Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icp1970


icp1970
senior tag

Ígéretesnek hangzik. :K

(#2) Partz


Partz
senior tag

Már egy éve rebesgetik ezt, most megint nyilvánosságot kapott.

A QD Vision mind a Nanosys oldaláról nyilatkozták már, hogy ez az lcd háttérfény utáni következő lépés.
A dátum viszont korainak tűnik, annak fényében, hogy egy épkézláb prototípusuk sincs.

(#3) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

....és végül elérkezünk a Plazmákhoz ;]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4) t72killer válasza Hobbbyt (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, valahogy annak a színvisszaadását és kontrasztját kell elérni, kevesebb hőtermeléssel, és beégésmentesen. Érzik ezt a gyártók is, és mindegyik a sima LCD-n túlra kapálódzik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) akoska07


akoska07
nagyúr

Nekem erről ez jut eszembe :DDD

Púpos gyerek bemegy a pékségbe.
Gyerek: - Egy kiló kenyeret kérek.
Eladó: - Majd ha az előzőt lenyelted ! :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6) Viktor81 válasza t72killer (#4) üzenetére


Viktor81
senior tag

Valahol számomra csak az felfoghatatlan, hogy egy technológia leváltásához nem lenne szükség egy működő, gyártható technológiára, mint leváltóra ? Szánalmas, hogy megszüntetünk egy technológiát 2014-ben, majd elkezdünk azon gondolkodni, hogyan tudnánk azt a szintet elérni úgy 2019-ben... Könyörgöm ! Mi lett vón, ha addig gyártják a meglévőt, amíg nincsen értelemes alternatíva ? - a kérdés persze költői. Reszelik a fiúk még néhány évig a "kis" LCD-t, de tudjuk, hogy hiába húzol szmokingot egy kecskére, attól az még kecske marad...

[ Szerkesztve ]

(#7) akoska07 válasza Viktor81 (#6) üzenetére


akoska07
nagyúr

Pont erről beszéltem. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8) t72killer válasza Viktor81 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

4k-sat nem voltak képesek csinálni belőle (sokat evett volna), fHD szegmensben meg már senki nem akar 3-400$-nál többet kiadni egy TV-ért = bukta:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) #94529552 válasza t72killer (#8) üzenetére


#94529552
törölt tag

A másik meg, hogy ha a Panáról beszélünk, hogy így is a csőd szélére vitte őket a plazma, és ha folytatják az már teljes öngyilkosság lett volna nekik.
A hír pedig csak egy újabb hülyítés lehet, mivel a Samsungnak már megvan a tech az LG féle OLED tévé gyártáshoz, talán itt is olvastuk, már építik hozzá a gyárakat.

(#10) Tigerclaw válasza Viktor81 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hidd el, ha megérné nekik gyártani a jelenlegi OLED paneleiket, biztos azt tennék. Még talán nullszaldóval is, hogy ne a konkurencia termékét vigyék és maradjanak a prémium szegmensben. Ezek szerint nem éri meg. Gondolom egy telefon méretű kijelzőnél 1-1 selejt jobban vállalható, mint mondjuk egy 50-60 inches panelnél...nem beszélve arról, hogy a telefonon még a haszon is sokkal több. Arról nem beszélve, hogy OLED-es tévét még ma is csak milliomosok vesznek és azok egy része is inkább vesz egy nagyobb IPS LCD tévét, mint egy kisebb OLED-et.

Az LG ezt úgy oldotta meg, hogy RGBW subpixeleket használ, vagyis nem kell annyira megterhelnie a többi subixelt, ha nagyobb fényerő kell. Úgy tudom a kék színű OLED subpixel az ami idő előtt kifárad. Gondolom innen került le ez a subpixel elrendezés az olcsó (nem OLED) paneleikbe...csak ott sajnos ez felbontás csökkenéssel is jár. Amennyire tudom, az LG RGBW OLED UHD paneleik valódi 4K-sak, a nem OLED társaik meg inkább csak 3K-sak.

A lényeg az, hogy jelenleg a hagyományos RGB OLED zsákutcába ért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Jól hangzik.

A térerő veled van!

(#12) Rive


Rive
veterán

Hümm.

