüli árnál már én is elgondolkoznék egy hasonló írón. Ilyen árakkal ne csodálkozzanak ha lassan terjed a Blu-ray.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ez aztán a felpörgés, egy Blu Ray író árán veszek 3-4 1 tb HDD-t a lemezek árát nem is számolom.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

nem kevés az a 4mega gyorsítótár? egy br-lemez méretéhez képest elég nyúlfing és gyorsan ki tud ürülni...

tetszik a pájó... elég minimaldizájn, de megbízhatóságból nálam rég jelesre vizsgázott optikai meghajtókból a cég... sony-kkal viszont szívtam rendesen... rémálmaimban még elő szokott jönni a füttyögő-sípoló-szenvedő hangja, ahogy küzd a lemezekkel, de alulmarad... 32x-esek fölött rengeteget szívtam sony-val :( ott nálam leszerepelt a cég... egyik meghajtójukat idegemben úgy szétvertem, hogy majdnem sikerült csomót kötni a burkolatára... :) aztán haverom meglátta, hogy néz ki... kérdezte: mi lett vele? mondom: leesett az asztalról ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) arpeen2 válasza Oliverda (#3) üzenetére


arpeen2
senior tag

Szerintem sokan vennének ennyiért is, ha a lemez ára arányban állna a DVD lemezek árával. Jelen lemezáraknál és pl ingyen sem venném sok hasznát.

(#7) Abu85 válasza erdoke (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy a zacsis verziókra nem szokott ajánlani árat a gyártó (valamivel a retail alatt kell lennie). Az OEM-ek elméleti szinten nem is lehetnének önállóan kereskedelmi forgalomban. Persze nyilván mocskos egy világ ez a mai. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) g@bo válasza Oliverda (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

de mi a franctól drága a blúréj? 100 dollár a laser dióda??

5000 ruppó egy dvd iró, oké, jobb mehanika kell, meg fej. de 10* áron? :F

(#9) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

"a BD-R illetve a BD-R DL lemezeket tizenkétszeresen, míg a BD-RE és BD-RE DL médiát kétszeresen égeti"

Van még értelme ezeknek a jelzéseknek? Semmire nem lehet belőlük következtetni, mert viszonylagosak. A DVD írás 2x-es sebessége gondolom nem felel meg egy 80 gigabyte-nyi adatot felíró Blu-Ray 2x-es sebességének...

[ Szerkesztve ]

(#10) BloodRay


BloodRay
veterán

A külső Sony egység egész szép. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#11) Ste válasza BloodRay (#10) üzenetére


Ste
addikt

Igen, a kérdés csak az beéri-e egy Usb-vel írás alatt is?

(#12) madgie válasza atti_2010 (#4) üzenetére


madgie
titán

250 USD-ből 3-4 egyterrás vinyó? Azmeghogy?

(#13) atti_2010 válasza Ste (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ennél súlyosabb gondok is vannak, mikor lesz jó árasítva?A fenét érdekli hogy 3 percell később végez ha negyedért kapható, és a lemezt is meglehet fizetni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) atti_2010 válasza madgie (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

250 USD-t nyugodtan euróra fordíthatod.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ez a sony gyönyörű!

(#16) Móci


Móci
addikt

Szép ez a Sony, de nagyon! A blúréj meg szokásosan drága. Így terjedni biztos nem fog, pedig jó áron én is beneveznék egy ilyenre például. Na majd talán 2-3 év múlva...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) Male válasza madgie (#12) üzenetére


Male
nagyúr

1TB-os 80 dollár... 110 dollárért pedig 1.5TB-osat kapsz.

(#18) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az egység ára azért megyeget lefelé. Anno a dvd írót is 40K-ért vettem, mert akkor már 120 Ft.-ért tudtam lemezt venni hozzá.

30K körül már érdekes lehetne, normális alapanyag árral, de hiába is menne le 4-5K-ra, ha a lemez árak maradnak, biztosan nem veszek.

(#19) Duree


Duree
veterán

Kezd jó ára lenni.De lesz ez még olcsóbb

duree54

(#20) Móci válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Móci
addikt

Az meg a másik... maximum egy ezrest megérne egy 50-es lemez szerintem. Maximum.
Magáért az íróért kiadnék 20-25-öt is, ha a lemez a fent említett árban menne.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) DiVaD


DiVaD
senior tag

Ha lesz lemez 1000HUF-ért akkor veszek egy BR írót, addig nem tartom valószínűnek. :(
De külsőre mind2 tetszik. :K

(#22) BloodRay válasza Ste (#11) üzenetére


BloodRay
veterán

Na igen ez jó kérdés. :K

(#13) atti_2010 -> Szerintem te a blueray íróra gondoltál és nem a Sony-ra... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) Geönczy


Geönczy
aktív tag

Elegánsan néz ki a Sony.

(#24) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Érdekes dolog. Én addig tuti nem veszek írót, amíg nem lesz 20-25.000 Ft. Egy lemez meg ne legyen 5-600 Ft-nál drágább! :DDD

Túl sokat akarok? :DD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#25) Kobe


Kobe
veterán

érdekes kísérlet felpörgetni egy éve döglődő piacot....

(#26) Tolkarius


Tolkarius
tag

Hát lassan már az áruk is elfogadható lehet, a Pioneer meg sztem jó minőség (ha nem a legjobb, a plextort persze leszámítva) szóval gondolkodok...

(#27) mephi666 válasza Tolkarius (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

a plextor-t nyugodtan hagyd figyelmen kívül... nem ugyanaz már a cég, mint 10éve... akkor a plextor=minőség állt fenn... mostanra: plextor=címkézés :( a pioneer szerintem a legjobb vétel mostanság optikai meghajtókból...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) Johnny Cage válasza mephi666 (#27) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Megdönteném a Pioneer-el kapcsolatos nézeteket, 3db Pioneer ODD ment tönkre a kezem alatt fél éven belül úgy, hogy alig voltak használva.

Az optikai tárolók napjai meg vannak számlálva, megbízhatatlanok és körülményesek. Fizikailag nagyon könnyű sérülést okozni a lemezeknek, az adatok nem tudhatók biztonságban és a felírás is gyakran rizikós (pl. elrontja az író vagy a program, aztán dobhatod ki a lemezt).

(#29) PPeter válasza Johnny Cage (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Nekem 115D, 116D írók vannak erősen terhelve és nem hullanak, pedig "kapnak" rendesen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) gg72 válasza PPeter (#29) üzenetére


gg72
veterán

Az én Pio 116D-m is hibamentesen teszi a dolgát elég sok írás mellett már több, mint egy éve.

(#31) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki valamit arról, hogy miért nem lehet találni a pioneer honlapján dvd írókat? helyette viszont azt, hogy 2009 júliusától stratégiai okokból megszüntette ezt a piacot?

Idézet:
"Pioneer Europe has withdrawn from the PC Components distribution business from end of July 2009 for strategic reasons and is no longer able to respond to individual question about products or their function.

All post sales enquiries about these PC Components products must be directed to the dealer / distributor from which the component (s) were purchased."

[link]

Ha ez igaz (ami nagyon úgy tűnik), akkor mostantól csak szemetet lehet majd venni dvd írónak címkézve? :O

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#32) Anubis_9 válasza Adler (#31) üzenetére


Anubis_9
őstag

Húha... Ez igaznak tűnik... Ez elég gáz, szerintem... Nem? :O

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#33) IRON STORM válasza Anubis_9 (#32) üzenetére


IRON STORM
őstag

az új 218-as Pio sem igazi Pio már hanem átcimézett Lite-On

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.