Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Na, idén úgyis ideje lesz leváltanom az 5-6 éves enermaxos tápomat, ami azóta megy 24/7... bár nem mutatja jelét gondnak, nemtom megállapítani igazán mi és hogy öregszik benne. :F
De egy ilyen 650 körüli seasonic platinumot bevállalnék helyette. Remélem nem a coilwhine-trainre veszek jegyet vele :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

12 év garancia, aztamindenit :D

Alaposan rálicitálnak a konkurensekre. Tápgyártók körében ritkaság ilyen hosszú gari / a matricázók más tészta, de ott sincs 12 év...

Locutus: A régi Enermaxok még bírják, az újabbak meg már nem Enermaxok... Konkrétan szinte eladták a márkanevet.., de javarészt matricáznak.

----

Kedvencem a Seasonic, régen rengeteg SS350-ET/400ET járt nálam, minőségi ventivel , halk üzemmel szolgáltak az utolsó revíziók.

Erős, megbízható tápokat gyártanak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nem veletlenul ok a legjobbak a 12 ev magaert beszel.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem semmi, ezek tényleg minőséget gyártanak! :K

(#5) Locutus válasza Graphics (#2) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem egy LEPA G700 van, amiben konkrétan a MODU87+ EMG700AWT van átcimkézve.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) olle válasza Graphics (#2) üzenetére


olle
senior tag

TT 10 évet ad. Persze az más kérdés hogy a forgalmazó itthon betolja az 5 évet. :) De mindenesetre jó dolog hogy lehet rájuk számítani.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#7) Graphics válasza olle (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

" Tápgyártók körében ritkaság ilyen hosszú gari / a matricázók más tészta, de ott sincs 12 év..."

Tt nem tápgyártó :P

Locutus: Igen, az még Enermax

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) olle válasza Graphics (#7) üzenetére


olle
senior tag

Azt nem igazán tudtam hogy ők matricáznak. :) :R de akkor is jó a 10 év :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#9) Góliát


Góliát
senior tag

Azt hiszem, hogy az evga is 10 évet ad. A 12 év pedig a csúcs.

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#10) nubreed


nubreed
veterán

Nekem a Seasonic beles Corsair HX650 -re is aszem 6 év gari van.

Kb. a Seasonic maradt az egyetlen tápgyártó aki nem kurvult el, amit az utóbbi időben az Enermax is művel már katasztrófa pedig régen nálam is az volt az etalon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) .mf


.mf
veterán

SeaSonic > többi.
S12-600-ast még Athlon XP-ről 775-re váltás előkészületeként vettem, meglehet az már 10-12 év.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Na ez dicséretes :) Én is nagyon elégedett vagyok a Seasonic beles, fanless, Platinum tápommal :) Nagyon jó vétel volt anno, amíg el nem rohad teljesen felesleges lesz lecserélni és kb bármilyen vga-t alá rakhatok, pláne, h folyamatosan csökken a fogyasztásuk, így nem kell attól tartanom, h ne lenne elég :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

2010 kora tavasza óta SS táp megy a gépemben - hibátlanul. :R
Valszeg egy ilyen lesz az utódja! ;)

(#14) Dare2Live válasza olle (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Forgalmazó a Seasonic Primera is betolja az 5évet.

[link]

evganal esetleg vissza lehet küldeni, ha 10éven belűl bedöglik, de seasonicnál nem tudok ilyenről. Innentől kb marketingnek jó a 10/12év... :O :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Male


Male
nagyúr

Nem semmi...

A Platinum Fanless 400W nem érintett, az marad 7 év, ha jól értem... bár még addig is van vagy 6 évem :)

(#16) Graphics válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olyan helyen kell venni, ahol megadják, amúgy meg gyártóval keresed a kapcsolatot, és nem fognak elhajtani.. :)

az iPon nem forgalmazó, csak egy webshop..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) MMIX válasza Dare2Live (#14) üzenetére


MMIX
addikt


RMA (Return Merchandise Authorization) Policy
Elég jól meg van csinálva, van online RMA Hungary (Start the RMA Process) és Go to the RMA form, utána minimál angollal is megy.
Gondolom posta Hollandia vagy Németország (Seasonic Service center). Válasz üzenetben szerintem megírják a postacímet, amikor küldik az RMA számot.

Még tippeket is ad.

Coil whine:

Check the following before requesting an RMA:

Check your firmware:
Update the BIOS of your MB.
In BIOS, ENABLE all energy savings modes, S4/S5, standby, etc.
In BIOS, disable Audio Always On, if available.
In graphics card setup, disable VSync.
When using the AMD APU (Accelerated Processing Unit), set the "pending current" to "constant current" on 1.2 V.
Check the connection:
Is the power cord properly connected to the PSU and the wall outlet?
Are all cables properly connected to the PSU to the components?
Try using another AC outlet to power the PSU.
Is the PSU connected directly to the wall outlet? Remove any power strips in between.
The Dynamic Load of the graphics card may not comply to Intel requirements. Dynamic Load is the Uptake and Drop of the 12 V usage on the graphics card. If this speed of change exceeds Intel specifications, the PSU may have negative reactions, including coil whine. Adding Ferrite Cores on the PCIe cables may elevate the problem.
Coil whine can also be caused by a faulty MB. Contact your MB manufacturer for further information.