A nagyképernyő-piac nekem veszettmód túltoltnak tűnik, egymást érik a nagyon hangzatos fejlesztések, amik aztán se a 'felnőttkort', de még az adott képernyőre adaptált tartalmat nem érik meg igazából. Nem hiszem, hogy ez kivétel lenne.

Ebben az izében nekem igazán komoly dobásnak az extrém kicsi lehetséges pixelméret tűnik. Végre egy megoldás, ami kis méretben 'natív' IRL felbontást tenne lehetővé?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) Partz válasza t72killer (#4) üzenetére


Partz
senior tag

Ez azért a plazma színvisszaadásán és kontrasztján finoman szólva túlmutat. Ez az a technológia amivel lefedhető a Rec.2020 színtér (sajnos ezt oled-el se tudják jelenleg megoldani, az alacsony színtisztaság miatt), valamint nitek terén is jobban teljesít az oled-nél, itt a plazmát már nem is említeném.

Ha jól tudom 2018-tól az Eu-ban, már nem forgalmazhatnak kadmiumot és egyéb nehézfémet tartalmazó készülékeket, de már ebbe az irányba is ígéretes kutatások folynak.

(#14) tailor74


tailor74
őstag

Ötletnek jó, viszont "anonymus úr" még nagyon korán járatta a száját. Addig még 2x kitalálhatják,hogy mégse jó, vissza az egész.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15) AVhelper


AVhelper
senior tag

Az 1990-es évek közepe óta fejlesztik a QLED-et, mint fényemittáló eszközt.

Ebből álló képernyő fejlesztését már 2010-ben elkezdte a QD Vision és az LG Display.

A Samsung Advanced Institute of Technology 2011-ben már elkészített egy 10 centis 320x240 pixel felbontású színes QD képernyőt.

Aztán sokáig nagy csönd, majd kiderült, hogy az OLED-nél és a QDLED-nél is jobb lehet a PeLED.

A Samsung szeretne és most már minden bizonnyal tudna is OLED TV paneleket hatékonyan gyártani, de mégsem tervezi, mert nem akar magas licencdíjat fizetni a szabadalmaztatott WRGB OLED technológia használatáért legnagyobb riválisának, az LG-nek.

(#16) Akula


Akula
őstag

Jó trükk ez az anonymus úr! Sima gerillamarketing, mintha valami szupertitkos dolog lenne. Puhítják a konkurenciát és ha bejön a dolog, van eg csomó szabadalom, ha pedig bukta, akkor persze gerilla úr mondta, nem mi.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) Duree


Duree
veterán

2019. no az még nagyon messze van,ha egyáltalán igaz a hír,addig az LG az OLED árát a mai LCD szintjére hozza,és akkor nehézz lesz letöni a piacról őket.

duree54

(#18) Partz válasza AVhelper (#15) üzenetére


Partz
senior tag

Kicsit pontatlanul fogalmaz az a cikk a "PeLED"-ről. Ugyanis az is egy quantum-dot technológiás fejlesztés irány, erről linkeltem feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#19) #94529552 válasza Partz (#18) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt mondták hogy legkésőbb 2018-tól gyártanak OLED tévéket, de nincs kizárva hogy már 2017-ben is piacon lesznek vele. Nem te linkelted egy másik topikban, hogy már megszerezte a Samsung az RGBW féle OLED gyártás technológiát.

(#20) Partz válasza #94529552 (#19) üzenetére


Partz
senior tag

Nem szerezte meg, csak az Lg szeretné ha ők is beszállnának a versenybe. Jótékony hatással lehetne a technológia fejlesztésére, igazából saját alternatívákon dolgozik a Samsung.

Az a fura az egészben, hogy három éve mondták, hogy 2017-ben várható a visszatérésük oled fronton. Most ettől visszakoznak és egy olyan technológiára mondanak újabb 3 évet, ami még prototípusban sincs. Ezért hihetetlen kicsit ez az egész.

Arra alapoznak, ha a quantum-dot technológia olyan ütemben fejlődik tovább, mint az elmúlt pár évben, akkor talán. Most zajlik a SID 2016, ott mondta a Nanosys (a Samsung quantum-dot film beszállítója), hogy ilyen irányú fejlesztésekbe kezdtek.

