Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Dany007


Dany007
veterán

Végre sikerült kipróbálnom az egyik legjobb szimulátort. (legalábbis amit én eddig láttam)
A Reflex Xtr-t.
Több okból is nagy meglepetés ért.

Ami a legjobb benne, hogy a végsőkig egyénire szabható a heli fizikája. A motor powertől kezdve, a rotor átmérőn át, a fordulatszámig és a súlyig bezáróan mindent lehet állítani, finomhangolni. Még vagy 35 különböző beállítás van. Külön a vezetésre, külön a fő és farokrotorra. Tehát ha az ember tudná, hogy pl a helijének hány centiméterre van a súlypontja a központi tengelytől, vagy a heli feje mennyit lebeg be, akkor szinte 100%-ig ugyan azokat a fizikai tulajdonságokat lehetne leprogramozni, amire a heli képes a valóságban.

Az első furcsaság az volt, hogy a legtöbb heli igen stabil volt repülés közben. Hát, mondom az enyém messze nem ilyen... Végül sikerült megtalálnom a lebegési instabilitás beállítását.
Egészen addig toltam felfelé az értékeket, amíg nagyjából hasonlítani nem kezdett az élőben tapasztaltakra. Így kiderült, hogy a helim instabilitása kb 35%-os.
Viszonyítva egy T-rex, vagy Raptorhoz, az övék kb 10-4%(!) körül voltak! Gondolom nem hasra ütve adták meg ezeket a precíz adatokat. Tehát mondhatom, hogy ez a fajta heli, egyenlőre elég instabilnak tűnik.

A másik meglepetés az az volt, hogy rájöttem, egyenlőre nem igazán kéne messzebb repülnöm, illetve magasabbra.
Ugyan is, amint visszafordítanám a gépet, teljesen elveszítem az irányítást. Ugye a heli velem szemben pont ellenkezőleg reagál az irányításra. A balból jobb lesz, a farok is megfordul ugyebár... Szóval meglepő volt, hogy ez mennyire meg tudott zavarni.
Szerintem ezt egyszerűen meg kell szokni, hozzá kell szokni, és érezni a repülést. De ha ezt élőben kezdtem volna gyakorolni, akkor már vagy a 3. helimet fogyasztanám :)
Ez is bizonyítja, hogy a szimulátor mennyire hasznos!

Csak az a kár, hogy ez a szimulátor program nagyjából többe kerül, mint maga a gép.........
Persze ha azt vesszük ezzel nagyon sok törést el lehet kerülni, akkor talán még meg is éri. Persze amennyiben létezik / talál az ember hozzá a sajátjának megfelelő modellt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.