[ Szerkesztve ]

(#18) Pernyo


Pernyo
csendes tag

Azért egy SEASONIC Prime Titanium 650W ~70K HUF körül mozog, ennyiért azért ez elvárható...

(#19) Graphics válasza Pernyo (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán fogsz 70 alatt találni Titanium besorolású tápot :)

Pár bemegy alá, viszont nem ilyen garis feltételek mellett :)

Persze kérdéses, hogy kell-e ilyen hatásfokú

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Krix válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Krix
őstag

Nálam két S12 ment tönkre szép csendben. Egyik sem vitt magával semmit a gépből. Írtam nekik és kicserélték őket, sőt a második helyett egy M12-t kaptam cserébe. Szóval működik a dolog. :K

If it is not broken then don't fix it!

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem is SS táp megy a gépben, 0. napon átforrasztottam mérgező-ónnal, és semmi baja, lassan 5 éve megy. Ha tönkre menne benne valami, én is ki tudom cserélni, nem kell RMA.. ;]

Kíváncsi lennék egy ilyen prime belsőre, mivel van forrasztva.

[ Szerkesztve ]

(#23) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Seasonic 660W szolgálja ki a konfigomat (4770K, 16 GB, 240 SSD, 7x HDD, R9 270 2 GB) rezzenéstelenül passzívban több mint 4 éve...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) Góliát válasza Vikthor (#23) üzenetére


Góliát
senior tag

Nekem is ez van, tökéletesen ellátja árammal a gépet!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#25) ledgeri


ledgeri
nagyúr

És a Kiákra 7 év... érdekes ez a kereskedelmi világ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26) đe$|re válasza Dare2Live (#14) üzenetére


đe$|re
senior tag

Szerintem nagyon korrekt a Seasonic garanciális ügyintézése.
3 éve vásároltam egy S12G-450-t. Kb. 1 év után átkerült öcsém gépébe, panaszkodott rá, hogy újraindul meg leáll a gép random időközönként. Visszakerült hozzám, nálam is ezt csinálta. Iponnak írtam először, visszaírtak, hogy csak egy év volt rá és ennyi. Ezután indítottam el közvetlenül a Seasonic oldalán az RMA-t. Németországba kellett kiküldenem. Nem szórakoztak, kicserélték egy S12G-550-re.

[ Szerkesztve ]

(#27) Scholes9 válasza Pernyo (#18) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egy Gold, Platinum átlag felhasználónak bőségesen megteszi, azok meg azért jóval olcsóbbak :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28) Pernyo válasza Scholes9 (#27) üzenetére


Pernyo
csendes tag

Persze, nekem is egy SS S12 620W dolgozik a gépemben, és szépen teszi a dolgát. Azért írtam, hogy ilyen árú termékeknél azért illik valamit adni is. :)

(#29) haxiboy


haxiboy
veterán

Jómagam egy cm v700-at hajtok, seasonic x szériás belső. Imádom. Szinte semmi hangja, coil whine jelét sem mutatja. Ha le kéne cserélném akkor tuti egy 80p titanium seasonic lenne az utód.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) Locutus válasza Pernyo (#18) üzenetére


Locutus
veterán

Itthon... amazonon meg 170 eurótól van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31) Piftuka


Piftuka
veterán

Etalon! Minden szempontból. Ezt nevezem én a "client first" hozzáállásnak. :R

A Seasonic maradt az egyetlen, minőségi, "elit" tápegységeket előállító vállalat. Ha egy termékre ilyen sok jótállást vállalnak, az nem véletlen. Magáért beszél.

Biztosan Seasonic lesz a következő tápegység a számítógépemben, a következő fejlesztés során. :K

"Aquila non captat muscas."

(#32) Piftuka válasza Graphics (#16) üzenetére


Piftuka
veterán

"Olyan helyen kell venni, ahol megadják, amúgy meg gyártóval keresed a kapcsolatot, és nem fognak elhajtani.. :)"

A fenti mondat első felével egyetértek.

Azt viszont fontos tudni, hogy ennek ellenére, ha már egy, a gyártói jótállást "lenyelő" üzletben vásárolt valaki, nem a gyártóval kell egyezkednie. A fent említett üzletek már önmagában törvényt sértenek azzal, hogy nem adják meg a forgalomba hozott termékre a gyártó által garantált jótállást.

Jogos garanciális panasz esetén kötelesek mégis a "151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról"
1. bekezdés, 4. pontja alapján a gyártó által biztosított jótállási feltételeket garantálni.

"az iPon nem forgalmazó, csak egy webshop.."

Minden kiskereskedelmi tevékenységet folytató webáruház "forgalmazó", ugyanis a terméket közvetlenül a fogyasztó részére forgalmazza, avagy kiskereskedelmi forgalomba hozza.