(#21) AVhelper válasza Partz (#18) üzenetére


AVhelper
senior tag

A perovszkit egy kristályos ásványra alapuló anyag, ami fénykibocsátásra alkalmas formájában kvantumpontok alkotta rácsszerkezetű. De szerintem ez az ismeretterjesztőnek szánt cikk feltehetően a megkülönböztetés érdekében azt igyekszik érzékeltetni, hogy az új PeLED más, mint a korábbi QLED (vagy QDLED).

(#22) Partz válasza AVhelper (#21) üzenetére


Partz
senior tag

Jelenleg rengeteg kutatás fejlesztés megy arról, hogy ma a quantum-dotokban használt nehézfémet (kadmium-szelenidet) mivel lehetne helyettesíteni. A PeLED (rendes nevén innorganic PQLED) ennek egy lehetséges alternatívája. Például a Samsung se használ a kijelzőiben CdSe-t. Tavaly ezeket még "nano-crystal" kijelzőknek nevezte, de ezek is mind quantum-dot technológiás kijelzők.

(#23) MaUser válasza t72killer (#8) üzenetére


MaUser
addikt

fHD szegmensben meg már senki nem akar 3-400$-nál többet kiadni egy TV-ért

Ezt sosem értettem. Anno a plazma éra végén egy nyamvadt hHD 50-es GT-ért Szlovákiába utaztak az emberek és ölték egymást ott érte. Ha a Pana csak annyit csinál, hogy kivezeti a low-end kategóriát és emel 50%-ot a középkategóriás áraikon, meg 25%-ot a csúcs gépek árain akkor is kb. megtartotta volna a fogyasztói zömét. Mivel ezeket már senki nem azért vette, mert olcsóbb, mitn az lcd. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) merdofis


merdofis
újonc

Én viszont azt nem értem,hogy elvileg már most is lehet venni,Qled tv-t.Akkor ezek szerint ezek még nem valódi Qled-ek?

(#25) Partz válasza merdofis (#24) üzenetére


Partz
senior tag

Nagyon nem, itt az oldalon olvashatsz róla miről szól az valójában.

(#26) merdofis válasza Partz (#25) üzenetére


merdofis
újonc

Értem.Köszi a linket!

(#27) sb válasza Viktor81 (#6) üzenetére


sb
veterán

Most ez lehet, hogy mellbevágó lesz, de a plazmát az LCD váltotta le. ;]
De viccen kívül: az LCD-nek vannak gyengeségei, de a plazmának ugyanígy voltak. Lehet jobbra-balra magyarázni, de fogyasztása akkor is több volt ha idő közben javult, fényereje nem volt, kontraszt volt, de az inkább csak "papíron" mutatott jól a fényerő miatt. Vibrálás, beégés szintén volt. Manapság, 4k mellett a felbontással is bajok lennének. Vagy ha a TV-ktől távolabbra nézünk akkor a ma kb. mindent kiszorító mobil/ultramobil szegmensbe se nagyon lehetne vele mit kezdeni.

Kicsit visszás az LCD amúgy nem apró technológiai gyengeségei mellett ezeket a legalább akkora korlátokat nem (be)látni.

@t72killer
Így van, valahogy annak a színvisszaadását és kontrasztját kell elérni, kevesebb hőtermeléssel, és beégésmentesen. Érzik ezt a gyártók is, és mindegyik a sima LCD-n túlra kapálódzik.
De ez láthatóan nem ment ma pedig ezek a húzó paraméterek. Az LCD színhűségével mondjuk nem tudom mi a gond, az nem problémás. A kontrasztról meg már írtam fentebb. Egy nem besötétített szobában 10-ből 9 plazma képe egy fátyolos izé volt, nem kontrasztos, dinamikus kép.

ON: Nem lenne rossz, ha kapna az LG OLED egy vetélytársat.

(#28) TESCO-Zsömle válasza t72killer (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ha az is meglesz, akkor folytathatják útjukat a CRT-k felé? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) TeeJay válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom hogy az LG WOLED így működik

tehát fehér OLED-et használnak háttérfénynek a teljes panel területén
elé pedig tesznek RGBszűrőt +1 pixelt meg kihagynak ahol fehér OLED fénye marad a nagyobb fényerő miatt
szóval így az RGBW 4képpontot ad a Samsung féle RGB OLED-hez képest

cserébe itt az RGB színek nem fognak eltolódni mivel mögöttük fehér OLED van ráadásul túl sem kell gyilkolniuk a háttérfényt mert van egy plusz fehér pixel az extra fényerő miatt
na ezért arat az LG az OLED piacon :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) Ren Hoek válasza TeeJay (#29) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah, de a kék anyag itt is ugyanúgy öregszik, csak egyenletesen minden fehér pixelben.

A QLED azért lenne nagy dobás, mert elméletben jobbak a tulajdonságai a szerves elektrolumineszcens OLED-nél.

Amúgy addig is simán gyárthat a Samsung licenszes WOLED TV-ket... szerintem fog is... aztán kihúzzák mire megjön a QLED. A QLED tuti dobás, mert a kvantumelektronika kb az emberiség új lépcsőjét jelenti az elektronikában. Rengeteg új chip, szenzor és kijelző alapulhat ezeken - előbb utóbb történik valami ezen a téren.

Csak tényleg az a kérdés, hogy mikor.

[ Szerkesztve ]

(#31) mikung válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


mikung
aktív tag

"A QLED azért lenne nagy dobás, mert elméletben jobbak a tulajdonságai a szerves elektrolumineszcens OLED-nél."

Azt nem nagyon látom részletezni hogy - akár csaak elméletben - a beégéssel hogy áll. Ha valós a veszély mint a plazmánál vagy az olednél, lehet bármilyen jó, csak rétegtermék marad. :(

"Jah, de a kék anyag itt is ugyanúgy öregszik, csak egyenletesen minden fehér pixelben."

Az ábra alapján a wolednél nem külön a szín öregszik, hanem egyszerre az egész pixel, mivel a háttérvilágítást adó fehér oled öregszik, a piros/zöld/kék csak színszűrő mint az lcd -nél.

[ Szerkesztve ]

(#32) Partz válasza mikung (#31) üzenetére


Partz
senior tag

Erről volt valamikor itt fórumon egy eszmecsere.

Lényeg, az Lg fehér oledet használ a kijelzőihez. Mint tudjuk fizika órákról, olyan hogy fehér nem létezik, mivel az a legkomplexebb kevert szín.

Viszont itt van egy játéktere az Lg-nek a színszűrők miatt. Nem muszáj nagy tisztaságú kéket használnia aminek túl rövid az élettartama a fehér oled keverékhez. Mivel máshogy is kitudják keverni a fehéret, pl kék helyett cián bizonyos árnyalatát használják, ami lehet jóval tovább bírja. (Megjegyzés az Lg egyébként évről évre változtatja a fehér oled keverék összetételét. Legutóbb pl a vörösön változtattak, ezért képesek az idei oled tévéik már csaknem az egész dci-p3 színtér lefedésére). Persze itt ugyan úgy fennáll a kockázata, hogy az egyes komponensek gyengülésével a pixelek elkezdenek idővel valamelyik szín irányába tolódni, de ezt az Lg már 30.000 óra felé tornázta ezzel a módszerrel. Nem szólva arról, hogy jóval könnyebb a panelt legyártani úgy, hogy csak fehér pixeleket használnak.

Beégésről nem igazán hallani ezzel a megoldással, inkább csak pletyka meg fogalom zavar, image retention léphet fel. Itt olvashatsz róla mennyire valós a dolog.

Most héten a SID-en mindenhonnan a quantum-dot folyik, ezért kapott szárnyra ez a pletyka. Szó esett egy új kék oled anyagról is, ami állítólag jóval tovább bírja mint a korábbiak, ettől megint az oled kijelzők előretörését várják.

merdofis:

Quantum-dot filmek működéséhez itt egy 5 perces kis videó, ami elég látványos. Többieknek is ajánlott. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) mikung válasza Partz (#32) üzenetére


mikung
aktív tag

Thx., a woled fehér kikeverésének módjával nem voltam tisztában, így tényleg van esélye eltolódni. :R

(#34) Partz válasza TeeJay (#29) üzenetére


Partz
senior tag

Viszont ennek a wrgb struktúrának van egy nagy hátulütője.

Magas fényerő mellett, a fehér sub-pixel erős rásegítése miatt a színek fakulnak, pl a vörös rózsaszín árnyalatot kap stb. Ez főleg hdr tartalmaknál jelentkezhet, normál 100 nites tartományban nincs ezzel gond. Ezzel együtt sokkal jobb megoldásnak tartom a magas kontraszt és egyéb jobb tulajdonságai miatt, mint a mai lcd tévéket.