(Azt hiszem, te az "importőr" fogalmával keverted össze.)

"Aquila non captat muscas."

(#33) Graphics válasza Piftuka (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyártó adja a garit, szerintem velük jobb "alkudozni" ..

Néha gyorsabb az eredmény

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) haxiboy válasza Graphics (#33) üzenetére


haxiboy
veterán

Néha meg korrektebbek is.

Corsairrel nagyon jó élményeim vannak a gariztatás ügyben.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#35) Dare2Live válasza Locutus (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lassan tényleg eljutuk oda, hogy amit lehet külfödlről rendelek. Olcsobb, jobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na ilyet se hallani minden nap.
Így kellene pedig lennie.
Emelni, nem csökkenteni. :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#37) Piftuka válasza Graphics (#33) üzenetére


Piftuka
veterán

Azt értem, és természetesen örvendetes, ha korrekt a gyártó.

Én mindössze arra utaltam, hogy ne hagyjátok magatokat becsapni egy nem szabálykövető forgalmazó által. A fent említett esetben is a forgalmazó kötelessége számodra megoldani a javíttatást, vagy cserét. Helyetted ők beszélnek a gyártóval, így a folyamat ugyanaz.

Csak nem a te időd megy el a levelezgetésre. :)

"Aquila non captat muscas."

(#38) SaGaIn válasza Piftuka (#37) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Van ahol még az 5 évet sem adják meg csak a Hármat. [link]

Nem találtam olyan céget ahol legalább 10 évet adnának.
Van egy olyan érzésem hogy ez az akció Magyarországra nem vonatkozik.
Ellenkező esteben az összes webshop törvényt sért... ezt kétlem.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#39) Locutus válasza SaGaIn (#38) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem ez csak annyit jelent, hogy 3 évig intézheted rajtuk keresztül, utána már csak a gyártóval.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#40) Tidus válasza Piftuka (#32) üzenetére


Tidus
addikt

Reklamálni kell a garancia idő miatt.
Én Januárban vettem Maximus IX Formula alaplapot webáruházban. Nézem a gari időt 12 hónap. ROG alaplapra, he, gondoltam ez igy nem lesz jó.
Beregisztráltam a lapot az ASUS-nál aztán jeleztem a gari időt. Néhány nap múlva visszajeleztek hogy 3 év jár rá. Reklamáljak az áruháznak és kérjek módosított garanciát, de ők is felveszik velük a kapcsolatot.
Küldem a reklamációs mailt, kaptam az elnéző mailt, pár nap nap múlva módosított garanciát postán.
12 hónap gari.
36 hónap gari.
A dátumokon látni ez mennyi időbe került.

Ami jár az jár teljesen mindegy ki árulja.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dare2Live válasza Locutus (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kiskerek szerint ezt jelenti.

Mas kerdes hogy mi a tvi eloiras itt imo mind torvenyt sert. Megint mas kerdes hogyha seasonic 10 (12)evet ad akkor kiskerek mert nem?

Mivel en nem fogok kiskerekkel veszekedni/pereskedni a tortenet vege az hogy berendelem kulfoldrol.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) Piftuka válasza SaGaIn (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ellenkező esteben az összes webshop törvényt sért... ezt kétlem."

Amennyiben egyikük sem forgalmazza 10 év jótállással, úgy bizony mindegyik törvényt sért.

Ráadásul sajnos annyira nem is meglepő a dolog. "

Amikor néhány éve az Európai Fogyasztói Központ egy elég átfogó ellenőrzést végzett a hazai webáruházak között, akkor bőven 90% feletti volt a valamilyen (egészen enyhétől a komoly szabálytalanságig bezárólag) jogsértő módon üzemeltetett webáruházak aránya. Az nagyon magas.

A legfrissebb adatnak utána kellene néznem, de nyilván sokat javult a helyzet. Viszont messze vagyunk még attól, hogy tökéletes legyen. Nem kell sokat böngésznie az embernek, hogy olyan webáruházat találjon, ami valamilyen szempontból nem felel meg a törvényi követelményeknek.

"Aquila non captat muscas."

(#43) Piftuka válasza Dare2Live (#41) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem feltétlenül kell külföldről rendelni.

Ahhoz sem kellett sokat keresgélnem, hogy találjak két magyar importőrt is!

A CompMarket Hungary Zrt. honlapján, a keresőbe a "Seasonic" szót beírva, kidobja a kínálatot.

Prime szériába tartozó modell ugyan most nincsen náluk, de az látható, hogy mindegyik Seasonic modellre megadják a gyári jótállást.

Mindezeken túl, éppen a Seasonic honlapján találtam meg a "dedikált" partnerüket a Pixel Kereskedőház Kft-t. Mint látható, náluk kapható a Prime, és 10 év jótállással adják.

Tehát, ha bármelyik forgalmazó tőlük vásárol, akkor ő maga is tovább tudja adni a gyártói jótállást. Ilyen egyszerű ez.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.