Sony például ezért nem foglakozik a wrgb technológiával, meg csak ezért lenne tökéletes egy igazi színszűrő nélküli rgb háttérfényes megoldás. Van a Sonynak egy prezentáció videója erről, bár ez elég marketinges téma, mivel tavalyi Lg modellt mutat, természetesen vivid nem kalibrált módban.

(#35) vicze válasza TeeJay (#29) üzenetére


vicze
félisten

Kíváncsi lennék miért terjedt el ez az ábra? :F

Továbbra se létezik tömeggyártásra megfelelő fehér OLED. A 3 réteg egymáson van és úgy lesz fehér. A szűrő réteg pedig WRGB.

Ez az LG hivatalos ábrája:

De ha nem hiszed akkor olvasd el az LG által megvett Kodak szabadalmakat abban is ez van leírva. Mellesleg azok 3év múlva elévülnek(ha jól emlékszek elég régiek), kb. erre vár a Samsung.

A halványulás és beégés ugyan úgy fennáll, csak ezt az elektronika kompenzálja egy ideig, az egy jó kérdés hogy meddig, ami után ugyan úgy jelentkezik a beégés.

[ Szerkesztve ]

(#36) Partz válasza vicze (#35) üzenetére


Partz
senior tag

Igazából ez az idejét múlt ábra, amit most beraktál. Jelenleg nem rgb rétegekben viszik fel az oledet mint ezen, hanem egy 3 komponensű kevert fehér anyagot szállít az UDC, ezt viszik fel két rétegben, erre jön a színszűrő.


Ez a helyes ábra

[ Szerkesztve ]

(#37) vicze válasza Partz (#36) üzenetére


vicze
félisten

Na ne már belinkelted a 3 rétegű RGB képet és akkor azzal bizonyítod, hogy én linkem ideje múlt? :D
Továbbra is az a lényeg, hogy 3 különböző szín van és hogy maga a PHOLED nem fehéren világít.

Az ok, hogy ők szállítják a 3 szín komponens az LG-nek + a fehér "host" anyagot, ami őszintén szólva nem tudom mire jó, a kémiai részébe nem másznék már bele inkább.
Hacsak valami óriási csodát nem csináltak, bizony még mindig ilyen egy LG TV pixele. :) (stack 2)

[ Szerkesztve ]

(#38) TeeJay válasza Partz (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

lényeg a lényeg az LCD-t bucira verné minőségben és fogyasztásban is
ráadásul olcsóbb is lehetne ha már mindenki csak azzal foglalkozna
telefonba laptopba mehetne LCD főleg TN paneles LCD helyett
kár hogy csak az LG lát benne fantáziát úgy pedig lassan indul be a verseny de látszik hogy egyelőre az lesz a legjobb LCD utód

vincze
sajnos csak azt találtam google által WRGB OLED témában, valszeg sima LG prezentáció volt semmi extra
a lényeg hogy sokan nem értették itt hogy az LG féle azért jobb mert a színszűrő mögött fehér színű OLED panel van azért egyszerűbb gyártani

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) Partz válasza vicze (#37) üzenetére


Partz
senior tag

Utólag rossz képet raktam be, nem engedte szerkeszteni.

Utána néztem és rosszul emlékeztem valóban nem keverik. Ennek a 3 pholed komponensnek rétege alkotja a woledet, ezekre használták a keverék szót. Ezt szállítja az UDC ilyen formában.


Az egyes woled komponensek, itt látszik hogy kerülik a kéket

A lényegen igazából nem változtat, végeredményben egy fehéren világító pixelt kapunk színszűrökkel. Szerintem nincs gond TeeJay magyarázó ábrájával.

[ Szerkesztve ]

(#40) mikung válasza vicze (#37) üzenetére


mikung
aktív tag

"Charge regeneration layer"

Ki tudná valaki fejteni hogy mi is ez ? Begég ugyan ha rajta felejtem a gépet és a konzolt mutatja fél napig, de - bizonyos határok közt - "meggyógyul" ? :U

Ha igen, mennyi idő alatt és hányszor tudja eljátszani ?

[ Szerkesztve ]

(#41) Partz válasza mikung (#40) üzenetére


Partz
senior tag

Az többnyire egy cink-oxid töltést képző réteg. Ne a magyarból indulj ki, nem sok köze van a "gyógyuláshoz". ^^

(#42) mikung válasza Partz (#41) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem vagyok valami nagy kémikus, szóval ez visszatölti a töltést ami miért is jó nekem ? Nem trollkodás, tényleg nem értem. :(

(#43) Ren Hoek válasza mikung (#40) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Erről volt szó egyszer... ez csupán elektronikai dolog:

Szerintem erre gondoltok: http://www.google.com/patents/US20060208971

Ha éjjel áram alatt van a TV, akkor elvégzi ezt a voltage drift decompensationt, így a burn in kompenzálódik pixelenként. Áruházakban azért van sok TV beégve, mert áramtalanítják őket éjjelre. (Meg egész nap megy full fényerőn, abszolút életszerűtlen)

Illetve ott a lényeg, hogy a pixelekben jelentős fényerőtartalék van. Egy egyszerű mátrix számláló rögzítheti mennyit mentek az egyes pixelek, akkor az OLED anyag öregedéséből szépen kiszámolható mennyi fényerőt kell kompenzálni. Nem egy ufó technológia ez... Már eléggé régóta piacon vannak a TV-k, és nem hangos a net annyira ettől. Pedig az első gen OLED TV-ket már 430K-ért is megveheted...

Monitor az más tészta azért, sokkal extrémebb konstans tartalommal.

(#44) vicze válasza Ren Hoek (#43) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy a fényerő kompenzálás összességében nem növeli jelentősen az élettatlat, legalábbis nem egy LCD szintre, mivel azzal hogy kompenzálja a fényerőt, gyakorlatilag gyorsítja az öregedést, és ez már egy exponenciális folyamat, szóval még csak dupla élettartam se jön ki sajnos. :(
Egy fehér logós TV adás mindenképp elég halálos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ren Hoek válasza vicze (#44) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát aki mondjuk TV adásokat néz egy ilyen kaliberű TV-n azt nem tudom sajnálni, hogy beégette az RTL klub logót. Felhasználói tapasztalat alapján, ha megnézel napi 1-2 filmet, kutyabaja nem lesz a TV-nek hosszabb távon sem... és ezek még csak az első fecskék.

Egyébként ez a fényerő kompenzálás csak egy elméleti lehetőség, lehet nincs benne a TV-kben... illetve az OLED öregedési görbéjét sem ismerjük pontosan.

Plusz magából a technológiából kifolyólag, nem lesz olyan pixelenkénti kijelző, aminél nem lenne probléma az egyenetlen öregedés. Valamilyen kompenzáció mindenképp kell, még ha mikroledes megoldást is csinálnak. Egyedül csak az öregedési görbe számít.

[ Szerkesztve ]

(#46) #94529552 válasza Ren Hoek (#45) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jogos, mivel nem monitornak veszünk OLED-et, hanem filmezni. Ha meg tévézéskor a csatornalogó ottmaradna, az is csak egy bizonyos háttérnél látszhat, de a kompenzálás miatt meg észre sem vennénk.

vicze1 Olvasd el a cikket, amiben tesztelik, Partz linkjén, szerintem tök érthetően elmondják, hogy nem kell aggódni.

(#47) mikung válasza Ren Hoek (#43) üzenetére


mikung
aktív tag

Tehát a beégés továbbra is elkerülhetetlen, csak elodázható.

Ha jól értem ... mint SSD -n a tartalékterület, csak itt mondjuk alapból újonnan max 50% -ot kap minden pixel, majd ahogy fárad, növekszik 51-55-60-70-90-100% -ra és ha már nem lehet többet adni, akkor jelenik meg a már régóta ott lévő beégés ?

(#48) junkpod válasza sb (#27) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért eloben is kiprobalhatnal egy Panasonic utolsó 2-3 éves plazma szériát.

Box's don't touch!

(#49) dezz válasza TeeJay (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

+ (#31) mikung:

Nincs itt semmilyen háttérfény. A színszűrők nem aktív elemek, nem szabályoznak semmit, pusztán színes fóliák. Nem egyben vezérlik a pixeleket (főleg nem a teljes felületet), ugyanúgy szubpixeleket alkotnak a fehér OLED-ek (mely szubpixeleket külön-külön szabályozva állítják be azok intenzitását).

(#50) #94529552 válasza mikung (#47) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem jól érted még mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.